آنریل انجین 5 برای تمام توسعهدهندگان منتشر شداپیک گیمز به طور رسمی موتور بازی‌سازی آنریل انجین 5 که سال 2020 معرفی شده بود را منتشر کرد. همان موتوری که برای ساخت دمو سال گذشته ماتریکس با نام The Matrix Awakens از آن استفاده شده بود.

اکنون تمام توسعه‌دهندگان می‌توانند این موتور را دانلود و از آن استفاده کنند. علاوه بر این، اپیک گیمز به همراه آن یک بازی ابتدایی با نام Lyra را به توسعه‌دهندگان ارائه می‌کند که می‌توان آن را به صورت دلخواه و برای تمرین تغییر داد. کاربران با وجود این بازی می‌توانند روی مواردی مانند نورپردازی و مکان‌های پلتفرم تمرین داشته باشند.

مطلب پیشنهادی:چگونه محل نصب بازی‌های اپیک گیمز استور را تغییر دهیم؟دشواری نداریم!

اپیک گیمز همچنین دمو دیگری را تحت عنوان City Sample برای آنریل انجین 5 منتشر کرده که البته برخلاف Lyra این نسخه قابل بازی نیست. در واقع این دمو همان شهر The Matrix Awakens است و می‌توانید به صورت آزادانه شهر، ساختمان‌های آن، وسایل نقلیه و حتی عابران پیاده را تماشا کنید.

مطلب پیشنهادی:چطور روی گنو/لینوکس بازی کنیم ؟روی توزیع‌های لینوکسی هم می‌توان بازی کرد

باید اشاره کرد که آنریل انجین 5 هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد و اپیک مانند نسخه قبلی به توسعه ویژگی‌های جدید، به‌روزرسانی‌ها، ابزارها و موارد دیگری برای آن ادامه خواهد داد. در حال حاضر بسیاری از توسعه‌دهندگان در حال استفاده از این موتور جدید برای بازی‌های خود هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به خود اپیک گیمز اشاره کرد که چپتر سوم از فصل 2 بازی فورتنایت را با استفاده از آن ساخته است.

فورتنایت – پر استرس‌ترین چالشی که تاحالا داشتیم

تماشای ویدیو از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب