توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

انهدام یکی از بزرگترین باندهای دسترسی غیرمجاز به شبکه‌های اجتماعی تهرانی‌ها


انهدام یکی از بزرگترین باندهای دسترسی غیرمجاز به شبکه‌های اجتماعی تهرانی‌ها

فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده با موضوع دسترسی غیرمجاز به چند هزار حساب کاربری شبکه‌های اجتماعی (اینستاگرام) توسط باند 6 نفره خبر داد.

انهدام یکی از بزرگترین باندهای دسترسی غیرمجاز به شبکه‌های اجتماعی تهرانی‌ها

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار حسین رحیمی با اشاره به انهدام یکی از بزرگترین باندهای دسترسی غیرمجاز به شبکه‌های اجتماعی شهروندان تهرانی اظهار کرد: در پی مراجعه چند صد نفر از همشهریان تهرانی به پلیس فتا تهران مبنی بر دسترسی غیرمجاز به حساب کاربریشان در شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام، مراتب به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا پایتخت قرار گرفت.

رئیس پلیس تهران ادامه داد: شکات عنوان می‌کردند که حسابهای کاربری آنها مورد هجوم افراد ناشناس قرار گرفته و از آنها سوء استفاده شده است به طوری که در قسمت پیامها از مخاطبین و دنبال‌کنندگان آنها درخواست واریز وجه کرده‌اند و در برخی موارد مبالغی واریز شده است.

وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند و با بررسی‌های فنی و سایبری موفق شدند ردپای مجرمان را در فضای مجازی و حقیقی شناسایی کنند و پس از تشریفات قضائی اعضای اصلی این باند 6 نفره، را در یک عملیات غافلگیرانه در سه نقطه خارج تهران به صورت همزمان دستگیر و به پلیس فتا تهران منتقل کردند.

رحیمی بیان کرد: تاکنون در بررسی‌های اولیه حدود 700 پرونده مفتوح در تهران بزرگ شناسایی شده است و متهمان در اظهارات اولیه به دسترسی غیرمجاز به صفحات بیش از سه هزار نفر از کاربران اینستاگرام در کشور اقرار کردند که بررسی‌های تکمیلی در حال انجام است.

فرمانده انتظامی تهران عنوان کرد: مجرمین پس از حضور در پلیس فتا با خیال اینکه ردی از خود بر جای نگذاشته‌اند، همه چیز را انکار می‌کردند اما پس از مشاهده ادله دیجیتال جمع‌آوری شده توسط پلیس، به جرم خود اقرار و بیان کردند اکثر قربانیان آنها افرادی بودند که از رمزهای ساده و قابل حدس نظیر شماره تلفن‌همراهشان استفاده می‌کردند.

وی با اشاره به لزوم فعال‌سازی تأیید هویت دو مرحله‌ای برای حسابهای کاربری شبکه‌های اجتماعی به شهروندان توصیه کرد که حین فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی را رعایت و از قرار دادن اطلاعات حساب کاربری خود به دیگران خودداری کنند.

این مقام انتظامی متذکر شد: شهروندان در صورتیکه پیامی در شبکه‌های اجتماعی توسط دوستان یا آشنایانشان مبنی بر درخواست واریز وجه دریافت کردند حتماً از طرق دیگر، نظیر برقراری تماس تلفنی صحت محتوای پیام ارسالی را قبل از واریز وجه احراز کنند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش گزارش‌های مردمی یا در تماس با شماره تلفن 110 با پلیس در میان بگذارند.

انتهای پیام/

منبع

انهدام یکی از بزرگترین باندهای دسترسی غیرمجاز به شبکه‌های اجتماعی تهرانی‌ها
www.tasnimnews.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب