توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

مدارس هیات امنایی حق دریافت هیچ‌گونه وجه در هنگام ثبت‌نام ندارند


. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، سید مجتبی هاشمی در آئین گردهمایی روسای ادارات ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سراسر کشور که در شیراز برگزار شد، اظهار کرد: ثبت نام دانش آموزان فرآیندی بین بخشی است که نیازمند هماهنگی و همراهی حوزه های مربوطه است.

وی فرآیند ثبت نام را نخستین گام سال تحصیلی آینده برشمرد و افزود: ثبت نام ها با هدف آموزش حضوری در سال تحصیلی جدید انجام می شود. شرایط ثبت نام نسبت به قبل کمی متفاوت است زیرا در دوسال اخیر آموزش های حضوری جایگزین آموزش های حضوری شده بود لذا برگشت مدارس به روال قبل از کرونا نیازمند برنامه ریزی دقیق و همت مضاعف است.

هاشمی تصریح کرد: تکریم اولیا در فرآیند ثبت نام و در تعامل مدرسه با اولیا، از راهبردهای ما در سال جدید تحصیلی خواهد بود.

وی بر نظارت های دقیق بر فرآیند ثبت نام تاکید و عنوان کرد: تحقق شعار دولت مردمی مبنی بر رعایت اصول عدالت محوری مردم داری و قانون مداری، رعایت اصل کرامت انسانی، رفع دغدغه والدین، اطلاع رسانی به موقع، انسجام و هماهنگی در ستادهای ثبت نام و ... از اصول روح حاکم بر فرآیند ثبت نام خواهد بود.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات خاطرنشان کرد: تشکیل ستادهای ثبت نام، استقرار دبیرخانه ستاد ثبت نام در ادارات ارزیابی عملکرد، تشکیل تیم های نظارتی، جذب حداکثری لازم التعلیمان، هماهنگی با نهادهای محلی و ... از نکات مهم و کلیدی در دستورالعمل ثبت نام در سال تحصیلی جدید است.

وی ادامه داد: بر اساس آئین نامه اجرایی مدارس، برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس دولتی جز در مواردی که مصوبه خاص وجود دارد و هنرستان ها برای انتخاب رشته ممنوع است.

رئیس ستاد ثبت نام وزارت آموزش و پرورش، دربافت هرگونه وجه در زمان ثبت نان به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتب درسی را ممنوع دانست و افزود: مدارس هیئت امنایی مدارس عادی محسوب می شوند و حق دریافت هیچگونه وجه در هنگام ثبت نام ندارند. دریافت وجه بابت فوق برنامه ها نیز در طول سال و با تصویب شورای مدرسه مجاز است.

هاشمی اضافه کرد: روسای ادارات اررزیابی و عملکرد، نسبت به هیچ مسئله ای نباید بی تفاوت باشند و در برابر مسائل حساس و به موقع عکس العمل نشان دهند.

وی مشارکت نوآموزان در برنامه سنجش را امری ضروری دانست و اظهار کرد: ثبت نام دانش آموزان متقاضی انتقال در دبیرستان های دوره اول و دوم استعداد های درخشان با رعایت کف نمره مدرسه مقصد و به شرط وجود ظرفیت، مطابق ضوابط نقل و انتقال این مدارس و از طریق سامانه نقل و انتقال دانش آموزان مدارس اسنعداد های درخشان، با موافقت استان های مبدا و مقصد انجام می شود.

شایان ذکر است گردهمایی روسای ادارات ارزیابی عملکرد ادارات کل آموزش و پرورش استان ها با شعار ایران قوی در پرتو نظارت، پاسخگویی وتعالی سازمانی، در باشگاه فرهنگیان شماره دو شیراز آغاز شد.

بر این اساس در این گردهمایی که با رویکرد بررسی و تشریح فرآیند ثبت نام دانش آموزان در سال جدید تحصیلی برگزار می شود برنامه های متنوعی از جمله؛ سخنرانی ها، کارگاه های آموزشی، پخش کلیپ و سرود، تشریح آئین نامه ها و دستورالعمل های ثبت نام و ...، ارائه می‌شود.

منبع: خبرگزاری پانا

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب