توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

شایعه Call of Duty حالا حالاها وارد گیم پس نمیشود


خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت صنعت بازی‌ را شوکه کرد. اکتیویژن بلیزارد مسئولیت فرنچایزهای مهمی از جمله Call of Duty، Diablo، World of Warcraft و Candy Crush را بر عهده دارد. پتانسیل انحصاری کردن این فرنچایزها برای پلتفرم‌های ایکس باکس می‌تواند صنعت را برای همیشه تغییر دهد.

با این حال، حداقل در مورد سری Call of Duty می‌توان گفت که بعید به نظر می‌رسد تا چندین سال آینده تغییراتی ایجاد شود. این بدان معناست که تا سال 2025 یا 2026 هیچکدام از بازی‌های به صورت انحصاری برای ایکس باکس یا عرضه روز اول در گیم پس، منتشر نمی‌شود.

مطلب پیشنهادی:4 نکته که باید قبل از خرید کنسول‌های دیجیتال بدانیدهر ارزانی بی‌حکمت نیست!

این خبر از سوی تام هندرسون، افشاگر معروف منتشر شده که به طور خاص به همکاری اکتیویژن با پلی استیشن در رابطه با سری Call of Duty مربوط می‌شود. هندرسون معتقد است که قرارداد سونی شامل سه نسخه اصلی بعدی کال آو دیوتی می‌شود.

با توجه به برنامه عرضه اکتیویژن برای چندین بازی بعدی، بدین معناست که قرارداد سونی در سال 2024 به پایان می‌رسد. به این ترتیب، مایکروسافت زودتر از سال 2025 یا به احتمال زیاد 2026 نمی‌تواند یک عنوان انحصاری عرضه کند.

برنامه انتشار اکتیویژن برای سه بازی بزرگ بعدی کال آو دیوتی پیش از این نیز گزارش شده بود. بازی Modern Warfare 2 در پاییز سال جاری عرضه خواهد شد. در مرحله بعد، بازی Warzone 2 ریبوت عنوان بتل رویال محبوب وجود دارد. قسمت دوم وارزون در کنار مدرن وارفر 2 عرضه نخواهد شد، اما به نظر می‌رسد برای سال 2023 برنامه ریزی شده است. بازی سوم، عنوان جدید استودیو Treyarch برای سری کال آو دیوتی خواهد بود که گزارش شده برنامه سالانه انتشار سری را زیر پا می‌گذارد و در عوض در سال 2024 عرضه خواهد شد.

در حالی که زمان‌بندی دقیق انتشار ممکن است تغییر پیدا کند، به‌ویژه که مطمئنا مایکروسافت پس از تکمیل خرید اکتیویژن بلیزارد در ماه‌های پیش‌رو تغییرات مهمی ایجاد می‌کند، اما این برنامه‌ریزی‌ها پابرجا به نظر می‌رسند. اگر هم اتفاقی بیفتد، بیشتر به تاخیر خوردن آن‌ها مربوط می‌شود.

صرف نظر از این موارد، درک این موضوع که چرا ایکس باکس باید قبل از تصمیم‌گیری بیشتر در مورد آینده Call of Duty منتظر بماند، ساده است. قرارداد بازاریابی پلی استیشن با اکتیویژن منجر به ایجاد محتوای انحصاری متنوعی شده که در طول سال‌ها تنها برای پلی استیشن 4 و 5 منتشر می‌شدند. مطمئنا این قرارداد زمانی به پایان می‌رسد، اما مایکروسافت همچنان به تمام تعهدات فعلی عمل می‌کند.

در ژانویه، فیل اسپنسر متعهد شد که ایکس‌باکس همچنان بازی‌های Call of Duty را برای کنسول‌های پلی‌ استیشن در آینده منتشر خواهد کرد. قرارداد پلی استیشن تضمین می‌کند که این موضوع برای چندین سال آینده صدق می‌کند. پس از آن احتمالا اسپنسر و مایکروسافت باید دوباره ارزیابی کند. بازی‌های کال آو دیوتی می‌توانند از روز اول برای گیم پس عرضه شوند، یا می‌توانند به عناوین انحصاری پلتفرم‌های ایکس باکس تبدیل شوند. خیلی چیزها می‌تواند در عرض سه سال یا بیشتر تغییر کند.

مطلب پیشنهادی:10 مینی‌گیم پنهان در بازی‌ها که از وجودشان خبر ندارید!هیس! بین خودمون بمونه…

Top 10: قدرتمندترین دشمنان دکتر استرنج!

تماشا از کانال یوتیوب

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب