مراقبت از پوستمراقبت از پوست

احتمالا شما هم از متخصص پوست خود شنیده اید که در فصل تابستان برای مراقبت بیشتر از پوست خود باید از ضد آفتاب استفاده کنید. علاوه بر این مورد استفاده از کلاه لبه دار، عینک آفتابی، و دیگر اقدامات به ما کمک می کند تا از پوست خود در برابر گرما و اشعه مضر خورشید مراقبت کنیم. در ادامه به مهم ترین نکات در این زمینه می پردازیم پس با ما همراه شوید.

– استفاده از پاک کننده صورت

استفاده از پاک کننده برای تمیز کردن پوست صورت لازم است. اگر پوست شما جرب است به دلیل گرمای زیاد هوا و تولید چربی بیشتر زیر پوستی بهتر است از فوم پاک کننده کمک بگیرید. این فوم ها پاک کنندگی بیشتری دارند و اگر پوست خشکی دارید بهتر است از میسلار واتر یا پاک کننده غیر صابونی استفاده کنید. این مواد پوست شما را مرطوب نگه داشته و اجازه نمی دهد تا در گرما دچار حساسیت ناشی از خشکی شود. ژل های شستشو نیز برای پوست معمولی گزینه خوبی هستند . در این زمینه می توانید از محصولات برند سینره خرید کنید. این برند دارای  بهترین  محصولات  است که در صورت خرید اینترنتی می توانید از تخفیف  لیست  خریدهای خود نیز استفاده کنید. برند سینره برای انواع پوست و مو دارای محصولات تخصصی است که پاک کنندهای مایع و صابونی متنوعی نیز دارد.

– استفاده از کرم ضد آفتاب

استفاده از کرم ضد آفتاباستفاده از کرم ضد آفتاب

همه باید در تمام طول سال از کرم ضد آفتاب استفاده کنند. اما استفاده از این کرم در فصل تابستان بسیار مهم است. زیرا نور آفتاب در تابستان بسیار شدیدتر بوده و از طرف دیگر هم به دلیل گرمی هوا لباس‌های مردم نازک‌تر بوده و محافظت کمتری از پوست در مقابل نور خورشید دارند.  به همین دلیل هم کرم‌ های ضد آفتابی که در تابستان استفاده می‌ شوند باید قوی‌تر از کرم‌های ضد آفتابی باشند که دربقیه فصول سال استفاده می‌ شود.

– استفاده از بادی اسپلش

در فصل تابستان میزان استفاده از انواع اسپری زیاد می شود. بادی اسپلش هم یکی از مواردی است که کاربرد زیادی در این زمان پیدا می کند. بادی اسپلش بهترین نوع از خوشبو کننده در بازار است که انواع زنانه و مردانه آن با قیمت متنوع در بازار موجود است. بادی اسپلش به خنکی و خوشبو شدن پوست شما کمک کرده و مدت زمان بیشتری در مقایسه با اسپری ماندگاری دارد.

– مصرف غذاهای سالم

پوست سالم به تغذیه سالم نیاز دارد. تابستان هم زمانی ایده آل برای ایجاد تغییر در رژیم غذایی است. بهتر است در این زمان میزان مصرف شکر و غذاهای فراوری شده را کاهش دهید زیرا موجب نامتعادل شدن سطح قند خون شده و به پیری زود رس منجر خواهد شد. برای داشتن پوستی با طراوت در تابستان میوه و سبزیجات زیاد مصرف کنید. رژیم غذایی فاقد چربی موجب خشک شدن، چروک و پیری پوست شده و بهتر است برای این منظور از چربی های سالم مانند آجیل، دانه‌ها و ماهی تازه منابع غنی از چربی‌های مفید استفاده کنید.

– استفاده از ماسک طبیعی میوه

ماسک طبیعی میوهماسک طبیعی میوه

در فصل تابستان با افزایش حرارت پوست مشکلات پوستی نیز تشدید می شود. به همین دلیل هم، بهتر است در فصل تابستان حداقل ۳ شب در هفته از ماسک طبیعی میوه‌ها برای ایجاد آرامش در پوست صورت خود کمک بگیرید. بنابراین، توصیه می‌شود چند روز در هفته  و یک ساعت قبل از خواب، یک نوع میوه مانند خیار، توت فرنگی، لیمو ترش یا هلو را به‌صورت پوره یا حلقه حلقه دربیاورید و آن را روی پوست صورت خود بزنید. ۳۰ دقیقه با این ماسک دراز بکشید و پس از آن صورت خود را با استفاده از آب ولرم بشویید. بهتر است بعد از این کار از نرم کننده بر روی پوست استفاده شود.

– پوشیدن لباس مناسب

در روزها گرم تابستان بهتر است از لباس های نازک و نحی استفاده کنید. معمولا لباس هایی از جنس کتان غیر رنگی و یا پلی استرهای بسیار براق و ابریشم نرم و نازک می توانند پرتوهای مضر حورشید را جذب کرده و یا بازتاب دهند و  مانع از رسیدن اشعه های مضر به پوست بدن می شوند. بهتر است لباس شما نازک و رنگ روشن باشد تا از تعریق زیاد جلوگیری کرده و به تبادل هوای بدن کمک کند.

– استفاده از عینک و کلاه

با شروع روزهای گرم استفاده از عینک دودی و کلاه آفتابی بیشتر می شود. عینک آفتابی از تابش اشعه مضر خورشید جلوگیری کرده و مانع از ورود این اشعه های مضر به داخل چشم شما می شود. استفاده از عینک هایی که محدوده چشم را نیز پوشش می دهند بسیار مفید بوده و مانع از چین و چروک و گودی زیر چشم می شود. کلاه لبه دار نیز بر روی صورت شما سایه انداخته و از تابش شدید اشعه خورشید به صورت شما جلوگیری می کند. بنابراین استفاده از عینک و کلاه لبه دار به شدت در روزهای گرم توصیه می شود.

نویسنده: وحیده امینی