توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

زندگینامه حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه +عکس


فیلم ترور حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه +عکس
شایعه ترور حسین طائب/ طبقه سوم بیمارستان خاتم چه خبر است؟/برخی منابع خبرنگاران ما از داخل کشور خبر می‌دهند که حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه، روز گذشته ترور شده است.شنیده‌ها حاکی از آن است که وی هم اکنون در طبقه سوم بیمارستان خاتم‌الانبیا تهران تحت درمان بوده و وضعیت جسمانی این چهره جمهوری اسلامی وخیم گزارش شده است.تا لحظه انتشار این خبر، شایعه ترور حسین طائب تایید یا تکذیب نشده است.

زندگینامه

حسین طائب متول سال ۱۳۴۲ در شهر تهران و رئیس سابق سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و فرمانده سابق نیروی مقاومت بسیج ایران است. طائب ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ دوباره مسئول اطلاعات سپاه شد.

نتیجه تصویری برای حسین طائب + تابناکنتیجه تصویری برای حسین طائب + تابناک
تحریم اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا طی تصمیم مورخ ۲۳ فروردین ۱۳۹۰ (۱۳ آوریل ۲۰۱۱)، ۳۲ مقام ایرانی از جمله حسین طائب را به دلیل آنچه که نقش آفرینی در نقض گسترده و شدید حقوق شهروندان ایرانی اعلام کرد، از ورود به کشور‌های این اتحادیه محروم کرد.

 

تحصیلات حوزه و دانشگاه

طائب پس از پایان تحصیلات ابتدایی و متوسطه در مدارس محله ۱۷ شهریور تهران، به جرگه طلبگی پیوست و دروس حوزوی را در حوزه‌های علمیه تهران، قم و مشهد تا سطح خارج سپری کرد. وی در دروس خارج فقه و اصول آیات عظام جواد تبریزی، فاضل لنکرانی و رهبر انقلاب حاضر شده است.

 

آغاز فعالیت در سپاه 

طائب در سال ۱۳۶۱ به عضویت سپاه پاسداران درآمد و در سپاه منطقه ۱۰ تهران و سپاه استان‌های قم و خراسان رضوی فعالیت کرد.  وی مدتی معاون هماهنگکننده بیت رهبری و بیش از سه سال معاون فرهنگی ستاد مشترک سپاه و نیز فرمانده دانشکده فرهنگی دانشگاه امام حسین (ع) بوده و پیش از آنکه در تیرماه ۸۷ به فرماندهی بسیج برسد، جانشینی فرمانده این سازمان را برعهده داشت.
طائب همچنین سابقه فرماندهی حفاظت اطلاعات سپاه و معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات در دوران علی فلاحیان را داشته است.  از او به عنوان یکی از مسئولان سازمان اطلاعات موازی یاد می شود و از کاندیدا‌های تصدی وزارت اطلاعات در دولت دهم بود.

 

انتصاب به عنوان مسئول اطلاعات سپاه

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸  و در مراسمی با حضور «سرلشکر سلامی»، فرمانده کل سپاه، حجت الاسلام حسین طائب  به عنوان  مسئول اطلاعات سپاه و سردار سرتیپ پاسدار حسن محقق  نیز به جانشین اطلاعات سپاه معرفی شدند . در این مراسم همچنین از خدمات سردار سرتیپ پاسدار حسین نجات قدردانی شد.

اشتراک گذاری در واتساپ:

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب