توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

                  تاثیر سهمیه 5 درصد

تاثیر سهمیه 5 درصد


بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

تاثیر سهمیه 5 درصد را از این سایت دریافت کنید.

تاثیر سهمیه ایثارگران 5 درصدی در کنکور سراسری ۱۴۰۱

در این مقاله در خصوص مشمولان سهمیه ایثارگران 5 درصدی کنکور ۱۴۰۱ و تاثیر سهمیه ایثارگران 5 درصدی در کنکور و نحوه دریافت کد رهگیری داوطلبان این کنکور توضیح دادیم.

تاثیر سهمیه ایثارگران 5 درصدی در کنکور سراسری

یکی از سهمیه های موثر در کنکور سراسری ۱۴۰۱، سهمیه ایثارگران می باشد که خود به دو دسته سهمیه ایثارگران 25 و 5 درصدی تقسیم می شود. مشمولان سهمیه ایثارگران 5 درصدی، جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آن ها، همسر و فرزندان رزمندگان هستند که در صورت کسب حد نصاب لازم می توانند از این سهمیه در کنکور 1401 استفاده نمایند.

برای مشاوره تاثیر سهمیه ایثارگران 5 درصدی در کنکور سراسری 1401

برای مشاوره تاثیر سهمیه ایثارگران 5 درصدی در کنکور سراسری 1401

تمامی متقاضیان کنکور ۱۴۰۱ باید در مراحل ثبت نام کنکور سراسری یکی از سهمیه های مندرج در دفترچه را انتخاب نمایند. همانطور که در دفترچه ثبت نام کنکور 1401درج شده است، یکی از سهمیه های موثر در انتخاب رشته کنکور، سهمیه ایثارگران 5 درصدی است.

سهمیه مذکور مستقیما روی تراز داوطلب تاثیر ندارد بلکه حد نصاب قبولی هر رشته محل را کاهش می دهد. پس از اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱، تراز (نمره کل)، رتبه داوطلب در سهمیه ایثارگران 5 درصدی و رتبه داوطلب در سهمیه مناطق در کارنامه اولیه درج می شود که ملاک اصلی برای مرحله سرنوشت ساز انتخاب رشته کنکور 1401، رتبه داوطلب در سهمیه می باشد. در این مقاله به بررسی مشمولان و تاثیر سهمیه 5 درصدی و حد نصاب قبولی آن در کنکور سراسری پرداخته ایم.

مشمولان سهمیه ایثارگران 5 درصدی در کنکور ۱۴۰۱

5 درصد ظرفیت هر کد رشته محل به داوطلبان دارای سهمیه 5 درصدی ایثارگران تعلق می گیرد که این افراد شامل دو گروه زیر می باشد:جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آن ها

همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه

رزمنده به کسی اطلاق می شود که از تاریخ 59/06/31 تا 67/06/31 حداقل 6 ماه متوالی و یا متناوب داوطلبانه در جبهه حضور داشته اند.

در این بخش جامعه آماری دارندگان سهمیه 5 درصد در گروه های آزمایشی مختلف نسبت به تعداد کل شرکت کننده های کنکور سراسری در سال گذشته را قرار داده ایم.

تعداد شرکت کننده های ایثارگران 5 در صدی در کنکور تجربی 1400

ایثارگران 5 درصد 63810

تعداد کل شرکت کننده ها 63794

نسبت دارندگان سهمیه ایثارگران 5 درصدی به کل شرکت کننده ها 10

جدول زیر تعداد شرکت کننده های ایثارگران 5 در صدی در کنکور سراسری ریاضی در سال تحصیلی 1400 قرار داده شده است.

تعداد شرکت کننده های ایثارگران 5 در صدی در کنکور ریاضی 1400

ایثارگران 5 درصد 11968

تعداد کل شرکت کننده ها 164278

نسبت دارندگان سهمیه ایثارگران 5 درصدی به کل شرکت کننده ها درصد 9

در جدول زیر تعداد کل شرکت کننده ها و نسبت دارندگان سهمیه ایثارگران 5 درصدی به کل شرکت کننده های کنکور انسانی قرار داده شده است.

تعداد شرکت کننده های ایثارگران 5 درصدی در کنکور انسانی 1400

ایثارگران 5 درصد 16746

تعداد کل شرکت کننده ها 282151

نسبت دارندگان سهمیه ایثارگران 5 درصدی به کل شرکت کننده ها  درصد 6

در جدول زیر تعداد شرکت کننده های ایثارگران 5 درصدی در کنکور هنر در سال تحصیلی 1400 قرار داده شده است.

تعداد شرکت کننده های ایثارگران 5 درصدی در کنکور هنر 1400

ایثارگران 5 درصد 7968

تعداد کل شرکت کننده ها 103665

نسبت دارندگان سهمیه ایثارگران 5 درصدی به کل شرکت کننده ها 10 درصد

در جدول زیر تعداد ایثارگران 5 درصد در کنکور سراسری زبان سال تحصیلی 1400 نسبت به کل شرکت کننده ها قرار داده شده است.

تعداد شرکت کننده های ایثارگران 5 درصدی در کنکور زبان 1400

ایثارگران 5 درصد 13840

تعداد کل شرکت کننده ها 26033

نسبت دارندگان سهمیه ایثارگران 5 درصدی به کل شرکت کننده ها 10 درصد

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سهمیه های کنکور سراسری در سال تحصیلی 1401 پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید

بیشتر بخوانید: تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری

تاثیر سهمیه ایثارگران 5 درصدی در کنکور ۱۴۰۱

پس از وارد کردن سهمیه 5 درصدی ایثارگر در فرم ثبت نام کنکور سراسری و تائید نوع سهمیه توسط ارگان مربوطه، داوطلب در گروه مربوط به سهمیه خود قرار گرفته و نسبت به افراد آن گروه سنجیده می شود. سال گذشته حدودا 10 درصد از جامعه آماری کنکور سراسری را داوطلبان با سهمیه 5 درصدی ایثارگران تشکیل داده بودند.

5 درصد ظرفیت هر کد رشته محل به داوطلبان دارای این سهمیه تعلق می گیرد، با توجه به جمعیت زیاد داوطلبان دارای سهمیه 5 درصدی، رقابت بیشتری بین داوطلبان شکل می گیرد. در نظر داشته باشید سهمیه مذکور مستقیما روی تراز داوطلب تاثیر ندارد بلکه حد نصاب قبولی هر رشته محل را کاهش می دهد و به عبارت دیگر رتبه این دسته از داوطلبان نسبت به رقبای خود که دارای سهمیه مشابه می باشند مقایسه شده و تحت عنوان رتبه در سهمیه در کارنامه اولیه کنکور 1401 درج می شود.
برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.heyvagroup.com

تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور ۱۴۰۱

برای اطلاع از نحوه محاسبه و اعمال تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور سراسری و ارشد به همراه مشاوره انتخاب رشته وارد سایت شوید

تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور 1401 | نحوه محاسبه + انتخاب رشته

دسته بندی کنکور دیدگاه ها ۵۵

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از سراسر کشور : 909 9075307

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

میزان تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور سراسری و ارشد 1401 اعلام شد. داوطلبانی که عضو خانواده جانبازان زیر 25 درصد بوده و قصد استفاده از سهمیه 5 درصد را دارند، بایستی در هنگام ثبت نام کد 12 رقمی را از ارگان مربوطه اخذ و در فرم تقاضانامه وارد نمایند. بر اساس قوانین، 5 درصد از ظرفیت هر کد رشته محل به مشمولان این سهمیه اختصاص داده می شود. در ادامه با نحوه محاسبه و انتخاب رشته سهمیه 5 درصد  بیشتر آشنا خواهیم شد.

همچنین، چنانچه در مورد این سهمیه یا سایر سهمیه های کنکور سراسری و ارشد با سوال یا ابهامی مواجه شدید، می توانید با مشاوران ما تماس گرفته و سوالات خود را مطرح فرمایید. همچنین، همکاران ما این آمادگی را دارند که شما را برای یک انتخاب رشته سهمیه 5 درصد موفق یاری نمایند.

برای آگاهی از نحوه تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور سراسری و ارشد از مشاوره انتخاب رشته از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

فهرست محتوا [نمایش]

تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور به چه منظوری است؟

اگر از داوطلبان کنکور سراسری باشید حتما در مورد تاثیر سهمیه ها در قبولی شنیده اید. به طوری که بر اساس قوانین موجود به منظور ایجاد عدالت در میان شرکت کنندگان آزمون و فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای قبولی آن دسته از افرادی که به امکانات کمتری دسترسی دارند، یک سری از سهمیه ها اعم از مناطق، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا و … در نظر گرفته شده است.

در این میان، سهمیه ایثارگران به چند دسته از متقاضیان یعنی، ” جانبازان 25% و بالاتر و همسر و فرزندان آن ها “، ” جانبازان زیر 25% و همسر و فرزندان ها” ” آزادگان و همسر و فرزندان آنان” و ” همسر و فرزندان و شهدا و مفقودالاثران” تقسیم بندی می شود.

در این مقاله قصد داریم تاثیر سهمیه ۵ درصد در کنکور که به جانبازان زیر 25 درصد اختصاص دارد بپردازیم و جزئیات آن را مورد بررسی قرار دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با استفاده مجدد از سهمیه روزانه کنکور ، کلیک کنید.

میزان تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور

به داوطلبانی که در هنگام ثبت نام کنکور سراسری، در فرم تقاضانامه بند مربوط به سهمیه ایثارگران زیر 25 درصد را علامت گذاری کنند، پنج درصد از ظرفیت هر کد رشته محل اختصاص داده می شود. نکته مهمی که متقاضیان باید بدان توجه داشته باشند این است که این سهمیه بر روی تراز آن ها اعمال نمی شود. بلکه حد نصاب قبولی فرد را کاهش می دهد.

بدین مفهوم که بعد از دریافت نتایج اولیه، در کارنامه هر داوطلب سه عنوان مهم از قبیل تراز، رتبه در سهمیه ایثارگران و رتبه داوطلب در سهمیه مناطق ذکر شده است. در بین تمامی بندها مهم ترین معیار برای قبولی داوطلب همان رتبه در سهمیه می باشد.

اگر می خواهید در هنگام انتخاب رشته از سهمیه 5 درصد برخوردار شوید، بایستی دو نکته را مد نظر داشته باشید. ابتدا وارد کردن کد پیگیری 12 رقمی در هنگام نام نویسی ( در ادامه دربازه این مورد توضح خواهیم داد)، و توجه به رتبه در سهمیه.

برای اینکه از نحوه استفاده مجدد از سهمیه ایثارگری مطلع شوید، کلیک کنید.

مشمولان سهمیه ۵ درصد در کنکور

تنها متقاضیانی می توانند در انتخاب رشته سهمیه 5 درصد را تاثیر دهند که شامل یکی از موارد زیر باشند.

جانبازان کمتر از 25%

فرزند جانبازان کمتر از 25%

همسر جانبازان کمتر از 25%

فرزندان یا همسر رزمندگانی که که حداقل 6 ماه در جبهه حضور داشته اند. منظور از سابقه رزمندگی، حضور در جبهه از تاریخ 30 شهریور 59 تا 31 شهریور 67 می باشد.

برای اطلاع از بهترین سهمیه مناطق کنکور بر روی لینک کلیک کنید

نحوه محاسبه سهمیه 5 درصد

تاثیر سهمیه ۵ درصد ایثارگران در کنکور بر اساس یک سری فاکتورها در نظر گرفته می شود که چنانچه داوطلبان از آن ها مطلع باشند با دید بازتری نام نویسی و انتخاب رشته خواهند کرد. در زیر نحوه محاسبه سهمیه 5 درصد ذکر شده است.

مشمولان سهمیه ایثارگران می بایست 70% نمره حد نصاب آخرین فرد پذیرفته شده متقاضیان گزینش آزاد را در هر کد رشته محل را به دست آورند.

ظرفیت و تاثیر سهمیه ۵ درصد در کنکور به رشته محل هایی اختصاص داده می شود که گرد کردن ریاضی در آن ها امکانپذیر باشد.

مشمولان سهمیه ایثارگران علاوه بر تاثیر سهمیه ایثارگران، امکان گزینش در سهمیه مناطق را نیز همچون سایر داوطلبان دارند. سهمیه مناطق آن ها در نتیجه اولیه قید می گردد.

اگر داوطلبی یک بار انتخاب رشته سهمیه 5 درصد را برای رشته های روزانه با آزمون و بدون آزمون انجام داده باشد، دیگر اجازه استفاده مجدد از این سهمیه را برای هیچ دوره تحصیلی اعم از روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس خودگردان، مجای و دانشگاه آزاد را نخواهد داشت، حتی اگر در رشته قبولی انصراف داده باشند.

اگر متقاضی انتخاب رشته سهمیه 5 درصد را در سنوات گذشته برای قبولی در یکی از رشته های با آزمون و بدون ازمون غیر روزانه نظیر شبانه، پیام نور، دانشگاه آزاد، غیر انتفاعی، خودگردان، مجازی و … اعمال کرده باشد، در صورت انصراف از رشته قبولی خود، یک بار دیگر مجاز به استفاده از این سهمیه خواهد بود. توجه داشته باشید که این قوانین تنها به شرط انصراف از دوره های غیر روزانه می باشد و هر داوطلب تنها یک بار مجاز به بهره مندی مجدد از تاثیر سهمیه ۵ درصد در کنکور است.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : irantahsil.org

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب