توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

                  تست هوش جهش تحصیلی

تست هوش جهش تحصیلی


بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

تست هوش جهش تحصیلی را از این سایت دریافت کنید.

تست هوش جهش تحصیلی

در این مقاله جزئیات مربوط به تست هوش جهش تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ بررسی و زمان و نحوه ثبت نام در آزمون هوش جهش تحصیلی 1400 توضیح داده شده است.

تست هوش جهش تحصیلی

دانش آموزانی که قصد ثبت نام در آزمون هوش جهش تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ در پایه مورد نظر خود را دارند باید پس از انجام هماهنگی های لازم با مدیر مدرسه و طی کردن مراحل اداری آن، هزینه لازم برای شرکت در تست هوش جهش تحصیلی را پرداخت نمایند.

برای مشاوره برنامه ریزی دروس جهش تحصیلی 1400 - 1401

برای مشاوره برنامه ریزی دروس جهش تحصیلی 1400 - 1401

بسیاری از دانش آموزان پایه های مختلف تحصیلی با توجه به توانمندی و استعداد خود مایل به جهش تحصیلی در مقاطع تحصیلی بالاتر هستند. والدین این دانش آموزان نیز در بسیاری از مواقع نسبت به این موضوع از خود علاقه نشان داده و حتی فرزندان خود را نیز تشویق می نمایند.

جهش تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ در دوره های تحصیلی میان پایه و دو دوره آزمون تست هوش جهش تحصیلی و آزمون درسی 1400 - 1401 انجام می پذیرد. ثبت نام در آزمون جهش تحصیلی ۱۴۰۰ نیازمند هماهنگی با مدیر مدرسه محل تحصیل دانش آموز و طی کردن برخی مراحل اداری آن می باشد.ثبت نام تست هوش جهش تحصیلی 1400 - 1401 علاوه بر هماهنگی های اداری نیازمند پرداخت هزینه مصوبی از سوی آموزش و پرورش می باشد که قبل از شروع آزمون توسط دواطلبان پرداخت می گردد. با توجه به موارد عنوان شده در ادامه این مقاله به شرح جزئیات و مطالب مرتبط با تست هوش جهش تحصیلی به زبانی ساده می پردازیم.

زمان ثبت نام تست هوش جهش تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

تست هوش جهش تحصیلی 1400 - 1401 اولین مرحله از آزمون جهش تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ محسوب می شود که دانش آموزان با شرکت در این آزمون اجازه شرکت در آزمون درسی جهش تحصیلی را دریافت می کنند. در واقع تست هوش جهش تحصیلی 1400 تعیین می نماید که آیا دانش آموز از لحاظ ذهنی و هوشی آمادگی شروع تحصیل به صورت جهشی را دارد یا خیر.زمان ثبت نام جهش تحصیلیسال ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ از اواسط تابستان انجام می پذیرد و پس از طی کردن مراحل آزمون های مربوط به جهش تحصیلی و ارزیابی آن ها، اعلام نتایج جهش تحصیلی تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید و شروع مدارس منتشر می گردد.

اطلاعات ارائه شده در خصوص آزمون های مربوط به جهش تحصیلی فعلا تاریخ دقیقی درباره شروع و ثبت نام جهش تست هوش جهش تحصیلی اعلام نکرده اند اما به محض اعلام تاریخ دقیق در این مقاله اطلاع رسانی های لازم انجام می پذیرد.

در حال حاضر زمان دقیقی برای ثبت نام تست هوش جهش تحصیلی 1400 از سوی سازمان های مرتبط اعلام نشده است. به محض اعلام تاریخ دقیق در این مقاله اطلاع رسانی می گردد.

بیشتر بخوانید: ثبت نام جهش تحصیلی

نحوه ثبت نام تست هوش جهش تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

ثبت نام تست هوش جهش تحصیلی 1400 - 1401 به صورت حضوری و از طریق مراجعه به مدرسه محل تحصیل دانش آموز انجام می پذیرد. والدین دانش آموزان باید به صورت حضوری به مدرسه فرزند خود مراجعه کرده و هماهنگی های اولیه را با مدیر مدرسه انجام دهند.

مدیر مدرسه پس از انجام بررسی های لازم و تایید صلاحیت دانش آموز، درخواست ثبت نام در آزمون تست هوش جهش تحصیلی  ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ را به اداره آموزش و پرورش منطقه ارسال می نماید. پس از انجام مراحل اداری و پرداخت هزینه های لازم، آمادگی دانش آموز برای شرکت در آزمون تست هوش جهش تحصیلی تایید شده و آزمون قبل از بازگشایی مدارس انجام می پذیرد.

بیشتر بخوانید: نحوه ثبت نام جهش تحصیلی در سامانه سناد

هزینه ثبت نام تست هوش جهش تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

داوطلبان ثبت نام در آزمون تست هوش جهش تحصیلی برای شرکت در این آزمون پس از تایید مراحل اداری ملزم به پرداخت مبلغی به عنوان هزینه ثبت نام در این آزمون هستند. هزینه در نظر گرفته شده برای ثبت نام در آزمون تست هوش برای سال تحصیلی 1400 - 1401 از طرف وزارت آموزش و پرورش مبلغ 150000 تومان در نظر گرفته شده است.

توجه داشته باشید پرداخت مبلغ ثبت نام جهش تحصیلی برای تمام دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون تست هوش جهش تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ را دارند الزامی بوده و از مراحل ثبت نام محسوب می شود.

بیشتر بخوانید: هزینه ثبت نام جهش تحصیلی

شرایط ثبت نام تست هوش جهش تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

داوطلبان شرکت در آزمون تست هوش جهش تحصیلی 1400 - 1401 برای ثبت نام در این آزمون مستلزم داشتن برخی شرایط لازم می باشند. شرایط در نظر گرفته شده بر اساس مصوبات آموزشی بوده و رعایت آن ها برای تمام داوطلبان الزامی می باشد.

شرایط ثبت نام تست هوش جهش تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ عبارتند از:

نمره دانش آموزان ابتدایی در تمامی دروس باید «خیلی خوب» باشد.

دانش آموزان دوره متوسطه دوم باید معدل و نمرات بالایی داشته باشند.

حداقل نمره دریافتی داوطلبان در آزمون تست هوش جهش تحصیلی می بایست بالای 120 باشد.

بیشتر بخوانید: ثبت نام مدارس سمپاد مهارتی

دانلود سوالات تست هوش جهش تحصیلی

بسیاری از دانش آموزان و داطلبان شرکت در آزمون تست هوش جهش تحصیلی 1400 - 1401 ممکن است تصور چندانی از شرایط و سوالات تست هوش جهش تحصیلی نداشته باشند. لذا بهتر است قبل از شرکت در این آزمون، سوالات مربوط به آزمون تست هوش جهش تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ را دریافت و مطالعه نمایند.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.heyvagroup.com

تست هوش جهش تحصیلی

زمان و نحوه شرکت در تست هوش سنجش تحصیلی اعلام شد. برای دانلود نمونه سوالات هوش جهش تحصیلی آموزش و پرورش و اطلاع از زمان برگزاری آزمون وارد این سامانه شوید

تست هوش جهش تحصیلی

دسته بندی مدارس دیدگاه ها ۳۲

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از سراسر کشور : 909 9075307

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

استفاده از تست هوش جهش تحصیلی برای قبولی در طرح جهشی ضرورت دارد. بسیاری از دانش آموزان علاقه مند به طی کردن مقاطع تحصیلی به صورت جهشی بوده و مایل به گذراندن مقطع یا مقاطع تحصیلی در زمانی کوتاه از وقت معمول یکساله هستند. به این منظور آشنایی با نمونه سوالات هوش جهش تحصیلی آموزش و پرورش می تواند بسیار مفید باشد. برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه طراحی سؤالات تست هوش سنجش تحصیلی و همین طور دریافت نمونه سوالات هوش جهش تحصیلی می توانید با تیم مشاوره حرفه ای و کاردان در این رابطه تماس حاصل فرمایید.

جهت اطلاع از جزئیات آزمون جهش تحصیلی و آشنایی با تست هوش جهش تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

تنها افرادی با شرایط خاص امکان شرکت در تست سنجش هوش جهش تحصیلی را دارند

فهرست محتوا [نمایش]

تست هوش جهش تحصیلی چیست؟

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، تست هوش جهش تحصیلی از دانش آموزان خواستار طی کردن مقاطع به صورت جهشی گرفته می شود.

این دانش آموزان با شرکت در آزمون و هم چنین واجد شرایط بودن می توانند به صورت جهشی ادامه تحصیل دهند.

نکته ای که برای جهشی خواندن وجود دارد و بسیاری از آن بی خبرند این است که امکان گذراندن مقاطع تحصیلی در ابتدای هر مقطع به صورت جهشی وجود ندارد.

پس امکان جهشی خواندن پایه های تحصیلی برای داوطلبان دوره اول،  هفتم و دهم وجود ندارد.

در ادامه با شرایط شرکت در آزمون تست هوش جهش تحصیلی و همچنین نمونه سوالات این آزمون بیشتر آشنا می شویم.

چه زمانی باید برای ثبت نام  تست جهش تحصیلی اقدام کرد؟

در ابتدا باید با محل تحصیل دانش آموز هماهنگی های لازم انجام شود. برای هماهنگی مدیر باید حتماً در جریان این موضوع قرار گرفته و پس از طی مراحل اداری و همچنین پرداخت هزینه های لازم دانش آموز برای شرکت در این طرح معرفی می شود.

اگر فردی واجد شرایط لازم باشد، می تواند در آزمون شرکت کند. در سال جاری زمان اقدام برای جهشی خواندن در مقاطع ابتدایی 31 خرداد تا 22 مرداد ماه و برای دوره متوسطه از 23 تیر تا اواسط مرداد تعیین شده بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سامانه ثبت نام جهش تحصیلی کلیک کنید.

فرآیند ثبت نام  به چه صورت می باشد؟

اگر والدین یا خود دانش آموز تمایل به گذراندن واحدهای تحصیلی به صورت جهشی را داشته باشد، پس از هماهنگی با مدیر، نسبت به ثبت نام اقدام می شود.

در این مرحله ابتدا قبل از تایید صلاحیت دانش آموز آزمون سنجش هوش یا IQU از وی گرفته می شود. این آزمون مشخص می کند که آیا فرد شایستگی شرکت در آزمون را دارد یا خیر!

در نهایت، نتایج برای آموزش و پرورش ارسال شده و در صورت مؤافقیت این سازمان دانش آموز در ارزشیابی شهریور شرکت می کند.

در صورتی که دانش آموز نمره مورد نظر را در این ارزشیابی بدست آورد می تواند برای جهش تحصیلی اقدام کند.

برای ورود به سامانه دریافت کارنامه با کد ملی کلیک کنید.

شرایط ثبت نام

شرایط ثبت نام در ابتدا با موافقت مدیر مدرسه و در مراحل بعدی با رعایت موارد تعیین شده از طریق سامانه سناد انجام خواهد شد.

شرایط برای مقطع ابتدایی

از تمامی دروس نمره خیلی خوب گرفته باشد.

در مدارس استثنایی شایستگی هوشی و روانی فرد تایید شود.

جهشی در دوره ابتدایی فقط یک بار امکان پذیر خواهد بود.

اگر فردی یک بار متقاضی شده اما شرایط لازم را نداشته در سال فعلی با پرداخت هزینه اجازه شرکت دوباره در آزمون را خواهد داشت.

برای اینکه از شرایط جهش تحصیلی بیشتر بدانید ، کلیک کنید.

شرایط برای مقطع متوسطه

دانش آموز باید معدل کل هجده در پایه هفتم و حداقل نمره در تمامی درس ها پانزده را کسب کرده باشد.

در دروس امتحانی شهریور ماه هیچ نمره ای کمتر از شانزده نداشته باشد.

اگر دانش آموز در مدرسه استعداد درخشان در حال تحصیل باشد، شرایط زیر برای وی در نظر گرفته خواهد شد:

معدل پایه هفتم باید حداقل نوزده بوده و در تمامی دروس نمره کمتر از هیجده نداشته باشد.

در ارزشیابی شهریور نمره کمتر از هفده نداشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر از سوالات آزمون تیزهوشان کلیک کنید.

  مدارک لازم جهت ثبت نام 

اصل کارنامه پایه تحصیلی فعلی و کپی کارنامه پایه قبلی

اصل و کپی شناسنامه یک قطعه عکس 3×4

برای ورود به سامانه آنلاین مشاوره آنلاین هدایت تحصیلی کلیک کنید.

از چه پایه هایی می توان برای شرکت در این آزمون اقدام کرد؟

در مقطع ابتدایی امکان شرکت در جهشی پایه اول وجود ندارد. اما پس از پایه اول می توان برای پایه سوم جهشی خواند و همچنین از سوم به پنجم نیز می توان برای شرکت در آزمون اقدام نمود.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : irantahsil.org

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب