توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

مهلت نوبت‌گیری برای سنجش سلامت پیش دبستانیها تا پایان هفته


. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، سیدجواد حسینی با بیان این که تاکنون ۱۳۸هزار و ۷۴۶نوآموز پیش دبستانی در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی نوبت گیری شده اند، گفت:در سنجش نوآموزان پیش‌دبستانی به دلیل مشکلات سامانه سیدا، از هدف‌گذاری سنجش ۶۰۰هزار نوآموز عقب هستیم و باید با برنامه ریزی درست، میزان نوبت گیری را افزایش دهیم تا به هدف موردنظر برسیم.

وی با بیان این که نوبت گیری سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت گفت: استان‌های سمنان، ایلام، هرمزگان، همدان،کردستان، لرستان و قم بالای ۵۰ درصد نوبت‌گیری نوآموزان پیش‌دبستانی در برنامه سنجش را انجام داده اند.

‏حسینی تصریح کرد: مدیران کل آموزش و پرورش استان ها باید از تمام ظرفیت‌های استانی برای ترغیب والدین و مدیران پیش دبستانی جهت ثبت نام در برنامه سنجش کمک بگیرند.

حسینی بر تشکیل شورای هماهنگی، پشتیبانی و توسعه آموزش ‌و پرورش استثنایی در استان‌ها و مناطق تأکید کرد و گفت: تاکنون این شورا در سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر و همچنین شورای منطقه ای در شهرستان کاشمر تشکیل شده است و بقیه استان‌ها نیز تا پایان آذر باید شوراهای استانی و منطقه‌ای را تشکیل دهند.

وی افزود: شورای هماهنگی، پشتیبانی و توسعه آموزش‌وپرورش استثنایی در استان‌ها، نقش شورای آموزش‌وپرورش استثنایی را در استان‌ها ایفا خواهد کرد و این شورا حلقه مفقوده آموزش‌وپرورش استثنایی در مناطق ۷۶۰گانه آموزش‌وپرورش را احیا خواهد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حسینی درخصوص اجرای طرح هدایت با بیان این که بخشی از اعتبار ۵۰۰میلیارد تومانی خرید تجهیزات هوشمند آموزشی از طریق سازمان نوسازی به استان ها تخصیص یافته است؛ گفت: مدیران کل استان ها باید پیگیر اعتبار استان خود از طریق نوسازی مدارس و سهم استان ها در تأمین این تجهیزات باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب