توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

جواب درک و دریافت صفحه ۷۷ فارسی دوم دبستان ☑️ یک کلاغ چهل کلاغ


جواب درک و دریافت صفحه ۷۷ فارسی دوم دبستان ؛ در این مقاله پاسخ و جواب سوال های درک و دریافت درس بخوان و بیندیش یک کلاغ چهل کلاغ صفحه 77 کتاب فارسی پایه دوم ابتدایی را قرار داده ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

همچنین بخوانید: معنی لغات و جواب سوال های درس دوازدهم فارسی دوم ابتدایی

جواب درک و دریافت صفحه ۷۷ فارسی دوم دبستانجواب درک و دریافت صفحه ۷۷ فارسی دوم دبستان

جواب درک و دریافت صفحه 77 بخوان و بیندیش یک کلاغ چهل کلاغ فارسی دوم ابتدایی

سوال ۱) وقتی جوجه کلاغ حرف مادرش را گوش نکرد، چه شد؟

پاسخ: تصمیم گرفت از روی درخت پرواز کند اما نتوانست و با سر توی بوته های خار افتاد.

سوال ۲) «یک کلاغ، چهل کلاغ» یعنی چه؟

پاسخ: یعنی بزرگ کردن یک حرف یا ماجرا به طوری که آنقدر تغییر کند که دیگر شبیه واقعیت نباشد.

توضیح بیشتر در مورد ضرب المثال یک کلاغ چهل کلاغ : این ضرب المثل برای زمانی است که یکی رازی را به دیگری می گوید و دیگری راز لو را در همه جا پخش می کند. یا زمانی استفاده می شود که چیزی در مورد کسی می شنویم و بدون توجه به درست یا نادرستی آن را به همه می گوییم. حتی اگر خبر صحت داشته باشد، بازگفتن آن و دهان به دهان کردنش می شود یک کلاغ چهل کلاغ!

همچنین بخوانید: معنی لغات و جواب سوالات درس دهم فارسی دوم دبستان

توجه: شما دانش آموز پایه دوم دبستان می توانید برای دسترسی سریع و آسان تر به معنی کلمات و جواب سوالات تمرین درس های کتاب فارسی دوم ابتدایی ، در انتهای عنوان خود عبارت «ماگرتا» را نیز در گوگل جستجو کنید.

در انتها امیدواریم که مقاله جواب سوالات درک و دریافت صفحه ۷۷ درس یک کلاغ چهل کلاغ کتاب فارسی دوم دبستان ؛ برای شما دانش آموزان عزیز مفید بوده باشد. سوالات خود را در بخش نظرات بیان کنید. ????

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب