توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

نقش آزمون آنلاین در کلاس های درسی


نقش آزمون آنلاین در کلاس های درسی

آزمون آنلاین مَدیار

نقش آزمون آنلاین در کلاس های درسینقش آزمون آنلاین در کلاس های درسی

 

مقدمه:

امروزه با روی کار آمدن ابزار های آنلاین درسی و آموزشی ، کلاس های حضوری جای خود را به کلاس های آنلاین داده اند و به تبع ، بخش های دیگر درسی مانند آزمون ها ، تکالیف ، حضورغیاب، کارنامه ها و … نمود آنلاین (مجازی) پیدا کرده اند.

بخش آزمون آنلاین یکی از امکانات کاربردی و پر استفاده در مدرسه های هوشمند و حتی عادی می باشد.

در این قسمت آنها می توانند آزمون های خود را اعم از تستی و تشریحی برگزار نمایند و با این روش در مصرف کاغذ، زمان برای طراحی سوالات و تصحیح آزمون صرفه جویی نمایند.

همچنین پس از برگزاری آزمون و مشخص شدن نمره دانش آموزان، می توان نمرات کسب شده در آزمون را به بخش نمرات انتقال دهید و از آن برای ایجاد کارنامه استفاده نمایید.

نقش آزمون آنلاین در کلاس های درسینقش آزمون آنلاین در کلاس های درسی

 

معرفی مَدیار (نرم افزار آزمون آنلاین)

سامانه مَدیار یک سامانه مدیریت یادگیری یا به عبارتی یک سامانه مدرسه آنلاین می باشد که دارای تمامی امکانات مجازی سازی مدارس (هوشمندسازی مدارس) می باشد.

بخش آزمون آنلاین در سامانه مدیار از جمله قسمت های مهم و پرکاربرد در سامانه مدیار است.

در این قسمت مسئولین و دبیران می توانند آزمون های تستی و تشریحی خود را قرار داده و برگزار نمایند.

 

قرار دادن آزمون در سامانه مَدیار

به منظور قرار دادن آزمون نیاز می باشد تا اسم آزمون ، تاریخ و ساعت شروع و پایان آزمون ، مدت زمان آزمون، پایه ، نام درس ، نوع آزمون (تستی متنی، تستی تصویری، تشریحی) نام معلم باید مشخص گردد.

همچنین در قسمت مخاطب نیاز می باشد تا کلاس موردنظر را وارد نمایید.

سپس باید در قسمت سوالات ، سوالات آزمون را وارد نمایید که به دو روش صورت می گیرد:

تصویری متنی

مُدیار آزمون آنلاینمُدیار آزمون آنلاین

نقش آزمون آنلاین در کلاس های درسی

 

مزایای برگزاری آزمون آنلاین در سامانه مدیار

امکان انتخاب سوالات از بانک سوال در آزمون تستی متنی و صرفه جویی در زمانتصحیح خودکار آزمون توسط سامانه مدیار در آزمون های تستیامکان نمایش آنلاین و لحظه ای از عملکرد شرکت کنندگان در آزمون : شما می توانید در حین برگزاری آزمون و در قسمت نتایج مشاهده کنید که هریک از دانش آموزان به چند سوال پاسخ داده اند و برای هر سوال کدام گزینه را انتخاب کرده اند.امکان گزارش گیری از سوالات آزمون:

در این بخش مشخص می شود که هر یک از سوالات قرار گرفته در آزمون را چند نفر درست جواب داده اند، چند نفر پاسخ نادرست داده اند و چند نفر پاسخ نداده اند.

امکان کپی کردن آزمون برای کلاس های دیگرتمامی امور امنیتی مانند رندوم بودن سوالات فراهم است.

 

نحوه کار با سامانه مَدیار

به منظور قراردادن سوالات در آزمون تستی تصویری نیاز است تا از پلی کپی سوالات خود عکس گرفته و همان عکس را در قسمت سوالات قرار دهید. سپس باید کلید سوالات را وارد نمایید.

در این هنگام آزمون آماده شده و دانش آموزان می توانند در ساعت مقرر و تعیین شده وارد آزمون شوند و پاسخ سوالات خود را ثبت کنند.

نحوه کار با سامانه مَدیارنحوه کار با سامانه مَدیار

 

 

تصحیح خودکار آزمون 

بعد از اتمام زمان آزمون ، سامانه به طور خودکار آزمون را تصحیح می نماید و بعد از فعال شدن نتایج توسط معلم یا مسئولین، دانش آموز می تواند آن را مشاهده نماید و مشخص می شود که به چه سوالاتی پاسخ درست و به چه سوالاتی پاسخ غلط داده است.

نقش آزمون آنلاین در کلاس های درسی

بانک سوالات در مَدیار

لازم به ذکر است معلمین برای قراردادن سوالات در قسمت آزمون ها می توانند از بخش بانک سوالات در سامانه مدیار استفاده نمایند.

در این قسمت، سوالات طبقه بندی شده بر اساس سختی و دشواری سوالات و از انتشارات مختلف به تفکیک کلیه پایه ها و برای تمامی دروس قرار گرفته است.

استفاده از بانک سوالات در سامانه مدیار موجب می گردد شما به تعداد زیادی سوال با تنوع زیاد دسترسی داشته باشید و به دنبال سوال نباشید و همین امر موجب صرفه جویی در وقت و بالا بردن کیفیت آزمون می گردد.

تهیه و تنظیم : سایت کلاس درسی

مطالب دیگر:

نرم افزارهای کاربردی برای شرکت ها و سازمانها مشاوره تحصیلی در مدرسانه برای رژیم مصرف رسانه‌ای خود اصول و قواعدی بنویسید منظور از حریم خصوصی در رسانه چیست آزمون های آنلاین آزمون آنلاین فصل 13 هوازدگی علوم هشتم آزمون آنلاین فصل 15 باهم زیستن علوم نهم
منبع : KelaseDarsi.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب