عمر کدام پرنده بیشتر است

عمر کدام پرنده بیشتر استبچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

عمر کدام پرنده بیشتر است را از این سایت دریافت کنید.

پرنده های که عمر زیادی دارند را بشناسید

پرنده های که عمر زیادی دارند را بشناسید پرنده هایی که زیاد عمر میکنند و پرنده هایی که عمر بسیاری دارند برای محیط زیستان اهمیت بالایی دارد

صفحه نخست » علمی » جانورشناسی » پرنده های که عمر زیادی دارند را بشناسید

پرنده های که عمر زیادی دارند را بشناسید

آهو احمدی ژیریان شهریور ۱۷, ۱۳۹۸ جانورشناسی , علمی حالت شب

پرنده ها جز حیوانات دوست داشتنی برای انسان ها هستند. زیرا آنان را به عنوان نوعی همدم برای خود میدانند پرنده های که عمر زیادی دارند را بشناسید تا در انتخاب پرندگان مناسب برای نگهداری اطلاعات بیشتری داشته باشید. تیم فارسی خوان مطالب مفیدی درباره پرنده هایی که زیاد عمر میکنند ارائه میدهد تا در انتخاب پرنده مورد نظرتان بیشتر اطلاعات داشته باشید پرنده هایی که عمر بسیاری دارند قیمت و ظاهری متفاوتی دارند.

آنچه در این مطلب میخوانید

پرنده ها

پرنده هایی که طول عمر بسیاری دارند

حیواناتی که طول عمر خود را میدانند

جاندارانی که بیشترین طول عمر را دارند

پرندگان مناسب برای نگهداری را بشناسید

پرنده ها

پرنده، به جاندارانی میگویند که مهره دارند و بدن آنها پوشیده شده از پر میباشد. پرنده ها دارای دو پا و بال میباشند آنها راه میروند و توانایی پرواز یکی از مهمترین خصوصیاتشان میباشد. همچنین پرنده ها تخمگذار هستند. پرنده های که عمر زیادی دارند را بشناسید تا نسبت به ویژگیها و خصوصیات آن آشنایی داشته باشید.

پرنده هایی که طول عمر بسیاری دارند

طوطی مکو بعنوان طولانی ترین عمر در بین پرندگان است و جز پرنده هایی که زیاد عمر میکنند میباشد. این پرنده با صد سال سن توانسته است، این امتیاز را داشته باشد. طوطی دم بلند با پر و بال های رنگارنگش برای همیشه در کنار جفت خود زندگی میکند، طوطی دم بلند ماده حکم مادر خانواده را دارد و از بچه هایش مراقبت میکند.

طوطی دم بلند نر مرد خانواده میباشد و به تهیه خوراک و غذا برای بچه هایش مشغول است. اگر این طوطی ها در حیات وحش زندگی کنند، از طول عمر آنها کاسته میشوند و حدود ۶۰ سال عمر میکنند، اما اگر در اسارت بمانند طول عمرشان افزایش پیدا میکند و تا ۱۰۰ سال عمر میکنند. متاسفانه با به خانه آوردن این پرندگان به خاطر نامناسب بودن محیط نگهداری باعث کاهش طول عمر و انقراض نسل این گونه پرندگان شده است.

پرنده های که عمر زیادی دارند را بشناسید تا بدانید طوطی مکو یکی از آنها در بین پرندگان جهان میباشد.

حیواناتی که طول عمر خود را میدانند

شاید برایتان جالب باشد که برخی از حیوانات وجود دارند که زمان مرگ و طول عمر خود را میدانند این حیوانات عبارتند از:

شامپانزه، چند روز قبل از مرگش آرام میشود در گوشه ای میماند و شامپانزه های ماده اطرافش جمع میشوند و او را نوازش میکنند.

فیل، در زمان مرگ با یکدیگر مهربان میشوند و چند تا از بقیه فیل ها برای مراقبت به فیل در حال مرگ سر میزنند.

قو، در زمان مرگ به محل اولین جفت گیری میرود و آواز سر میدهند.

جاندارانی که بیشترین طول عمر را دارند

شاید بنظر برسد که انسان به خاطر اینکه اشرف مخلوقات میباشد، دارای طول عمر بسیاری نسبت به سایر جانداران است. اما باید بدانید که علاوه بر انسان جانداران دیگری وجود دارند که طول عمر بسیاری را دارند و حتی نسبت به انسان ها طول عمر بیشتری دارند و رکورد را نسبت به انسان ها از بین برده اند.

همچنین بخوانید : انواع روش پرورش شتر مرغ

پرنده های که عمر زیادی دارند را بشناسید تا بدانید که علاوه بر انسان ها پرندگان و جانداران دیگری با طول عمر بالا وجود دارد. لاک پشت ها گونه ای از این جانوران هستند که مانند انسان ها عمر بسیار زیادی دارند. پرنده هایی که زیاد عمر میکنند نیز جز جانداران با طول عمر بسیار محسوب میشوند. جاندارانی که طول عمر بسیاری دارند عبارتند از:

موریانه ملکه با ۵۰۰ سال طول عمر

صدف دو کفه ای کواهوگ اقیانوسی با ۵۰۰ سال طول عمر

کوسه ی گرینلند با ۵۰۰ سال طول عمر

لاک پشت غول پیکر با ۳۰۰ سال طول عمر

نهنگ قطبی با ۲۰۰ سال طول عمر

انسان با ۱۰۰ سال طول عمر

طوطی دم بلند مکو با ۱۰۰ سال طول عمر

ماهی کوی با ۵۰ سال طول عمر

سمندر غار نشین با ۱۰۰ سال طول عمر

پرندگان مناسب برای نگهداری را بشناسید

امروزه مردم به نگهداری حیوانات خانگی علاقه بسیاری نشان داده اند و علاوه بر نگهداری مرغ و خروس و سگ و خرگوش و گاو و….به پرندگان نیز علاقه بسیاری دارند. پرنده های که عمر زیادی دارند را بشناسید ، تا بتوانید از انواع آن ها خرید کنید.

آن ها طبق قیمت و زیبایی و آواز خواندنشان به پرورش آن ها مشغول میشوند، انسان ها پرندگان را به عنوان یک نوع همدم انتخاب میکنند و یا اینکه به عنوان جاندار های زینتی و خوش صدا برای منازل و محل کارشان میخرند به همین دلیل پرنده هایی که عمر زیادی دارند را استفاده میکنند. اما باید شرایط نگهداری را برای این پرندگان فراهم کنند تا بتواند طول عمر بیشتری داشته باشند و سلامت خود را حفظ کنند. محبوب ترین پرندگان که مردم آن ها میخرند عبارتند از:

فنچ فنچ قناری

طوطی خاکستری آفریقایی

اما بهترین نژادهای طوطی عبارتند از:

مرغ مینا عروس هلندی طرقه طوطی رزیلا طوطی خورشیدی

پرنده ها انواع متفاوتی دارند و هر کدام ویژگی ها و خصوصیات و شرایط نگهداری خاص خود را دارند در حفظ و نگهداری آن ها تلاش کنید تا بتوانند در سلامت کامل زندگی کنند و طول عمر بیشتری داشته باشند. پس پرنده های که عمر زیادی دارند را بشناسید ، تا بتوانید نیاز های آن ها را هم شناسایی کنید.تیم فارسی خوان بخش علمی مجله خود را به پرندگان اختصاص داده شما مخاطبان عزیز نیز اگر از جانداران و پرندگان خاص با ویژگی های خاص میشناسید در بخش نظرات برای ما ارسال کنید.

برچسب ها : پرندگانی با عمر بسیار چه ویژگی هایی دارند پرنده هایی که طول عمر زیادی دارند پرنده هایی که عمر بسیار دارند را بشناسید پرنده هایی که عمر بسیاری دارند جانور شناسی چه پرنده های عمر زیادی دارند چه پرنده هایی عمر بسیاری دارند چه پرنده هایی عمر زیادی دارند چه عواملی در عمر پرندگان موثر است خصوصیت پرندگان با عمر بسیار

مطلب بعدی مطلب قبلی فناوری بازی موسیقی سلامت جنسی

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب پیشنهادی فارسی خوان

رفع سریع خواب آلودگی

تیر ۱۲, ۱۳۹۸

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : farsikhan.ir

کدام حیوان بیشترین طول عمر را دارد؟

عمر حیوانات،بیشترین عمر حیوانات،عمر کدام پرنده بیشتر است،عمر حیوانات،طولانی ترین عمر حیوانات،حیواناتی با عمر طولانی،اندازه ی عمر حیوانات،طول عمر کلاغ،عمر کلاغ چند سال است،عمر کلاغ چقدر است،عمر کلاغ ،طول عمر حیوانات،طولانی ترین عمر دربین جانوران متعلق به کدام حیوان است

کدام حیوان بیشترین طول عمر را دارد؟

مجموعه: آیا می دانید ؟

شناخت بیشترین عمر حیوانات

لیست طول عمر حیوانات مختلف

نظر دانشمندان در مورد طول عمر حیوانات متفاوت است، حیوانات با توجه به شرایط و محیطی که در آن زندگی می کنند طول عمرهای متفاوتی دارند.

طولانی ترین عمر دربین جانوران متعلق به کدام حیوان است؟

ماهی لیزا به سر

ماهی لیزا به سر رشد آهسته و عمر طولانی دارد. بیشترین طول عمر آن ها حدود 149 سال است، اما امروزه به دلیل ماهیگیری بیش از حد در معرض انقراض قرار دارند.

ماهی لیزابه سر عمر 149 ساله دارد

دراز ترین طول عمر در میان بی مهرگان: عروس دریایی توریوتوپسیس دورینی (فناناپذیر)

به هیچ روشی نمی توان با اطمینان گفت که عروس دریایی چند سال عمر می کند زیرا این بی مهرگان چنان ظریف هستند که نمی توان آن ها را در آزمایشگاه تحت آزمایش ها و بررسی های دقیق و طولانی مدت قرار داد.

اما نکته ی جالب در مورد این جانور فناناپذیر دریایی با نام علمی «Turritopsis dohrnii» این است که بعد از رسیدن به بلوغ جنسی می تواند بار دیگر خود را به دوران جوانی بازگرداند که این موضوع باعث می شود در واقع هیچ وقت مرگ را تجربه نکند.

البته علی رغم این که این گونه عروس دریایی می تواند میلیون ها سال زنده بماند اما بدین معنا نیست توسط شکارچیان صید نشده یا در اثر شرایط ناگوار محیطی نمی میرد. همچنین نکته ی جالب تر این که نگهداری از این موجود در شرایط آزمایشگاهی و کنترل شده و به طور کلی در اسارت تقریباً غیرممکن بوده و تاکنون تنها یک محقق ژاپنی موفق به این کار شده است.

البته نه همه عروس های دریایی، بلکه نوع خاصی از آن وجود دارد که سنش معکوس می‏ شود. این موجود توانایی ویژه ای دارد. وقتی مریض می شود در عرض سه روز به روزهای اول زندگی اش باز می گردد و سلول های بدنش دوباره به طور سالم بازسازی می شود.

عروس دریایی هرگز نمی میرد

طول عمر لاک پشت غول پیکر

لاک پشت های غول پیکر جزایر گالاپاگوس و سیشل مشابه های زنده ای از موجودات غول پیکر و منزوی ساکن جزایر متروکه می باشند که نشان می دهد جانورانی که خود را در جزایر محدود کرده و هیچ شکارچی برای شکار انها در این جزایر یافت نشود معمولاً از لحاظ جسمی رشد زیادی کرده و به شدت غول پیکر می شوند.

این خزنده بین 250 تا 500 کیلوگرم وزن داشته و بعضی از انها در اسارت تا 200 سال نیز زنده مانده اند و بسیاری بر این باورند که این خزنده ی نادر می تواند از مرز 300 سال عمر نیز عبور کند.

علت طول عمر این خزنده نیز مثل دیگر موجوداتی که در این فهرست دیده می شود کاملاً واضح به نظر می رسد: این خزنده بسیار کند و آرام حرکت می کند و سطح متابولیسم بدنشان در کمترین و پایین ترین حد ممکن قرار دارد و مراحل زندگی انها نیز به همین منوال طولانی خواهد بود.

لاک پشت غول پیکر 300 سال عمر کرده است

طول عمر خرچنگ

نوعی از خرچنگ وجود دارد که به آن بدون رشد می گویند. این حیوان تا زمانی که مریض یا شکار نشود زنده خواهد ماند. برخی از نمونه های آن در سن 30-40 یا 50 سالگی می میرند و دلیلش مریضی هایی است که به آن مبتلا می‎شوند، اما بسیاری از نمونه های آن تا به حال کشف شدند که بیش از 140 سال عمر داشته اند.

نوعی از خرچنگ وجود دارد که به آن بدون رشد می گویند طولانی ترین عمر را دارد

نهنگ قطبی یا سرکمانی

اگر چه نهنگ قطبی به اندازه نهنگ آبی مشهور نیست، اما ویژگی‌های متمایزی دارد که آن را منحصر به فرد می کند. اول اینکه بزرگترین دهان را در میان حیوانات دارد و دوم اینکه، بیش از 200 سال عمر می کند که باعث می‌شود بیشترین طول عمر را در میان پستانداران دریایی داشته باشد. پیرترین نهنگ قطبی شناخته شده 211 سال عمر کرده است.

نهنگ قطبی یا سرکمانی بیش از 200 سال عمر می کند

عمر کدام پرنده بیشتر است : طول عمر کلاغ چند سال است ؟

در میان جانوران، کلاغ پرنده ای مرموز و باهوش به حساب می آید،برخی بر این باورند که کلاغ ها عمری جاویدان دارند! اما کلاغ ها نیز مانند دیگر جانداران طول عمر مشخصی دارند.میانگین عمر این پرنده مرموز 200 سال تخمین زده شده است.درمیان پرندگان کلاغ بیشترین طول عمر را دارا است.

عمر کلاغ چقدر است ؟ پیشنهاد ویژه

اقامتگاهِ لاکچری و ارزانِ سفرهای تیر ماه را اینجا پیداکن!

5میلیون پول سفر داخلیه،تو باهاش برو ترکیه!

آئینه و کنسول پرطرفدار و با کیفیت*قیمت کارگاهی

ماهی کوی یا کپور زینتی

ماهی کوی معمولا 50 سال عمر می کند، اما یکی از انواع آن به نام ماهی کوی اسکارلت، رکورد پیرترین ماهی را به دست آورده است. این ماهی در 226 سالگی مرد و علت طول عمر آن هنوز یک راز است. بیشتر افراد راز طول عمر آن را لذت بردن از زندگی، عشق و محبت صاحبانش و توانایی شنا کردن در آب های زلال کوه های ژاپن می دانند.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.beytoote.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب