قرص ملاتونینقرص ملاتونین

قرص ملاتونین را می توان برای درمان تاخیر در فاز خواب  مورد استفاده قرار داد. همچنین، این قرص به درمان اختلالات ریتم شبانه روزی خواب در نابینایان کمک می کند و تا حدودی بی خوابی را تسکین می دهد. با استفاده از این قرص می توان الگوهای نا مناسب خواب را از بین برد و به آرامش بیشتر افراد در زمان خواب کمک کرد. ملاتونین هورمونی است که در زمان خواب ترشح می شود و اگر میزان ترشح این هورمون در بدن کاهش پیدا کند، بی شک مشکلات زیادی برای افراد به وجود می آید. به همین دلیل، استفاده از قرص ملاتونین می تواند به حفظ تعادل در خواب کمک کند.

آیا هر شب می توانم این قرص را مصرف کنم؟

اگرچه به نظر می رسد قرص ملاتونین بی خطر است، اما کارشناسان به این موضوع اشاره می کنند که این قرص نباید بیش از دو ماه به صورت مداوم مورد استفاد قرار گیرد. کارشناسان توصیه می کنند پس از دو ماه مصرف این قرص را قطع کنید تا مشاهده کنید آیا الگوی خوابتان تنظیم شده است یا خیر! در کنار مصرف این قرص، باید به موارد دیگر مانند اتاق خواب تاریک و عدم استفاده از وسایل الکترونیک در زمان خواب توجه داشته باشید.

اثرات ملاتونین چقدر در بدن باقی می ماند؟

مطالعات نشان داده اند که پس از مصرف قرص ملاتونین اثرات آن حدود 5 ساعت در بدن باقی می ماند. اگر پس از آنکه از خواب بیدار شدید و احساس خواب آلودگی شدید داشتید، نباید رانندگی کنید و یا از ماشین آلات استفاده نمایید. زیرا ممکن است در این شرایط خوابتان ببرد و این موضوع می تواند به سلامتی تان آسیب وارد کند. به همین دلیل، توصیه می شود در روزهای نخستین استفاده از این قرص به این موارد توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین نتیجه را از آن بدست بیاورید.

آیا مصرف این قرص باعث افزایش وزن می شود؟

مطالعات به این موضوع اشاره می کنند که مصرف قرص ملاتونین هرگز باعث افزایش وزن نمی شود. اما کسانی که الگوی خواب ضعیفی دارند، ممکن است در معرض اضافه وزن قرار گیرند. مطالعاتی که در ژورنال جاما چاپ شده اند نشان می دهند عدم خواب کافی می تواند وزن را بالا ببرد و به سلامتی آسیب وارد کند، اما با بهبود شرایط خواب اضافه وزن نیز برطرف می گردد و دیگر مشکلی برای سلامتی پیش نمی آید.

مصرف قرص ملاتونینمصرف قرص ملاتونین

آیا مصرف قرص ملاتونین باعث ریزش مو می شود؟

هورمون هایی مانند آدرنالین، تستوسترون، دی هیدروتستوسترون و آنزیم هایی مانند 5-آلفا ردوکتاز در طول چرخه خواب و در زمانی که ملاتونین در بدن تولید می شود، کنترل و تنظیم می شوند. اگر میزان هورمون ملاتونین در بدن کاهش پیدا کند، باعث از بین رفتن تعادل این هورمون ها می شود و همین امر باعث نازک شدن موها می گردد. با مصرف قرص ملاتونین میزان این هورمون ها در بدن به تعادل می رسد و حالت موها به خوبی حفظ می گردد.

آیا مصرف ملاتونین برای کنترل اضطراب مفید است؟

ملاتونین، هورمونی که توسط بدن تولید می شود و علائم اضطراب را بهبود می بخشد. به همین دلیل، مصرف قرص ملاتونین برای کنترل اضطراب مفید است و در کنار افزایش کیفیت خواب می تواند به کاهش اضطراب نیز کمک کند. مطالعات نشان می دهند این قرص ریتم شبانه روزی را تنظیم می کند و احساسات منفی و مرتبط با اضطراب را پایین می آرود. همچنین، افزایش هورمون ملاتونین و بهبود خواب می تواند نوسانات خلقی را از بین ببرد.

ملاتونین برای کنترل اضطرابملاتونین برای کنترل اضطراب

چگونه قرص ملاتونین را مصرف کنم؟

مصرف این قرص به دوز ملاتونین به کار رفته در آن بستگی دارد و معمولا توسط شرکت سازنده اعلام می گردد. با وجود این، دستور العمل بدین صورت است که شما باید یک قرص 30 دقیقه قبل از خواب مصرف کنید. توصیه می شود این قرص را در ساعات 9 تا 10 شب مصرف کنید و استفاده از آن را به نیمه های شب موکول نکنید.

برای خرید قرص ملاتونین به کجا مراجعه کنیم؟

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد مکمل ملاتونین در اختیار شما قرار دهیم. این مکمل به بهبود ریتم خواب کمک می کند و استرس را از بین می برد. مصرف قرص ملاتونین هرگز باعث اضافه وزن و یا ریزش مو نمی شود.

اگر می خواهید برای خرید قرص ملاتونین اقدام کنید و کیفیت خواب خود را بالا ببرید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. کارشناسان این سایت به شما کمک می کنند تا بهترین مکمل را برای ارتقا سلامتی خود خریداری کنید.