هر زمان فرصت و مجال سفر داشتید برنامه کوچکی برای خود داشته باشید. زمان سفر به مسائل زیادی باید توجه شود. مهم‎ترین مبحث در زمان مسافرت این است که باید حتما به ما خوش بگذرد. این لحظات نباید کوچک‌ترین موضوعی خاطر مسافران را مکدر کند.

سفر به جابه‌جایی از شهر محل سکونت به شهر و روستای دیگر گفته می‌شود. یک سفر پیش‌نیازهایی دارد. اولین پیش‌نیاز یک مسافرت عالی، قصد سفر است. برای سفر باید شهری که قصد ورود به آن را داریم مشخص کرده باشیم. شهر مقصد باید اقامتگاه، هتل، سوئیت، ویلا و… برای سکونت مسافران داشته باشد. شرط نخست یک اقامتگاه که باید به آن توجه ویژه و خاصی شده باشد بهداشت است.

 

ضرورت بهداشت عمومی اقامتگاه

 

رشد صنعت توریسم و گردشگری نیازهایی دارد. برای اجرا و رسیدن به این نیازها حتما باید نکاتی انجام شود. یکی از نکات قابل اجرا بهداشت است. این صنعت زیر مجموعه‌های زیادی را در خود گنجانده است. یکی از زیر مجموعه‌های صنعت گردشگری، موضوع اقامتگاه در سفر است.

اقامتگاه موضوع بسیار مهم و حیاتی در سفر است. از موضوع اقامتگاه مهم‌تر بهداشت و نظافتی است که این اقامتگاه‌ها باید داشته باشند. یک اقامتگاه زمانی استاندارد خواهد بود که تمام معیارهای بهداشتی در آن رعایت شده باشد. هتل‌ها و اقامتگاه‌ها خود به تنهایی باید بهداشت ساختمان‌های خود را در نظر داشته باشند. لازم به ذکر است که مسافران نیز زمان اقامت در سکونتگاه خود باید به بهداشت توجه ویژه‌ای داشته باشند.

از زمانی که بیماری کرونا در ایران نمود خارجی پیدا کرد تمامی کسب و کارها با ورژن جدیدی از زندگی روبه‌رو شدن. صنعت گردشگری نیز از این زندگی جدید بی‌بهره نبوده است. قبل از ظهور بیماری کرونا اتاق‌های اقامتگاه‌ها بعد از استفاده مسافران به صورت مرتب و با یک برنامه نظافت می‌شدند. کرونا باعث شد نظافت سکونتگاه‌های اجاره‌ای بیشتر و بهتر انجام شود. چندین برابر شدن اعمال بهداشت و نظافت در هتل‌ها خطر و ریسک پخش و گسترش بیماری را به صفر رسانده است.

رعایت بهداشت لازمه زندگی امروزه است. نبود و رعایت نشدن بهداشت باعث چرخش و گسترش بیماری‌ها خواهد بود. نمونه بازر بیماری در این قرن بیماری و ویروس کرونا است. این بیماری به دلیل رعایت نشدن بهداشت فردی و عمومی از کشور چین آغاز و در تمام دنیا پخش شد.

 

نظافت و بهداشت؛ سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی‌هایی که به صورت عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند همیشه آلوده‌ترین بخش یک ساختمان را تشکیل می‌دهند. نظافت این اماکن عمومی از مهم‌ترین بخش‌ها در اقامتگاه‌ها خواهد بود. اگر سرویس‌های بهداشتی نظافت نشده باشند محل مناسبی برای انتقال ویروس هستند.

نظافت سرویس بهداشتی به روشویی و توالت ایرانی و فرنگی خلاصه نخواهد شد. تمامی دیوارهای سرویس، شیرآلات، کاشی‌ها و… پس از استفاده هر گروه از مسافران که  در اتاقی اقامت خواهند داشت باید و بدون شک نظافت می‌شوند. نظافت این قسمت از اقامتگاه اساسی‌ترین بخش بهداشت یک هتل، اقامتگاه، سوئیت، بوم‌گردی و… است.

 

نظافت و بهداشت؛ وسایل جانبی اتاق

اتاق یک اقامتگاه به صورت عمومی شامل اتاق خواب، اتاق نشیمن، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، مبلمان، سرویس خواب و… است. این موارد را کنار بگذاریم یک اتاق وسایل جانبی و کوچکی نیز خواهد داشت. تلفن، روتختی، تی وی، لوازم آشپزخانه و… لوازمات ریزی هستند که شاید در گام اول بهداشت و نظافت آنها به چشم نیامده باشد. این وسایل جانبی جدای از لوازم بزرگ به صورت مستقل تمیز خواهند شد.

لوازم جانبی می‌تواند پر ویروس و باکتری باشد. اگر این لوازم و وسایل تمیز نشده باشند به راحتی می‌توانند منتقل‌کننده بیماری‌های خطرناکی باشند.

 

فلسفه ایجاد جاباما پلاس

رضایت مسافران از اقامتگاه باعث رونق بیشتر آن خواهد بود. راحتی، زیبایی، قیمت، امکانات و… همگی برای انتخاب یک اقامتگاه نیاز است اما بدون رعایت بهداشت هیچ کدام از این موارد ارزشی نخواهد داشت. فلسفه ایجاد جاباما پلاس بالا بردن میزان رضایت مهمانان و مسافران از اقامتگاه‌های اجاره‌ای است.

رضایت مسافران و ایجاد یک تجربه بی‌نظیر از اقامتگاه انتخابی با کمک سایت جاباما پلاس ایجاد می‌شود. این سامانه با نظارت مستقیم بر تمامی اقامتگاه‌هایی که در سایت خود گنجانده است تلاش در ایجاد کیفیت بیشتر دارد. اقامتگاه‌هایی که زیرمجموعه جاباما هستند برای تمامی مسافران بسته‌های بهداشتی تهیه می‌کنند. این بسته‌ها یکی از خدماتی است که توسط جاباما پلاس ارائه می‌شود.

بررسی کمی و کیفی یک هتل و اقامتگاه توسط نماینده جاباما از اصلی‌ترین وظایف این سامانه است. زمانی که نماینده جاباما این کیفیت را تایید نکرده باشد اقامتگاه اجازه اجاره اتاق‌های خود را نخواهد داشت.

اگر مسافران و مهمانان زمان رزرو، درخواست امکاناتی را از اقامتگاه انتخابی خود داشته باشند اما زمان تحویل درخواست آنها اجابت نشده باشد  توسط سامانه جاباما پلاس هزینه اقامتگاه عودت داده خواهد شد. جاباما پلاس توجه مخصوصی بر مقوله بهداشت اقامتگاه‎ها دارد. مهم‌ترین قسمت و بخشی که در سامانه جاباما پلاس ایجاد شده است ارائه خدمات بهداشتی به صورت رایگان برای مسافران است. توجه به رعایت بهداشت با انتخاب جاباما پلاس زمان رزرو اقامتگاه‌ با جاباما امکان‌پذیر شده است. بهداشت هتل و اقامتگاه‌ها همیشه اولویت جاباما و میزبان‌ها بوده است.

پکیج بهداشتی شامل روبالشتی، روتختی، ماسک، شامپو، دمپایی، صابون و… است. تمامی محتویات پکیج به صورت یک بار مصرف عرضه خواهند شد.

 

رزرو انواع اقامتگاه‌های جاباما

سامانه بزرگ جاباما اقامتگاه‌های فراوانی دارد. تنوع اقامتگاه‌ها مانند ویلا، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، هتل و… است. تمامی این اقامتگاه‌ها با رعایت کامل نکات بهداشتی به مسافران عرضه خواهد شد. ویلا و آپارتمان، مهمانپذیر، هاستل، بوم‌گردی و… با تنوع بسیار بالا در جاباما وجود دارد. این سایت یکی از بهترین سامانه‌ها برای رزرو اقامتگاه بوم گردی است.

این سامانه تمامی ایران را پوشش می‌دهد. تمامی شهرها، روستاها، مراکز استان‌ها و… در پوشش سایت جاباما قرار گرفته است. شما کوچک‌ترین شهر و روستایی را هم که برای مسافرت در نظر گرفته باشید با ورود به سایت جاباما یک اقامتگاه و سکونتگاه خوب و تمیز پیدا خواهید کرد. صفحه اول سایت شما را برای رزرو هتل از جاباما آن راهنمایی خواهد کرد. ورود به جاباما و انتخاب از سایت اصلا کار سخت و دشواری نیست. کافیست نیازهای خود را در نظر داشته باشید.

 

 

 

 

با اولین نگاه به اقامتگاه بهداشت آن مکان به شما یادآور خواهد شد. بهداشت اقامتگاه فقط به اتاق و سوئیتی که شما در اختیار خواهید داشت خلاصه نمی‌شود. بهداشت و نظافت اقامتگاه و هتل از در ورودی شروع خواهد شد. بحث بهداشت که از در ورودی و لابی اقامتگاه شروع می‌شود اتاق و تمامی وسایل و امکانات را در خود جای می‌دهد.