توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

ابعاد امنیت را نام ببرید و توضیح دهید دفاعی نهم


جواب سوال ابعاد امنیت را نام ببرید و توضیح دهید از کتاب آمادگی دفاعی نهم را می توانید در زیر مطالعه نمایید.

پاسخ: ابعاد امنیت از جنبه‌های نظامی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و زیست محیطی مورد توجه است.

امنیت نظامی چیست ؟

پاسخ: امنیت نظامی، یعنی داشتن قدرت دفاعی و تهاجمی برای یک کشور. اگر کشوری دارای توان نظامی و دفاعی نباشد، هرگز امنیت نخواهد داشت.

امنیت اقتصادی یعنی چه ؟

پاسخ: داشتن ثبات اقتصادی، تولید انبوه، صادرات زیاد، کافی بودن منابع مالی، تأمین رفاه اقتصادی و معیشت مردم از علائم امنیت اقتصادی است.

امنیت سیاسی را تعریف کنید ؟

پاسخ: امنیت سیاسی به معنای امن بودن کشور از نظر سیاسی است؛ با وجود امنیت سیاسی حکومت، دولت و نهادهای سیاسی از ثبات لازم برخوردار خواهند بود و افراد گروه‌های جامعه در کمال آرامش، در سرنوشت سیاسی خود مشارکت می‌کنند.

امنیت اجتماعی و فرهنگی چیست ؟

پاسخ: وقتی که یک ملت توانایی حفظ الگوهای اجتماعی و سنتی مانند زبان، مذهب، آداب و رسوم، نوع پوشش و… خود را باور داشته باشد، دارای امنیت اجتماعی و فرهنگی است.

امنیت زیست محیطی یعنی چه ؟

پاسخ: امنیت زیست محیطی به معنای پایداری محیط زیست و طبیعت جانوری و گیاهی اطراف ماست. اگر عوامل زیستی مانند آب، هوا و محیط زیست و… از بین بروند، حیات کل موجودات زنده از جمله انسان‌ها از بین خواهند رفت.

مطلب پیشنهادی: جواب فعالیت های درس اول دفاعی نهم

✅ در این نوشته از بخش آموزش و پرورش ماگرتا جواب سوال گفته شده را قرار دادیم. اگر پاسخ دیگری در مورد این سوال داشتید، آن در بخش نظرات بنویسید. همچنین برای دسترسی سریعتر به پاسخ سایر سوال های خود، آن را به همراه کلمه ماگرتا جستجو کنید.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب