• سایر
  • تاریخ انتشار ۱۴۰۱-۰۵-۰۱

          دانلود کتاب خداوند الموت

دانلود کتاب خداوند الموتمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

دانلود کتاب خداوند الموت را از این سایت دریافت کنید.

معرفی و دانلود کتاب خداوند الموت

سفری به قلب یکی از حساس‌ترین برهه‌های تاریخ ایران‌زمین! کتاب خداوند الموت، رمان تاریخی جذابی به قلم پل آمیر است که در آن، سرگذشت فرمانده‌ی مرموز فرقه‌ی اسماعیلیه، حسن صباح، با دقتی تحسین‌برانگیز پیش چشم خوانندگان مشتاق...

خانه›داستان و رمان›داستان و رمان خارجی›کتاب خداوند الموت

معرفی و دانلود کتاب خداوند الموت

(۲۸ رای)

نویسنده: پل آمیر

مترجم: ذبیح الله منصوری

ناشر: انتشارات تاو

برای دانلود قانونی کتاب خداوند الموت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خداوند الموت

سفری به قلب یکی از حساس‌ترین برهه‌های تاریخ ایران‌زمین! کتاب خداوند الموت، رمان تاریخی جذابی به قلم پل آمیر است که در آن، سرگذشت فرمانده‌ی مرموز فرقه‌ی اسماعیلیه، حسن صباح، با دقتی تحسین‌برانگیز پیش چشم خوانندگان مشتاق تصویر شده است.

درباره کتاب خداوند الموت:

حسن صباح رهبر فرقه‌ی «باطنی» بود؛ فرقه‌ای از مذهب اسماعیلیه که همانند همه شیعیان، امام علی (ع) را امام اول و فرزندان او را تا امام جعفر صادق پیشوا و ولی امر مسلمین می‌دانست. اما از امام پنجم به بعد، پسرش موسی کاظم را امام نمی‌دانست و معتقد بود پسر دیگرش اسماعیل، امام است.

صباح در تشکیلات مذهبی‌اش از قوانین خاص خودش پیروی می‌کرد. به این صورت که فرقه اسماعیلیه بر مبنای برداشت‌های شخصی صباح از قرآن و اسلام اداره و هر اجباری به دین اسلام و کتاب خدا نسبت داده می‌شد. با این عنوان که قرآن علاوه بر مفاهیم ظاهری دارای معانی باطنی نیز بوده و فقط حسن صباح می‌تواند آنان را درک کند. بدین ترتیب انجام هر عملی درون فرقه توجیه می‌شد.

اکنون پل آمیر در کتاب خداوند الموت (Alamutun Efendisi) سعی دارد ضمن به تصویر کشیدن سرگذشت این مرد، شما را با فرقه باطنی یا همان اسماعیلیه آشنا کند؛ داستانی که در آن شما به خوبی درک خواهید کرد که چطور در هر عصر و دوره‌ای با برداشت‌های غلط و سواستفاده از اسلام می‌توان هر عملی را توجیه کرد و درست جلوه داد.

در حقیقت پل آمیر در کتاب خداوند الموت دوره‌ای از تاریخ ایران را به تصویر می‌کشد که تا به امروز گمان می‌کردید آگاهی کاملی از آن دارید. اما بعد از مطالعه این کتاب متوجه خواهید شد که از وقایع و اخبار بسیاری در آن دوره اطلاع نداشتید. البته توجه داشته باشید، با وجود این که قسمت‌های اصلی این کتاب بر اساس نص تاریخ نوشته شده است. اما پل آمیر با استفاده از مطالعات خود در کشور فرانسه و ممالک دیگر قسمت‌هایی را وارد کتاب کرده که جنبۀ تخیلی نیز دارند. به عنوان مثال در این کتاب روایتی مربوط به اعلام قیامه‌القیامه از طرف حسن صباح وجود دارد که صحیح نیست، چرا که قیامه‌القیامه بعد از صباح و از طرف داعی حسن دوم اعلام شده است.

آمیر همچنین در کتاب خداوند الموت بر اساس مطالعات خود این طور استنباط کرده که نهضت حسن صباح برای مخالفت با قوم عرب به وجود آمده است، در صورتی که حسن صباح و پیروانش مسلمان بودند و همه‌ی واجبات دینی را به جا می‌آوردند. در حقیقت اینطور می توان گفت که صباح با قوم عرب دشمنی نداشت و صرفا مخالف حکومت خلفای بنی‌عباس بود و سعی داشت تا ایران را سلطۀ خلفای عباسی برهاند.

نکوداشت‌های کتاب خداوند الموت:

- یکی از شاهکارهای ترجمه ذبیح الله منصوری، کتابی که من را به مطالعه تاریخ علاقه‌مند کرد، به دوستان عزیز توصیه مطالعه‌اش را می‌کنم. (کاربران گودریدز)

- قلم ذبیح الله منصوری و نثر داستانی کتاب بسیار جذاب هست و به تلاقه مندان به کتاب‌های تاریخی و حتی داستانی حماسی توصیه میکنم این کتاب رو از دست ندهند. (کاربران گودریدز)

- یک کتاب خوب برای آشنایی با مقطعی از تاریخ ایران و تلاش‌های عاقلانه و برنامه‌ریزی شده یک فرقه برای رسیدن به هدف. (کاربران گودریدز)

کتاب خداوند الموت مناسب چه کسانی است؟

این کتاب به تمام علاقه‌مندان به داستان‌های تاریخی پیشنهاد می‌شود.

با ذبیح الله منصوری بیشتر آشنا شویم:

پرکارترین مترجم تاریخ ادبیات ایران، ذبیح الله حکیم اللهی دشتی مشهور به ذبیح الله منصوری (Zabih Allah Mansuri) است که در سال 1278 زاده شد و در سال 1365 از دنیا رفت. او علاوه بر ترجمه در نویسندگی و روزنامه‌نگاری هم دستی بر آتش داشت. منصوری در مدرسه‌ای دو زبانه در سنندج درس خواند و از همان ابتدا زبان فرانسه را به خوبی آموخت. او در سال 1299 به تهران مهاجرت کرد و در همان سال‌ها بود که پدرش را از دست داد. در ابتدا قصد داشت در رشته دریانوردی تحصیل کند اما کم‌کم به ادبیات و ترجمه روی آورد. در سال 1301 فعالیت ادبی خود را به عنوان مترجم در روزنامه‌ی تازه‌تاسیس کوشش آغاز کرد و پس از آن با روزنامه و نشریات مختلفی چون اطلاعات، کیهان، ایران ما، خواندنی‌ها، تهران مصور، سپید و سیاه، دانستنی‌ها و... همکاری نمود. ذبیح الله منصوری در طول زندگی پرافتخار خود چیزی در حدود 1200 عنوان داستان، کتاب و مقاله ترجمه و منتشر کرد.

در بخشی از کتاب خداوند الموت می‌خوانیم:

یکی از مردان معروف شرق خواجه نظام‌الملک است که زندگی او مانند زندگی بسیاری از مردان معروف تاریخ توأم با افسانه شده و طوری افسانه با تاریخ زندگی آن مرد عجین شده که امروز اگر کسی بخواهد افسانه را از تاریخ جدا کند سبب حیرت و اعتراض مردم می‌شود.

یکی از افسانه‌های مربوط به خواجه نظام‌الملک عهدی است که وی با حسن صباح و خیام در مدرسه بست و ما در این سرگذشت گفتیم که واقعیت ندارد و تاریخ تولد و مرگ خواجه نظام‌الملک و حسن صباح و خیام به گونه‌ای است که آن سه نفر نمی‌توانسته‌اند در یک زمان در مدرسه با یکدیگر عهد اتحاد و اخوت ببندند.

افسانۀ دیگر مربوط است به اینکه خواجه نظام‌الملک گنج سلیمان را یافته بود و به همین دلیل می‌توانست مدرسه و مسجد بسازد و قنات حفر و وقف کند تا مردم بتوانند از فواید آن‌ها بهره‌مند شوند. قطع نظر از اینکه موضوع گنج سلیمان واقعیت یا افسانه است، خواجه نظام‌الملک چنین گنجی را نیافته بود. ولی گنجی داشت گرانبهاتر از گنج سلیمان و آن دسترنج مردم کشورهای متعدد ایران بود. خواجه نظام‌الملک وزیر اعظم بود و اختیاردار تمام کشورهای ایران، مالیات کشور را او وصول می‌کرد و تمام هدایا و تحف بزرگ برای او فرستاده می‌شد. طبق رسمی که از دیرباز در مشرق‌زمین جاری بود، هرکس که سمتی داشت و کاری برای مردم انجام می‌داد در ازای آن حق‌الزحمه دریافت می‌کرد. زیرا صاحبان مناصب، مقرری دریافت نمی‌کردند یا اینکه مقرری آن‌ها کم بود و کفاف معاششان را نمی‌داد و ناچار می‌شدند از ارباب رجوع هدیه و تحفه بگیرند. رسم مزبور طوری در مشرق‌زمین قوت داشت که حکام کشور و وزیر اعظم حتی به سلطان هدیه و تحفه می‌دادند و سلطان از وزیران و حکامی که خود آن‌ها را منصوب می‌کرد حق‌الزحمه دریافت می‌کرد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.ketabrah.ir

دانلود pdf کتاب خداوند الموت رایگان

این سایت تخصصی برای دانلود کتاب و دانلود مجله از جمله دانلود کتاب و دانلود مجله ساخته شده است و دارای مطالب بسیار گوناگونی هستش مثلا دانلود pdf کتاب خداوند الموت رایگان همواره امیدوارم که شما از دانلود کتاب و دانلود مجله که ما در این سایت قرار میدیم راضی و خوشنود باشید این صفحه مربوط میشه به دانلود pdf کتاب خداوند الموت رایگان

رایگان و سریع

دانلود pdf کتاب خداوند الموت رایگان

ادامه مطالب

دانلود PDF

دانلود PDF کتاب | دانلود PDF | سایت دانلود کتاب

وب سایت دهکده لینکز با دارا بودن هزاران کتاب با فرمت های گوناگون این امکان را برای شما ایجاد کرده است تا بتوانید به صورت رایگان و به سادگی اقدام به دانلود pdf کتاب های ایرانی و خارجی نمایید

آمار سایت کتاب کلیه مطالب : 160673

کتاب های رایگان : 49817

کتاب های دارای حق نشر ( فروش کتاب ): 110856

مسیر فعلی شما در سایت دهکده دانلود بخش دانلود کتاب :

دانلود کتاب-->>> دانلود رایگان کتاب-->>> دانلود کتاب تاریخ و سیاست-->>> دانلود pdf کتاب خداوند الموت رایگان

دانلود pdf کتاب خداوند الموت رایگان

نام کتاب : خداوند الموت

ژانر کتاب : دانلود کتاب تاریخ و سیاست

نوع فایل دانلودی : فایل pdf و یا zip شده میباشد

زبان کتاب : فارسی

تاریخ درج : 2021-05-03 00:00:00

تاریخ بروزرسانی : 2021-06-29 20:25:02

منتقد و ارسال شده به وسیله : یاشار ایوبی

امتیاز منتقد به خداوند الموت : 8

با سلام به قسمت کتاب تاریخ جهان سایت سایت کتاب خوش آمدید

امروز برای شما دانلود pdf کتاب خداوند الموت به وضعیت مجانی در سایت قرار دادیم pdf کتاب خداوند الموت یکی از pdf کتاب های خیلی مناسب و اثر گذار هستش pdf کتاب خداوند الموت در قسمت کتاب تاریخ جهان برای کتاب خوان های عزیز قرار گرفته

دانلود کتاب خداوند الموت کتاب خداوند الموت که به دست پل آمیر نگاشته و توسط ذبیح الله منصوری ترجمه شده است.تاثیر فوق در سال هزار و سیصد و هشتاد و شش به انتشار رسیده و در نشر جاویدان چاپ گشته است.این نوشته با زبان فارسی و دارای تعداد ششصد و هفتاد و یک صفحه است. موضوع تاثیر نهضت حسن صباح می باشد. حسن صباح پایه گذار فرقه زيرزميني اسماعيليه است.نگارنده در اين تاثیر تلاش کرده است تا زندگي حسن صباح را مورد تحقیق قرار دهد و در كنار آن با بازنگری تاريخ سلجوقیان و وزیران ايرانيشان هنظیر خواجه نظام‌الملك و چهره آن روزهاي ايران زمين را در بغل فرقه سري اسماعيليان مشخص نشان سازد. این تاثیر به دست مترجم معروف ایرانی ذبیح الله منصوری به زبان فارسی ترجمه شده است.ذبیح الله منصوری در مگامه تاثیر نگاشته برداشتی که در این تاثیر از نهضت حسن صباح شده و غیر از آن بوده که تا اکنون در تاثیر دیگر راجع به فرقه اسماعیلیه نگاشته اند و از آن چیزی که نگارنده این تاثیر گفته اینگونه استنباط شده که نهضت حسن صباح تنها یک نهضت مذهبی نبوده است. برای خرید کتاب خداوند الموت به لینک موجود رجوع نمایید.

دانلود کتاب خداوند الموت

قسمت دانلود کتاب ما سر بزنید تمامتلاش و کوشش ما خشنود نگه داشتم شما عزیزان هستش

خواهشمندم در صورتی که خرابی میبینید برای pdf کتاب خداوند الموت سایت ما قرار بدید

دانلود کتاب PDF

درمان بیماری برچسب ها

خداوند الموت - دانلود خداوند الموت - pdf خداوند الموت - خداوند الموت رایگان -

آموزش روانشناسی آموزش اکسل Excel آموزش برنامه‌ نویسی آموزش طراحی سایت آموزش فتوشاپ و کورل

آموزش زبان‌های خارجی

آموزش بازاریابی و تبلیغات

آموزش سینما و تدوین فیلم

آموزش دوره متوسطه و کنکور

آموزش بورس و بازار سهام

آموزش مهارت‌های مطالعه

تبلیغات اینترنتی ● آموزش‌های رایگان

آخرین کتاب های مشابه در دسته بندی دانلود کتاب تاریخ و سیاست

دانلود pdf کتاب توتالیتاریسم

تاریخ بروزرسانی : 2022-03-15 18:30:09

مترجم کتاب توتالیتاریسم : محسن ثلاثی

نوع فایل دانلودی : فایل pdf و یا zip شده میباشد

دانلود pdf کتاب تاریخ هخامنشیان

تاریخ بروزرسانی : 2022-03-15 13:30:14

مترجم کتاب تاریخ هخامنشیان : مرتضی ثاقب فر

نوع فایل دانلودی : فایل pdf و یا zip شده میباشد

دانلود pdf کتاب اژدهای هفت سر محمد ابراهیم باستانی پاریزی

تاریخ بروزرسانی : 2022-03-15 13:00:03

نام نویسنده : محمد ابراهیم باستانی پاریزی

نوع فایل دانلودی : فایل pdf و یا zip شده میباشد

دانلود pdf کتاب کوروش بزرگ

تاریخ بروزرسانی : 2022-03-15 07:30:02

مترجم کتاب کوروش بزرگ : دکتر سادات ناصری – دکتر مهیار خلیلی

نوع فایل دانلودی : فایل pdf و یا zip شده میباشد

کتاب های پیشنهادی

دانلود pdf کتاب سفرهای دوما رایگان

تاریخ بروزرسانی : 2021-06-29 20:20:01

نوع فایل دانلودی : فایل pdf و یا zip شده میباشد

دانلود pdf کتاب زندگینامه مشاهیر بزرگ جهان رایگان

تاریخ بروزرسانی : 2021-06-29 20:30:03

نوع فایل دانلودی : فایل pdf و یا zip شده میباشد

کتاب های ویژه جدیدترین ها آخرین نظرات

8 ساعت قبل 2022-07-22 16:03:06

دانلود PDF  رمان طالع نحس از نامشخص

جدیدترین کتاب ها 13 ساعت قبل 2022-07-22 11:03:06

دانلود PDF  رمان اسطوره 2 از پگاه رستمی

جدیدترین کتاب ها 22 ساعت قبل 2022-07-22 02:03:08

دانلود PDF  رمان من مهربانم از افسون امینیان

جدیدترین کتاب ها 1 روز قبل 2022-07-21 16:03:03

دانلود PDF  رمان تاریک تر از شب از الن از دادخواه

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : dehlinks.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب