دلیل خونریزی ده روز بعد از پریودبچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

دلیل خونریزی ده روز بعد از پریود را از این سایت دریافت کنید.

علت خونریزی رحم بعد از قاعدگی

علت خونریزی رحم بعد از قاعدگی در هنگام عادت ماهانه چه تغییراتی در بدن اتفاق می افتد؟ تغییرات قبل از عادت ماهیانه که با تغییرات خلق و خو مانند استرس و اضطراب، احساس افسردگی شدید، حساسیت و زودرنج بودن، اختلال در خواب و تغییرات جسمی مانند درد و تورم سینه…

علت خونریزی رحم بعد از قاعدگی

علت خونریزی رحم بعد از قاعدگی علت خونریزی رحم بعد از قاعدگی

محتوا پنهان

1 علت خونریزی رحم بعد از قاعدگی

2 در هنگام عادت ماهانه چه تغییراتی در بدن اتفاق می افتد؟

2.1 خونریزی های رحم بین دو عادت ماهانه

2.2 آیا خونریزی های بعد بین دو عادت ماهانه موجب ناباروری می شود؟

2.3 مطالب مرتبط

در هنگام عادت ماهانه چه تغییراتی در بدن اتفاق می افتد؟

تغییرات قبل از عادت ماهیانه که با تغییرات خلق و خو مانند استرس و اضطراب، احساس افسردگی شدید، حساسیت و زودرنج بودن، اختلال در خواب و تغییرات جسمی مانند درد و تورم سینه ها، جوش های پوستی خشکی یا چربی بیش از حد موها همراه است نشانه های قبل از قاعدگی نام دارد که در بسیاری از خانم ها به دلیل تغییرات هورمونی پیش از عادت ماهیانه شروع می شود و با اتمام آن هم پایان می یابد اما شدت این تغییرات در برخی خانم ها کم و ضعیف است در حالی که در برخی دیگر از خانم ها بسیار شدید و پر سر و صدا است و مشکلاتی در زندگی ایجاد می کند. بد نیست بدانید این خانم ها باید تحت درمان های طبی قرار بگیرند.

علت خونریزی رحم بعد از قاعدگی

اگر دچار تغییرات جسمی و هورمونی زیادی می شوید بهتر است با متخصص زنان مشورت کنید. راه چاره آن هم ساده است و می توانید با اصلاح رژیم غذایی و همراه با ورزش و فعالیت بدنی بسیاری از این مشکلات را حل کنید.

تشخیص علت خونریزی رحم بعد از قاعدگی بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا یکی از علل سقط مکرر جنین محسوب می شود.  دکتر نصرت نقاب فوق تخصص نازایی در اهواز می توانند شما را در این رابطه راهنمایی کنند. در صورت تمایل با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید پیج اینستاگرام ایشان را مشاهده کنید.

خونریزی های رحم بین دو عادت ماهانه

نوعی از خونریزی های غیر طبیعی لکه بینی های خونریزی هایی هستند که بین دو عادت ماهانه رخ می دهند یعنی انتظار می رود پس از اتمام قاعدگی فرد پاک باشد تا ماه آینده که عادت ماهانه می شود. برخی خانم ها بین قاعدگی ها لکه بینی دارند. یک نوع از این لکه بینی ها خظرناک نیست زمانی که برای ۲ تا ۳ روز به طور خفیف در اواسط سیکل قاعدگی اتفاق بیفتد یعنی حدودا دو هفته پس از اتمام قاعدگی فرد ممکن است چند روز لکه بینی با درد خفیف داشته باشد که این حالت می تواند از علائم تخمک گذاری باشد و در برخی افراد خودش را به صورت لکه بینی وسط ماه نشان می دهد.

در صورتی که این الگو هر ماه به همین صورت تکرار شود و علامت دیگری هم نباشد و در سونوگرافی هم مشکلی مشاهده نشود، اشکالی ندارد. همچنین در صورتی که قرص ضدبارداری مصرف شود تخمک گذاری مهار می شود و در نتیجه این خونریزی قطع می شود.

اما در صورتی که خونریزی ها به اشکال دیگری رخ دهند فرد باید توسط متخصص زنان معاینه شود. در این شرایط لازم است حتما سونوگرافی انجام شود زیرا ممکن است مرتبط با افزایش جدار داخل رحم باشد، مرتبط با پولیپ های داخل یا اطراف دهانه رحم باشد، ممکن است با برخی عفونت ها، زخم های دهانه رحم مرتبط باشند که اتفاقا یکی از علائم زخم های دهانه رحم لکه بینی های نامرتب و به خصوص لکه بینی و خونریزی بعد از لکه بینی می باشد و باید مورد توجه قرار گیرد یعنی در صورتی که خانم ها پس از مقاربت جنسی به طور مداوم خونریزی و لکه بینی دارند باید توسط متخصص زنان ارزیابی شوند.

آیا خونریزی های بعد بین دو عادت ماهانه موجب ناباروری می شود؟

همچنین در صورتی که خانم ها چند روز قبل از عادت ماهانه لکه بینی داشته باشند ممکن است نشان دهنده این باشد که هورمون پروژسترون در آنها کم است و در صورتی که باردار شوند برای جلوگیری از سقط جنین ممکن است لازم باشد ترکیبات پروژسترونی در هفته های اول بارداری مصرف کنند تا بارداری بدون عارضه سپری شود. عزیزان ساکن اهواز می توانند برای درمان این مشکل خود به دکتر نصرت نقاب متخصص زنان در اهواز مراجعه نمایند.

سایر خدمات دکتر نصرت نقاب متخصص زنان در اهواز:

درمان آندومتریوز

درمان ناباروری با IUI

درمان ناباروری با میکرواینجکشن

مطالب مرتبط

بهترین روش درمان فیبروم رحم خونریزی بعد از یائسگی از تشخیص تا درمان کیست آندومتریوز اختلالات هورمونی تهدید جدی در ناباروری

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : drneghab.com

لکه بینی بعد از پریود نشانه چیست

لکه بینی بعد از پریود معمولا نگران کننده نیست و دلایل متعددی برای آن وجود دارد. گاهی لکه بینی بعد از پریود نشانه بارداری یا یائسگی است و گاهی نشانه بیماری دیگری می باشد.

در این مقاله علل لکه بینی بین دو قاعدگی، این مورد که آیا لکه بینی بعد از پریود نشانه بارداری است، این لکه بینی تا چند روز طبیعی است و درمان لکه بینی بعد از پریود را بررسی می کنیم. جهت دسترسی سریع به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید. کافی است روی سرفصل موردنظر کلیک کنید.

فهرست

منظور از لکه بینی بعد از پریود چیست؟

علل لکه بینی بعد از پریود

آیا لکه بینی بعد از پریود نشانه بارداری است؟

چه هنگامی برای لکه بینی بعد از پریود باید به پزشک مراجعه کرد؟

منظور از لکه بینی بعد از پریود چیست؟

لکه بینی به صورت خونریزی کم واژینال در زمان های غیر از پریود تعریف می شود. به طور معمول لکه بینی حاوی مقدار کمی خون است که ممکن است در زمان رفتن به دستشویی یا با مشاهده لکه ها بر روی لباس زیرتان متوجه آن شوید و معمولا تنها نیازمند پد بهداشتی روزانه برای کنترل آن هستید و نیازی به استفاده از نوار بهداشتی نیست.

خونریزی یا لکه بینی در هر زمانی غیر از پریود، خونریزی واژینال غیر طبیعی به شمار می آید. دلایل متعددی برای لکه بینی بعد از پریود وجود دارد که بعضی از آنها می توانند نشانه مشکلات جدی باشند. در ادامه به بررسی علل لکه بینی بین پریودها می پردازیم.

بیشتر بخوانید: آیا لکه بینی بعد از رابطه جنسی خطرناک است؟ 

علتهای لکه بینی بعد از پریود

دلایل متعددی وجود دارد که موجب لکه بینی بین دو پریود می شوند. در ادامه مهمترین دلایل لکه بینی در این زمانها را می شماریم:

1. لکه بینی ناشی از روش های ضد بارداری هورمونی

قرص ها، آمپول ها و ایمپلنت های هورمونی ضد بارداری همگی می توانند موجب لکه بینی بین قاعدگی ها شوند.

لکه بینی ممکن است خود به خود شروع شود یا در صورت وقوعِ یکی از موارد زیر دیده شود:

• اولین بار استفاده از روش های ضدبارداری هورمونی

• فراموش کردن مصرف قرص ها

• تغییر نوع یا میزان مصرف قرص ها

• استفاده از روش های ضد بارداری هورمونی برای مدت طولانی

گاهی، روش های ضدبارداری هورمونی برای درمان خونریزی و لکه بینی بین دو قاعدگی به کار می روند. اگر علائم شما بهبود نمی یابند یا بدتر شده اند بهتر است با پزشکتان در این باره صحبت کنید.

مقاله مرتبط: آشنایی با هورمون استروژن و عوارض زیاد بودن آن2. لکه بینی ناشی از تخمک گذاری

حدود 3 درصد زنان در هنگام تخمک گذاری دچار لکه بینی می شوند. لکه بینی تخمک گذاری کم و سبک است و حول و حوش زمانی رخ می دهد که تخمدان های شما تخمک آزاد می کنند. برای بسیاری از زنان، این اتفاق معمولا بین روز یازدهم تا بیست و یکم پس از اولین روز پریود رخ می دهد.

لکه بینی تخمک گذاری ممکن است صورتی رنگ یا قرمز باشد و حدود یک تا دو روز طول بکشد. دیگر علائم و نشانه های تخمک گذاری شامل موارد زیر هستند:

• افزایش ترشحات لزج دهانه رحم که شبیه سفیده تخم مرغ هستند

• کاهش دمای پایه بدن پیش از تخمک گذاری که این دما پس از تخمک گذاری به سرعت افزایش می یابد

• افزایش میل جنسی

• درد تخمک گذاری و احساس درد در یک طرف شکم

• حساسیت پستان ها • نفخ

• افزایش حس های بویایی، چشایی یا بینایی

به این علائم به دقت توجه کنید تا بتوانید راحت تر باردار شوید.

مقاله مرتبط: رنگ خون قاعدگی در مورد سلامت شما چه می گوید؟3. لکه بینی ناشی از لانه گزینی جنین

لکه بینی ناشی از لانه گزینی هنگامی رخ می دهد که یک تخمک بارور شده به مخاط داخلی رحم می چسبد. اما همه افرادی که باردار می شوند دچار لکه بینی لانه گزینی نمی شوند.

اگر لکه بینی لانه گزینی رخ دهد، معمولا چند روز بعد از پریود شما این اتفاق می افتد. لکه بینی لانه گزینی معمولا صورتی روشن یا قهوه ای رنگ است و بسیار سبک تر از پریود معمولی است و به اندازه پریود طول نمی کشد.

در هنگام لانه گزینی همچنین ممکن است دچار علائم زیر شوید:

• سردرد • تهوع

• تغییر شدید حالات روحی

• کمی دل درد • حساسیت پستان ها • کمردرد • خستگی

لکه بینی ناشی از لانه گزینی معمولا نگران کننده نیست و خطری برای جنین ندارد. با این وجود، اگر دچار خونریزی شدید شده اید و می دانید که باردار هستید فورا به پزشک مراجعه کنید.

4. لکه بینی ناشی از بارداری

لکه بینی در بارداری چندان رایج نیست اما حدود 15 تا 25 درصد زنان دچار لکه بینی در سه ماهه اول بارداری می شوند. لکه بینی اغلب سبک است و می تواند به رنگ های صورتی، قرمز یا قهوه ای باشد.

به طور معمول، لکه بینی جای نگرانی ندارد اما اگر دچار این علائم شدید حتما این مسائل را با پزشکتان در میان بگذارید. البته اگر دچار خونریزی شدید یا درد ناحیه لگن شُدید، فورا با پزشکتان تماس بگیرید زیرا این علائم می توانند نشانه سقط جنین یا حاملگی خارج رحمی باشند.

5. لکه بینی ناشی از یائسگی

در زمان شروع یائسگی، ماه هایی هستند که تخمک گذاری برای شما رخ نمی دهد که به آن دوره پیش یائسگی گفته می شود.

در طی دوره پیش یائسگی، پریودهای شما معمولا غیر منظم هستند و ممکن است دچار لکه بینی شوید. همچنین شما ممکن است کلا پریود نشوید یا خونریزی قاعدگی شما کمتر یا شدیدتر از حالت معمول باشد.

مقاله مرتبط: عوامل موثر بر یائسگی زودرس و روش های جلوگیری از آنها

چنانچه شما هم دچار لکه بینی بدون علت شده اید، می توانید برای درمان آن به خانم دکتر ذاکرین مراجعه کنید. با مراجعه به خانم دکتر ذاکرین و انجام معاینات دقیق، می توانید لکه بینی خود را بهبود ببخشید. جهت دریافت تعیین وقت ویزیت با شماره 02144463475 تماس حاصل فرمائید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.drzakerin.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

علت تلخی دهان چیست، درمان های خانگی تلخی دهان
پخش زنده کربلا از ماهواره ۱۴۰۱ | پخش زنده کربلا با کیفیت بالا | زیارت آنلاین کربلا
آیا روی ماه یاحسین نوشته ۱۴۰۱ | عکس ماه امشب | عکس ماه که روش نوشته یا حسین
آلف مانگا | alef manga | الف مانگا پرسپولیس کیست | الف مانگا بازیکن فوتبال
نقش ابراهیم اشتر در مختارنامه | مالک اشتر کیست
دلنوشته شام غریبان ۱۴۰۱ | متن شام غریبان عاشقانه | متن برای شمع شام غریبان
ادارات خوزستان فردا تعطیل است ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | اهواز فردا تعطیل است
امار فوتی های کرونا امروز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | آمار کرونا امروز ایران ۱۴۰۱
متن شام غریبان مرده ۱۴۰۱ | متن شام غریبان پدر | متن شام غریبان مادر فوت شده
بیو شام غریبان ۱۴۰۱ | کپشن شام غریبان | جمله برای شام غریبان
متن شام غریبان برای استوری ۱۴۰۱ | فیلم شمع شام غریبان امام حسین
استوری شام غریبان ۱۴۰۱ | متن کوتاه برای شام غریبان | دعا برای شام غریبان
دلیل مرگ مهران غفوریان ۱۴۰۱ | پیج اصلی مهران غفوریان | مهران غفوریان الان کجاست
ایا فردا سه شنبه 18 مرداد 1401 تعطیل است + بانک ها و ادارات
تعطیلی خوزستان اهواز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ بانکها و ادارات