ترنسها چه کسانی هستند

ترنسها چه کسانی هستندبچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

ترنسها چه کسانی هستند را از این سایت دریافت کنید.

ترنس به چه کسانی اطلاق می شود و تمایلات جنسی آن ها چگونه است ؟

هویت جنسی یعنی احساس مذکر یا مونث بودن فرد می باشد

مرکز مشاوره انتخاب نو

مشاوره تلفنی 9099071646

مسیریابی با نقشه 22593216 22795735

ترنس به چه کسانی اطلاق می شود و تمایلات جنسی آن ها چگونه است ؟

هویت جنسی یعنی احساس مذکر یا مونث بودن فرد می باشد و افراد دچار نارضایتی جنسی عدم رضایت خود از جنسیتشان را به عنوان تمایل برای داشتن بدن جنس مخالف ابراز می کنند یا تمایل دارند از لحاظ اجتماعی به عنوان یکی از اعضای جنس مخالف شناخته شوند .

اصطلاح ترنس اصطلاح کلی می باشد که برای اطلاق به کسانی استفاده می شود که با جنسیتی متفاوت از جنسیت بدو تولد خود همانند سازی کرده اند و گروه متنوعی هستند که شامل افرادی که می خواهند بدن جنس مقابل را داشته باشند و یا افرادی که احساس می کنند بین جنسیت ها قرار دارند و یا کسانی که لباس هایی را می پوشند که به طور سنتی متعلق به جنس مقابل است اما همان هویتی را دارند که مطابق جنسیت بدو تولدشان است . بر خلاف باور عمومی اکثر افراد ترنس جراحی تناسلی ندارند و برخی از آن ها تمایلی به این کار ندارند و برخی دیگر توانایی پرداخت هزینه های آن را ندارند .

در کودکان نارضایتی جنسیتی می تواند به صورت بیان تمایل به این که جنسیت دیگری داشته باشد یا طیف وسیعی از رفتار های مختص جنسی تظاهر کند که به طور نتعارف در کودکان جنس مخالف دیده می شود . طبق نظر مشاور جنسی مرکز مشاوره هویت جنسیتی در اکثر افراد در سنین 2 یا 3 سالگی متبلور می شود .

چه عواملی در ایجاد آن موثر هستند ؟

مشاور آنلاین خوب بیان می کند که کودکان هماهنگ با تربیت جنسی ، هویت پیدا می کنند که تحت تاثیر نگرش ها و ویژگی های والدین است . از نظر فرهنگی نقش های جنسی قابل قبولی وجود دارد برای مثال از پسر ها انتظار نمی رود دخترانه رفتار کنند و از دختر ها هم انتظار نمی رود پسر وار بار بیایند . بازی های پسرانه مثل دزد و پلیس و بازی های دخترانه مثل عروسک بازی وجود دارد . این نقش ها آموخته می شوند . هر چند برخی محققین معتقد هستند که برخی پسر ها مزاج ظریف و حساسی دارند و برخی دختر ها پرخاشگر و پر انرژی هستند .

روانشناسان عقیده دارند که که کیفیت روابط مادر و کودک در نخستین سال های زندگی در بر قراری هویت جنسی اهمیت فوق العاده دارد و همچنین کودکان طرد شده و آزار دیده ممکن است بر این عقیده باشند که اگر هویت جنسی مقابل را داشتند از ارزش بیشتری بر خوردار بودند . همچنین مشکلات هویت جنسی ممکن است بر اثر مرگ مادر ، غیبت طولانی یا افسردگی او شروع شود اما اید به این نکته تاکید کرد که نقش پدر نیز در سال های اولیه مهم است . کودکان ممکن است بر اساس رفتار جنسیت خود از سوی والدین یا معلمین پاداش و تنبیه شوند و این شیوه نیز ابراز هویت جنسی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد .

نارضایتی جنسیتی در کودکان :

نارضایتی جنسیتی در کودکان عبارت است از نا هم خوانی بین جنسیت ابراز شده و تعیین شده و مهم ترین ملاک تمایل کودک به داشتن جنس مقابل و اصرار بر این که متعلق به جنس مقابل است . تلاش بر این است که آن را محدود به کودکانی بدانند که واضحا تمایل خود را به داشتن جنسیت مقابل ابراز می کنند . بسیاری از کودکان دچار نارضایتی جنسیتی لباس های معمول جنس مقابل را ترجیح می دهند ، هم بازی های جنس مقابل را انتخاب می کنند و از بازی و اسباب بازی های جنس مقابل لذت می برند و در بازی ها نقش جنس مقابل را به خود می گیرند . برای این که تشخیص گذاشته شود این ویژگی های اجتماعی باید همراه با صفات دیگری باشد که کمتر تحت تاثیر عوامل اجتماعی است مثل میل قوی به داشتن جنسیت مقابل یا تنفر از اندام تناسلی . کودکان ممکن است ابراز کنند که می خواهند اندام تناسلی متفاوتی داشته باشند یا این که اندام تناسلی شان تغییر خواهد کرد .

نارضایتی جنسیتی در نوجوانان و بزرگسالان :

نوجوانان و بزرگسالان که تشخیص نارضایتی جنسی دریافت می کنند نیز باید نا هماهنگی بین جنسیت ابراز شده و تعیین شده را نشان دهند . همچنین تمایل قوی به داشتن جنسیت مقابل یا رفتار شدن با فرد به عنوان جنس مقابل یا باور فرد مبنی بر این که احساسات معمول و واکنش های معمول جنس مقابل را دارد .

درمان نارضایتی جنسیتی :

درمان مسائل هویت جنسی در کودکان عموما شامل درمان های گروهی ، خانواده درمانی و فردی در کلینیک مشاوره خوب است که کودکان را در وارسی علایق و هویت های جنسیتی هدایت می کند . برخی از کودکان رفتار های نا همخوان جنسیتی وقتی به سن بلوغ می رسند ترس شدید و اشتغال ذهنی مرتبط با تغییرات جسمی که پیش بینی می کنند یا شروع آن را تجربه می کنند ، پیدا می کنند . درمان بزرگسالانی که خود را ترنس می شناسند می تواند شامل روان درمانی توسط بهترین روانشناسان ایران برای وارسی مسایل جنسیتی ، درمان هورمونی و درمان جراحی باشد . مداخلات جراحی و هورمونی ممکن است سبب کاهش افسردگی و بهبود کیفیت زندگی برای درمان این افراد باشد .

درمان هورمونی مردان به وسیله ی تستوسترون انجام می شود که معمولا به صورت هفتگی یا دو هفته یک بار تزریق می شود و زنان ممکن است تحت درمان با استروژن ، قرار گیرد و در نهایت افراد بسیار کمتری نیز تحت جراحی های مرتبط با جنسیت قرار می گیرند و اما برخی دیگر تمایلی به جراحی های مرتبط با جنسیت ندارند و یا از عهده ی هزینه ی آن بر نمی آیند .

همچنین بخوانید...

اصول فرزند پروری که در دوران نوجوانی باید توجه کنید.

7 راه برای بیشتر شدن عشق بین زن و شوهر چیست؟

ضربه روحی ، استرس پس از سانحه یا PTSDچیست ؟

04 مهر 1399 پریا موسوی وبلاگ مقالات مشاوره اینترنتی و غیر حضوری مشاور آنلاین خوب مشاور جنسی بهترین روانشناسان ایران کلینیک مشاوره خوب مرکز مشاوره

فهرست نوشته‌ها

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.entekhabeno.com

درمان بیماری ترنس

ترنس چیست؟ ترنس یا تراجنسی به معنی ناباوری در هویت جنسی فرد می باشد؛ همراه با ویژگی های شخصیتی خاص.  ترنس  در تمامی که در تمام مناطق جغرافیایی وجود دارد که متاسفانه به دلیل فرهنگ برخی از جوامع ممکن است این افراد مورد تمسخر و سرزنش قرار بگیرند، گاهی…

ترنس چیست؟

ترنس چیست؟  

فهرست مطالب نمایش

ترنس چیست؟ ترنس یا تراجنسی به معنی ناباوری در هویت جنسی فرد می باشد؛ همراه با ویژگی های شخصیتی خاص.  ترنس  در تمامی که در تمام مناطق جغرافیایی وجود دارد که متاسفانه به دلیل فرهنگ برخی از جوامع ممکن است این افراد مورد تمسخر و سرزنش قرار بگیرند، گاهی دیده شده افراد ترنس بخاطر این ویژگی شخصیتی از طرف دوستان و حتی خانواده تحت شماتت قرار گرفته و در نهایت طرد می شوند. هویت جنسی متناقص این افراد موجب تفاوت آنها با هم جنسان خود گشته است تنها خواسته این افراد  از اطرافیان خود این است که درک شوند.

ترنس چیست؟

ترنس زن

ترنس زنی یا تراجنسی زن به خانمی گفته می شود که با روحیات و ویژگی های فکری زنانه در یک کالبد مردانه زندانی شده است. اینگونه افراد از نظر روحی و رفتارهای اجتماعی کاملا مردوارانه رفتار می کنند اما متاسفانه این کالبد و جسم زنانه وی را محدود نموده وموجب گشته که رفتارهای وی از نظر جامعه غیر طبیعی به نظر برسد و مورد شماتت قرار بگیرد.

ترنس مرد

ترس مرد یا تراجنسی مرد به دختری گفته می شود که دارای روحیات و تمایلات پسرانه می باشد و این افراد به دلیل روحیات پسرانه خود با قرار داشتن در یک جسم زنانه برایشان نه تنها خوشایند نیست بلکه ممکن است آزار دهنده نیز باشد. به طور کلی افرادی با کالبد زنانه و روحیات وتمایلات مردانه را ترامرد می نامند.

دگرجنسگونه مرد به زن یا زن به مرد

دسته ای دیگر از افراد که با عنوان دگرجنسگونه مرد به زن/مرد به زن، شناخته می شوند افرادی هستند که رفتار اجتماعی متفاوتی از خود به نمایش می گذارند اما تمایلی به انجام جراحی تغییر جنسیت ندارند. دگرجنسگونه مرد به زن کاملا مقوله ای جدا از ترنس زن و ترنس مرد می باشند. بطور مثال مبدل پوش ها،درگ کوئین‌ هاو حتی دو جنسه ها جزء این دسته از افراد محسوب می شوند.

علائم ترنس بودن فرزندان

براساس تحقیقات دانشمندان گاهی ترنس بودن ریشه در ژنتیک دارد و درهمان دوران بارداری مادر در جنین شکل می یابد، به همین دلیل می توان به راحتی ترنس بودن فرزندان را تشخیص داد. علائم زیر می تواند خبر از ترنس بودن فرزندانتان باشد پس توصیه می شود در صورت مشاهده این علائم و نشانه ها حتما با یک روانکاو خوب مشورت نمایید.

عدم تمایل کودک به بازی با همجنس های خویش

نشان دادن توجه و علاقه به اسباب بازی و لوازم جنس مخالف

عدم سازگاری محیط هایی که هم جنس های فرد وجود دارند مانند مدرسه

عدم سازش و هماهنگی با دوستان و هم سالان خود (از نظر فکری و شخصیتی)

ناخوشایندی وناسازگاری از تغییرات جسمی دوران بلوغ

به اسباب بازی‌های جنس مخالف خود بیشتر توجه می‌کند.

بی علاقه گی به پوشیدن لباس های جنس خود

چگونه بفهمیم ترنسجرهستیم؟

اگر شما نیز جزء افرادی هستید که قصد بررسی هویت جنسی خود را دارید و به دنبال تست هویت شناسی معتبری میگردید باید گفت که هیچ گونه روش و تستی وجود ندارد که به طور قطعی نشانگر این باشد که فرد از بدو تولد هویت جنسی متفاوت از چیزی که انتظار می رود دارد، با توجه به مطالعات و سوابق یک روانکاو خوب در تهران؛ گفته می شود که بررسی علایق و احساساتتان یکی از ساده ترین روشهای تشخیص هویت جنسی شما می باشد.

شما می توانید با یک روانپزشک و روانکاو صحبت نمایید تا بتوانید در این امر از حمایت های ایشان بهره مند شده و راحت تر به خواسته های خود رسیدگی نمایید.

نشانه هایی که ممکن است خبر از ترنس دهد

کنجکاوی

کنجکاوی و داشتن تمایل وبرای کسب اطلاعات بیشتر درباره ترنجسیتی و تست های در ارتباط با آن صرفا به این معنی نیست که فرد مورد نظریک ترنسجندر می باشد، اما می تواند یکی از علائم ترنسجندر بودن باشد.

نارضایتی جنسی

نارضایتی فرد از جنسیت خود از همان دوران کودکی یکی درگر از علائمی است که یک فرد ترنس در خوذ حس می کند،

سردرگمی

گاهی اوقات شخص هویت خود را گم می کند تا جایی که احساس می کند دارای یک شخصیت غیر باینری است(هویتی غیر از زن ومرد)،یعنی دقیقا نمیداند که یک زن است یا یک مرد یا شاید چیزی بین این دو جنسیت، یا غیر از این دو باشد.

برخورد مخالف

از دیگر نشانه های افراد ترنسجندر این است که رفتارهایی مخالف جنسی که هستند از خود نشان می دهند، بهطور مثال  فردی که مذکر است از خود حرکات زنانه همراه با عشوه نشان دهد.

طرز پوشش

علاقه به پوشیدن لباس های جنسیتی که فرد بع آن تمایل دارد نیز می تواند خبر از این موضوع دهد.

افسردگی و گوشه گزینی

افراد که دارای علائم و تمایلات ترنسجندر می باشند از آنجایی که نمی توانند با همجنس های خود ارتباط برقرار کنند اغلب دچار افسردگی شده و ترجیح به گوشه گزینی میدهند.

شما می توانید با بررسی علائم افسردگی خود به موضوع های بیشتری درباره خود پی ببرید که لازم باشد برخی از آنها را درمان کرده تا بتوانید راحتتر به موضوع تشخیص هویت جنسی خود بپردازید.

تغییر جنسیت و درمان ترنس

زمانی که فرد دارای نشانه ها و علایمی که در بالا ذکر شد باشد لازم است حتما به یک روانپزشک خوب مراجعه نماید تا با انجام روانکاوی و انجام تست های شخصیتی و تست های مربوط به ترنس می توان به وی کمک کرد و تا بتواند در زمینه تغییر جنسیتی مراحل لازم را طی نماید.

در حال حاضر دانشمندان و پزشکان تنها راه درمان این مشکل راجراحی و تغییر جنسیت می دانند، تغییر جنسیت از هورمون درمانی شروع شده و فرد در مراحل مختلف درمانی تحت تست های رفتاری قرار می گیرد. در این مرحله اغلب افراد متقاضی در یک وضعیت خنثی قرار می گیرند و به مرور با درمان های لازم پزشک متخصص وبا جراحی های مربوطه از نظر فیزیکی نیز به کالبد دلخواه خود دست می یابند.

در آخر اینکه ..

توجه داشته باشید که تمام علائم و نشانه هایی که در پاسخ به سوال ” ترنس چیست؟ ” به آن اشاره شد قطعا و ضرورتا مشخص کننده ترنس بود فرد نمی باشد، لذا توصیه می گردد که حتما جهت در این باره با یک روانپزشک خوب صحبت نمایید تا بتواند شما را برای شناخت خود و هویت جنسی واقعیتان کمک و راهنمایی کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره روانپزشک خوب در تهران می توانید سری به این لینک بزنید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.dr-zakeri.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب