بزرگترین قاچاقچی دنیا

بزرگترین قاچاقچی دنیابچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

بزرگترین قاچاقچی دنیا را از این سایت دریافت کنید.

پابلو اسکوبار

پابلو اسکوبار

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

پابلو امیلیو اسکوبار گاویریا (به اسپانیایی: Pablo Emilio Escobar Gaviria)‏ (۱ دسامبر ۱۹۴۹ – ۲ دسامبر ۱۹۹۳)، قاچاقچی کلمبیایی کوکایین بود. وی به عنوان ثروتمندترین قاچاقچی تاریخ بشر شناخته می‌شود که ثروت خالصش تا ۳۰ میلیارد دلار (معادل ۴۸ تا ۵۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸) می‌رسید.[۱]پابلو اسکوبار با القابی چون پدرخوانده، رئیس، جادوگر، رابین هود، بزرگترین گانگستر جهان، قاچاقچی افسانه‌ای، سلطان کوکائین یکی از مشهورترین چهره‌های تاریخ معاصر کلمبیاست که در دهه‌های ۸۰ و ۹۰ میلادی به کابوس این کشور تبدیل شده بود.

پابلو اسکوبار

اسکوبار در سال ۱۹۷۶

نام در زمان تولد پابلو امیلیو اسکوبار گاویریا

زادهٔ ۱ دسامبر ۱۹۴۹

ریونگرو، بخش انتیوکیا، کلمبیا

درگذشت ۲ دسامبر ۱۹۹۳ (۴۴ سال)

مدئین، بخش انتیوکیا، کلمبیا

علت درگذشت زخم گلوله بر اثر شلیک در ناحیه سر

دیگر نام‌ها

دون پابلو (آقای پابلو)

ال پادرینو (پدرخوانده)

ال حامی (رئیس)

ماتار پابلو (پابلوی کُشنده)

پادشاه کوکائین پادشاه کراک پایسا رابین هود

دارایی خالص ۳۰ میلیارد دلار آمریکا (تخمین ۱۹۹۳؛ معادل ۶۴ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۱)

حزب سیاسی حزب آزادی‌خواه آلترنتیو کلمبیا

همسر(ها) ماریا ویکتوریا هنائو (ا. ۱۹۷۶)

فرزندان سباستین ماروکین و مانوئلا اسکوبار

وفاداری کارتل مدئین

محکوم(ـان) قاچاق موادمخدر، ترور، بمب‌گذاری، رشوه، تجاوز، قتل

مجازات پنج سال حبس امضاء

اسکوبار و پسرش در سال ۷۷

سرهنگ مارتینز و افرادش بالای سر جنازه پابلو اسکوبار در روز دوم دسامبر ۱۹۹۳. عملیات ۱۵ ماهه جستجوی اسکوبار پنجاه میلیون دلار هزینه داشت و با همکاری فرماندهی عملیات‌های ویژه مشترک ارتش آمریکا، اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا، پلیس کلمبیا و گروه تبهکار لوس پپس انجام شد.

شغل پابلو، تجارت کوکائین کلمبیا به آمریکا و اروپا بود ولی با اشتغال برای مردم و ساخت خانه‌ها برایشان و تأسیس کارخانه‌ها و تفریحات و سرگرمی‌ها و ورزش برای مردم یک چهره محبوب بود؛ مخصوصاً در شهر زادگاهش مدلین. وی رئیس باشگاه فوتبال اتلتیکو ناسیونال بوده‌است. پابلو اسکوبار علاوه بر تجارت کوکائین که با محبوبیت و رشوه و قتل همراه بود اما علاقمندی سیاسی و منش سوسیالیستی هم داشت (مانند چه گوارا در آمریکای لاتین). او آرزوی رئیس‌جمهور کلمبیا شدن را داشت حتی در انتخابات به دلیل محبوبیت مردمی به نمایندگی مجلس کنگره کلمبیا هم رسید. پول فراوان و منش سوسیالیستی و ورود به سیاست آن‌هم در کشور کلمبیا که حیاط خلوت آمریکا بود، برایش دردسرساز شد. تلاش‌های پابلوی قاچاقچی، ثروتمند محبوب برای رسیدن به مقامات بالای سیاست کلمبیا و روحیه ضدآمریکایی او باعث خونریزی‌های فراوان شد و ترورهای فراوان سیاسی و قضات و پلیس را به‌دنبال داشت. ترور کاندیدای ریاست جمهوری و انفجار هواپیمای‌ها کاندیداها از جملهٔ آن‌ها هستند. آمریکا با فشار بر دولت کلمبیا و همکاری با پلیس کلمبیا و اتحاد با گروه‌های تبهکار کلمبیایی لوس پپس و باند رقیب قاچاق کوکایین شهر کالی، عرصه را بر اسکوبار تنگ کرد. او دیگر نمی‌توانست ثروتش را در بانک‌های دولت نگهداری کند و افرادش هم کشته و تلفات سنگین می‌داد و دائم در جنگ گریز با دشمنانش بود. او به دلیل محبوبیت مردمی و قدرتش توانست با قانون «استرداد»، با آمریکا مقابله کند و طی تفاهم با دولت در زندان مجلل خودساخته کاتدرال درون کشور کلمبیا زندانی باشد، که البته از آنجا هم به فعالیت‌های پولساز تجارت کوکائینش و رفتارهای جاه‌طلبانه سیاسی ضدآمریکایی ادامه می‌داد. دولت آمریکا با فشار بر دولت کلمبیا قصد حمله و دستگیری و مرگ او را داشت که پابلو با دانستن آن از زندانش فرار کرده و در شهر محبوبش مدلین بین مردم با مأموران مواد مخدر آمریکا و پلیس کلمبیا و گروهای مخالفش درگیری‌ها را ادامه داد. نهایتاً با متلاشی شدن باند او و کشته شدن افرادش، اسکوبار در سال ۱۹۹۳ در کلمبیا به‌دست پلیس و ارتش کلمبیا در یک درگیری کشته شد. به گفته روبرتو اسکوبار برادر و حسابدار شخصی پابلو، وی در اوج قدرتش هفته‌ای صد میلیون دلار درآمد داشت و ثروت او به قدری عظیم بود که صندوق‌های پول نقد را در مزارع کشاورزی، انبارهای مخروبه و بین دیوار خانه‌های اعضای شبکهٔ خود پنهان می‌کرد و هر سال حدود ۱۰ درصد این پول‌ها به دلیل جویدن موش‌ها یا نفوذ آب از بین می‌رفتند.[۲] تنها پسر او سال ۲۰۰۹ در مصاحبه‌ای با دیلی تلگراف گفت که یک بار پدرش هنگام فرار به همراه اعضای خانواده حدود دو میلیون دلار اسکناس را آتش زد تا با آن‌ها گرم شویم و غذا بپزیم.[۳]پابلو اسکوبار در کنار تجارت مواد برای مردم مدلین خانه‌های رایگان می‌ساخت و زمانی که بین مردم بود به آن‌ها همانند رابین هود پول اهدا می‌کرد و به شدت از آن زمان تا کنون مورد احترام مردم کلمبیا بخصوص شهر مدلین است.

سال‌های اولیه[ویرایش]

پابلو امیلیو اسکوبار گاویریا در ۱ دسامبر ۱۹۴۹ در ریونگرو، واقع در انتیوکیا کلمبیا متولد شد. او سومین فرزند از هفت فرزند کشاورزی به نام آبل دی خسوس داری اسکوبار اچوری (۱۹۱۰–۲۰۰۱) (به اسپانیایی: Abel de Jesús Dari Escobar Echeverri)[۴]بود. مادر او نیز معلمی[۵] به نام همیلدا دی لوس دلوریس گاویریا بریو (به اسپانیایی: Hemilda de los Dolores Gaviria Berrío)(درگذشت ۲۰۰۶) بود.[۶]

اسکوبار در شهر مدئین رشد کرد و بر اساس گفته‌ها او خلافکاری را در دوران نوجوانی با دزدیدن سنگ قبر و فروختن آن‌ها به قاچاقچیان محلی آغاز کرد. طبق گفته‌های سباستیان ماروکین، پسر اسکوبار، ادعا می‌کند که اولین اعمال مجرمانه پدرش با فروش مدرک جعلی دیپلم دبیرستان آغاز شد.[۷] وی به کمک همین مدارک وارد دانشگاه اتنوما لاتینا امریکانا مدئین شد و مدت کوتاهی در دانشگاه مشغول تحصیل شد اما پیش از دریافت مدرک آن را ترک کرد.[۸]

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : fa.wikipedia.org

۵ قاچاقچی بزرگ مواد مخدر دنیا را بشناسید +عکس

درباره قاچاقچی های بزرگ داستان های زیادی گفته و نوشته شده است، روایت هایی که گاه به افسانه پهلو می زنند، در این گزارش زندگی ۵ قاچاقچی دنیا را مرور می کنیم

مشرق نیوز

شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱ - Jul 23 2022

کد خبر 868842

تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۰

۰ نظر چاپ جامعه

۵ قاچاقچی بزرگ مواد مخدر دنیا را بشناسید +عکس

درباره قاچاقچی های بزرگ داستان های زیادی گفته و نوشته شده است، روایت هایی که گاه به افسانه پهلو می زنند، در این گزارش زندگی ۵ قاچاقچی دنیا را مرور می کنیم

به گزارش مشرق، درباره قاچاقچی های بزرگ داستان های زیادی گفته و نوشته شده است، روایت هایی که گاه به افسانه پهلو می زنند، در این گزارش زندگی ۵ قاچاقچی دنیا را مرور می کنیم که تلگراف و بی بی سی از آنها به عنوان مرموزترین و تاثیرگذارترین قاچاقچی های موادمخدر دنیا یاد می کند.

فهرست ۵ تایی و کوتاه زیر از آمریکای لاتین تا همین منطقه خودمان و همسایگان مان را در بر می گیرد.

متخصص «کوک»

کورتیس فرانسیس وارن (متولد ۱۹۶۳ میلادی) یک گانگستر انگلیسی و قاچاقچی مواد مخدر است که سال ها جزء هدف های نخست اینترپل بود. خانواده او اصالتا متعلق به آمریکای لاتین بودند و کورتیس دومین فرزند خانواده محسوب می شد پدرش یک دریانورد بود و کورتیس همراه با برادر بزرگترش رامون و خواهرش ماریا در بندر لیورپول بزرگ شدند.

او یکی از بزرگترین قاچاقچیانی است که تاکنون دستگیر شده است و از سال ۲۰۰۹ تاکنون در زندان به سر می برد؛ وارن سابقه حمل و نقل ۱۰۰ تن مواد مخدر را در هلند دارد و فعلا دوران محکومیتش را می گذراند، تخصص اصلی او «کوک» بود و جالب است بدانید که دادگاه پیشنهاد یک جریمه سنگین چند میلییارد دلاری را به او داد تا در ازای آن چند سال از محکومیتش را کمتر کند اما وارن نپذیرفته و همچنان در زندان به سر می برد.

فوئنتس مرموز و بزرگ

آمادو فوئنتس متولد مکزیک است اما عمده فعالیت قاچاق مواد مخدرش را در کلمبیا انجام می داد، او بزرگترین حمل و نقل هوایی مواد مخدر را سامان داده بود و از او به عنوان یکی از ثروتمندترین رئیسان مواد مخدر دنیا یاد می شد با ثروتی حدود ۲۵ میلیارد دلار که رقمی شگفت انگیز می نماید.

در سال ۱۹۹۷ پلیس ایالات متحده و اینترپل با به دست آوردن مدارک کامل او را تحت تعقیب قرار دادند و باعث شد تا در جولای ۱۹۹۷، فوئنتس به یک عمل جراحی پلاستیک بسیار گسترده برای تغییر چهره اش تن بدهد اما او هرگز از اتاق عمل زنده بیرون نیامد، البته عده ای می گویند او را کشتند و گروهی نیز می گویند فوئنتس بزرگ زنده است و با چهره ای دیگر در گوشه ای از دنیا همچنان زندگی می کند.

مشهورترین قاچاقچی زن جهان

موریا مورنو را می توان مشهورترین زن قاچاقچی جهان و یکی از کلیدی ترین روسای کارتل «لس زتاس» نامید، جالب است بدانید که مورنو قبل از پیوستن به کارتل لس زتاس به عنوان یک افسر پلیس فعالیت می کرد اما با جدایی از نیروی پلیس توانست تا ریاست یکی از بزرگترین کارتل های مواد مخدر دنیا پیش برود.

مورنو در سال ۲۰۱۱ توسط پلیس در جریان یک جا به جایی گسترده مواد مخدر دستگیر و به اتهام قتل و تجارت مواد محاکمه شد و تاکنون در زندان به سر می برد.

فرزند ناخلف رئیس پلیس

داوود ابراهیم را بسیاری امروز بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر در دنیا می دانند که رهبری یک مجموعه ۵ هزار نفره را بر عهده دارد، گروهی که سرویس های اطلاعاتی آمریکا آن را تروریستی و نزدیک به القاعده معرفی می کند و خود ابراهیم و سران آن همگی تحت تعقیب هستند. جالب است بدانید او کودکی بسیار عجیبی داشته است، پدرش فرمانده نیروهای پلیس بمبئی بوده و خودش نیز در بهترین مدارس تحصیل کرده است. او علاوه بر تجارت مواد مخدر متهم به پولشویی برای تروریست ها و همچنین انواع جنایت های مختلف است حتی ردپای او در مسابقات فوتبال و تغییر نتایج عجیب توسط بنگاه های شرط بندی نزدیک به او نیز دیده شده است.

کسی به طور دقیق نمی داند که داوود ابراهیم این روزها دقیقا در چه مکانی زندگی می کند ولی با این حال برخی گزارش ها حاکی از آن است که او جایی در نزدیکی مرز افغانستان و پاکستان زندگی می کند و با هویت های مختلف به امارات متحده عربی رفت و آمد دارد، در سال ۲۰۱۱، نام این قاچاقچی توسط FBI و Forbes در میان ۱۰ فرد با دارای بیشترین جنایت در جهان آورده شد.

یک کلمبیایی عجیب

سلطان بلامنازع کوکائین در جهان در صدر این لیست قرار دارد، فابیو اوچوا واسکوز کلمبیایی که اکنون بیش از ۲۰ سال است که در زندان به سر می برد، در کنار برادرانش خوان دیوید و جورج لوئیس و البته با همراهی پابلو اسکوبار ِمشهور کارتل بزرگ مدئین را تاسیس کردند کارتلی که ۹۰ درصد کوکائین دنیا را تامین می‌کرد،ثروت او را بسیاری بالای ۵۰ میلیارد دلار برآورد کرده اند.

پس از دوره ای کوتاه که او ناپدید شده بود در سال ۱۹۹۹ دستگیر و به ایالات متحده آمریکا منتقل شد، جایی که وی مدت هاست در زندان فدرال و البته محلی نامعلوم به سر می برد.

منبع: جام جم آنلاین

برچسب‌ها

قاچاقچیان کوکائین زندگی نامه

نظر شما

نظر شما خودرو

خودروی ال ۹۰ با قوای محرکه جدید باز می‌گردد

قیمت خودروهای ایران‌خودرو و سایپا +جدول

رونمایی از نیسان جوک هیبریدی +عکس

دومین مرحله قرعه‌کشی تخصیص خودرو برگزار شد

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب