این کدام مکان معروف است شهربانوبچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

این کدام مکان معروف است شهربانو را از این سایت دریافت کنید.

10 مورد از بهترین مکان های دیدنی هند

هند، کشوری با تاریخی بسیار دور و دراز و پر از آثار تاریخی و بناهای باستانی جذاب، که هرساله گردشگران بسیاری را به سوی خود جلب می کند. در ادامه 10 مورد از بهترین مکان های دیدنی هند را معرفی خواهیم کرد.

۱۰ مورد از بهترین مکان های دیدنی هند

هند سرزمین پرجنب و جوش تضادها، کشور ۷۲ ملت و بهترین نمونه از ترکیب سنت و مدرنیته است. هند هفتمین کشور بزرگ دنیاست و به لحاظ جمعیت دومین کشور جهان است که بیشترین جمعیت ممکن را در خود جای داده. کشوری با تاریخی بسیار -دور و دراز و پر از آثار تاریخی و بناهای باستانی جذاب، که هرساله گردشگران بسیاری را به سوی خود جلب می کند. در ادامه ۱۰ مورد از بهترین مکان های دیدنی هند را معرفی خواهیم کرد.

هندوستان – سرزمینی سرشار از مکان های دیدنی

هند یکی از بزرگترین و عجیب ترین کشور های جهان است وبا جمعیتی بالغ بر یک میلیارد نفر، با داشتن مکان های دیدنی و جاذبه های تاریخی، طبیعی و گردشگری پاسخگوی هر نوع سلیقه ای است. سفر به هند در عین جذابیت، می توانید کمی هم طاقت فرسا باشد، چرا که به قدری جاذبه و مکان دیدنی دارد، که برای بازدید از تمامشان نیازمند سفری چند ماهه هستید!

هند کشور معابد باستانی، آداب و رسوم خاص، ادیان مختلف و رقص های شاد می باشد و به قدری فرهنگ های مختلف در آن وجود دارد، که بیش از ۲۰۰ زبان مختلف را در آن پیدا می کنید. می توان هند و چین را به لحاظ دارا بودن آثار تاریخی؛ در رقابت تنگاتنگی دانست. چرا که هر دو کشور چین و هند به قدری آثار تاریخی و گردشگری زیبایی دارند که هرگز سفرتان به این کشور ها تکراری نمی شود. حال که صحبتش هم شد، بدنیست کمی هم در مورد راهنمای سفر به چین، کشوری ۷ هزار ساله! مطالعه کنید. برویم به سرغ جاذبه های دیدنی هند!

۱-تاج محل، افسانه عشقی کهن!

بی شک از شناخته شده ترین معابد دنیا تاج محل در آگرا است. تاج محل را همچنین باید مشهورترین نمونه از عشق بدانیم. این بنا توسط امپراتور شاه جهان برای همسرش ممتاز مهال ساخته شد و نشانه علاقه و عشق به همسرش بود. پس از مرگ ممتاز مهال در سال ۱۳۶۱ میلادی ساخت این بنا آغاز شد و ۲۰ هزار کارگر در مدتی ۲۲ ساله این بنا را به پایان رساندند.

جنس بنای تاج محل بیشتر از مرمر سفید بوده و با منبت کاری هایی خاص همراه شده؛ همچنین انواع سنگ های قدیمی و قیمتی نیز در بنا به کار رفته است. سنگ هایی مانند یشم، لاجورد، الماس و مرواید که زیباترین نما را برای این بنا به ارمغان آورده. بنای ساختمان ترکیبی از هنر و معماری هند با طراحی های اسلامی است و گنبد هایی پیاز شکل را گوشه و کنار خود دارد. جاذبه های خاص بنای تاج محل بسیار زیبا و دیدنی است و هرگز از خرید بلیط هواپیما تهران به هند برای بازدید از این مکان منحصر به فرد؛ پشیمان نخواهید شد.

۲-شهر مقدس بنارس، شهری در حاشیه رود گنگ

از مهمترین مراکز مقدس هندی های شهر مقدس بنارس است، شهری در حاشیه رود گنگ که حتما تصویری از آن را دیده اید. این شهر قدیمی از زمان احداثش تا به امروز محل زندگی و سکونت بوده و همیشه زندگی در آن جریان دارد. قدمت شهر به قرن هشتم میلادی بازمیگردد و اعمال دینی بسیاری در کنار آن صورت می گیرد.

از معروف ترین بناهایی که در نزدیکی این شهر مذهبی قرار دارد باید به معبد ویشوال کاشی اشاره کنیم که با معابد هفت گانه اش واقعا دیدنی است. بطورکلی رودخانه گنگ از مکان های مذهبی کشور هند بوده و بین مردم کشور هندوستان از اهمیت والایی برخوردار است. نمازگزاران هند برای اعمال مذهبی خود در این رودخانه استحمام می کنند و در مکان هایی که قات نام دارد به اعمال مذهبی مشغول اند. شهر بنارش بالغ بر ۱۰۰ قات دارد که معروف ترینشان قات دسشومه نام دارد و از مهمترین قات های هند اند.

۳-هارماندیر صاحب، معبد طلایی هند

یکی دیگر از آثار باستانی معروف هند که حتما تصویری از آن هم دیده اید، معبد هارماندیر صاحب یا معبد طلایی امریتسار است. این بنا در سال ۱۵۷۷ پیش از میلاد توسط رام داس بنا شده و از مهمترین مراکز تاریخی و فرهنگی و مذهبی هند به شمار می آید. هارماندیر صاحب در سال ۱۶۰۴ به روی عموم گشوده شد از آن روزگار تابحال به نام معبد طلایی شاخته می شود.

معبد طلایی از مقدس ترین بناها در بین فرهنگ “سیک ها” است و سبکی اسلامی-هندی دارد. بخش های مرمری بنا با منبت کاری هایی زیبا همراه شده و از انواع جواهرات و سنگ های خاص در تزئین آن به کار رفته است. طرح گنبد طلایی بنا تصویری در گل نیلوفر آبی را به تصویر می کشد که در فرهنگ سیک های هند، نمادی از پاکی است. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد هند هستید پیشنهاد می کنیم زمانی هم برای مطالعه راهنمای سفر به هند؛ کشور ۷۲ ملت بگذارید.

۴-شهر طلایی جیسلمر، شهری در بیابان های تار

جیسلمر در منطقه ای بیابانی قرار دارد و به خاطر شن های زرد رنگ اطرافش که در درخشش نور خورشید به رنگ طلایی در می آیند، به شهر طلایی معروف شده است. در گذشته این بنا کاربردی استراتژیک و نظامی داشته و قلمرویی مرزی بوده است. این پایگاه مرزی امروزه با دروازه های باشکوه و قلعه طلایی اش میزبان گردشگران و توریست های بسیاری شده و تاریخ بنای قلعه طلایی اش ریشه در قرن ۱۲ پیش از میلاد دارد.

در این منطقه ۹۹ سنگر و دژ مختلف جود دارد و در مسیر میدان اصلی بنا هستند. در مرکز این شهر در نهایت به قصر هفت طبقه مهاراجه می رسید که ساخت آن در سال ۱۵۰۰ قبل از میلاد آغاز شد و تا قرن ۱۹ به طول انجامید.

۵-قلعه سرخ، بناهایی با شن های قرمز رنگ

این بنا نیز به دستور شاه جهان در سال ۱۶۴۸ ساخته شد و بخاطر رنگ شن های بکار رفته در آن؛ که قرمز رنگ اند، به شهرت رسیده است. البته خود بنا نیز دارای معماری خاصی بوده و مساحتی دو کیلومتر مربعی دارد. در اطراف آن یک خندق بزرگ نیز وجود دارد و از جالب ترین قسمت های اثر دو دروازه بزرگ لاهور و دروازه دهلی است که در گذشته برای مرسم های تشریفاتی مورد استفاده قرار می گرفت.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.samtik.com

مکان معروف در شهربانو

بایگانی برچسب: مکان معروف در شهربانو

جاهای گردشگری دنیا

بهترین مکان های هند را بیشتر بشناسید!

ارسال شده در تاریخ تیر ۱۲, ۱۴۰۰ توسط نویسنده سپنجا

۱۲ تیر

دوست دارید بهترین مکان های هند برای سفر را بشناسید؟ هند هفتمین کشور بزرگ و دومین کشور پرجمعیت جهان است که از کوه‌های مرتفع هیمالیا تا سرزمین سرسبز کرالا و از گنگ رود مقدس تا صحرای ثار کشیده شده است. بیش از یک میلیارد نفر از ساکنان آن به دو هزار گروه قومی تقسیم شده و به بیش از ۲۰۰ زبان مختلف صحبت می‌کنند.

با توجه به اندازه و جمعیت آن، هند تقریباً از انواع فرهنگ‌ها، مناظر، بناها و مکان‌ها برای کاوش برخوردار است. از بین ویرانه‌های باستانی، ساختارهای مذهبی جذاب، شهرهای عجیب و غریب و چشم‌اندازهای متنوع، مجموعه‌ای بی‌پایان از جاذبه‌های گردشگری در هند وجود دارد که هرگز از خاطر شما پاک نخواهند شد. در[……]

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید

← مشاهده ادامه

آخرین مقالات

معرفی بهترین سواحل کیش

آشنایی با زیباترین باغ های شیراز

بازدید از ناب‌ترین دریاچه های اطراف تهران

معرفی بهترین هتل های ایران

با بهترین جاهای تهران برای قرار عاشقانه آشنا شوید

معرفی بهترین هتل های سنتی ایران

برفی ترین مناطق دنیا را بشناسید!

معروف‌ترین پارک های آبی ایران برای تعطیلات

معروف ترین کوه های ایران را بشناسید!

آشنایی با زیباترین جنگل های ایران

با زیباترین شهرهای ایران آشنا شوید

معرفی جاهای دیدنی کاشان

آشنایی با رویا پارک تهران

معرفی رستوران کوهسر مشهد

معرفی کافه های بردگیم در تهران

بهترین جاهای دماوند کجاست؟

بازدید از ییلاقات فیلبند

آشنایی با کافه موزه مقدم

هرآنچه نیاز است درباره پل طبیعت بدانید

از بندرعباس تا کیش چطور میشه رفت؟

دسترسی سریع سوئیت در تهران

اجاره ویلا اطراف تهران برای مهمانی و تولد

ویلا در کردان سوئیت در کیش ویلا در رامسر ویلا در لواسان ویلا در ماسال کلبه چوبی در فیلبند ویلا در رشت ویلا در چالوس ویلا در محمودآباد ویلا در تهران ویلا در نوشهر ویلا در کلاردشت ویلا در مشهد ویلا در بابلسر سوئیت در تبریز سوئیت در اصفهان خانه در شیراز سوئیت در مشهد سوئیت در کرج سوئیت در شیراز سوئیت در رشت

سایر کاربران دنبال چه هستند؟

اجاره ویلا در هچیرود

اجاره سوئیت در مشکین شهر

اجاره سوئیت در نصراباد

اجاره کلبه در جواهرده

اجاره سوئیت در جواهرده

اجاره سوئیت در چمران

اجاره ویلا در ویسادار

اجاره سوئیت در رضویه

اجاره سوئیت در كشاورز

اجاره سوئیت در قلعه گنج

اجاره سوئیت در شریفیه

اجاره سوئیت در سر پل ذهاب

اجاره ویلا در ورسک اجاره ویلا در دیورش اجاره ویلا در رودهن

اجاره ویلا در هفت سنگان قزوین

اجاره سوئیت در دیزین آسارا

اجاره کلبه در سنگده اجاره سوئیت در زهان

اجاره سوئیت در وحیدیه

اجاره ویلا در غار علی صدر

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : sepanja.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب