توجه : تمامی مطالب این سایت از طریق ربات جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط آیدی موجود در بخش تماس با ما، به ما اطلاع داده تا مطلب حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

مدارس موظف به ارائه خدمات آموزشی رایگان از طریق «شاد» به دانش‌آموزان شدند


. . . . . . . . . . . . .

به گزارش تیزلند، با توجه به مصوبات نهمین جلسه ستادملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر الزام وزارت آموزش و پرورش به طراحی و استقرار شبکه دانش‌آموز و ارائه آموزش‌های غیرحضوری و اجرای کامل برنامه درسی مصوب برای دوره کرونا و همچنین مصوبات شورای عای آموزش و پرورش و شورای عالی فضای مجازی تحت عنوان «الزامات سامانه‌های الکترونیکی آموزش وپرورش وشبکه آموزشی دانش‌آموز (شاد)»، از سوی تا زمان تمهید مقدمات و زیرساخت‌های لازم برای بازگشایی کامل مدارس وارائه آموزش‌های حضوری به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.

بر اساس این دستورالعمل، در راستای استمرار فعالیت وخدمات رسانی شبکه آموزشی دانش آموز(شاد)در زیست بوم جدید تعلیم وتربیت رسمی عمومی کشور، تمامی مدارس به استثنای مدارسی که بنا به دلایل موجه فنی و با تأیید آموزش و پرورش منطقه امکان دسترسی به سامانه شاد را ندارند، موظف به استقرار و استفاده از این سامانه اختصاصی و ارائه خدمات با کیفیت آموزشی و پرورشی پایه رایگان طبق برنامه رسمی مصوب، به جامعه هدف دانش‌آموزی خود هستند.

بر این اساس، معلمان ومربیان، مسئول ارائه خدمات آموزشی و تربیتی به دانش‌آموزان در فضای مجازی هستند. انجام وظیفه و ایفای نقش توسط معلمان و مربیان در آموزش‌های غیرحضوری در سامانه شاد، جزو فعالیت‌های رسمی (اعم از موظف وغیرموظف) آنان محسوب می‌شود.

مسئولیت نظارت رصد فعالیت ها وگواهی انجام کارمعلمان ،مربیان وعوامل اجرایی ذیربط مدرسه در سامانه شاد به عهده مدیر مدرسه و مسئولیت نظارت، پایش مستقیم و حصول اطمینان از اجرای فرایند رسمی تعلیم وتربیت و ارائه خدمات آموزشی و پرورشی مصوب به دانش‌آموزان در شرایط تعیین شده مطابق سیاست‌ها، اهداف و برنامه‌های ابلاغی وزارت آموزش وپرورش و نیز تطبیق و تأیید عملکرد مدارس با برنامه‌های مصوب به عهده مدیریت آموزش وپرورش شهرستان /منطقه/ناحیه است.

منبع: خبرگزاری پانا

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب