فیلم وی مثل وندتا

فیلم وی مثل وندتامهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

فیلم وی مثل وندتا را از این سایت دریافت کنید.

وی مثل وندتا (فیلم)

(فیلم)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

وی مثل وندتا

پوستر فیلم

کارگردان جیمز مک‌تیگو

تهیه‌کننده جوئل سیلور

گرنت هیل واچوفسکی‌ها

نویسنده برادران واچوفسکی

بر پایه اثر دیوید لوید

بازیگران ناتالی پورتمن

هوگو ویوینگ استیون ری جان هرت بن مایلز مری استاکلی

موسیقی داریو ماریانلی

فیلم‌بردار ایدرین بیدل

تدوین‌گر مارتین والش

شرکت تولید وارنر برادرز[۱] ورشال استودیو واچوفسکی‌ها سیلور پیکچرز ورتیگو

مدین بورد برلین-براندنبورگ

فانتف بیبلزبورگ فیلم جی‌ام‌بی‌اچ

توزیع‌کننده وارنر برادرز[۱]

تاریخ‌های انتشار

۱۱ دسامبر ۲۰۰۵ (بات-نامب-ای-سون[۲])

۱۶ مارس ۲۰۰۶ (آلمان)

۱۷ مارس ۲۰۰۶ (ایالات متحده)

مدت زمان ۱۳۲ دقیقه[۳] کشور بریتانیا ایالات متحده آلمان[۱][۴] زبان انگلیسی

هزینهٔ فیلم ۵۴ میلیون دلار[۵]

فروش گیشه ۱۳۲٬۵ میلیون دلار[۵]

(به انگلیسی: V for Vendetta)[الف] فیلمی دلهره‌آور سیاسی اکشن پادآرمان‌شهر محصول سال ۲۰۰۵ به کارگردانی جیمز مک‌تیگو و نویسندگی واچوفسکی‌ها است. این فیلم بر اساس داستان کمیک دی‌سی/ورتیگو به همین نام اثر آلن مور و دیوید لوید ساخته شده. هوگو ویوینگ نقش وی که یک جنگجوی آنارشیست است را بازی می‌کند، وی تلاش می‌کند تا از طریق اقدامات تروریستی انقلاب کرده و حکومت را سرنگون کند. همچنین ناتالی پورتمن نقش ایوی را بازی می‌کند. ایوی زن جوان طبقه کارگر است که در مأموریت‌های وی با او همراه می‌شود. استیون ری نیز نقش کاراگاه پلیسی را بازی می‌کند که در پی دستگیری و توقف فعالیت‌های وی است.

تاریخ پیش‌بینی‌شده برای نمایش فیلم ۴ نوامبر ۲۰۰۵ (یک روز قبل از چهارصدمین سال برگزاری مراسم شب گای فاکس) بود ولی به دلایلی این فیلم با تأخیر در ۱۷ مارس ۲۰۰۶ به نمایش درآمد و با واکنش مثبت منتقدان روبه رو شد.

از وی مثل وندتا توسط بسیاری از گروه‌های سیاسی به عنوان تمثیلی از ظلم و ستم یاد شده‌است. لیبرترین‌ها و آنارشیست‌ها از آن برای ترویج عقاید خودشان استفاده کردند. دیوید لوید اظهار داشت: صورتک گای فاکس دیگر یک نقاب معروف شده که در اعتراض‌ها از آن استفاده می‌شود - و من از این بابت خوشحالم، به نظرم این نقاب منحصر به فرد است و در بین مردم رواج دارد.[۶]

داستان[ویرایش]

داستان فیلم در سال ۲۰۲۰ و در خلال دومین جنگ داخلی آمریکا رخ می‌دهد، جهان در جنگ و آشوب قرار دارد و یک بیماری به نام «ویروس سنت ماری» در سراسر اروپا پخش شده‌است.[۷][۸][۹] و یک دولت امنیتی نئوفاشیستی[۱۰] توسط حزب نورسفایر به سرپرستی آدام ساتلر انگلستان را اداره می‌کند. مخالفان سیاسی، مهاجران، یهودیان، مسلمانان، کافران و بسیاری از افراد در اردوگاه‌های کار اجباری زندانی و اعدام می‌شوند. نابرابری طبقاتی افزایش یافته و ایرلندی‌ها در طبقه اجتماعی پایین‌تری نسبت به نژاد نوردیک و بریتانیایی‌ها قرار می‌گیرند.[۷]

در ۴ نوامبر، فردی که خود را «وی» معرفی می‌کند و نقاب گای فاکس بر چهره دارد ایوی هموند _یکی از کارمندان شبکه تلویزیونی بریتانیا_ را از دست پلیس مخفی که به دلیل منع عبور و مرور در شب گرفتار شده بود نجات می‌دهد. او ایوی را به پشت بام خانه‌ای می‌برد و در آن جا تخریب عمارت اولد بیلی توسط مواد منفجره‌ای که خود وی ترتیب آن را داده بود تماشا می‌کند. او این تخریب را با آتش بازی و پخش ترانه اورتور ۱۸۱۲ چایکوفسکی همراه می‌کند. از بازرس فینچ خواسته می‌شود تا فعالیت‌های وی را مورد بررسی قرار دهد، این درحالی است که شبکه تلویزیونی بی‌تی‌ان این حادثه را «تخریب اورژانسی» اعلام می‌کند. وی پخش زنده این شبکه را قطع می‌کند و مردم را به دفاع در برابر حکومت تشویق می‌کند. وی همچنین اعلام می‌دارد در شب آتش سال آینده کاخ وست‌مینستر را از بین خواهد برد. وی در حین خارج شدن از ساختمان توسط پلیس تا مرز دستگیری می‌رود اما ایوی به او کمک می‌کند تا فرار کند، ایوی در اثر این کمک بی هوش می‌شود و وی او را به خانه اش می‌برد.

وی به ایوی می‌گوید که برای امنیت خودش باید یک سال در همین خانه بماند. وی لوئیس پروسترو، افسر ارشد نورسفایر و آنتونی لیلیمان، اسقف لندن را هم می‌کشد و ایوی پس از آن به خانه کمدین معروف گوردون دیتریش می‌رود. گوردون او را به خانه می‌پذیرد. در همین حین وی به سراغ دکتر دلیا سورریج رفته و حادثه ۲۰ سال پیش در کار اجباری و آزمایش‌های شهر لارکهیل را از زبان خود دکتر می‌شنود، اگرچه دکتر دلیا از کارهای گذشته اش پشیمان شده اما وی او را می‌کشد.

چندی بعد گوردون نمایشی تلویزیونی اجرا می‌کند و در آن آدام ساتلر را مسخره می‌کند. همان شب خانه گوردون مورد حمله قرار می‌گیرد و دستگیر می‌شود. تلاش ایوی برای فرار فایده ای ندارد و او هم دستگیر و زندانی می‌شود. ایوی به زندان می‌رود و مورد شکنجه قرار می‌گیرد. در این مدت او با خواندن یادداشت‌های فردی به نام «والری پیج» خود را سرگرم می‌سازد. در زندان به ایوی گفته می‌شود که اگر مکان وی را لو ندهد اعدام خواهد شد. ایوی اعدام را ترجیح می‌دهد اما در کمال ناباوری آزاد می‌شود. ایوی از زندان خارج می‌شود و متوجه می‌شود که در تمام این مدت در خانه وی بوده‌است. وی شخصاً او را در خانه گوردون دستگیر کرده و با شکنجه دادن او سعی در از بین بردن ترس ایوی داشته‌است. وی اظهار می‌کند یادداشت‌های موجود در زندان واقعی بوده‌است، او همچنین اطلاع می‌دهد گوردون زمانی که در خانه‌اش قرآن پیدا شده اعدام می‌شود. ایوی ابتدا از این ماجرا ناراحت و عصبانی می‌شود اما بعد مدتی احساس می‌کند واقعاً فردی قوی تر شده‌است، بنابراین وی را ترک می‌کند و قول می‌دهد قبل از ۵ نوامبر بازگردد.

بازرس فینچ با بررسی مطالبی در روزنامه‌های قدیمی پی می‌برد که وی نتیجه آزمایش‌های انسانی بوده. او می‌فهمد وی در جنگ بیولوژیک در لارکهیل آتش می‌گیرد. فینچ، ویلیام روک وود را ملاقات می‌کند و به او می‌گوید که این برنامه و ویروس مرگبار سنت ماری توسط ساتلر و کریدی (یکی از رهبران حزب نورسفایر) به کشور انتقال یافته‌است.

همان‌طور که به زمان ۵ نوامبر نزدیک می‌شود. وی هزاران ماسک گای فاکس را در شهر توزیع می‌کند. در این وضعیت در شهر آشوب و هرج و مرج به پا می‌شود. چندی بعد ایوی برای وفا به قولش نزد وی می‌رود. وی به او قطاری مملو از مواد منفجره را نشان می‌دهد که در متروی لندن رها شده بود. مسیر این قطار مجلس است و می‌تواند آن جا را از بین ببرد. وی استفاده از قطار را بر عهده ایوی می‌گذارد و به سراغ کریدی می‌رود. او قبلاً با کریدی قراری گذاشته بود که در ازای ساتلر خودش را تسلیم کند. کریدی ساتلر را می‌کشد، پس از آن وی با کریدی و مردانش می‌جنگد و تمام آن‌ها را از بین می‌برد. او زخمی نزد ایوی بر می‌گردد و قبل از مرگ می‌گوید که ایوی را دوست دارد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : fa.wikipedia.org

فیلم وی مثل وندتا را آنلاین تماشا کنید

فیلم وی مثل وندتا با زیرنویس اختصاصی نماوا، داستان انقلاب یک جنگجوی آزادی خواه برای سرنگونی حکومت را روایت می کند...

وی مثل وندتا

۲۰۰۵۱۲۳ دقیقه8۹۵٪زیرنویس

در آینده ای نه چندان دور، و در دورانی که دولتی دیکتاتوری بر انگلیس حکومت می کند، یک جنگجوی آزادی خواه که تنها با نام وی شناخته می شود، تصمیم می گیرد تا با کمک یک زن جوان از طریق اقدامات تروریستی، انقلاب کرده و حکومت را سرنگون کند و...

ورود و پخش

ستارگان:Hugo WeavingNatalie PortmanRupert GravesStephen Rea

۱۵+مناسب برای سنین بالای ۱۵ سال

تصاویر و جزییات

V for Vendetta

V for Vendetta درباره فیلم وی مثل وندتا

فیلم وی مثل وندتا، فیلمی اکشن، درام، علمی تخیلی و مهیج، محصول سال ۲۰۰۵ کشورهای آمریکا، انگلستان و آلمان، به کارگردانی جیمز مک ‌تیگو است. نویسندگی فیلم وی مثل وندتا توسط لیلی واچوفسکی و لانا واچوفسکی انجام شده است. بازیگرانی چون هوگو ویوینگ، ناتالی پورتمن، روپرت گراوس، استیون ری، استیون فرای، جان هرت،‌ تیم پیگات-اسمیت و راجر آلام در فیلم وی مثل وندتا به ایفای نقش پرداخته اند.فیلم وی مثل وندتا توسط کمپانی برادران وارنر تولید شده و بر اساس کتاب مصور وی مثل وندتا به قلم آلن مور و دیوید لوید ساخته شده است. فیلم وی مثل وندتا افتخارات متعددی به دست آورد که از میان آنها می توان به دریافت یک جایزه سترن، یک جایزه انجمن منتقدان فیلم سن دیگو، یک جایزه اسکریم و نامزدی دریافت سه جایزه سترن و یک جایزه گلدن تریلر اشاره کرد.

شما می توانید به انتخاب خودتان فیلم وی مثل وندتا را با زبان اصلی همراه با زیرنویس فارسی اختصاصی نماوا و یا انگلیسی تماشا کنید.

دسته بندی:دراماکشنعلمی تخیلیمهیجبرترین‌ها

صدا:انگلیسیزیرنویس:فارسیانگلیسی

بازیگران فیلم وی مثل وندتا

Hugo Weaving

بازیگر

Natalie Portman

بازیگر

Rupert Graves

بازیگر

Stephen Rea

بازیگر

Stephen Fry

بازیگر

عوامل فیلم وی مثل وندتا

Lilly Wachowski

نویسنده

Lana Wachowski

نویسنده

James McTeigue

کارگردان

Adrian Biddle

مدیر فیلمبرداری

Martin Walsh

تدوین

براساس "وی مثل وندتا"

پیشتازان فضا به ‌سوی تاریکی

کد ۸ موربیوس گزارش اقلیت

جک ریچر: هرگز برنگرد

نظرات کاربران

سبحان - یک‌شنبه ۲ مرداد ساعت ۱۳:۲۰

منتظر 5 نوامبر ۰۰

مهدی - جمعه ۱۷ تیر ساعت ۷:۲۵

فوق‌العاده زیبا بود ۱۰

علی - جمعه ۳ تیر ساعت ۱:۲۶

عالیییی بود ۲۰

لیلا - سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ساعت ۲۰:۳۵

بیش از حد خوب بودددددددددد

۳۰

رضا - جمعه ۱۶ اردیبهشت ساعت ۱۳:۴۲

این فیلم فوق العاده هست.من دوبله دیدم همه چیز عالی بهترین صدا از بهترین دوبلور ها بازیها عالی و ریتم عالی.و بهتر از همه داستان فیلم هست انگار دارید کتاب مزرعه حیوانات یا ۱۹۸۴ را میخوانید.و حس همذات پنداری با این فیلم خواهید داشت

۱۲

Amir - سه‌شنبه ۲۳ فروردین ساعت ۱۰:۲۴

عالییییییییییییییییییییییییییییییییی

۶۱

محسن - یک‌شنبه ۱۴ فروردین ساعت ۹:۰۰

عالی درجه یک ۷۰

سجاد - سه‌شنبه ۹ فروردین ساعت ۷:۰۰

با دوبله این فیلم چندین سال پیش دیدم بهتر نبود شما هم با دوبله میزاشتین؟ اتفاقا دوبله اش هم عالی بود

۹۳

farshad - دوشنبه ۸ فروردین ساعت ۱۶:۴۵

عالی بود ۶۱

Google - دوشنبه ۸ فروردین ساعت ۱۱:۲۰

خوب بود ۶۱ بیشتر

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.namava.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب