تفریحات ایران مال

تفریحات ایران مالبچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

تفریحات ایران مال را از این سایت دریافت کنید.

ایران مال

ایران مال چیست و کجاست؟ آشنایی با داخل ایران مال مترو و شهربازی آن سوالات شما درباره مساحت ایران مال و ... در این مقاله مجله گردشگری علی بابا

پاساژ ایران مال بازاری بزرگ و مجهز به وسعت ایران است. اینجا جایی است که ساعت‌ها یا حتی روزها می‌تواند زمان شما را پر کند، بدون آنکه حوصله‌تان سر برود. نه اینکه فکر کنید فقط برای شما که خواننده این متنید، بلکه این بازار برای همه سنین و جنسیت‌ها جذاب است. اینجا قرار است ترکیبی از هنر ایرانی-‌اسلامی را در مسجد جامع ایران مال ببینید، به دیدن باغ ایرانی‌اش بروید و میان بازار سنتی آن قدم بزنید.

سرفصل‌های مقاله نمایش

امکانات رفاهی‌ این بازار مانند کتابخانه، شهربازی، سینما و رستوران‌هایش هم که زیبایی و شکوه خود را دارد. همه این دیدنی‌ها دور هم جمع شده‌ است تا لحظاتی خوش را برایتان رقم بزند. شاید بتواند گفت بازار بزرگ ایران را فقط جمله معروف «آن چه خوبان همه دارند، تو یک جا داری» می‌توان به درستی توصیف ‌کند.

ساعت کار ایران مال در روز جمعه از چه زمانی است؟

این مرکز خرید پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها یک ساعت اضافه‌تر باز می‌ماند. آخر هفته‌ها ایران مال از ۱۰ صبح تا ساعت ۱۲ شب باز است.

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به ایران مال کدام ایستگاه است؟

هزینه ورودی ایران مال چقدر است؟

توصیف جامعی از این بزرگ‌ بازار تهران را در این مقاله از مجله گردشگری علی بابا بخوانید تا بدانید مجتمع ایران مال کجاست، چه امکاناتی دارد و چرا باید به این مرکز خرید سر بزنید.

ایران مال کجاست؟

آدرس: تهران، انتهای بزرگ‌راه شهید همت (غرب)، بزرگ‌راه شهید خرازی، بازار بزرگ ایران (ایران مال).

ایران مال که یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های تجاری، فرهنگی و اجتماعی ایران و جهان است، بین تهران و کرج و در همسایگی پارک زیبای چیتگر و دریاچه خلیج‌فارس واقع شده است. به‌طور دقیق‌تر این مجموعه در شمال‌غربی تهران، منطقه 22 و انتهای اتوبان شهید همت و شهید خرازی با مساحت ۳۱۷ هزار مترمربع ساخته شده است.

بازار بزرگ ایران در میان ۳ فرودگاه مهرآباد، پیام و امام خمینی(ره) احاطه شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره دفتر مرکزی این مجموعه، یعنی ۰۲۱۲۹۲۹ تماس بگیرید.

@[email protected]#=img=#

ایران مال روی گوگل مپ

چگونه به ایران مال بروید؟

برای رسیدن به ایران مال روش‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید با خودروی شخصی به آنجا بروید یا از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو یا تاکسی استفاده کنید.

چگونه با خودروی شخصی به پاساژ ایران مال بروید؟

برای رفتن به ایران مال با خودروی شخصی‌ چهار مسیر پیش رو دارید:

دسترسی شمالی: بزرگ‌راه شهید خرازی؛

دسترسی جنوبی: خیابان چهارباغ؛

دسترسی غربی: خیابان ایران خودرو؛

دسترسی شرقی: بلوار طبیعت.

بلیط هواپیما بلیط قطار رزرو هتل تهران @[email protected]#=img=#

چگونه با مترو و تاکسی به مجتمع ایران مال بروید؟

اگر می‌خواهید با مترو به ایران مال بروید، می‌توانید از طریق خط ۵ مترو (ایستگاه ایران خودرو) خود را به مقصد برسانید.

برای رسیدن به ایران مال با تاکسی و شاتل‌باس، می‌توانید از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ شب بر اساس موقعیت جغرافیایی و نیاز خود از تاکسی خطی (از ایستگاه‌های مترو و جاهای دیدنی تهران)، تاکسی تلفنی و تاکسی ویژه (از فرودگاه، راه‌آهن، پایانه‌های مسافربری و هتل) استفاده کنید.

@[email protected]#=img=#

راهنمای طبقات در ایران مال

همان‌طور که گفته شد بازار بزرگ ایران از جاهای دیدنی تهران در گروه یکی از ۵ مال بزرگ جهان قرار دارد. این جا از مراکز خرید تهران بوده و ارائه‌دهنده گروه‌های متنوع کالایی و خدمات بوده که برای دسترسی راحت‌تر، هریک از طبقات آن به یک صنف اختصاص داده شده است. به همین دلیل شما می‌توانید با دسترسی به کالاها و خدمات مشابه در یک طبقه، خریدی لذت‌بخش را تجربه کنید.

راهنمای طبقات بازار بزرگ ایران در یک نگاه

همکف (G0): ایستگاه تاکسی، پارکینگ، دفاتر اداری مال، مسجد، مرکز تفریحی، آب‌نما؛

اول (G1): هایپراستار، مرکز تفریحی، پیست یخ (پاتیناژ)، باشگاه ورزشی، نمایشگاه خودرو، فودکورت؛

دوم (G2): باغ کتاب (کتابخانه جندی شاپور ایران)، باغ ماهان، باغ دیدار، بازارچه سنتی (تیمچه حاج علی‌اکبر)، کافه سینما، بخش اورژانس؛

سوم (G3): مرکز تفریحات خانوادگی (شهربازی)، گالری، سینما، فودکورت؛

پشت بام (RG): نمایشگاه، پارکینگ، مجموعه ورزشی، زمین بازی اسکواش، جاده سلامتی.

@[email protected]#=img=#

در ادامه به تک‌تک جاذبه های دیدنی ایران مال سری می‌زنیم:

نگاهی به جاهای دیدنی ایران مال

دیدنی‌های ایران مال بسیار متنوع و زیادند. در ادامه هریک را به‌طور مختصر معرفی کرده‌ایم.

1- مسجد جامع؛ نگین انگشتر بازار بزرگ ایران

در طبقه همکف این مجموعه، مسجد جامع محمد رسول‌الله(ص) با ۱۲۰۰ مترمربع و معماری بی‌مثال ایرانی ساخته شده است. طرح گنبد مسجد از گنبد حافظیه شیراز الهام‌گرفته و ۵ گنبد دارد. کاشی‌کاری و گچ‌بری مسجد با چهار رنگ محشر فیروزه‌ای، لاجوردی، سفید و آجری کار شده است که شکوه و جلالش چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. همچنین گفته می‌شود طراحی این مسجد از مسجد النبی الهام‌گرفته شده است.

پیشنهاد خواندنی: ارگ تجریش تهران؛ مرکز خرید مدرن با اجناس شیک در قلب تجریش

2- نمازخانه ایران مال

برای دسترسی راحت‌تر و انجام فرایض دینی، ۴۰ نمازخانه در طبقات مختلف مجموعه ایران مال با تلفیقی از هنر معماری ایرانی‌-اسلامی ساخته شده است.

@[email protected]#=img=#

3- باغ ایرانی در قلب ایران مال

در ساخت باغ ایرانی از «باغ شازده ماهان کرمان» الهام‌گرفته شده است. فضای این باغ به حدی خیره‌کننده است که گویی در بهشت برین قدم گذاشته‌اید. به هر کجای این باغ که نگاه کنید، برایتان شکوه باغ‌های تماشایی ایرانی یادآوری می‌شود.

@[email protected]#=img=#

ورودی‌های شیشه‌ای، دریاچه و آب‌نمای موزیکال، گیاهان متنوع، رود جاری در راستای شمالی‌جنوبی، سقف ساخته‌ شده از پوشش‌های غشایی (ETFE) برای کنترل تابش اشعه‌های خورشید و رشد مناسب گیاهان کنار چهار رستوران بین‌المللی در مسیر باغ همه‌وهمه فضایی اصیل، فاخر و جذاب برای بازدیدکنندگان ایجاد کرده‌اند.

پیشنهاد خواندنی: بام لند را از نزدیک بشناسید

4- باغ دیدار و دیدار مدرنیته در فضای سنتی

باغ دیدار پاساژ ایران مال همچون پُلی میان دنیای سنتی و مدرن عمل می‌کند. فضای باغ دیدار، مدرن است و هم‌جواری‌ آن با بازار سنتی این مجموعه، فضایی متفاوت برای مراجعه‌کننده‌ها فراهم کرده است. فضای سه هزار مترمربعی، ارتفاع ۱۴متری، سقف شیشه‌ای، آب‌نمای چشم‌نواز و درخت‌های پالم کالیفرنیا، به‌کارگیری اﻟﮕﻮﻫﺎی آﺟﺮی ﻣﻌﻤﺎری ﻳﺰد و ﻛﺎﺷﺎن، آبشار پلکانی و پل شیشه‌ای تنها بعضی از ویژگی‌هایی‌اند که می‌توان باغ دیدار بازار تهران با آن توصیف کرد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.alibaba.ir

ایران مال با عکس و راهنمای کامل + مسیرهای دسترسی

ایران مال بزرگترین مرکز تجاری در ایران است که در سال 1397 در منطقه 22 تهران به مساحت یک میلیون و ۶۶۹ هزار و ۵۰۴ مترمربع مورد بهره برداری قرار گرفت. این مرکز مجموعه‌ای وسیع از فروشگاه‌ها مختلف، مراکز گردشگری، مراکز اداری و تجاری، رستوران، سالن‌های فرهنگی و ورزشی است. در این مقاله قصد داریم ...

ایرانگردی

ایران مال با عکس و راهنمای کامل + مسیرهای دسترسی

28 اردیبهشت 1401زمان خواندن 10 دقیقه

ایران مال بزرگترین مرکز تجاری در ایران است که در سال 1397 در منطقه 22 تهران به مساحت یک میلیون و ۶۶۹ هزار و ۵۰۴ مترمربع مورد بهره برداری قرار گرفت. این مرکز مجموعه‌ای وسیع از فروشگاه‌ها مختلف، مراکز گردشگری، مراکز اداری و تجاری، رستوران، سالن‌های فرهنگی و ورزشی است.

در این مقاله قصد داریم ایران مال را به شما معرفی کنیم و شما را با قسمت‌های مختلف آن آشنا کنیم. در این راهنما شما را با قسمت‌های مختلف این بازار بزرگ و لوکس مانند تالار آیینه، سرای ابریشم و عقیق، مسجد و سایر بخش‌های آن آشنا می‌کنیم.

چرا مرکز ایران مال در تهران یکی از زیباترین جاذبه‌هاي تهران محسوب می‌شود؟

بهتر است معرفیِ پروژه ایران مال را با جملاتی مانند «ایران مال بزرگ‌ترین مرکز خرید خاورمیانه» و توصیفاتی از این قبیل شروع نکنیم؛ چراکه ایران مال (یا همان بازار بزرگ ایران) فقط در یک مجموعه تجاری خیلی بزرگ خلاصه نمی‌شود، بلکه نقطه تلاقی نیروهای محرکه یک جامعه مانند تجارت، فرهنگ، مذهب، رفاه، تفریح و تعامل بین این پنج مورد است.

دلیل اصلی انتخاب بازار بزرگ ایران، به عنوان یکی از معروف ترین جاذبه‌های گردشگری تهران، می‌تواند موارد زیر باشد:

جزء 5 مرکز خرید بزرگ دنیا به شمار رفته و بزرگ ترین مرکز خرید خاورمیانه است.

مرکزی بسیار بزرگ دارای بخش‌های تفریحی، تجاری، فرهنگی و ورزشی است.

در نزدیکی دریاچه چیتگر است.

مطلب مرتبط: بام لند تهران با عکس و راهنمای کامل + مسیرهای دسترسیبازار بزرگ ایران در تهران یکی از زیباترین مکان‌های تفریحی تهران است. در صورتی که هنوز به تهران سفر نکرده‌اید، می‌توانید با استفاده از رزرو هتل‌های تهران، بهترین هتل‌های شهر تهران را انتخاب نمایید.

رزرو هتل در تهران

مساحت ایران مال یا بازار بزرگ ایران چقدر است؟

حالا که کمی ‌با پیشینه مجموعه ایران مال آشنا شدیم، می‌توانیم وارد جزئیات شده و کمی‌هم در مورد اندازه مرکز خرید ایران مال دانسته و ببینیم که چند درصد از آن تجاری، فرهنگی، تفریحی و… است.

مجموعه ایران مال به دو فاز اصلی تقسیم شده است که مساحت فاز اول، ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار مترمربع و مساحت فاز دوم، ۵۵۰ هزار مترمربع است. فاز اول در تاریخ ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ افتتاح شده و فاز دوم، به گفته مسئولین، قرار است تا آخر سال ۱۳۹۹ افتتاح شود.

جالب است بدانید مرکز خرید ایران مال از نظر مساحتِ تجاری، از مرکز خرید ترافورد سنتر (Trafford Centre، سومین مرکز خرید بزرگ انگلستان در منچستر) بزرگ‌تر بوده و هم‌رده مالِ آمریکا (Mall of America، بزرگ‌ترین مرکز خرید آمریکا از نظر زیربنا) است.

ایران مال چه امکاناتی دارد؟

مجموعه عمومی ‌و تفریحی: ۳۲ درصد

مجموعه تجاری: ۲۵ درصد

مجموعه فرهنگی: ۱۹ درصد

پارکینگ: ۱۹ درصد هتل: ۵ درصد

داخل ایران مال چه بخش‌هایی دارد؟

اولین تابلویی که از ایران مال خواهید دید، در ورودی مجموعه است که با اسمِ «بازار بزرگ ایران» به چشم می‌خورد. مسیرتان را از زیرِ همان تابلو و روی سنگ‌فرش‌ها ادامه بدهید تا به ورودی پارکینگ برسید. البته بخش‌های ایران مال (سینما، فودکورت و…) در ورودی پارکینگ با تابلوهای راهنما مشخص شده‌اند.

بخش‌های مرکز خرید ایران مال در یک نگاه

طبقه همکف (G0)

مرکز تفریحی، آبنمایش، مسجد، دفاتر اداری مال، پارکینگ، ایستگاه تاکسی

طبقه اول (G1)

هایپراستار، مرکز تفریحی، نمایشگاه خودرو، باشگاه ورزشی، فودکورت، پیست یخ یا همان پاتیناژ

طبقه دوم (G2)

باغ کتاب (کتابخانه معروف)، بازارچه سنتی (تیمچه حاج علی اکبر)، باغ دیدار، کافه سینما، باغ ماهان، بخش اورژانس

طبقه سوم (G3)

فودکورت، مرکز تفریحات خانوادگی (شهربازی)، سینما، گالری

پشت بام (RG)

زمین بازی اسکواش، مجموعه ورزشی، جاده سلامتی، نمایشگاه، پارکینگ

لازم به ذکر است که هر طبقه از ایران مال به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده و در هر بخش، یک پیشخوان با مسئول قرار داده شده است که با نهایت احترام و خوشرویی، شما را راهنمایی خواهند کرد.

نقشه داخل مجموعه هم در دیوارهای مجموعه نصب شده و بروشورهای کاغذی نیز به بازدیدکنندگان ارائه می‌شود. در همه طبقات، دستگاه‌های خودپرداز (ATM) بانک آینده وجود دارد.

پارکینگ ایران مال

پارکینگ مجموعه ایران مال برای عموم رایگان است و در سرتاسر پارکینگ، چندین متصدی پارکینگ ایستاده‌اند تا ماشین‌های ورودی و خروجی را هدایت کنند. این پارکینگ ظرفیت ۲۰ هزار خودرو و موتورسیکلت را دارد و در هر ساعت، ۸ هزار خودرو می‌توانند ورود و خروج داشته باشند.

معماری ایران مال

همانطور که کاربری ایران مال در یک دسته خاص نمی‌گنجد، سبک و هنر استفاده شده در معماری آن هم به همان اندازه فراگیر و متنوع است. یعنی شما اگر این مجموعه را از بیرون ببینید، با یک مجموعه بسیار بزرگ، مدرن و حیرت‌انگیز روبرو خواهید شد؛ بنایی با نمای شیشه‌ای و سنگی که شما را یاد سازه‌های غول پیکر مدرن اروپایی می‌اندازد.

اما درصورتی‌که وارد بخش‌های مختلف آن شوید، نماها و سبک‌های مختلفی را خواهد دید. برای مثال، با ورود به بازارچه سنتی (تیمچه حاج علی اکبر)، قدم اول‌تان را در تهران و قدم بعدی‌تان را در طهران خواهید گذاشت. در کل، معماری مرکز خرید ایران مال از سه بخش اصلی تشکیل شده است:

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.safaraneh.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

علت تلخی دهان چیست، درمان های خانگی تلخی دهان
پخش زنده کربلا از ماهواره ۱۴۰۱ | پخش زنده کربلا با کیفیت بالا | زیارت آنلاین کربلا
آیا روی ماه یاحسین نوشته ۱۴۰۱ | عکس ماه امشب | عکس ماه که روش نوشته یا حسین
آلف مانگا | alef manga | الف مانگا پرسپولیس کیست | الف مانگا بازیکن فوتبال
نقش ابراهیم اشتر در مختارنامه | مالک اشتر کیست
دلنوشته شام غریبان ۱۴۰۱ | متن شام غریبان عاشقانه | متن برای شمع شام غریبان
ادارات خوزستان فردا تعطیل است ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | اهواز فردا تعطیل است
امار فوتی های کرونا امروز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | آمار کرونا امروز ایران ۱۴۰۱
متن شام غریبان مرده ۱۴۰۱ | متن شام غریبان پدر | متن شام غریبان مادر فوت شده
بیو شام غریبان ۱۴۰۱ | کپشن شام غریبان | جمله برای شام غریبان
متن شام غریبان برای استوری ۱۴۰۱ | فیلم شمع شام غریبان امام حسین
استوری شام غریبان ۱۴۰۱ | متن کوتاه برای شام غریبان | دعا برای شام غریبان
دلیل مرگ مهران غفوریان ۱۴۰۱ | پیج اصلی مهران غفوریان | مهران غفوریان الان کجاست
ایا فردا سه شنبه 18 مرداد 1401 تعطیل است + بانک ها و ادارات
تعطیلی خوزستان اهواز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ بانکها و ادارات