دکتر محمد حسین فرج نژاد

دکتر محمد حسین فرج نژاد



بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

دکتر محمد حسین فرج نژاد را از این سایت دریافت کنید.

محمد حسین فرج‌نژاد چگونه با همسر و 3 فرزندش مرحوم شدند؟ + زندگینامه

مرحوم محمد حسین فرج نژاد، عضو هیئت مدیره انجمن مطالعات فضای مجازی حوزه علمیه قم، از اساتید سواد رسانه و فعالان عرصه پژوهش در حوزه صهیونیسم پژوهی بود.

صفحه اصلی فرهنگ و هنر

۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۰

محمد حسین فرج‌نژاد چگونه با همسر و 3 فرزندش مرحوم شدند؟ + زندگینامه

مرحوم محمد حسین فرج نژاد، عضو هیئت مدیره انجمن مطالعات فضای مجازی حوزه علمیه قم، از اساتید سواد رسانه و فعالان عرصه پژوهش در حوزه صهیونیسم پژوهی بود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری ایسکانیوز مرحوم محمد حسین فرج نژاد، عضو هیئت مدیره انجمن مطالعات فضای مجازی حوزه علمیه قم، از اساتید سواد رسانه و فعالان عرصه پژوهش در حوزه صهیونیسم پژوهی بود که بر اثر سانحه رانندگی همراه با همسر و فرزندانشان به رحمت خدا رفتند.

در این حادثه طبق گزارشات میدانی، موتورسیکلت آقای فرج‌نژاد دارای ۵ سرنشین بوده است که پس از برخورد با خودروی سواری ۲۰۶، ۴ سرنشین موتورسیکلت در دم جان باختند و مصدوم دیگر که کودکی ۴ ساله بدحال بوده است پس از دریافت اقدامات درمانی مناسب توسط کارشناسان فوریت‌های پزشکی به مرکز درمانی منتقل شده است. این حادثه در بلوار الغدیر روبروی ورودی شهرک پردیسان قم رخ داده است.

محمد حسین فرج‌نژاد که بود؟

مرحوم فرج نژاد متولد ۱۳۵۹ و اهل شهر ابرقو در استان یزد و به شدت فعال بود. به روایت یکی از دوستان نزدیکش، یک لحظه آرام و قرار نداشت. یک نیروی حزب الهی که در مسیر ترویج انقلاب یک لحظه آرام و قرار نداشت و بسیار پرکار بود. او به شدت متواضع و خوش‌ برخورد بود و علی رغم اینکه یک دانشمند و محقق بود اما هیچ‌گاه در برخوردهایش احساس غرور و تکبر نداشت.

مرحوم فرج نژاد با اینکه سال‌ها در حوزه قم سکونت داشت و مشغول درس طلبگی بود، ولی زادگاهش را هم فراموش نمی‌کرد و مدام با یزد ارتباط داشت و رفت و آمد می‌کرد. او در شهر یزد تشکیلات بزرگ تبلیغی و فرهنگی ایجاد کرده بود و جوانان دانشجو و طلبه را در آنجا آموزش می‌داد و برنامه‌های منسجم و اردوهای آموزشی و تفریحی داشت که برنامه‌هایی برای آموزش به جوانان تدارک دیده بود که خیلی مفید بود و اساتیدی را از قم و تهران دعوت می‌کرد که دوره‌های بسیار غنی‌ای برای جوانان بود.

آثار و تالیفات

آن مرحوم درباره جریان زرسالار جهانی یهودی و رسانه‌های این جریان همواره دغدغه جدی داشت و دراین زمینه کار علمی کرده و بسیار مسلط بود و به شهادت نزدیکان مرحوم فرج نژاد، او زندگی بسیار ساده‌ای داشت و وضع مالی‌اش هم چندان خوب نبود. هر چه هم پول به دستش می‌رسید صرف چاپ کتاب‌هایش و کارهای فرهنگی‌اش در مسیر ترویج اندیشه انقلاب اسلامی می‌کرد.

ایشان از جمله محققین و پژوهشگران برتر کشور در حوزه رسانه بودند و آثار فاخری با موضوع رسانه‌های گروهی و صهیونیسم، از خود به یادگار گذاشت و آثار فاخری همچون «دین در سینمای شرق و غرب» و «اسطوره‌های صهیونیستی سینما» از تالیفات ارزشمند اوست و همچنین همسر او نیز از فعالان عرصه فرهنگی بود.

وی همچنین پروژه‌های پژوهشی بسیاری را نیز در مراکز علمی پژوهشی کشور تعریف کرد و نویسندگان دیگر زیر نظر و با راهنمایی و مشاوره او مطالعات را به ثمر رساندند. مهمترین تألیفات او شامل این کتابهاست: تحلیل نفوذ فرهنگ کابالیستی (عرفان یهودی) در سینما، اسطوره‌های صهیونیستی در سینما،دین در سینمای شرق و غرب و مکاتب شرقی (هندو، بودا، لامائیسم).

ویژگی‌های شخصیتی و کاری

یکی از دوستانش بعد از این حادثه تعریف می‌کند: اخیرا به او گفتم چرا ماشینت را فروختی،پاسخ داد چون هرجا رفتم هزینه چاپ کتابم را ندادند و چون موضوعش را برای جبهه انقلاب لازم میدانستم، مجبور شدم ماشین خودم را بفروشم و هزینه کنم و گفتنی است موضوع کتابش در مورد دسیسه ها و برنامه های صیونیست و... بود

این اواخر بسیاری از دوستانش به او گفته بودند که ماشین بخرد و موتور خطرناک است. چند سال بود که قصد کرده بود یک ماشین بخرد ولی توان مالی اش را نداشت و به ناچار با همان موتور رفت و آمد می‌کرد. و در نهایت هم با همان موتورسیکلت و همراه همسر و فرزندانش بعد از مراسم عرفه و در روز عید قربان، در تصادف با یک دستگاه 206 جان باختند.

مجید شاه حسینی مدرس و نویسنده که سابقه همکاری و دوستی قدیمی با این پژوهشگر و نخبه فرهنگی داشته است، درباره ویژگی‌های شخصی، علمی و فرهنگی این پژوهشگر بیان کرد: مرحوم محمدحسین فرج‌نژاد از دوستان جوان من بودند که آثار ایشان را مطالعه و دنبال می‌کردم. او از نسل سوم پژوهشگران انقلاب اسلامی بود و در عرصه رسانه و سینما به مطالعه و پژوهش اشتغال و برکات مکتوب و شفاهی فراوان داشت.

این مدرس سینما ویژگی خاص فرج‌نژاد را در تسلط و اشراف علمی همزمان وی بر چند رشته علمی دانست و گفت: نقطه قابل تأمل و ویژه شخصیت علمی و فرهنگی مرحوم فرج‌نژاد این بود که ضمن تسلط بر سواد رسانه‌ای و سینمایی، مطالعات دینی و تاریخی بسیار عمیقی داشت.

با توجه به شواهد و قرائن، مسئولان امنیتی کشور، باید تمام ابعاد فوت دکتر فرج نژاد و خانواده اش را دقیق بررسی کنند. زیرا مرحوم دکتر فرج نژاد از اساتید مبرز صهیونیست شناسی در کشور به شمار می رفت و مقالات مهمی در این زمینه نوشته بودند و طبق گفته منابع مطلع، اسم ایشان در لیست ترور موساد قرار داشته است.لذا چه طور ممکن است چنین تصادف سهمگینی به این شکل رخ دهد که همه سر نشینان موتور و راننده خودرو نیز، کشته شوند؟! و بعد ماشین و موتور آتش بگیرد که اگر مدرکی باشد از بین برود!

به نظر می رسد با توجه به شخصیت مرحوم دکتر فرج نژاد، این قضیه فقط صرف یک تصادف نباشد و مسائل بسیار مهمتری در این زمینه وجود داشته باشد، پس ضرورت دارد مسئولین امنیتی ضمن ورود به این مسأله، همه ابعاد آن را بررسی کنند.

انتهای پیام/ سیده سمیه حسینی کد خبر: 1104340

برچسب‌ها

اخبار روز اخبار مرتبط

مغز ما رنج را انتخاب می‌کند یا گنج را؟

۳ مرداد در تاریخ چه گذشت؟

نگاهی به اعمال مخصوص روز مباهله

۲ مرداد در تاریخ چه گذشت؟

سفرهای خارجی گران‌تر شد

صدور حکم بازداشت امین فردین

مجازات ارسال‌کنندگان فیلم به شبکه‌های خارجی چیست؟

حوضچه‌های مرگبار زیر دریا که آبزیان را از بین می‌برند

طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت به صحن علنی مجلس می‌رود

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.iscanews.ir

مرحوم محمدحسین فرج‌ نژاد که بود؟

مرحوم فرج نژاد درباره جریان زرسالار جهانی یهودی و رسانه های این جریان دغدغه جدی داشت و دراین زمینه کار علمی کرده و بسیار مسلط بود.

مشرق نیوز

دوشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۱ - Jul 25 2022

کد خبر 1248498

تاریخ انتشار: ۳۱ تیر ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۴

۶۹ نظر چاپ فرهنگ و هنر

مرحوم محمدحسین فرج‌ نژاد که بود؟

مرحوم فرج نژاد درباره جریان زرسالار جهانی یهودی و رسانه های این جریان دغدغه جدی داشت و دراین زمینه کار علمی کرده و بسیار مسلط بود.

به گزارش مشرق؛ روز گذشته محمد حسین فرج نژاد فعال حوزه فرهنگ کشور در اثر سانحه تصادف درگذشت.

ایشان از جمله محققین و پژوهشگران برتر کشور در حوزه رسانه بودند و آثار فاخری همچون «دین در سینمای شرق و غرب» و «اسطوره‌های صهیونیستی سینما» از خود به یادگار گذاشتند.

محمد حسین فرج نژاد، عضو هیئت مدیره انجمن مطالعات فضای مجازی حوزه علمیه قم، از اساتید سواد رسانه و فعالان عرصه پژوهش در حوزه صهیونیسم پژوهی بود که بر اثر سانحه رانندگی همراه با همسر و فرزندانشان به رحمت خدا رفتند.

مرحوم فرج نژاد متولد ۱۳۵۹ و اهل شهر ابرقو در استان یزد و به شدت فعال بود. به روایت یکی از دوستان نزدیکش،   او یک لحظه آرام و قرار نداشت. یک نیروی حزب الهی که در مسیر ترویج انقلاب یک لحظه آرام و قرار نداشت و بسیار پرکار بود.   او به شدت متواضع و خوش‌ برخورد بود و علی رغم اینکه یک دانشمند و محقق بود اما هیچ‌گاه در برخوردهایش احساس غرور و تکبر نداشت.

مرحوم فرج نژاد با اینکه سالها در حوزه قم سکونت داشت و مشغول درس طلبگی بود، ولی زادگاهش را هم فراموش نمی‌کرد و مدام با یزد ارتباط داشت و رفت و آمد می‌کرد. او در شهر یزد تشکیلات بزرگ تبلیغی و فرهنگی ایجاد کرده بود و جوانان دانشجو و طلبه را در آنجا آموزش میداد و برنامه های منسجم و اردوهای آموزشی و تفریحی داشت که برنامه های برای آموزش به جوانان تدارک دیده بود که خیلی مفید بود و اساتیدی را از قم و تهران دعوت می‌کرد و دوره های بسیار غنی ای برای جوانان بود.

آن مرحوم درباره جریان زرسالار جهانی یهودی و رسانه های این جریان دغدغه جدی داشت و دراین زمینه کار علمی کرده و بسیار مسلط بود.

به شهادت نزدیکان مرحوم فرج نژاد، او زندگی بسیار ساده ای داشت و وضع مالی اش هم خوب نبود. هر چه هم پول به دستش صرف چاپ کتابهایش و کارهای فرهنگی اش در مسیر ترویج اندیشه انقلاب اسلامی می‌کرد.

ایشان از جمله محققین و پژوهشگران برتر کشور در حوزه رسانه بودند و آثار فاخری با موضوع رسانه‌های گروهی و صهیونیسم، از خود به یادگار گذاشت همچنین پروژه های پژوهشی بسیاری را نیز در مراکز علمی پژوهشی کشور تعریف کرد و نویسندگان دیگر زیر نظر و با راهنمایی و مشاوره او مطالعات را به ثمر رساندند. مهمترین تألیفات، این کتابهاست:

1. اسطوره‌های صهیونیستی در سینما، محمدحسین فرج‌نژاد، تهیه‌کننده: موسسه فرهنگی هلال و مرکز پژوهش‌های اسلامی صدا و سیما، ناشر: هلال‏ ‏، تهران، اول، ۱۳۸۸، ‏ ۳۳۶ص. (این کتاب در سال های ۱۳۹۵-۱۳۹۸ تجدید چاپ شده است.)

2. تحلیل نفوذ فرهنگ کابالیستی (عرفان یهودی) در سینما، تالیف: محمدحسین فرج‌نژاد و رفیع‌الدین اسماعیلی، دانشگاه جامع امام‌حسین (ع)، موسسه چاپ و انتشارات‏ ، تهران، ‏ ۱۳۹۶، ۳۶۵ص.

3. دین در سینمای شرق و غرب؛ مکاتب شرقی (هندو، بودا، لامائیسم، ...)، محمدحسین فرج‌نژاد و دیگران، ناشران: صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، و مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، اول‏ ، ۱۳۹۶،  ۷۵۱ص.

بسیاری از دوستانش به او گفته بودند که ماشین بخرد و موتور خطرناک است. چند سال بود که قصد کرده بود یک ماشین بخرد ولی توان مالی اش را نداشت و به ناچار با همان موتور رفت و آمد می‌کرد. و در نهایت هم با همان موتورسیکلت و همراه همسر و فرزندانش در تصادف با یک دستگاه 206 جان باختند.

اخبار مرتبط

محمد حسین فرج نژاد درگذشت

«مردی که تعطیلی نداشت» به کتابفروشی‌ها آمد

درباره حسین فرج نژاد اشتباه نکنیم!

درگذشت مشکوک یک پژوهشگر حوزه صهیونیست

تسلیت «رئیسی» برای درگذشت مرحوم فرج‌نژاد

واکنش توییتری ها به درگذشت محمدحسین فرج نژاد

برچسب‌ها

محمدحسین فرج نژاد صهیونیسم

نظر شما

نظر شما نظرات

انتشار یافته: 69 در انتظار بررسی: 2 غیر قابل انتشار: 12

۰۲:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ 43 2 پاسخ

وااااای حالم گرفته شد خدا در جوار امام حسین ع قرارش بده انشاءالله

11 3 الفاتحه مع الصلوات 7 3

سلام علیکم و رحمت الله .... زمانی که حوزه سفیران هدایت قم بودم چندین ماه برای ما نقد فیلمهای هالیوودی داشتند یادش بخیر ترمیناتور را کامل برایمان موشکافی فرمودند و ارباب حلقه ها و خیلی فیلمهای چند قسمتی دیگر خدایش با معصومین محشور فرماید انشاءالله ....

روزبه 9 3

دستگاههای فرهنگی چرا ایشون رو به خدمت نگرفتن؟ کسی میدونه خروجی سازمانهای عریض و طویل فرهنگی در کشور دقیقا چی هست؟ نه برای حجاب بانوان برنامه دارن، نه برای مقابله با تهاجم فرهنگی، نه برنامه برای مقابله با شبکه های ماهواره ای و... همه دارن جزیره ای و برای خودشون و با ابلاغیات غیر منعطف، غیر خلاقانه و ... کار تکراری میکنن، صدا و سیما که میتونست از همچین فردی برای برنامه سازی و روشنگری علیه صهیونیسم استفاده کنه، امان از صدا و سیما،امان از وزارت فرهنگ،امان از ارشاد، امان از ... ما این مدلی میخوایم با هجمه تبلیغاتی غرب، خباثت صهیونیسم، جنگ روانی و رسانه ای فراماسونری در جهان مقابله کنیم، این مال بعد دفاعی این مسئله هست،واقعا ما چرا اینگونه ایم؟ همین سایت مشرق نمیتونست با ایشون همکاری کنه؟

۰۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ 21 4 پاسخ

ارواح پاکشان با انبیا مرسلین و ائمه معصومین محشور باد. متاسفانه این دانشمند بزرگوار را نمی شناختم اما خبر تصادف و از بین رفتن یک خانواده بسیار تلخ و هولناک است آنهم چنین فرد مفید برای جامعه و همسر گرامی و فرزندان معصومشان. خداوند به همه بازماندگان و دوستداران ایشان صبر جمیل عنایت فرماید بحق محمد و آل محمد (ص)

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب