• سایر
  • تاریخ انتشار ۱۴۰۱-۰۵-۰۴

          حمید سجادی وزیر ورزش

حمید سجادی وزیر ورزشمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

حمید سجادی وزیر ورزش را از این سایت دریافت کنید.

حمید سجادی وزیر احتمالی ورزش کیست؟ + بیوگرافی

از ابراهیم رئیسی رییس جمهور منتخب، حمید سجادی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان به مجلس معرفی شد.

۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۷

حمید سجادی وزیر احتمالی ورزش کیست؟ + بیوگرافی

از ابراهیم رئیسی رییس جمهور منتخب، حمید سجادی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان به مجلس معرفی شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، حمید سجادی جدی ترین گزینه وزارت ورزش در دولت رئیسی است که در لیست پیشنهادی رئیس جمهور منتخب به مجلس ارائه شده است و در زیر نگاهی به کارنامه سجادی می‌اندازیم.

سید حمید سجادی هزاوه در ۱ فروردین ۱۳۴۸ در تهران متولد شد. وی دونده سابق دوی استقامت ست و موفق‌ترین دونده استقامتی تاریخ ایران محسوب می‌شود که در دوران فعالیت خود رکورد تقریباً تمامی رشته‌های دوهای نیمه‌استقامت و استقامت ایران را در اختیار داشت. رکوردهای ایران در دوی ۳۰۰۰ متر بامانع، ۵۰۰۰ متر و ۱۰۰۰۰ متر و دوهای داخل سالن ۱۵۰۰ متر و ۳۰۰۰ متر همچنان در دست حمید سجادی است. وی دارای درجه دکترا در رشته برنامه‌ریزی در تربیت بدنی و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی است.

مدال و افتخارات

رشته تخصصی حمید سجادی ۳۰۰۰ متر بامانع بود وی در این رشته مدال طلای قهرمانی آسیا در سال ۱۹۹۱ کوالالامپور، چهار مدال برنز قهرمانی آسیا و یک مدال نقره در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۸ بانکوک را کسب کرده است.

سجادی در بازی‌های آسیایی بانکوک در حالی مدال نقره را به دست آورد که در اواسط مسابقه هنگام پرش از روی یکی از موانع به زمین افتاده بود اما در ادامه توانست عقب‌ماندگی خود را جبران کند.

سجادی در المپیک ۱۹۹۲ بارسلون همراه با حسین شایان و در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا تنها نماینده دو و میدانی ایران بود. وی در المپیک بارسلون در رشته ۵۰۰۰ متر زمان ۱۴:۰۴٫۵۴ دقیقه و در ۳۰۰۰ متر بامانع زمان ۸:۳۶٫۸۷ را به جا گذاشت. در المپیک آتلانتا در دو ۱۰۰۰۰ متر شرکت کرده و با زمان ۲۹:۲۲٫۴۰ رکورد جدیدی را برای ایران ثبت کرد.

حمید سجادی در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۴ هیروشیما در دو رشته ۱۵۰۰ متر و ۳۰۰۰ متر بامانع شرکت کرد و در هر دو ماده به مقام چهارم رسید.

سوابق علمی

حمید سجادی فارغ‌التحصیل مقطع دکتری تخصصی با گرایش مدیریت و برنامه‌ریزی در تربیت بدنی بوده و از سال ۱۳۷۹ تا کنون عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی است.

سجادی در دانشگاه دروس مدیریت اوقات فراغت، مدیریت رویدادهای ورزشی، مدیریت سازمان‌های ورزشی در مقطع کارشناسی ارشد و دروس ورزش و تربیت معلولین، دوومیدانی ۱ و ۲، کلیات روش‌ها و فنون تدریس و اصول و فنون راهنمایی و مشاوره در مقطع کارشناسی را تدریس می‌کند.

سوابق اجرایی

حمید سجادی از سال ۱۳۸۸ تا کنون معاون امور ورزش سازمان تربیت بدنی، عضو شورای عالی سیاست گذاری ورزش سیما در سازمان صدا و سیما بوده است همچنین از سال ۲۰۱۰ تا کنون

- نایب رئیس کمیته CIGEPS یونسکو (کمیته تربیت بدنی بین دولت‌های یونسکو)

وی از سال ۸۷ تا ۸۸ مدیرعامل و عضو موظف هیأت مدیره شرکت فرهنگی ورزشی سایپا بود.

سجادی همچنین سمت‌های رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل مؤسسه ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش، مسؤول بسیج اعضای هیأت علمی دانشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی، معاون فرهنگی ورزشی شرکت ورزشی شهر سالم شهرداری تهران، مدیر طرح و تأمین شبکه رادیویی ورزش، مجری و کارشناس برنامه‌های ورزشی صدا و سیما، مدیر باشگاه ورزشی شرکت صنایع خوایی، مسؤول هیأت دوومیدانی بنیاد شهید به مدت هشت سال، مسؤول هیأت دوومیدانی باشگاه پاس به مدت چهار سال، عضو کمیته فنی فدراسیون دوومیدانی در سال ۱۳۸۲، مشاور رئیس فدراسیون دوومیدانی را در کارنامه خود دارد.

مهارت‌های ورزشی سجادی

حمید سجادی مربی بین‌المللی دوومیدانی (LEVELI) بوده و مدارک، نجات غریق بین‌المللی درجه ۲، مربی ژیمناستیک درجه ۳ و مربی آمادگی جسمانی (بدنسازی) را دارد.

سجادی در دولت احمدی نژاد

حمید سجادی در اواخر خرداد ۱۳۹۰ از سوی محمود احمدی‌نژاد به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان برای کسب رأی اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی شد، اما با ۱۳۷ رأی مخالف نتوانست رأی اعتماد مجلس را کسب کند. برخی نمایندگان مجلس عواملی چون بحران وزارت خارجه و نیز لجبازی را در رأی عدم اعتماد به وی مؤثر دانستند. سجادی همچنین اولین وزیر پیشنهادی دولت احمدی‌نژاد بود که رأی اعتماد از نمایندگان نگرفت.

سجادی همچنین در تاریخ ۰۸ /۰۸/ ۱۳۹۶ از سوی فرهاد رهبر به عنوان مدیر کل تربیت بدنی و ورزش دانشگاه آزاد جایگزین محمد دادگان که پیش از وی معاون ورزش دانشگاه آزاد اسلامی بود منصوب گردید، اما پس از ده روز با اتهام ارتباط با جریان انحرافی دولت محمود احمدی‌نژاد حکمش لغو و برکنار گردید.

عمل کرد سجادی در سایپا

حمید سجادی در دوران مدیریتش در سایپا با یک هزینه گزاف لیت بارسکی را به سایپا آورد این مربی آلمانی نه تنها نتیجه نگرفت بلکه پس از باخت سنگین مقابل بنیادکار ازبکستان به صورت مخفیانه و پس از گرفتن همه پولش از ایران رفت و به تعهداتش عمل نکرد.

در موضوع لیت بارسکی پرونده اختلاس ۱۲۵ میلیون تومانی مترجم این مربی هم مطرح شد که در نوع خود جزو فجایع فوتبال ایران است.

در همان زمان کوتاه مدیریت سجادی کلی پاداش بی حساب و کتاب به افرادی پرداخت شد که وجود خارجی نداشت (چیزی حدود ۱۰۰ هزار دلار) یا بابت تأمین لباس سایپا پول کلانی به عضو هیأت مدیره سایپا پرداخت شد در حالی که تبلیغ برند لباس روی پیراهن سایپا قرار داشت.

۱۰۰ میلیون تومان برای نگهداری زمینی پرداخت شد که در مالکیت سایپا نبود و سایپایی‌ها آن را اجاره کرده بودند.

در زمان مدیریتی سجادی قیمت بازیکن نهایتاً ۱۰۰ میلیون تومان بود، اما باشگاه سایپا به عکاس سایپا ۱۵۰ میلیون تومان برای عکاس و فیلمبردار پرداخت کرده بود، همچنین ۲۴ میلیون به یک شرکت تبلیغاتی داده بود در حالی که کار شرکت تبلیغاتی کسب درآمد برای باشگاه بود.

در همان زمان کوتاه مدیریت سجادی کلی پاداش بی حساب در حدود ۱۰۰ هزار دلار به افرادی که وجود خارجی نداشتند پرداخت شد.

محکومیت قضائی حمید سجادی وزیر پیشنهادی ورزش

در زمان حضور محمد عباسی به عنوان وزیر ورزش و حمید سجادی به عنوان معاون ورزش قهرمانی این وزارت، چندین میلیارد تومان (دلار ۱۲۰۰ تومانی) به منظور تجهیز پایگاه‌های ورزش قهرمانی کشور از طرف دولت تخصیص پیدا نمود.

این اعتبار که در آن زمان می‌توانست ورزش کشور را دچار تحولی اساسی نماید با سوءمدیریت عباسی و علی‌الخصوص سجادی که مدیریت این پروژه را در دست گرفته بود با ابهامات فراوان و روندی سرشار از علامت سوال عملاً حیف و میل شد و با گذشت حدود ۱۰ سال، کماکان واقعیات موضوع و اینکه اعتبارات مذکور (بالغ بر چند میلیون دلار) چه سرنوشتی پیدا نمود نامشخص است

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.imna.ir

سید حمید سجادی

سید حمید سجادی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

با سید نصرالله سجادی اشتباه نشود.

سید حمید سجادی

چهارمین وزیر ورزش و جوانان

متصدیآغاز به کار

۳ شهریور ۱۴۰۰

رئیس‌جمهور سید ابراهیم رئیسی

پس از مسعود سلطانی‌فر

اطلاعات شخصی

زاده ۱ فروردین ۱۳۴۸ (۵۳ سال)

تهران، ایران

حزب سیاسی جامعه اسلامی ورزشکاران[۱]

دیگر عضویت‌های سیاسی ائتلاف رایحه خوش خدمت (۱۳۸۵)[۲]

محل تحصیل دانشگاه تربیت معلم

دانشگاه آزاد اسلامی

پیشینه ورزشی

اطلاعات شخصی

قد ۱٫۷۶ متر (۵ فوت ۹ اینچ)

وزن ۶۵ کیلوگرم

ورزش دو و میدانی مردان

رویداد(ها) دو ۳۰۰۰ متر بامانع، دو ۵۰۰۰ متر، دو ۱۰٬۰۰۰ متر

دستاوردها و عنوان‌ها

بهترین(های) فردی ۱۵۰۰ متر: ۳:۴۱٫۶۶[۳]

۳۰۰۰ متر بامانع: ۸:۳۳٫۸۹[۳]۵۰۰۰ متر: ۱۳:۵۳٫۴۰[۳]۱۰٬۰۰۰ متر: ۲۹:۲۲٫۶۵[۳]

سابقه مدال [نهفتن]

به نمایندگی از  ایران

دو و میدانی مردان بازی‌های آسیایی

۱۹۹۸ بانکوک ۳۰۰۰ متر بامانع

قهرمانی دو و میدانی آسیا

۱۹۹۱ کوالالامپور ۳۰۰۰ متر بامانع

۱۹۹۳ مانیل ۳۰۰۰ متر بامانع

۱۹۹۵ جاکارتا ۳۰۰۰ متر بامانع

۱۹۹۸ فوکواوکا ۳۰۰۰ متر بامانع

۲۰۰۰ جاکارتا ۳۰۰۰ متر بامانع

قهرمانی دو صحرانوردی آسیا

۱۹۹۳ جاکارتا انفرادی

قهرمانی جوانان آسیا

۱۹۸۸ سنگاپور ۲۰۰۰ متر بامانع

۱۹۸۸ سنگاپور ۱۵۰۰ متر

۱۹۸۸ سنگاپور ۸۰۰ متر

سید حمید سجادی هزاوه (زاده ۱ فروردین ۱۳۴۸) سیاستمدار و مدیر اجرایی ایرانی است، که هم‌اکنون به‌عنوان وزیر ورزش و جوانان فعالیت می‌کند.[۴]

زندگی شخصی[ویرایش]

سید حمید سجادی هزاوه زاده ۱ فروردین ۱۳۴۸ در تهران، ایران است. وی همچنین عضو حزب جامعه اسلامی بوده‌است. او دارای یک دکترا در رشته برنامه‌ریزی در تربیت بدنی و نیز عضو هیئت علمی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز است.[۵]

دوران ورزشی[ویرایش]

رشته تخصصی حمید سجادی ۳۰۰۰ متر بامانع بود وی در این رشته یک بار مدال طلای قهرمانی آسیا (۱۹۹۱ کوالالامپور)، چهار بار مدال برنز قهرمانی آسیا و یک مدال نقره در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۸ بانکوک را کسب کرد. مدال نقره وی در بازی‌های آسیایی بانکوک در حالی به دست آمد که وی در اواسط مسابقه هنگام پرش از روی یکی از موانع به زمین افتاده بود اما در ادامه توانست عقب‌ماندگی خود را جبران کند.[]

سجادی در المپیک ۱۹۹۲ بارسلون یکی از دو نماینده (همراه با حسین شایان) و در المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا تنها نماینده دو و میدانی ایران بود. وی در المپیک بارسلون در رشته ۵۰۰۰ متر زمان ۱۴:۰۴٫۵۴ دقیقه و در ۳۰۰۰ متر بامانع زمان ۸:۳۶٫۸۷ را به جا گذاشت. در المپیک آتلانتا در دو ۱۰۰۰۰ متر شرکت کرده و با زمان ۲۹:۲۲٫۴۰ رکورد جدیدی را برای ایران ثبت کرد.[۶]

حمید سجادی در بازی‌های آسیایی ۱۹۹۴ هیروشیما در دو رشته ۱۵۰۰ متر و ۳۰۰۰ متر بامانع شرکت کرد و در هر دو ماده به مقام چهارم رسید.

رکوردها[ویرایش]

رکوردهای شخصی[ویرایش]

۸۰۰ متر داخل سالن: ۱:۵۱٫۲۱ (بوداپست ۱۹۸۹) - رکورد پیشین ایران و جوانان آسیا[۷]

۱۵۰۰ متر داخل سالن: ۳:۴۸٫۳۲ (بوداپست ۱۹۸۹) - رکورد پیشین ایران[۷]

۱۵۰۰ متر: ۳:۴۱٫۶۶ (اشتوتگارت ۱۹۹۳) - رکورد کنونی ایران[۷]

۳۰۰۰ متر بامانع: ۸:۳۳٫۸۹ (کوالالامپور ۱۹۹۱) - رکورد کنونی ایران[۷]

۵۰۰۰ متر: ۱۳:۵۳٫۴۰ (یوتبری ۱۹۹۵) - رکورد کنونی ایران[۷]

۱۰۰۰۰ متر: ۲۹:۲۲٫۴۰ (المپیک آتلانتا ۱۹۹۶) - رکورد کنونی ایران[۷]

دوران مدیریت[ویرایش]

سجادی در دوره‌ای پیشینه مدیریت در فوتبال را هم داشته و مدتی به عنوان مدیرعامل باشگاه سایپا مشغول فعالیت بود.[]

وزیر ورزش و جوانان[ویرایش]

او در اواخر خرداد ۱۳۹۰ از سوی محمود احمدی‌نژاد به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان برای کسب رأی اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی شد اما نتوانست رأی اعتماد مجلس را بگیرد.[۸] بار دیگر وی توسط سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور دولت سیزدهم برای وزارت ورزش و جوانان به مجلس معرفی شد که این بار توانست رأی اعتماد بگیرد.

فوتبال[ویرایش]

در دوره سجادی بار دیگر بحث حق پخش و درآمد استقلال و پرسپولیس از صدا و سیما مطرح شد و مدیرعامل استقلال، مصطفی آجورلو نیز وعده درآمدزایی بالایی از طریق بهره‌برداری از صدا و سیما را داد. دعوای استقلال با سازمان لیگ ایران سر گرفتن حق تبلیغات محیطی نیز در دوره مدیریت سجادی رخ داد که واکنش مثبت رسانه‌های ورزشی را در پی داشت.[۹][۱۰][۱۱][۱۲][۱۳]

او در شهریور ۱۴۰۰ اعلام کرده بود که استقلال و پرسپولیس تا دو ماه دیگر واگذار می‌شوند.[۱۴] وعده‌ای که در رسانه‌ها اعلام شد به دلایل «سیاسی و امنیتی» ممکن است انجام نشود. صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز که به رایگان از این دو باشگاه بهره‌برداری می‌کند و درآمد کلانی را از آنان به دست آورده‌است، از دیگر دلایل عدم امکان خصوصی‌سازی این دو تیم در این دوران دانسته شد.[۱۵]

ورزش زنان[ویرایش]

او وعده خودکفایی ورزش زنان را داده بود.[۱۴]

شورای عالی جوانان[ویرایش]

سید ابراهیم رئیسی با صدور حکمی، سجادی را در تاریخ ۲۳ شهریور ۱۴۰۰، به عنوان دبیر شورای عالی جوانان منصوب کرد.[۱۶]

منابع[ویرایش]

↑ «دربارهٔ وزیر». وزارت ورزش و جوانان. دریافت‌شده در ۱۱ شهریور ۱۴۰۰.

↑ رستم‌پور، مهدی (۲۵ خرداد ۱۳۹۰). «حمید سجادی؛ دویدن تا وزارت ورزش». بی‌بی‌سی فارسی.

↑ پرش به بالا به:

۳٫۰ ۳٫۱ ۳٫۲ ۳٫۳ "Athlete profile: Hamid Sadjadi". IAAF.

↑ «رئیسی فهرست وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم را به مجلس معرفی کرد. +سوابق». . ۲۰۲۱-۰۸-۱۱. دریافت‌شده در ۲۰۲۱-۰۸-۱۱.

↑ «سیدحمید سجادی هزاوه». .

↑ Sayed Hamid Sajjadi بایگانی‌شده در ۲۳ اوت ۲۰۱۱ توسط Wayback Machine Sport References

↑ پرش به بالا به:

۷٫۰ ۷٫۱ ۷٫۲ ۷٫۳ ۷٫۴ ۷٫۵ ATHLETE PROFILE HAMID SADJADI وبسایت رسمی فدراسیون بین‌المللی دوومیدانی

↑ «خبر آن لاین». بایگانی‌شده از [khabaronline.ir/news-158660.aspx اصلی] مقدار |url= را بررسی کنید (کمک) در ۲۹ ژوئن ۲۰۱۱. دریافت‌شده در ۲۶ ژوئن ۲۰۱۱.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : fa.wikipedia.org

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب