چرا نباید مهاجرت کنیم

چرا نباید مهاجرت کنیمبچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

چرا نباید مهاجرت کنیم را از این سایت دریافت کنید.

چرا نباید مهاجرت کنیم؟ 14 دلیل قانع کننده

مسافرت به یک کشور دیگر برای کار کردن، اتفاق خوب و سرگرم کننده ای به نظر می رسد. در عین حال که می توانید با افراد جدیدی ملاقات کنید و آشنا شوید، راه های جدید

چرا نباید مهاجرت کنیم؟ 14 دلیل قانع کننده

می 29, 2021 مهاجرت و گردشگری 2 دیدگاه

مسافرت به یک کشور دیگر برای کار کردن، اتفاق خوب و سرگرم کننده ای به نظر می رسد. در عین حال که می توانید با افراد جدیدی ملاقات کنید و آشنا شوید، راه های جدید هم برای کار و معاشرت یاد می گیرید و بی نهایت از این مساله سود خواهید برد. به علاوه، وقتی دوستانتان درباره علاقه شان به سفر کاری به کشورهای دیگر صحبت می کنند و به شما می گویند که قرار است در کنار کار، از جاهای دیدنی و جذابی هم بازدید کنند برای شما هم جالب و جذاب بنظر می رسد.

حقیقت این است که مهاجرت کردن امتیازات زیادی برای شما دارد. مطمئنا با مهاجرت به یک کشور خارجی مزایای زیادی به دست می آورید. ولی نکته غم انگیز ماجرا آنجاست که این مزایا آنقدرها هم که شما دوست دارید و به آن فکر می کنید نیستند. در کنار این مزایا، مهاجرت کردن معایبی هم به همراه دارد. ما در این مطلب، برخی از مهم ترین دلایلی که به شما می گوید نباید مهاجرت کنید را در اختیارتان می گذاریم.

خوبی مهاجرت چیست؟

همه کشورهای صنعتی و پیشرفته بخصوص آنهایی که مقصد عمده ایرانی ها هستند مثل آلمان، کانادا، آمریکا و… به این خاطر که از نظر صنعتی و اقتصادی پیشرفت چشم گیری دارند هر ساله با کمبود نیروی متخصص کاری مواجه می شوند و از کشور های دیگر نیروی کار درخواست می دهند. درآمد و حقوق یک کارگر در این کشور ها تقریبا 2500 تا 3000 هزار دلار است و هزینه زندگی در این کشور ها برای یک خانواده 4 نفره به طور متوسط 800 تا 1400 دلار می باشد. پس اگر به خاطر مشکلات اقتصادی قصد مهاجرت دارید، کار خوبی می کنید! حتی برای ادامه تحصیلات هم اگر مهاجرت موقت دارید، یک کار بسیار پسندیده است.

قبل از مهاجرت بهتر است یک سرچ کنید مثلا خاطرات یک مهاجر یا موارد مشابه! با همه مشکلات مهاجرت آشنا می شوید. اما دلایلی که می توانند مانع از مهاجرت شما به یک کشور دیگر شوند:

می خوای کل این سایت توی جیبت باشه؟ توی اپلیکیشن آموزشی چرب زبان، هرررر زبانی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! در کمترین زمان زبان مدنظرتو مثل بلبل حرف بزن!

1- عشق و علاقه

مهاجرت به یک کشور دیگر قرار نیست حتما زندگی عاشقانه یا روابط شما را بهبود ببخشد. خیلی ها به خاطر اینکه شکست عشقی خورده اند یا در روابط عاطفی شان موفق نبوده اند به کشور دیگری مهاجرت می کنند. اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، ترک محل زندگی کمک چندانی به شما نخواهد کرد.

ممکن است به کشور دیگری بروید اما مشکلاتتان ذره ای تغییر نکنند. اگر در کشور خودتان احساس می کنید که عشق و علاقه تان آسیب دیده اند، کمی تامل کنید و پیش خودتان فکر کنید که واقعا دنبال چه چیزی هستید؟ در این صورت قطعا می توانید راه حل خوبی پیدا کنید.

2- ماجراجویی

همه ما در برهه ای از زندگی دلمان می خواهد طعم ماجراجویی را بچشیم. هر از چندی گذراندن زندگی به شکلی یکنواخت، خسته کننده به نظر می رسد و برای اینکه این حس و حال دور شویم به کمی هیجان نیاز داریم.

شاید بعضی ها فکر کنند که راه حل این مشکل تغییر کشور محل زندگی شان است. اما به ما اعتماد کنید… شاید همیشه این مورد درست نباشد. یادتان باشد که همیشه ماجراجویی به مکانی که در آن هستید مرتبط نیست. ماجراجویی در درون شما نهفته است. مهاجرت به خارج از کشور سرگرم کننده و جالب به نظر می رسد ولی این کار را برای چیزی مثل “ماجراجویی” انجام ندهید.

3- یادگیری یک زبان جدید سخت است

یکی از ناراحت کننده ترین نکاتی که موقع مهاجرت به یک کشور جدید ممکن است پیش بیایید ندانستن زبان مردم آن کشور است. یادگیری یک زبان جدید کار دشواریست. پس اگر فکر می کنید این کار راحت است و خیلی زود آن را یاد می گیرید بهتر است دوباره فکر کنید! یادگیری زبانی که برای شما بیگانه است نه تنها زمان زیادی از شما می گیرد، بلکه باید به این هم فکر کنید که تا آن زمان چطور می خواهید با دیگران ارتباط برقرار کنید؟ البته ما رازهای یادگیری سریع یک زبان جدید را در اینجا توضیح داده ایم

4- همه چیز در ابتدا خوشایند به نظر نمی رسد

قرار نیست در لحظه ورودتان به کشور جدید از همه چیز لذت ببرید و خوشتان بیاید. اولا، آنجا کشور جدیدی است و قوانینیش قرار نیست شبیه کشور شما باشد. علاوه بر این مردم و فرهنگ این کشور هم متفاوت است. برای همین ممکن است تلاش برای سازگار شدن با محیط جدید برایتان سخت باشد.

حتی ممکن است با برخی انتظارات آنها از شما کنار نیایید. ممکن است هفته ها از یک شوک فرهنگی رنج ببرید. بنابراین اگر به فکر عزیمت به خارج از کشور هستید حتما دوباره روی تصمیتان فکر کنید.

5- دلتان برای چیزهایی که هیچ وقت مهم نبودند هم تنگ می شود

وقتی در کشور و خانه خودتان هستید خیلی چیزها وجود دارد که آنها را دوست دارید اما چون به وجودشان عادت کرده اید خیلی برایتان مهم نیستند و به چشمتان نمی آیند. اما بدیهی است که موقع نقل مکان به یک کشور دیگر اوضاع تغییر می کند و گاهی اوقات احساس می کنید برای کوچکترین چیزهایی که قبلا اهمیتی نداشته اند هم دلتان تنگ می شود. این اتفاق به این دلیل می افتد که محیط اطراف شما جدید است و برای اینکه بتوانید به همه چیز عادت کنید و راحت باشید به زمان نیاز دارید. این مورد تقریبا برای همه اتفاق می افتد؛ بنابراین قبل از تصمیم گیری خوب فکر کنید.

6- ممکن است شما بیش از حد وطن دوست باشید

حتما این مورد را بین اکثر افراد اهل کشورهای دیگر مشاهده کرده اید. در واقع این یکی از بزرگترین عوارض جانبی مهاجرت به خارج از کشور است. افرادی که مهاجرت می کنند درباره کشورشان بسیار احساساتی می شوند و سعی می کنند در هر مکالمه ای درباره کشورشان حرف بزنند. این اتفاق باعث می شود احساس بدی در دیگران ایجاد کنید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : charbzaban.com

چرا نباید مهاجرت کنیم؟

برای مهاجرت به کشور کانادا و آلمان می توانید از طریق کار و تحصیل و سرمایه گذاری اقدام به اخذ ویزا و اقامت دائم کنید. کافی است ....

چرا نباید مهاجرت کنیم؟

شاید سوال خیلی از افراد باشه که چرا نباید به کشور های پیشرفته ای مثل آلمان، کانادا، آمریکا، استرالیا و... مهاجرت نکنیم؟

برای پاسخ به این سوال باید بگم مهاجرت به کشور هایی که از نظر اقتصادی و سیاسی در جایگاه خوبی قرار دارن فکر فوق العاده خوبیه میدونید چرا؟ چون اکثر این کشور ها نرخ بیکاری پایینی دارن.

حالا شاید بپرسید نرخ بیکاری چیه؟

نرخ بیکاری، بدین معنی هست که از جمعیت کل کشور چه تعداد نفر بیکار هستند. این نرخ به صورت درصدی است. به عنوان مثال نرخ بیکاری در کشور آلمان 3.5 درصد است این نرخ نشان می دهد که از کل جمعیت کشور آلمان تنها 3 درصد بیکار هستند و شغلی ندارند. همچنین در کشور ترکیه نرخ بیکاری 14 درصد است که نرخ تقریبا بالایی به حساب می آید و بدین معنی است که از کل جمعیت ترکیه 14 درصد شغل ندارند.

آلمان، کانادا، آمریکا و... به این خاطر که از نظر صنعتی و اقتصادی پیشرفت چشم گیری دارند هر ساله با کمبود نیروی متخصص کاری مواجه می شوند و از کشور های دیگر نیروی کار درخواست می دهند. درآمد و حقوق یک کارگر در این کشور ها تقریبا 2500 تا 3000 هزار دلار است و هزینه زندگی در این کشور ها برای یک خانواده 4 نفره به طور متوسط 900 تا 1500 دلار می باشد.

متقاضیان زیادی هستند که قصد دارند از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و... به کشور های پیشرفته ای مهاجرت کنند. این افراد با مشورت وکلا قانونی در زمینه مهاجرت مدارک مورد نیاز را به سفارت ارائه کرده و پس از تایید آن می تواند به کشور های دیگر مهاجرت کنند. حال باید بگوییم اگر مهارت و تخصص خاصی دارید و به دنبال کار می گردید بهتر است شانس خود را در خارج از کشور امتحان کنید.

کشور های پیشرفته نیاز مازادی به نیروی کار متخصص و ماهر دارند. به عنوان مثال مهندسی کامپیوتر مهندس هواپیما و... .

من به شما پیشنهاد می کنم که مقاله اداره مهاجرت کانادا را مطالعه کنید و بیشتر در رابطه با کشور های دیگر اطلاعات به دست آورید.

توجه داشته باشید که شما می توانید از طریق تحصیل هم به این کشور ها مهاجرت کنید چه بسا که تحصیل در آلمان برای دانشجویان بین المللی رایگان است.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : applymag.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

علت تلخی دهان چیست، درمان های خانگی تلخی دهان
پخش زنده کربلا از ماهواره ۱۴۰۱ | پخش زنده کربلا با کیفیت بالا | زیارت آنلاین کربلا
آیا روی ماه یاحسین نوشته ۱۴۰۱ | عکس ماه امشب | عکس ماه که روش نوشته یا حسین
آلف مانگا | alef manga | الف مانگا پرسپولیس کیست | الف مانگا بازیکن فوتبال
نقش ابراهیم اشتر در مختارنامه | مالک اشتر کیست
دلنوشته شام غریبان ۱۴۰۱ | متن شام غریبان عاشقانه | متن برای شمع شام غریبان
ادارات خوزستان فردا تعطیل است ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | اهواز فردا تعطیل است
امار فوتی های کرونا امروز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | آمار کرونا امروز ایران ۱۴۰۱
متن شام غریبان مرده ۱۴۰۱ | متن شام غریبان پدر | متن شام غریبان مادر فوت شده
بیو شام غریبان ۱۴۰۱ | کپشن شام غریبان | جمله برای شام غریبان
متن شام غریبان برای استوری ۱۴۰۱ | فیلم شمع شام غریبان امام حسین
استوری شام غریبان ۱۴۰۱ | متن کوتاه برای شام غریبان | دعا برای شام غریبان
دلیل مرگ مهران غفوریان ۱۴۰۱ | پیج اصلی مهران غفوریان | مهران غفوریان الان کجاست
ایا فردا سه شنبه 18 مرداد 1401 تعطیل است + بانک ها و ادارات
تعطیلی خوزستان اهواز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ بانکها و ادارات