امکانات مدارس تیزهوشان

امکانات مدارس تیزهوشانبچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

امکانات مدارس تیزهوشان را از این سایت دریافت کنید.

امکانات مدارس تیزهوشان

در این مقاله به بررسی ویژگی ها و امکانات تحصیلی و رفاهی مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان متقاضی ثبت نام مدارس سمپاد و والدین آن ها به طور خلاصه پرداخته شده است.

امکانات مدارس تیزهوشان

در سال های اخیر مدارس تیزهوشان در راستای تحقق هدف بالا بردن کیفیت تحصیلی و آموزشی دانش آموزان مستعد در کل کشور تاسیس شده اند که از جمله امکانات این مدارس می توان به آماده سازی دانش آموزان برای کنکور با استفاده از روش های نوین آموزشی، به کمک معلمان با سابقه اشاره کرد.

برای مشاوره امکانات مدارس تیزهوشان

برای مشاوره امکانات مدارس تیزهوشان

در تمامی استان های کشور، با عزم و تصمیم سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان، برای دانش آموزانی که از سطح تحصیلی بالاتری برخوردار هستند، مدارسی با عنوان مدارس استعداد های درخشان (تیزهوشان) به منظور دسترسی بهتر این دسته از دانش آموزان به آموزش و تحصیل با کیفیت، برخورداری از معلمان با سابقه و امکانات آموزشی بهتر تاسیس شده است.

این دسته از دانش آموزان برای ورود به این مدارس و تحصیل در آنها، نیازمند به شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و کسب رتبه قبولی برای ثبت نام نهایی در این مدارس هستند و پس از آن می توانند بسته به مقطع و پایه تحصیلی خود، در مقطع متوسطه اول و یا متوسطه دوم تحصیل نمایند.

بسیاری از دانش آموزان در هنگام تصمیم گیری برای شرکت در آزمون ورودی این مدارس، نسبت به امکانات و ویژگی های مدارس تیزهوشان بی اطلاع هستند و یا این دسته از شرایط را کمتر هنگام تصمیم گیری خود مد نظر قرار می دهند. در این مقاله قصد داریم تمامی دانش آموزان داوطلب مدارس سمپاد و والدین آن ها را با قسمتی از امکانات و ویژگی های این مدارس آشنا نماییم تا بیش از پیش به تصمیم گیری قاطعانه خود نزدیک شوند.

امکانات مدارس تیزهوشان

مدارس تیزهوشان به عنوان مدارس برتری که به تحصیل با کیفیت و رشد دانش آموزان مستعد می پردازد، در راستای تحقق اهداف خود و دانش آموزان اقدام به فراهم آوردن میزان بخصوصی از امکانات نموده است. از امکانات موجود در این مدارس برای دانش آموزانی که آزمون مدارس سمپاد را با موفقیت پشت سر گذاشته اند، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

برگزاری کلاس های درسی پیشرفته

مدارس تیزهوشان در راستای بالا بردن کیفیت آموزشی و تحصیلی دانش آموزان خود اقدام به برگزاری کلاس های فراتر از حد کتاب های درسی دانش آموزان کرده و دانش آموزان را با مطالبی بیشتر از مطالب موجود در این کتاب ها آشنا می کند. این ویژگی، باعث ایجاد سوال های فراتر از کتب درسی شده و باعث میشود دانش آموزان دید عمیق تری نسبت به مطالب آموزش داده شده داشته باشند. این کلاس ها همچنین در راستای رفع مشکل درسی دانش آموزان در این مدارس برگزار خواهند شد.

استفاده از کتاب های مکمل درسی

دانش آموزانی که در مدارس تیزهوشان تحصیل می نمایند، در طول دوران تحصیلی خود با حجم زیادی از مطالب کاربردی و مفید درسی روبرو خواهند شد که این مطالب، نیازمند درکی عمیق از سمت دانش آموزان هستند. برای داشتن درک مناسبی نسبت به این مطالب، معلمان مدارس تیزهوشان اقدام به پیشنهاد کتاب های مکمل درسی به دانش آموزان خود نموده و با استفاده از این کتب، باعث ایجاد درک درستی از مطالب تدریس شده در ذهن دانش آموزان خود می شوند.

برخورداری از آموزشگاه، کتابخانه و امکانات رفاهی ویژه

همانطور که میدانید، اکثر مدارس موجود در کشور به کتابخانه دسترسی دارند و تجهیزات حداقلی را برای ایجاد کتابخانه ای برای دانش آموزان را فراهم کرده اند، اما مدارس سمپاد دارای کتابخانه هایی مجهز به منابع علمی، کتاب های مکمل درسی، کتاب های مربوط به روانشناسی، نجوم و غیره می باشند که دانش آموزان می توانند در اوقات فراغت خود از این کتاب ها بهره ببرند و یا خود را برای ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزی آماده نمایند. همچینن این مدارس با ایجاد و تجهیز آزمایشگاه هایی برای دانش آموزان علاقمند به یادگیری بیشتر مطالب زیستی، شیمی و فیزیک به پیشرفت دانش آموزان خود کمک کرده است.

حضور مشاوران ویژه

این مدارس برای جلوگیری از قرار گرفتن دانش آموران در موقعیت های نامناسب و سخت روحی و مواجهه با استرس شدید، اقدام به استخدام تعداد زیادی از مشاورین با سابقه در رشته های تحصیلی و مشاوره فردی با توجه به ظرفیت مدارس تیزهوشان هر منطقه نموده اند که دانش آموزان می توانند با اعتماد کامل به این مشاورین، نسبت به گفت و گو درباره مشکلات فردی، تحصیلی، آموزشی و خانوادگی خود و رفع این دسته از مشکلات اقدام کنند.

داوطلبانی که تمایل به ثبت نام برای آزمون مدارس استعداد های درخشان دارند، برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری این آزمون، می توانند مقاله زیر را مطالعه نمایند.

بیشتر بخوانید: زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان

ویژگی آموزشی مدارس تیزهوشان

دانش آموزان مستعدی که تمایل به شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و قبولی در این آزمون را دارند، برای اینکه بتوانند بهترین تصمیم گیری خود را مبنی بر تحصیل در این مدارس را داشته باشند، لازم است در مورد ویژگی های آموزشی این مدارس نیز اطلاعات بیشتری کسب کرده و از راه های قبولی در تیزهوشان مطلع شوند. در ادامه مقاله تعدادی از ویژگی آموزشی مدارس سمپاد برای متقاضیان این مدارس قرار داده شده است .

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.heyvagroup.com

امکانات مدارس تیزهوشان

در این مقاله در خصوص همه امکاناتی که مدارس تیزهوشان در اختیار دانش آموزان استعداد درخشان قرار می دهد توضیح داده شده و هدف از ساخت مدارس سمپاد گفته شده تا افراد با ویژگی های این مدارس قبل از ثبت نام آشنا شوند.

امکانات مدارس تیزهوشان

مدارس تیزهوشان با هدف کشف استعدادهای خاص و برتر تاسیس شده و امکانات زیادی رو در اختیار دانش آموزای خودش قرار میده که از جمله امکانات مدارس تیزهوشان میشه به آموزش های ویژه، اتلاف وقت دانش آموزا و ... اشاره کرد.

برای مشاوره آشنایی با امکانات مدارس تیزهوشان

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره زیر تماس بگیرید:

تماس با شماره ۹۰۹۹۰۷۵۳۰۵ از کل کشور

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱ شب حتی ایام تعطیل

درصورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید .

حتما تا حالا اسم مدارس تیزهوشان رو شنیدید و با این مدارس اشنایی پیدا کردین. مدارس سمپاد در حقیقت زیر نظر سازمان پرورش استعداد های درخشان اداره میشه و برای اینکه بتونید به این مدارس وارد بشین باید حتما در مقطع ششم یا نهم در ازمون جامع مدارس تیزهوشان شرکت کنین.

امروزه امکانات مدارس تیزهوشان در مقایسه مدارس عادی خیلی بیشتره و به همین خاطر هم خیلی از خانواده ها ترجیح میدن تا بچه هاشون وارد این مدارس بشن و از امکانات تیزهوشان برای پیشرفت اون ها استفاده بشه.

مدارس سمپاد در چند دهه اخیر که تاسیس شدن موفقیت های خیلی زیادی رو به دست آوردن و بین مردم خیلی معروف شدن. حالا در ادامه این مقاله امکاناتی که این مدارس در اختیار دانش آموزا می ذاره رو گفتیم.

امکانات مدارس تیزهوشان

الان مهم ترین سوالی که ممکنه برای والدین و حتی دانش آموزا پیش بیاد اینه که دقیقا امکانات مدارس تیزهوشان که توسط سازمان ملی پرورش استعداد درخشان اداره میشه چیا هستن و چه فرقی با مدارس دیگه دارن؟ در پاسخ به این سوال می تونیم به موارد زیر به عنوان امکانات مدارس تیزهوشان اشاره کنیم:

بهره گیری از توان حداکثری دانش آموزا:

مدارس تیزهوشان با برنامه ریزی های دقیقی که دارن و کلاس ها فوق برنامه، ان امکان رو به وجود آوردن که از استعدادها توانایی های حداکثری ذهن دانش آموزا استفاده بشه.

کاهش اتلاف وقت:

آموزش های تیزهوشان محدود به محیط مدرسه نیست و مشاورین برتر این مدارس جوری برنامه درسی بچه ها رو تنظیم می کنن که اون ها وقتی که تو خونه هستن هم بیشتر وقتشون و به درس خوندن اختصاص بدن.

توجه به استعدادها و خلاقیت های هر دانش آموز:

مسلما همه آدما یه شکل نیستن و هر کسی ویژگی های متمایزی از دیگری داره، به همین خاطر هم یکی از امکانات مدارس تیزهوشان اینه که سعی می کنه استعداد ها و خلاقیت های هر دانش آموز و شناسایی کنه و برنامه های درسی و آموزشی منطبق با توانایی های فرد ارائه بده.

آموزش های ویژه:

مسلما آموزش دادن یکی از مهم ترین ارکان رشد و پرورش بچه ها در مدارس استعداد های درخشانه و به همین خاطر هم کادر تدریس این مدارس با حساسیت خیلی بیشتری انتخاب میشه و از کتاب های کمک درسی خاص و ویژه استعداد های درخشان هم در طول سال استفاده میشه.

افزایش انگیزه دانش آموزا:

این مدارس با در نظر گرفتن امکان خستگی دانش آموزا و یا احتمال تنبلی کردن اون ها، برنامه های انگیزه ای رو در نظر می گیره تا حس و حال رقابت بین دانش آموزا بیشتر بشه و تلاش اون ها هم چند برابر بشه تا بتونن تو مسیر موفقیت تندتر قدم بردارن و تلاششون و برای درس خوندن چند برابر کنن.

بیشتر بخوانید : مزایا و معایب مدارس تیزهوشان

مشاوره امکانات مدارس تیزهوشان

همون طور که اشاره کردیم، امکانات مدارس تیزهوشان متنوعه و در زمینه های مختلفی ارائه میشه که با هدف پرورش استعداد های درخشان این برنامه ها طراحی شدن، اما باید خانواده ها و والدین دانش اموزا این موضوع را در نظر بگیرن که ممکنه بعضی از بچه ها نتونن یا نخوان تا با این برنامه های خاص پیش برن و این برنامه ها طوری باشن که به زندگی عادی و روزمره اونها، آسیب وارد کنه، به همین خاطر هم بهتره قبل از هر اقدامی برای ثبت نام سمپاد ، خانواده ها و والدین از یک مشاور با تجربه در این زمینه کمک بگیرن تا فرزند اون ها در آینده دچار مشکلات مختلف روحی نشه و احساس زدگی از درس پیدا نکنه.

به طور کلی هدف اصلی از تاسیس مدارس تیزهوشان، کشف استعدادهای خاص بود و برتر بود. امکانات مدارس تیزهوشان به نحوی در اختیار دانش آموزا قرار می گیره که اونا بتونن استفاده صد در صدی و کاملی از این امکانات داشته باشن.

اما باید به این نکته دقت کنین که ممکنه یه عده از دانش اموزا به دلیل شرایط خاصی که دارن نتونن از این امکانات استفاده کنن و یا حتی این امکانات برای اون ها مناسب نباشه، در چنین مواردی که مشاور متخصص و حرفه ای می تونه اطلاعات جامع و کاملی و در این زمینه ارائه بده.

مشاورای مرکز مشاوره تحصیلی تحصیلیکو هم آمادن تا به تموم سوالا و ابهامای شما در مورد نحوه مطالعه و تست زنی در آزمون تیزهوشان جواب بدن . شما می تونین از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی تحصیلیکو با این کارشناسا در ارتباط باشین و از تجربه اونا برای رسیدن به نتیجه دلخواه کمک بگیرین .

در ادامه بخوانید : چطور در آزمون تیزهوشان قبول شویم

سوالات متداول

1- ✔️ مدارس تیزهوشان چه امکاناتی رو در اختیار دانش آموزا میذاره؟

✔️ یکی از امکانات این مدارس بهره گیری از توان حداکثری دانش آموزاست که بقیه امکانات در این مقاله گفته شده.

2- ✔️ هدف از ایجاد مدارس سمپاد چیه ؟

✔️ همون طور که در این مقاله گفته شد، هدف از ایجاد این مدارس کشف استعداد های دانش آموزاست.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.tahsilico.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب