ایا قهوه چربی سوز است

ایا قهوه چربی سوز استمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

ایا قهوه چربی سوز است را از این سایت دریافت کنید.

آیا قهوه باعث چربی‌سوزی می‌شود؟

قهوه حاوی کافئین زیادی است. کافئین امروزه در اکثر مکمل‌های چربی سوز تجاری موجود است. پس قطعا قهوه و چربی سوزی با یکدیگر مرتبط هستند.

تغذیه و رژیم غذایی

آیا قهوه باعث چربی‌سوزی می‌شود؟

آیا قهوه باعث چربی‌سوزی می‌شود؟ قهوه و چربی‌سوزی

آخرین به روز رسانی: 18 اردیبهشت 14000 زمان مطالعه: 6 دقیقه

قهوه حاوی کافئین زیادی‎‌ست. کافئین امروزه در اکثر مکمل‌های چربی‌سوز تجاری موجود است. وجود این ماده در مکمل‌ها فواید زیادی دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم. کافئین موجود در قهوه با بالا بردن متابولیسم بدن باعث چربی‌سوزی می‌شود. اما آیا واقعاً قهوه به کاهش وزن شما کمک می‌کند؟ در این مقاله قصد داریم با نگاهی دقیق به شواهد و گزارشات به این موضوع بپردازیم.

فهرست مطالب نمایش

چرا قهوه باعث چربی‌سوزی می‌شود؟

قهوه حاوی مواد محرک است. بسیاری از این مواد فعال بیولوژیکی موجود در دانه‌های قهوه به نوشیدنی نهایی راه پیدا می‌کنند.

از دیگر مواد محرکی که می‌توانند بر متابولیسم تأثیر بگذارند، می‎‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کافئین: محرک اصلی قهوه است.تئوبرومین: تئوبرومین محرک اصلی در کاکائو است. همچنین به مقدار کمتری در قهوه یافت می‌شود.تئوفیلین: تئوفیلین محرک دیگریست که هم در کاکائو و هم در قهوه وجود دارد و برای درمان آسم استفاده می‌شود.اسید کلروژنیک: این ماده یکی از اصلی‌ترین ترکیبات فعال بیولوژیکی در قهوه است. همچنین ممکن است به کاهش جذب کربوهیدرات کمک کند.

نکته مهم درباره کافئین

باید بدانید که از میان مواد محرکی که به آن‎ها اشاره شد، کافئین تأثیر بیشتری در چربی‎‌سوزی دارد. کافئین با مسدود کردن یک انتقال دهنده عصبی مهارکننده‌ای به نام آدنوزین کار می‌کند. با انسداد آدنوزین، کافئین باعث افزایش عملکرد سلول‌های عصبی و ترشح کننده‌های عصبی مانند دوپامین و نور اپی نفرین می‌شود. این یکی از دلایلی است که افراد پس از نوشیدن قهوه احساس هوشیاری و انرژی بیشتری دارند. از این طریق، قهوه به شما کمک می‌کند تا فعال‌تر باشید و احساس خستگی نکنید. در حقیقت، ممکن است قهوه به طور متوسط 11 تا 12٪ عملکرد ورزشی را بهبود بخشد.

ارتباط قهوه و چربی‌سوزی

کافئین سیستم عصبی را تحریک می‌کند و سیگنال‌هایی با دستور تجزیه چربی به سلول‌های چربی می‌فرستد. این عمل با افزایش سطح خون، هورمون اپی نفرین آزاد می‌کند. اپی نفرین که به نام آدرنالین هم شناخته می‌شود، از طریق خون به بافت‌های چربی منتقل شده و به آن‌ها دستور می‌دهد تا چربی‌ها را تجزیه کرده و در خون آزاد کنند. مسلماً آزاد‌سازی اسیدهای چرب در خون به کاهش چربی کمک نمی‌کند، مگر اینکه کالری بیشتری از میزان مصرف خود از طریق رژیم غذایی بسوزانید. این شرایط به عنوان تعادل منفی انرژی شناخته می‌شود. با کم کردن غذا یا ورزش بیشتر می‌توانید به تعادل انرژی منفی برسید. استراتژی دیگر، مصرف مکمل‌های چربی سوز مانند کافئین است.

قهوه و افزایش متابولیسم

به سرعت کالری‌سوزی در حالت استراحت «میزان متابولیسم استراحت» یا RMR گفته می‌شود. هرچه میزان متابولیسم شما بیشتر باشد، کاهش وزن آسان‌تر خواهد بود و می‌توانید بدون اضافه کردن وزن غذا بخورید. مطالعات نشان می‌دهد که کافئین می‌تواند متابولیسم را 3 تا 11 درصد افزایش دهد. این مقدار در دزهای بیشتر تأثیر بیشتری دارد. جالب است بدانید که بیشترین میزان متابولیسم به دلیل افزایش چربی‌سوزی ایجاد می‌شود. البته قاعدتاً میزان متابولیسم در افرادی که اضافه وزن دارد کمتر دیده می‌شود.

نوشته های مشابه

خواص میگو و نکات مهم در طبخ آن

12 فروردین 1400

تاثیر موز در رژیم‌های لاغری

12 خرداد 1400

تحقیقی درباره اثر چربی‌سوزی کافئین

یک گزارش نشان داد که کافئین در افراد لاغر چربی‌سوزی را تا 29٪ افزایش می‌دهد در حالی که این افزایش فقط در افراد چاق حدود 10٪ است. همچنین به نظر می‌رسد این اثر با افزایش سن کاهش می‌یابد و در افراد جوان بیشتر مشاهده می‌شود.

قهوه و چربی‌سوزی در طولانی مدت

یک نکته مهم که در مورد قهوه وجود دارد این است که تاثیر کافئین پس از استفاده طولانی در افراد کمتر می‌شود. یعنی در کوتاه مدت، کافئین قهوه می‌تواند میزان متابولیسم را افزایش داده و چربی‌سوزی را بیشتر کند. اما پس از مدتی افراد نسبت به اثرات آن مقاوم می‌شوند. البته اگر قهوه باعث شود که شما کالری بیشتری را در دراز مدت مصرف نکنید، باز هم این احتمال وجود دارد که باعث کاهش اشتها شده و به شما کمک کند تا کمتر غذا بخورید. در نتیجه یک آزمایش ثابت شد که میزان اثرگذاری کافئین در تغییر کافئین بدن در زنان و مردان متفاوت بوده و در مردان بیشتر باعث کاهش اشتها می‌شود.

تأثیر قهوه در کاهش وزن واقعیت دارد؟

به طور کلی این که آیا قهوه یا کافئین می‌تواند در دراز مدت به کاهش وزن کمک کند یا خیر، به شخص بستگی دارد. در این مرحله، هیچ مدرکی از چنین تأثیرات طولانی مدت وجود ندارد. در انتها می‌توان این گونه عنوان کرد که حتی اگر کافئین می‌تواند متابولیسم بدن را در کوتاه مدت افزایش دهد، به دلیل مقاومت بدن، این اثر در مصرف کنندگان بلند مدت کاهش پیدا می‌کند. اگر در وهله اول به دلیل کاهش چربی به قهوه علاقه دارید، بهتر است عادت نوشیدن قهوه به صورت چرخه‌های منظم انجام دهید. بهترین چرخه برای چربی‌سوزی 2 هفته مصرف و 2 هفته استراحت است.

دلایل مهم دیگری نیز برای نوشیدن قهوه وجود دارد. به عنوان مثال قهوه یکی از بزرگترین منابع آنتی اکسیدان محسوب می‌شود.

5 روش برای افزایش متابولیسم و چربی‌سوزی

متابولیسم اصطلاحی است که تمام واکنش های شیمیایی بدن شما را توصیف می‌کند. این واکنش‌های شیمیایی بدن شما را زنده و فعال نگه می‌دارند. با این حال، کلمه‌ی متابولیسم اغلب با میزان متابولیسم یا تعداد کالری که می‌سوزانید و چربی‌سوزی به جای یکدیگر استفاده می‌شود. هر چقدر که متابولیسم بالاتر باشد، کالری بیشتری می‌سوزانید و کاهش وزن و ثابت نگه داشتن آن آسان‌تر است. داشتن متابولیسم بالا همچنین می‌تواند باعث افزایش انرژی و احساس بهتر شود.

در هر وعده غذایی پروتئین مصرف کنید

خوردن غذا سوخت و ساز بدن را برای چند ساعت افزایش می‌دهد. این اثر حرارتی غذا (TEF) نامیده می‌شود. افزایش متابولیسم و چربی‌سوزی به دلیل کالری اضافی مورد نیاز برای هضم، جذب و فرآوری مواد مغذی در وعده غذایی شما ایجاد می‌شود. پروتئین باعث بیشترین افزایش (TEF) می‌شود. این میزان متابولیسم شما را 15 الی 30 درصد افزایش می دهد. این میزان برای کربوهیدرات‌ها 5 الی 10 درصد و برای چربی 0 الی 3 درصد است. همچنین تحقیقات نشان داده‌اند که خوردن پروتئین به شما کمک می‌کند احساس سیری بیشتری داشته باشید و از پرخوری جلوگیری می‌کند. یک مطالعه کوچک نشان داد که وقتی پروتئین 30 درصد از رژیم غذایی را تشکیل می‌دهد، افراد روزانه حدود 441 کالری کمتر غذا می‌خورند. مصرف پروتئین بیشتر همچنین می‌تواند افت متابولیسم را که اغلب با از دست دادن چربی همراه است کاهش دهد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : snapp.doctor

چربی سوزی قهوه ! آیا قهوه قبل از ورزش تاثیری بر سوختن چربی دارد؟

چربی سوزی قهوه یکی از موضوعات مهمی می باشد که می تواند برای ورزش کردن شما بسیار مفقد بوده و با سوختن چربی های اضافه به تناسب وزن شما کمک کند.

چربی سوزی قهوه ! آیا قهوه قبل از ورزش تاثیری بر سوختن چربی دارد؟

نویسنده علیرضا فراهانی 4 آخرین بروزرسانی یکشنبه, 17 آوریل 22

چربی سوزی قهوه یکی از سوالاتی می باشد که خیلی از دوست داران قهوه به دنبال پاسخ آن می باشند. این ماده تلخ دوست داشتنی خواص فراوانی دارد که یکی از مهمترین آنها کمک به سوختن چربی می باشد. اگر از کلیه خواص قهوه اطلاعات داشته باشید هیچ وقت آن را کنار نمیگذارید و تجربه ثابت کرده کسانی که از مزایای آن اطلاعات دارند طمع و مزه تلخ آن برایشان دلپذیر تر میشود.

امروز میخواهیم در مورد قهوه و ورزش و اثرات چربی سوزی و لاغری با قهوه صحبت کنیم و این که دلیل این که توصیه میشود قبل از باشگاه یا قبل از تمرین ورزشی قهوه مصرف کنید صحبت کنیم که چرا میگویند نوشیدن قهوه قبل از ورزش نتیجه شگفت انگیزی دارد و چقدر این حرف صحت دارد؟

ممکن است شما هر روز روز خود را با نوشیدن قهوه آغاز کنید و هدفتان رفع خستگی و افزایش انرژی باشد ولی میدانید این نوشیدنی شگفت انگیز چقدر در انرژی روزانه شما تاثیر دارد؟ مصرف آن قبل از ورزش چقدر در چربی سوزی تاثیر دارد؟

خرید قهوه از سایت کافی مافی

چربی سوزی قهوه

دلیل اصل چربی سوز قهوه را باید در ساختار آن جستجو کنیم. قهوه یکی از منابع اصلی کافئین می باشد و از آنجایی که کافئین یک ماده محرک به حساب می آید و بر متابولیسم بدن تاثیر مستقیم می گذارد باعث می شود که به کم کردن وزن شما کمک کند.

طبق مطالعات انجام شده کافئین موجود در قهوه با مسدود کردن یک انتقال دهنده عصبی مهارکننده به نام آدنوزین جز موثرترین محرک های عصبی برای چربی سوزی می باشد. در واقع قهوه باعث می شود که عملکرد دو سلول عصبی با نام های دوپامین و نوراپی در بدن افزایش یابد و همین موضوع به بدن شما کمک می کند که فعالیت روزانه شما افزایش یابد و احساس خستگی نکنید و همه ما میدانیم فعالیت بالا در بدن ما نتیجه جز افزایش چربی سوزی ندارد.

علاوه بر کافئین لازمه بدانید قهوه با داشتن اسید کلورژنیک می تواند باعث کاهش جذب کربوهیدرات در بدن شود که برای سوخت و ساز شما بسیار مفید باشد. پس از نظر علمی چربی سوزی قهوه یک موضوع تایید شده می باشد.

آیا قهوه قبل از ورزش تاثیری بر چربی سوزی دارد؟

اشاره کردیم که چربی سوزی قهوه بر بدن از اثرات وجود داشتن کافئین بالای آن نسبت به سایر مواد غذایی و نوشیدنی ها می باشد و به خاطر کالری پایینی که قهوه دارد این کار را به نحو احسنت انجام میدهد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب کافئین چیست مراجعه کنید.

کافئین موجود در قهوه با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن باعث میشود که شما وقتی ورزش میکنید اگرقبل از آن یک فنجان قهوه نوش جان کرده باشید 20% سوخت و ساز شما افزایش یابد.

یکی دیگر از اثرات مصرف قهوه قبل از فعالیت ورزشی این است که باعث می شود بدن سلول های چربی را به عنوان منبع انرژی، به جای گلیکوژن استفاده کند و این امر هم باعث چربی سوزی بیشتری می شود.

فواید دیگر نوشیدن قهوه همراه با  انجام تمرینات ورزشی

1_ افزایش سوخت و ساز  پس از نوشیدن قهوه به دلیل داشتن مقادیر بالا کافئین در بدن اتفاق می افتد و این وابسته به انجام فعالیت ورزشی نمی باشد. در واقع ورزش به تشدید شدن سوخت و ساز منجر می شود. یکی از دلایل اینکه تقریبا در تمام رژیم های غذایی مصرف قهوه در طول 24 ساعت توصیه میشود همین است.

2_ کافئین  و به خصوص پولیفونول ها، اسیدکلروژنیک، کافئیک و کینیکان و دیگر ترکیبات قهوه باعث شده که به طور شگفت انگیزی اشتهای شما کم شده و کمتر به دنبال خوراکی ها به خصوص خوراکی های پر کالری بروید.

3_ قهوه برای تحریک کارکردهای مغزی مفید است و شما به مراتب کمتر احساس خستگی میکنید و در باشگاه بازدهی بالاتری دارید و تایم بیشتری را بدون احساس خستگی صرف تمرین می کنید.

4_قهوه باعث بهبود گردش خون میشود؛ بر اساس گزارش مجله بهداشت المان کسانی که در طول روز 155 گرم قهوه مینوشند 30% افزایش در جریان خون مویرگی را تجربه میکنند، وقتی شما افزایش گردش خون دارید اکسیژن بیشتری به بافت ها عضلات و اندام هاتون میرسد و باعث شده ماهیچه های شما دیرتر خسته شده و عملکرد بالاتری داشته باشید و در نتیجه چربی سوزی بیشتری اتفاق بیفتد.

5_ورزشکارانی که قبل از ورزش قهوه مینوشند معمولا درد عضلانی کمتری نسبت به ورزشکارانی که قهوه نخورده اند احساس می کنند، طبق تحقیقاتی که در دانشگاه ایلینویز در سال 2015 انجام شده شده است 2 فنجان قهوه یک ساعت قبل از ورزش درد عضلانی را تا 48.5 درصد کاهش میدهد.

6_ کافئین موجود در قهوه سیستم های عصبی بدن را تحریک کرده و سیگنال هایی را مستقیم به سلول ها چربی انتقال میدهد، نتیجه این کار با افزایش سطح هورمون اپی نفرین باعث افزایش ضربان قلب و انقباض عروق می شود. از طرفی اپی نفرین همچنین باعث آزاد شدن بیشتر چربی ها برای تامین انرژی در بدن نیز می شود.

7_ طبق تحقیقات کارشناسان تغذیه قهوه مکانیسمی را در مغز ایجاد می کند که باعث می شود رشد ماده ای به نام نوروموتور (Neuromotor) در مغز افزایش یابد. همین طور که از اسم این ماده پیداست بدن شما بدون آن مثل موتور بدون احتراق است بنابراین یکی از کارهای مفید و شگفت انگیز قهوه کمک به عضلات شما و حفظ سلامت آن است.

نوروموتورها (neuromotor)  یکی از فاکتورهای تقویت حافظه هستند که سلول های بنیادی مغز را برای تبدیل به نورون های جدید در مغز فعال میکنند. افزایش این فاکتور باعث بهتر شدن عملکرد مغز انسان می شود.

8 _ طبق آزمایشات انجام شده در دانشکده جان هاپکینز، مصرف  210 میلی گرم کافئین حافظه شرکت کنندگان را تا یک شبانه روز تقویت میکند و مغز برای پردازش حافظه مجبور به فعالیت بیشتر و مصرف انرژی است در نتیجه چربی سوزی قهوه اتفاق می افتد.

بازدهی بالای ورزشی با چربی سوزی قهوه

افزایش فعالیت در حین ورزش به دلیل مصرف قهوه حاوی کافئین، موجب افزایش نتیجه ورزشی میشود.

در خیلی از مقالات ورزشی که توسط متخصصان تغذیه نوشته میشود از قهوه های پر کافئین به عنوان یک ماده نیروزای کمکی سالم نام برده میشود.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : cafimafi.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب