پوستر مراسم عید غدیر

پوستر مراسم عید غدیربچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

پوستر مراسم عید غدیر را از این سایت دریافت کنید.

قنوت

دانلود آثار گرافیکی عید غدیر خم (عید امامت) -دانلود پوستر عید غدیر خم (عید امامت) - پوستر رایگان عید غدیر خم (عید امامت) - پوستر لایه باز عید غدیر خم (عید امامت) -پوستر مذهبی عید غدیر خم (عید امامت)

صفحه اصلی قنوت پوستر تیزر دکور اطلاعیه تصاویر تایپوگرافی شبکه های اجتماعی فروشگاه قنوت

پوستر لایه باز عید غدیر خم (عید امامت)

ولادت حضرت امیرالمومنین (ص)

شهادت حضرت امیرالمومنین (ص)

ازدواج حضرت زهرا (ص) و حضرت امیرالمومنین (ص)

عید غدیر خم (عید امامت)

وبسایت قنوت گروه آثار پوستر

حضرت امیرالمومنین (ص)

انتخاب دسته بندی : > مرتب سازی براساس : قیمت : رضارستمی

طرح لایه باز جشن عید غدیر

مشاهده 20,000 تومان

طراحان ثامن الحجج (ع)

جشن عید الله اکبر غدیر

مشاهده 150,000 تومان

گروه هنری مسلمان غدیر

طرح لایه باز اعلام مراسم جشن عید سعید غدیر خم

مشاهده 16,500 تومان رضا محمدی

جشن عید غدیر مشاهده 15,000 تومان امیر

پوستر عید غدیر+فونت مشاهده 20,000 تومان رضارستمی

طرح لایه باز جشن عید غدیر

مشاهده 25,000 تومان علقمه

مراسم جشن عید غدیر خم

مشاهده 15,000 تومان محبان

اطلاعیه مراسم عید غدیر خم

مشاهده 10,000 تومان رضا محمدی

عید غدیر مشاهده 15,000 تومان عباس زاهدپور

اطلاعیه+استوری جشن بزرگ عیدغدیر وولادت امام هادی(ع)

مشاهده 22,000 تومان عباس زاهدپور

اطلاعیه+استوری جشن بزرگ عیدغدیرخم

مشاهده 22,000 تومان امیر

پوستر عید غدیر مشاهده 23,000 تومان یاسین اسفندانی

اطلاعیه جشن عید غدیر

مشاهده 15,000 تومان یاسین اسفندانی

اطلاعیه جشن عید غدیر

مشاهده 15,000 تومان یاسین اسفندانی

اطلاعیه جشن عید غدیر

مشاهده 15,000 تومان علقمه

مراسم عید سعید غدیر خم

مشاهده 15,000 تومان نعیم کاوه

پوستر اسدالله الغالب (عید غدیر)

مشاهده 48,000 تومان

گروه هنری مسلمان غدیر

طرح لایه باز اعلام مراسم جشن عید سعید غدیر

مشاهده 16,500 تومان عباس زاهدپور

اطلاعیه+استوری جشن بزرگ عیدغدیر و ولادت امام هادی(ع)

مشاهده 22,000 تومان طاهاامانی

اطلاعیه عید غدیر خم مشاهده 10,000 تومان 1 2

در صورتی که تمایل دارید آثار جدید، طرحها، تیزرها و آموزشها و.... از طریق ایمیل به اطلاع شما برسد در خبرنامه قنوت ثبت نام کنید

قنوت رسانه اشتراک آثار مذهبی

قنوت محیطی را برای علاقه مندان به حوزه گرافیکی مذهبی فراهم آورده است تا به راحتی بتوانند به جدیدترین آثار گرافیکی در تمامی زمینه ها دسترسی داشته باشند و با دانلود آثار بارگذاری شده بصورت لایه باز، بر کیفیت و تنوع آثار تولیدی خود بیافزایند

تمای حقوق این وبسایت متعلق به سایت قنوت میباشد. کپی غیرقانونی و استفاده تجاری از آثار از لحاظ شرعی و حقوقی مشکل دارد

صفحات قنوت طراحان تقویم شیعه آثار خود را بفروشید تماس با ما

چگونه آثار خود را بفروشیم؟

طراحی سایت و سئو توسط طلاسایت

تبلیغات درباره ما مقررات

سیاست حفظ حریم خصوصی

سوالات متداول دانلود لوگو قنوت PSD

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : ghonoot.com

مجموعه پوستر ویژه عید غدیر خم

پوستر. تولیدات و محتوای وب سایت صدا و سیمای مرکز گلستان

وب

مجموعه پوستر ویژه عید غدیر خم

ورود به باشگاه مخاطبان

کلمه عبور را فراموش کردید

کلیدواژه خود را جستجو کنید

محتوای تولیدات ویژه

مجموعه پوستر ویژه عید غدیر خم

محتوای تولیدات ویژه مجموعه پوستر ویژه عید غدیر خم مجموعه پوستر ویژه عید غدیر خم

رسول خدا (ص) فرمود: «روز غدیر خم برترین عید‌های امت من است و آن روزی است که خداوند بزرگ دستور داد، برادرم علی بن ابی طالب را به عنوان پرچمدار امتم منصوب کنم، تا بعد از من مردم توسط او هدایت شوند، و آن روزی است که خداوند در آن روز دین را تکمیل و نعمت را بر امت من تمام کرد و اسلام را به عنوان دین برای آنان پسندید.»

همچنین امام صادق (ع)‌ می‌فرماید:  «روز غدیر خم عید بزرگ خداست، خدا پیامبری مبعوث نکرده، مگر اینکه این روز را عید گرفته و عظمت آن را شناخته و نام این روز در آسمان، روز عهد و پیمان در زمین، روز پیمان محکم و حضور همگانی است.» در روایتی دیگر امام صادق (ع) عید غدیر را عظیم‌ترین و باشرافت‌ترین عید مسلمین می‌دانند که سزاوار است در هر ساعت آن شکر خدا به جای آورده شود و مردم روزهشکرانه بگیرند که روزه این روز معادل شصت سال عبادت است.

امام رضا (ع) فرمود: «روز غدیر در میان اهل آسمان مشهورتر است تا میان اهل زمین... اگر مردم ارزش این روز را می‌دانستند، بی‌تردید فرشتگان در هر روز ده بار با آنان مصافحه می‌‏کردند.» تاریخچه عید و جشن غدیر

مسلمانان و به‌خصوص شیعه از دوره‌های نخست، روز غدیر را یکی از عید‌های بزرگ می‌دانسته‌اند و این روز در میان ایشان به عید غدیر معروف و مشهور است. مسعودی (متوفای ۳۴۶ق) تاریخ نگار قرن چهارم قمری در التنبیه و الاشراف نوشته است که فرزندان و شیعیان امیرالمؤمنین این روز را بزرگ می‌دارند.

کلینی (متوفای ۳۲۸ق) محدث قرن چهارم نیز در روایتی جشن گرفتن شیعیان را نقل کرده است. پیش از آن نیز فیاض بن محمد بن عمر طوسی روایتی نقل می‌کند که امام رضا (ع) روز غدیر را عید می‌گرفته است و در سال ۴۸۷ق بیعت با مستعلی بن مستنصر (از حاکمان مصر) در روز عید غدیر خم صورت گرفته است. در مصر خلفای فاطمی عید غدیر را رسمیت دادند و در ایران از سال ۹۰۷ق که شاه اسماعیل صفوی به سلطنت رسید، عید غدیر از اعیاد رسمی است.

در قرن‌های اخیر برگزاری جشن عید غدیر از شعائر شیعه محسوب می‌شود. در نجف همه ساله در روز عید غدیر مراسمی در حرم علوی برگزار می‌شود و رجال و علمایشیعه و سفرای کشور‌های اسلامی در آن حضور یافته، خطابه‌ها و قصائد غدیریه خوانده می‌شود. در یمن شیعیان زیدی روز غدیر را با جشن و چراغانی برگزار می‌کنند.

معنای غدیر چیست و چرا عید غدیر خم به این نام خوانده شده است؟

غدیر خم در بین راه دو شهر بزرگ دنیای اسلام یعنی مکه و مدینه قرار دارد که در زمان پیامبر گرامی اسلام کاروان های حج در آنجا از هم جدا می شدند و هر کاروان به سرزمین خود می رفت. در خصوص علت نامگذاری این مکان به غدیر خم احتمالاتی مطرح است که از آن جمله می توان گفت به دلیل آب و هوای این منطقه به نام غدیر خم معروف بوده است و پیامبر گرامی اسلام در مسیر بازگشت از مکه و در حجج الوداع در غدیر خم حضرت علی (ع) را امام، وصی و جانشین خود به مردم معرفی کرد. واقعه غدیر صرفا نام یک سرزمین نیست بلکه یک تفکر است و نشانه ای از تداوم خط نبوت می باشد. غدیر روز اکمال دین، اطعام نعمت و روز خوشنودی خداوند است.

در روز غدیر چه اتفاقی رخ داد و چرا این روز دارای اهمیت است؟

پیامبر گرامی اسلام بعد از پایان حج شهر مکه را به سمت مدینه ترک کرد و به امر خدا در واقعه غدیر خم که مصادف با هجدهم ذی الحجه بود در مکانی به نام غدیر خم مردم را گردهم آورد و خطاب به مردم با صدای بلند فرمودند ستایش از آن خداست، از او یاری می خواهیم و به او ایمان داریم و بر او توکل می کنیم و از شر نفس های خویش و بدی کردارهایمان به خدایی پناه می بریم که جز او برای گمراهان هادی و راهنما نیست، خدایی که هر کس را هدایت کرد برای او گمراه کننده ای نیست. گواهی می دهیم که خدایی جز او نیست و محمد بنده خدا و فرستاده او است.

حال ای مردم نزدیک است که من دعوت حق را لبیک گویم و از میان شما بروم و من مسئولم و شما نیز مسئول هستید. پیامبر اکرم (ص) در ادامه فرمودند آیا شما گواهی نمی دهید که جز خدا، خدایی نیست و محمد بنده خدا و پیامبر او است؟ بهشت و دوزخ و مرگ حق است و روز رستاخیز بدون شک فرا خواهد رسید و خداوند کسانی را که در خاک پنهان شده اند، زنده خواهد کرد. من در میان شما دو چیز گرانبها به یادگار می گذارم، چگونه با آنها معامله خواهید کرد، ثقل اکبر کتاب خداست که یک طرف آن در دست خدا و طرف دیگرش در دست شما است، به کتاب او چنگ بزنید تا گمراه نشوید و ثقل اصغر عترت و اهل بیت (ع) است.

خدایم به من خبر داده که دو یادگار من تا روز رستاخیز از هم جدا نمی شوند، حال ای مردم بر کتاب خدا و عترت من پیشی نگیرید و از آن دو عقب نمانید تا نابود نشوید. در این موقع دست حضرت علی (ع) را بالا برد و همه حضرت علی (ع) را در کنار پیامبر (ص) دیدند. حضرت محمد (ص) خطاب به فرمودند سزاوارترین فرد بر مومنان از خود آنان کیست؟ خداوند مولای من و من مولای مومنان هستم و بر آنها از خودشان اولی و سزاوارترم. حال ای مردم که هر کس که من مولا و رهبر او هستم علی هم مولا و رهبر او است. رسول اکرم (ص) این عبارت را سه بار تکرار کردند و فرمودند پروردگار دوست بدار کسی را که علی را دوست بدارد و دشمن بدار کسی را که علی را دشمن بدارد. خدایا یاران علی را یاری کن و دشمنان او را خوار و ذلیل گردان. پروردگارا علی را محور حق قرار ده و از حاضران خواست تا این موضوع را به غایبان اطلاع دهند.

ولایت و نبوت چه رابطه ای با هم دارند؟

همان طور که می دانید خداوند همواره برای نشان دادن مسیر سعادت به انسان افرادی از جنس خودشان برای هدایت آنها انتخاب کرده است. نبوت برگرفته از نبا و به خبری گفته می شود که فایده بزرگ داشته باشد و از طرفی حاوی علم بوده و از دروغ مبرا باشد. معنی دیگری که نبوت دارد، برگرفته از نبوه به معنای رفعت است؛ بنابراین وقتی این دو معنی نبوت را در کنار هم قرار دهیم، می توان گفت تعداد اندکی از افراد بشر در مراتب ولایت بالا می روند. اگر ولایت و نبوت را به درستی درک کنیم، می توانیم مسیر صحیح هدایت را بیابیم. در مورد ولایت نیز می توان این گونه گفت که ولایت از مهمترین اصول اسلام است و به معنی پذیرفتن رهبری پیشوای الهی و اعتقاد به اینکه امام معصوم پس از پیامبر اسلام (ص) از سوی خداوند بر مردم ولایت دارند. بشر برای طی کردن سعادت چاره ای جز تبعیت و پیروی از فرامین راهنمایان الهی ندارند.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : golestan.irib.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب