• سایر
  • تاریخ انتشار ۱۴۰۱-۰۵-۰۴

          چگونه پیشواز بگذاریم

چگونه پیشواز بگذاریممهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

چگونه پیشواز بگذاریم را از این سایت دریافت کنید.

راهنمای فعال‌ سازی آهنگ پیشواز همراه اول و ایرانسل

دوست دارید به جای بوق، کسانی که با شما تماس می‌گیرند، آهنگ گوش بدهند؟ با فعال‌سازی سرویس آوای انتظار همراه اول و یا آهنگ پیشواز ایرانسل به دوستانتان حس خوب هدیه دهید.

راهنمای فعال‌ سازی آهنگ پیشواز همراه اول و ایرانسل

1400/02/01

سرویس آهنگ پیشواز برای نخستین بار توسط اپراتور ایرانسل انجام شد و با گذشت زمان، اپراتور همراه اول نیز از ایده آهنگ پیشواز استقبال کرد. آوای انتظار همراه اول نیز مانند اپراتور ایرانسل بعد از فعال‌سازی و انتخاب آهنگ اجرا می‌شود. در ادامه به نحوه فعال‌سازی آهنگ پیشواز همراه اول و آهنگ پیشواز ایرانسل می‌پردازیم.

آهنگ پیشواز همراه اول

هر آهنگ پیشواز همراه اول (سیم کارت همراه اول ۰۹۱۲ ارزان) با یک کد تعریف شده و شناخته می‌شود. شما باید کد آهنگ پیشواز همراه اول مورد علاقه خود را بدانید تا بتوانید سرویس آوای انتظار همراه اول را فعال کنید.

فعال‌سازی آهنگ پیشواز همراه اول

اولین روش در فعال‌سازی آهنگ پیشواز سیم کارت همراه اول، استفاده از تلفن گویا است. برای این روش لازم است تا با سیم کارت خود شماره 9990 را در تلفن همراه خود درج کرده و شماره‌گیری کنید. بعد از شماره‌گیری، تلفن گویا اطلاعات لازم را اعلام کرده و شما با انجام مراحل، آهنگ پیشواز خود را فعال خواهید کرد؛ اپراتور همراه اول بعد از مدت زمانی کوتاه با ارسال پیامک، فعال شدن آهنگ پیشواز را به شما اعلام می‌کند.

روش دوم، فعال کردن آوای انتظار همراه اول توسط پیام کوتاه است. کد آهنگ مورد نظر خود را به سرشماره 8989 ارسال کرده و این سرویس فعال خواهد شد. توجه داشته باشید ارسال پیامک برای فعال‌سازی، با کسر هزینه همراه است.

روش آخر نیز مربوط به کدهای دستوری است. یکی از آسان‌ترین و رایج‌ترین روش‌های فعال‌سازی آهنگ پیشواز و همچنین انتقال اعتبار، استفاده از کد دستوری است. برای فعال‌سازی آوای انتظاری که انتخاب کرده‌اید، کافی است کد دستوری (#کد آهنگ پیشواز*221*10*) را در تلفن همراه خود وارد کنید. استفاده از کدهای دستوری برای فعال‌سازی آهنگ پیشواز همراه اول در سیم کارت اعتباری و دائمی، تفاوت یا محدودیت خاصی ندارد.

تغییر آهنگ پیشواز همراه اول

تغییر کد آهنگ پیشواز همراه اول به راحتی امکان‌پذیر است. تا پانزده روز بعد از فعال‌سازی اولین کد آهنگ پیشواز همراه اول، این امکان وجود دارد تا به صورت رایگان، تغییر آهنگ پیشواز را انجام دهید. در غیر این صورت با پرداخت هزینه می‌توانید کد آهنگ پیشواز همراه اول را تغییر دهید.

با استفاده از کد دستوری (#کد آهنگ پیشواز جدید*222*10*) می‌توانید آوای انتظار خود را تغییر داده و آهنگی جدید جایگزین کنید. همچنین با درج کد آهنگ پیشواز جدید در پیامک و ارسال به سرشماره 8989 نیز امکان تغییر آهنگ پیشواز سیم کارت دائمی همراه اول وجود دارد.

از کجا سیم کارت 0912 همراه اول بخریم؟ {معرفی خرید خط ۰۹۱۲ از جاهای مطمئن}

غیرفعال کردن آهنگ پیشواز همراه اول

برخی از افراد به سرعت از سرویس آوای انتظار خسته شده و ترجیح می‌دهند این سرویس را غیرفعال کنند. برای غیرفعال کردن آهنگ پیشواز همراه اول از دو روش می‌توانید استفاده کنید.

در روش اول باید کد دستوری #223*10* را شماره‌گیری کرده و آهنگ پیشواز را لغو کنید. در روش دوم نیز می‌توانید عدد 5 را به سرشماره 8989 پیامک کرده و منتظر غیرفعال شدن سرویس آوای انتظار باشید.

هزینه فعال‌سازی آهنگ پیشواز همراه اول

سرویس آهنگ پیشواز سیم کارت همراه اول اعتباری به صورت یک ماهه است که شما بابت این یک ماه باید 300 تومان پرداخت کنید. بعد از اتمام بازه زمانی یک ماهه، سرویس به صورت اتوماتیک تمدید خواهد شد. این هزینه برای تمامی سیم کارت‌های همراه اول یکسان می‌باشد.

آهنگ پیشواز ایرانسل

اپراتور ایرانسل برای سرویس آهنگ پیشواز، نرم‌افزاری تحت عنوان آهنگ پیشواز طراحی کرده است. شما با نصب این برنامه می‌توانید قبل از فعال‌سازی آهنگ پیشواز ایرانسل، آوای مورد نظر خود را شنیده و تصمیم بهتری بگیرید.

همچنین این امکان وجود دارد که از طریق شماره‌گیری کدهای دستوری مختلف، آهنگ‌های مختلف پیشواز را مشاهده کرده و انتخاب کنید. به عنوان مثال کد دستوری #4*777* بهترین آهنگ‌های پیشواز را در اختیار شما قرار می‌دهد.

روش دیگر برای فعال‌سازی آهنگ پیشواز سیم کارت ایرانسل، استفاده از کد دستوری #777* است. همچنین با ارسال پیامک و درج کد آهنگ پیشواز ایرانسل به سرشماره 7575 نیز می‌توانید این سرویس را فعال کنید.

همراه اول بهتره یا ایرانسل {راهنمای خرید سیم کارت}

غیرفعال کردن آهنگ پیشواز ایرانسل

برای حذف آهنگ پیشواز ایرانسل می‌توانید به روش‌های مختلفی آهنگ پیشواز خود را لغو کنید:

لغو آهنگ پیشواز ایرانسل با درج کلمه END و ارسال به شماره 7575

درج حروف انگلیسی HZ به همراه کد آهنگ و ارسال به سرشماره 7575

شماره‌گیری کد دستوری #کد آهنگ پیشواز ایرانسل *5*777*

ارسال پیام خالی به سرشماره 77100

برای استفاده از روش آخر باید کد آهنگ پیشواز خود را حفظ باشید. در واقع شما باید کد آهنگ را به شماره 77100 اضافه کرده و پیامکی خالی توسط این سرشماره ارسال کنید. به عنوان مثال اگر کد آهنگ پیشواز ایرانسل شما 43033 است باید پیامک خالی را به این شماره «7710043033» ارسال کنید.

در صورتی که کد آهنگ مورد نظر خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید با شماره‌گیری کد دستوری #2*777* از کد آهنگ پیشواز سیم کارت ایرانسل خود مطلع شوید.

تعویض آهنگ پیشواز ایرانسل

برای تغییر کد آهنگ پیشواز ایرانسل باید از کد آهنگ جدیدی استفاده کنید که با قیمت آهنگ فعلی شما یکسان باشد. به این ترتیب می‌توانید به صورت رایگان آهنگ پیشواز خود را تعویض نمایید. برای تغییر کد آهنگ پیشواز ایرانسل نیز باید از کد دقیق آهنگ‌ها مطلع باشید.

برای این تعویض شما باید کد آهنگ فعلی را در یک پیامک بعد از درج کلمه TV قرار داده و بعد از این کد نیز کد آهنگ جدید را درج کنید. توجه داشته باشید که بین این دو کد و واژه انگلیسی TV حتماً فاصله‌گذاری رعایت شود. این پیامک به شماره 7575 ارسال شده و آهنگ پیشواز ایرانسل شما تغییر خواهد کرد.

هزینه فعال‌سازی آهنگ پیشواز ایرانسل

آهنگ پیشواز ایرانسل در دو محدوده زمانی یک هفته و سی روزه ارائه می‌شود. شما می‌توانید برای فعال‌سازی آهنگ پیشواز در بازه زمانی سی روزه مبلغی برابر با 300 تومان و در بازه زمانی یک هفته‌ای، 126 تومان هزینه کنید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : simkhan.ir

چطور آهنگ پیشواز بگذاریم؟

اپراتورهای تلفن همراه برای جذابیت بیشتر در تماس‌های مشترکین، سرویس آهنگ پیشواز را ابداع و راه اندازی کردند، به این صورت که وقتی با تلفن همراه شخصی که آوای انتظار را نصب کرده است تماس بگیرید، به جای شنیدن صدای بوق تلفن، می‌توانید به یک موسیقی و یا یک آهنگ یا سخنرانی و حتی مداحی گوش دهید.

چطور آهنگ پیشواز بگذاریم؟

اپراتورهای تلفن همراه برای جذابیت بیشتر در تماس‌های مشترکین، سرویس آهنگ پیشواز را ابداع و راه اندازی کردند، به این صورت که وقتی با تلفن همراه شخصی که آوای انتظار را نصب کرده است تماس بگیرید، به جای شنیدن صدای بوق تلفن، می‌توانید به یک موسیقی و یا یک آهنگ یا سخنرانی و حتی مداحی گوش دهید.

بازدید : 36956

زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه

تاریخ : سه شنبه 1399/06/04 ساعت 20:26

آهنگ پیشواز برای اولین بار توسط اپراتور تلفن همراه شرکت ایرانسل برای مشترکین این شرکت فعال سازی شد، بعد از آن سرویس آهنگ پیشواز همراه اول با نام آوای انتظار راه اندازی شد و به مشترکین این شرکت خدمت رسانی نمود.

بیشتر بخوانید:

شبکه‌های موبایلی چگونه کار می‌کنند؟

آهنگ پیشواز چیست؟

مشترکین در صورت بروز هرگونه خطایی در فعال‌سازی و یا غیرفعال‌سازی سرویس ها می توانند از طریق تلفن های دائمی و اعتباری همراه اول با شماره ۹۹۹۰ (بصورت رایگان) و یا با شماره ۹۱۲۹۹۹۰ تماس بگیرند.

اپراتورهای تلفن همراه چند سالی است که سرویس آهنگ پیشواز را روی تلفن های همراه مشترکین فعال کردند، مشترکین بعد از فعال کردن آوای انتظار خود، مخاطبین‌شان به جای شنیدن صدای بوق، موسیقی یا هر آوایی انتخاب کرده اند را می شنوند.

البته مشترک تلفن همراه می تواند هم زمان چند آهنگ پیشواز روی سیم کارت خود فعال کنند و هر بار که مخاطب با شما تماس می گیرید آهنگ متفاوتی را می شنود.

روش‌های فعال‌سازی سرویس آوای انتظار 

مشترکین  تلفن همراه می توانند آهنگ پیشواز را از سه طریق فعال سازی کنند:

بیشتر بخوانید:

فیلم و عکس‌های پاک شده گوشی موبایل را چطور بازگردانیم!

- فعالسازی آهنگ پیشواز از طریق ارسال پیام کوتاه: برای فعال نمودن سرویس آوای انتظار از این طرق می توانید، کد آهنگ مدنظرتان را به شماره 8989 پیامک کرده و بعد از کسر هزینه ی مربوطه پیشواز شما فعال می شود. مشترکین به منظور خرید آهنگ می توانند  کد آهنگ  مورد نظر را بصورت لاتین به شماره 8989 ارسال کنند.- فعالسازی آهنگ پیشواز از طریق تلفن گویا: در این روش از طریق سیم کارت دائمی یا سیم کارت اعتباری؛ با شماره گویای9990 تماس بگیرید. با انتخاب عدد 2(منوی سرویس های ویژه همراه اول)، مجددا عدد 2 را انتخاب کرده تا وارد دریافت سرویس های ویژه شوید.

سپس عدد 1 را انتخاب کنید تا وارد فعال سازی یا تغییر سرویس های همراه اول شوید. دوباره عدد 2 را انتخاب کنید و وارد سرویس آوای انتظار (آهنگ پیشواز) شوید. پس از آن عدد 2 را وارد کرده تا فعالسازی پیشواز همراه اول انجام شود. سپس با انتخاب عدد 1، تایید هزینه سرویس می کنید. در انتها کد آوای انتظار مورد نظر خودتان را وارد کرده و دکمه # روی تلفن همراهتان فشار می دهید.

- فعالسازی آهنگ پیشواز از طریق کد دستوریUSSD: کدهای دستوری USSD در خصوص سیم کارت ها و ارتباط آنها با مشترکین هستند. آهنگ پیشواز نیز از سرویس هایی است که با کد دستوری فعال می شود. برای این منظور بعد از انتخاب کد پیشواز مدنظر خود، کد دستوری زیر را از سیم کارت همراه اول (دائمی یا اعتباری) شماره گیری کنید.

#کد آهنگ پیشواز مورد نظر*221*10*

آیا می توان آهنگ پیشواز را تغییر داد؟

بله، می توانید آوای انتظار انتخابی خود را تغییر دهید. البته تغییر دادن آهنگ پیشواز ظرف 15 روز پس از خرید به صورت رایگان قابل تغییر است، اما بعد از این مدت برای تغییر آوای انتظار می بایست هزینه آن را پرداخت نمایید.

بیشتر بخوانید:

چگونه بفهمیم سیم‌کارت ‌به‌نام کیست؟

برای تغییر آن می توانید کد دستوری (#کد آهنگ پیشواز جدید*222*10*) را شماره گیری کنید. و یا کد آوای انتظار جدید را به شماره 8989 پیامک کرده و آن را تغییر دهید.

روش غیر فعال کردن آهنگ پیشواز

اگر اشتباها یک آهنگ پیشواز را فعال کردید، یا دیگر از آهنگی که فعال کرده اید خسته شده اید. چطور می توانید آن را غیر فعال کنید؟ غیر فعال کردن آوای انتظار کار ساده ای است، در ابتدا می توانید وارد سامانه پیامکی شده و شماره 8989 با دریافت یک پیامک از گوشیتان، آهنگ پیشواز شما غیر فعال می شود.

با ارسال عدد 5 به شماره 8989 می توانید به راحتی آهنگ پیشواز روی خط خود را غیر فعال کنید. همچنین کد دستوری هم برای غیرفعال سازی آوای انتظار به مشترکین خدمات رسانی می کند. می توانید *10*223# را شماره گیری کرده و آهنگ پیشواز قدیمی خود را غیر فعال کنید.

روش هدیه دادن آهنگ پیشواز

این امکان وجود دارد که با شماره گیری کد دستوری *10*223# و انتخاب هر یک از منوهای 1 (پیشنهاد آوای انتظار) و 2 (هدیه آوای انتظار) و وارد کردن شماره موبایل همراه و کد آهنگ پیشواز، آوای انتظار خود را به دوستان خودهدیه دهید.

روش خرید آوای انتظار

برای خرید آهنگ پیشواز مشترکین با استفاده از یکی از روشهای پیام کوتاه، تلفن گویا 09990 (IVR)، سایت آوای انتظار همراه اولhttp://rbt.mci.ir  می توانند نسبت به خرید آهنگ (با قیمت هر آهنگ ماهیانه ۵۰۰۰ ریال) اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:

کرونا و مشکلات فناوری G5

- مشترکین می توانند برای خرید آهنگ با استفاده از گوشی تلفن همراه خود با سامانه اطلاع رسانی ۰۹۹۹۰ (بصورت رایگان) تماس گرفته و با انتخاب منوی خدمات غیرحضوری، سرویسهای جدید، سرویس آوای انتظار و فشردن کلید ۱، کد آهنگ مورد نظر خود را وارد کرده و کلید مربع را انتخاب و خرید خود را تکمیل کنند.

- همچنین مشترکین برای لغو سیستم آهنگ پیشواز می توانند جهت قطع سرویس از روشهای پیام کوتاه(SMS) . تلفن گویا (IVR) . سایت آوای انتظار همراه اولhttp://rbt.mci.ir اقدام نمایند. البته درصورت قطع سرویس، هزینه خریدآهنگ برگشت داده نمی شود، بعلاوه درصورت عدم تمایل به استفاده از سرویس می توانند عدد5  را بصورت لاتین به شماره ۸۹۸۹ ارسال کنید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : article.tebyan.net

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

علت تلخی دهان چیست، درمان های خانگی تلخی دهان
پخش زنده کربلا از ماهواره ۱۴۰۱ | پخش زنده کربلا با کیفیت بالا | زیارت آنلاین کربلا
آیا روی ماه یاحسین نوشته ۱۴۰۱ | عکس ماه امشب | عکس ماه که روش نوشته یا حسین
آلف مانگا | alef manga | الف مانگا پرسپولیس کیست | الف مانگا بازیکن فوتبال
نقش ابراهیم اشتر در مختارنامه | مالک اشتر کیست
دلنوشته شام غریبان ۱۴۰۱ | متن شام غریبان عاشقانه | متن برای شمع شام غریبان
ادارات خوزستان فردا تعطیل است ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | اهواز فردا تعطیل است
امار فوتی های کرونا امروز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | آمار کرونا امروز ایران ۱۴۰۱
متن شام غریبان مرده ۱۴۰۱ | متن شام غریبان پدر | متن شام غریبان مادر فوت شده
بیو شام غریبان ۱۴۰۱ | کپشن شام غریبان | جمله برای شام غریبان
متن شام غریبان برای استوری ۱۴۰۱ | فیلم شمع شام غریبان امام حسین
استوری شام غریبان ۱۴۰۱ | متن کوتاه برای شام غریبان | دعا برای شام غریبان
دلیل مرگ مهران غفوریان ۱۴۰۱ | پیج اصلی مهران غفوریان | مهران غفوریان الان کجاست
ایا فردا سه شنبه 18 مرداد 1401 تعطیل است + بانک ها و ادارات
تعطیلی خوزستان اهواز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ بانکها و ادارات