صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابتمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت را از این سایت دریافت کنید.

آشنایی با صندوق های سرمایه گذاری

برای کسب سود از بورس، نیازی نیست که تحلیل‌گر ماهری باشید. شما می‌توانید با استفاده از صندوق سرمایه گذاری، همچون تحلیل‌گران حرفه‌ای عمل کنید.

صندوق سرمایه گذاری

راهکاری حرفه ای، آسان و کم هزینه برای سرمایه گذاری در بورس

صندوق سرمایه گذاری راهکاری حرفه ای، آسان و کم هزینه برای سرمایه گذاری در بورس برای یادگیری بورس راه های مختلفی را برای شما در نظر گرفته ایم

مقالات آموزشی مشاهده دوره های ویدیویی مشاهده کلاس آنلاین مشاهده

صندوق سرمایه گذاری، ابزاری برای کسانی که فرصت تحلیل ندارند

معمولا افرادی که با صندوق سرمایه گذاری آشنا نیستند، سرمایه گذاری در بورس را ماه‌ها صرف زمان برای آموزش بورس و ساعت‌ها خیره شدن به مانیتور و تحلیل و بررسی سهام شرکت‌های مختلف و در نهایت تصمیم‌گیری در خصوص‌ خرید یا فروش آن‌ها می‌دانند.

اما به کارگیری روش‌های مختلف تحلیل بازار مانند تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال، تنها راه سرمایه گذاری در بورس نیست. صندوق سرمایه گذاری، از روش‌هایی است که امکان سرمایه گذاری در بورس را بدون صرف زمان و دانش فراهم می‌کند.

ارتباط با متخصصان سرمایه گذاری

مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری

یک سرمایه گذاری خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ بهترین سرمایه گذاری کدام است؟

یک سرمایه گذاری خوب در بین انواع سرمایه گذاری ها، در ابتدا باید بازدهی بیشتری نسبت به تورم داشته باشد. در غیر این صورت نمی‌تواند در حفظ ارزش پول و قدرت خرید، موثر باشد. علاوه بر این، میزان ریسک، نقدشوندگی، سهولت سرمایه گذاری، حداقل سرمایه مورد نیاز و … از جمله پارامترهای تاثیرگذار در انتخاب گزینه مناسب سرمایه گذاری هستند.

گزینه‌های مختلف مانند مسکن، خودرو و طلا را در طی چند سال گذشته با بورس مقایسه نمایید. طبق آمارها سرمایه گذاری در بورس از نظر بازدهی، بهترین سرمایه گذاری در بین انواع سرمایه گذاری ها بوده است.

آیا تضمینی برای موفقیت در سرمایه گذاری در بورس و سایر بازارها وجود دارد؟

سرمایه گذاری در بورس نیز، بر اساس پیش‌بینی آینده و برآورد ریسک‌های مرتبط با آن انجام می‌شود. اما هیچ قطعیتی نسبت به آینده وجود ندارد و هیچ کس نمی‌تواند آینده را دقیقا پیش‌بینی کند. در همین راستا تضمین سرمایه گذاری در بورس نیز امکان‌پذیر نیست. البته با انتخاب مسیر درست سرمایه گذاری، کسب موفقیت‌های چشمگیر در سرمایه گذاری نیز دور از انتظار نیست.

چه روش‌هایی برای سرمایه گذاری در بورس وجود دارد؟

در یک تقسیم‌بندی کلی، انواع سرمایه گذاری در بورس در دو دسته سرمایه گذاری مستقیم و غیر مستقیم قرار می‌گیرند. سرمایه گذاری مستقیم بدین معناست که شخص سرمایه گذار با استفاده از روش‌های مختلف تحلیلی مانند تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی و تابلوخوانی، سهام مناسب را شناسایی کرده و اقدام به خرید و فروش آن می‌کند. سرمایه گذاری غیر مستقیم نیز به معنای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری یا انعقاد قرارداد سبدگردانی اختصاصی است.

سرمایه گذاری در صندوق ها چه مزایایی دارد؟

از جمله مزیت‌های سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مدیریت حرفه‌ای دارایی‌ها: به لطف حضور تحلیل‌گران و معامله‌گران حرفه‌ای بازار سرمایه در تیم مدیریت سرمایه گذاری هر یک از صندوق‌های سرمایه گذاری، ریسک و بازده به نحو مطلوبی کنترل شده و مدیریت دارایی به گونه‌ای حرفه‌ای انجام می‌شود.

نقد شوندگی مناسب: بر خلاف سهام و سایر اوراق بهادار که ممکن است در بازه‌ای از زمان، برای فروش آن‌ها صف‌های سنگینی ایجاد شود و سهامداران نتوانند سرمایه خود را نقد کنند، صندوق های سرمایه گذاری نقدشوندگی بالایی دارند. سرمایه گذاران هر صندوق به راحتی می‌توانند سرمایه خود را از صندوق خارج کرده و به وجه نقد تبدیل کنند.

صرفه جویی در مقیاس: کلیه هزینه‌های مربوط به گردآوری و تحلیل اطلاعات مورد نیاز و همچنین دریافت سود سهام و اوراق کوپنی تحت مالکیت صندوق بین همه سرمایه گذاران صندوق تقسیم می‌شود. بر همین اساس، سرانه هزینه مربوط به هر سرمایه گذار کاهش پیدا می‌کند.

متنوع سازی: صندوق ها همواره تعداد زیادی از انواع مختلف اوراق بهادار را تحت مالکیت خود دارند و سبد دارایی‌های آن‌ها بسیار متنوع است. این موضوع باعث می‌شود که ریسک سرمایه گذاری به نحو مطلوبی مدیریت شود.

سهولت سرمایه گذاری: سرمایه گذاری در صندوق ها نیاز به صرف زمان و دانش تخصصی بازار سرمایه ندارد و همه افراد جامعه می‌توانند به راحتی در صندوق ها سرمایه گذاری کنند.

سرمایه گذاری با پول کم: سرمایه گذاری در صندوق‌ ها را می‌توان گزینه‌ای مناسب برای سرمایه گذاری با پول کم در بازار سرمایه دانست. چرا که سرمایه‌گذاری در بورس با مبالغی در حدود چند ده هزار تومان نیز از طریق این صندوق‌ها امکان‌پذیر است. بر همین اساس، صندوق‌های سرمایه گذاری اولویت اصلی عمده افرادی است که به دنبال سرمایه گذاری با پول کم هستند.

با چه افق زمانی می‌توان در صندوقها سرمایه گذاری کرد؟ 

نوسان، ذات بازار سرمایه است. هر‌چه بازه زمانی سرمایه گذاری کوتاه‌تری در نظر بگیرید، نوسانات کوتاه مدت بازار تاثیر بیشتری بر بازدهی شما خواهد داشت. هر سرمایه گذار می‌تواند بسته به استراتژی معاملاتی خود، به صورت کوتاه مدت، میان‌مدت یا بلند مدت فعالیت کند. در خصوص استفاده از صندوق‌ های سرمایه گذاری توصیه می‌شود دید بلندمدت داشته باشید. بازه‌ای حداقل یکی دو ساله متصور شده تا اگر بازار در کوتاه مدت در شرایط اصلاحی قرار گرفت، ضرر نکنید.

کدام صندوق برای من مناسب‌تر است؟

صندوق ها بر اساس نوع فعالیت، ترکیب دارایی‌ها و در نتیجه میزان ریسک و بازده به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. برای انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری لازم است تا با انواع آن‌ها آشنا باشید. در بین انواع صندوق سرمایه گذاری، صندوق‌های با درآمد ثابت، مختلط، سهامی و مبتنی بر سکه طلا، پرمخاطب‌ترین صندوق‌های بورس هستند که در ادامه به طور مختصر به معرفی آن‌ها پرداخته می‌شود.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : learning.emofid.com

آی بی شاپ

آی بی شاپ با دارا بودن صندوق های سرمایه گذاری بهترین و مطمئن ترین راه برای سرمایه گذاری با حفظ ارزش دارایی ارائه میکنند

صندوق سرمایه گذاری چیست؟

صندوق سرمایه گذاری نوعی نهاد مالی است که با جمع آوری وجوه از افراد در موضوع فعالیت خود سرمایه گذاری می کند و هریک از سرمایه گذاران نسبت به آورده خود در سود و زیان صندوق شریک می شوند. صندوق های سرمایه گذاری بر حسب نوع، منابع جمع آوری شده را در انواع اوراق بهادار درآمد ثابت، سهام، انواع کالا و... سرمایه گذاری می کنند.

انوع صندوق های سرمایه گذاری

انواع اصلی صندوق های سرمایه گذاری از منظر نوع دارایی تحت تملک به سه دسته صندوق های درآمد ثابت، صندوق های سهامی و صندوق های مختلط تقسیم می شوند.

صندوق درآمد ثابت چیست؟

این صندوقها به دلیل داشتن حداقل بازدهی تضمین شده برای افرادی با ریسک پذیری پایین مناسب است و به همین دلیل منابع مالی حاصل از فروش این صندوق ها را عمدتا به خرید اوراق بهادار بدون ریسک یا کم ریسک مانند اوراق مشارکت ، اوراق اجاره، سپرده بانکی و ... اختصاص می دهند. قسمت بسیار کمی از صندوق نیز توسط مدیر صندوق در بورس سرمایه گذاری می شود.

این صندوق ها انواع مختلفی دارند، برخی از این صندوق ها دارای سود تقسیمی هستند و در تاریخ مشخصی از ماه به پرداخت سود می پردازند؛ اما برخی دیگر دارای سود تقسیمی نیستند و با افزایش ارزش واحد سرمایه گذار را بهره مند می کنند. انتخاب بین سرمایه گذاری میان صندوق دارای تقسیم سود و صندوق بدون تقسیم سود، به هدف سرمایه گذار بستگی دارد، چنانچه فرد به پرداختی ماهانه نیازمند باشد، قطعا صندوق با تقسیم سود برای وی بهتر است.

دو مزیت مهم این صندوق شامل بازدهی بالاتر نسبت به بانک و امنیت سرمایه گذاری است. بیشتر صندوق های درآمدثابت یک رکن به نام ضامن نقدشوندگی دارند که اصولا یک نهاد مالی معتبر مانند بانک است.

در سامانه iBshop صندوق گنجینه زرین شهر و صندوق اندوخته توسعه صادرات از نوع صندوق با درآمد ثابت هستند که دارای تقسیم سود نیز هستند.

معرفی صندوق های درآمد ثابت

بیشتر

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : ibshop.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب