زن های ناصرالدین شاه در فیلم جیرانمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

زن های ناصرالدین شاه در فیلم جیران را از این سایت دریافت کنید.

ناگفته‌های زن چهارم ناصرالدین‌شاه از سریال جیران

بازیگر سریال «جیران» گفت: بعد از بازی در مجموعه «شهرزاد» پیشنهاد زیاد داشتم اما من دغدغه کار زیاد ندارم و می‌خواهم تا جایی که ممکن است، نقش‌هایی را بازی کنم که به سلیقه خودم نزدیک‎‌تر است.

مجموع نظرات: ۶

شنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۶

۰ نفر

ناگفته‌های زن چهارم ناصرالدین‌شاه از سریال جیران | من با دیگر زن‌های شاه فرق دارم!

بازیگر سریال «جیران» گفت: بعد از بازی در مجموعه «شهرزاد» پیشنهاد زیاد داشتم اما من دغدغه کار زیاد ندارم و می‌خواهم تا جایی که ممکن است، نقش‌هایی را بازی کنم که به سلیقه خودم نزدیک‎‌تر است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، جیران تازه‌ترین اثر حسن فتحی در مقام کارگردان است؛ مجموعه‌ای در ژانر عاشقانهٔ تاریخی به نویسندگی احسان جوانمرد و حسن فتحی و تهیه‌کنندگی اسماعیل عفیفه که فیلم‌بردای آن اواخر مرداد ۱۴۰۰ در خوانسار و گلپایگان به اتمام رسید و از بهمن ماه تاکنون درحال پخش از شبکه نمایش خانگی است.

مجموعه جیران داستانی عاشقانه و تاریخی است که ۶ سال از زندگی ناصرالدین شاه؛ چهارمین پادشاه قاجار را به تصویر می‌کشد. این ماجرا که در دوران پس از مرگ امیرکبیر و صدراعظم شدن میرزا آقاخان نوری شروع می‌شود، داستان آشنایی و عشق شاه با دختری روستایی به نام خدیجه خانم تجریشی است که به سبب چشمان درشتش، شاه نام جیران را بر او نهاد.

آنچه در ادامه می‌آید گفتگو با نهال دشتی، بازیگر نقش ستاره خانم در سریال جیران است.

از نقش «ستاره خانم» سریال جیران بگویید.

ناصرالدین شاه ۴ زن عقدی دارد. «تاجی» «شکوه» «گلین» و «ستاره»؛ که ستاره، چهارمین زن عقدی شاه است. ستاره نسبت به بقیه زنان شاه، ساده‌تر و شادتر است و فکر و دغدغه جانشینی فرزندانش برای ولیعهدی را ندارد. درگیر چالش‌ها و دعواهای مهد علیا و جیران و زنان دیگر نمی‌شود و انگار در دربار، بهترین وضعیت را دارد و راضی است. کمی شخصیت شوخی دارد و گاهی از موضوعات جا می‌ماند و رابطه خوبی با بقیه زنان دارد.

برای رسیدن به این نقش چه کارهایی کردید؟ اطلاعات تاریخی را از نویسنده و کارگردان گرفتید یا مطالعات خاصی از آن دوره تاریخی داشتید؟

از دو سال قبل که قرارداد همکاری در این سریال را نوشتیم، شروع به خواندن کتاب‌های مربوط به دوره ناصرالدین شاه کردم که با آن فضا بیشتر آشنا شوم. آقای فتحی از من خواستند که فیلم‌های آن زمان را ببینم و همچنین فیلم‌های علی حاتمی را. در پیش‌تولید هم مدام درباره این موضوعات صحبت می‌کردیم که بیشتر و بیشتر به نقش نزدیک شوم اما درباره نقش ستاره باید بگویم که یک ما به ازای امروزی برایش پیدا کردیم. آقای فتحی هم می‌خواستند کاراکتر ستاره کمی متفاوت‌تر از زنان دیگر باشد. چون به لحاظ سنی هم از زنان دیگر شاه کوچک‌تر است، انگار سبک زندگی و تفکرات متفاوت‌تری نسبت به زنان قجری دربار دارد و خواسته‌هایش متفاوت است. بدجنسی‌ها و دسیسه‌ها و سیاست‌های زنان دیگر را ندارد و دنیایش شبیه به بقیه زنان شاه نیست. سعی کردیم که شخصیت متفاوتی به او بدهیم و اصطلاحا قالب زن قجری را درباره ستاره بشکنیم. هم در لحن و هم حرکات، قالب ستاره را شکستیم تا جایی که متفاوت‌تر و نرم‌تر از دیگر زنان دربار دیده بشود.

از بازی در سریال‌های «شهرزاد» و «جیران» بگویید. چطور برای این نقش‌ها انتخاب شدید؟

قبل از تولید سریال شهرزاد من در یک موسسه بازیگری، شاگرد آقای فتحی بودم. ایشان برای سریال از چند نفر از شاگردانشان تست گرفتند و من هم برای تست به دفترشان رفتم و از آنجا که رزومه تئاتری و تحصیلات مرتبط داشتم و فیلم کوتاه کار کرده بودم، بعد از چند بار رفت و آمد به دفتر به من گفتند می‌خواهم نقش میترا را به تو بدهم. چون هم چهره‌ات به این خانواده شبیه است و هم توانایی اجرایش را داری و به این ترتیب نقش میترا را به من دادند که بازی در این سریال تجربه بسیار خوبی در زندگی حرفه‌ای من بود. برای سریال جیران هم از دفتر با من تماس گرفتند که درباره این نقش صحبت کنیم. آقای فتحی از همان اول می‌گفتند ستاره شبیه به تو است و یک کاراکتر متفاوت از میترای شهرزاد می‌خواهم و بعد از صحبت‌هایشان درباره این نقش و توضیحاتی که درباره ستاره دادند، من بسیار مشتاق به همکاری شدم.

همکاری با حسن فتحی چگونه است؟

آقای فتحی در کار سختگیر است و چون دقیقا می‌داند که چه چیزی می‌خواهد، در هر سکانس باید به استانداردهای مد نظرش برسد و فکر می‌کنم برای همین است که کاراکترهای فیلم‌های ایشان همیشه ماندگار می‌شود و حرفی برای گفتن دارد. نقش‌ها در کارهای آقای فتحی پر از جزئیات است و شخصیت‌پردازی‌های دقیق و ریز که به بازیگر بسیار کمک می‌کند. به طور کلی کار کردن با ایشان بسیار لذت‌بخش است و علاقه خود آقای فتحی به فضای کار و حساسیتی که در کارش دارد یک آسودگی خاطر به بازیگر می‌دهد که گوش کردن به صحبت‌ها و خواسته‌های ایشان هیچ ضرری ندارد و قرار است خروجی خوبی از کار دربیاید.

در حال حاضر مشغول چه کاری هستید؟

الان اصفهان هستیم و مشغول فیلمبرداری جیران که چند ماه از ضبطش مانده است. برای بازی در یک تئاتر صحبت کرده‌ام که به زودی تمریناتش را شروع می‌کنیم. خودم هم یک فیلم کوتاه در دست تولید دارم که فعلا در مرحله پیش‌تولید است.

به تجربه بازی در فضای کمدی فکر می‌کنید یا پیشنهادی در این حوزه داشته‌اید؟

پیشنهاد داشته‌ام اما از قبول کردنش ترسیدم. چون به نظرم کار کمدی بسیار سخت است. قبلا تجربه تئاتر کمدی داشته‌ام اما فیلم کمدی هنوز پیش نیامده است اما اصلا از تجربه‌کردنش بدم نمی‌آید و اگر موقعیت خوبی باشد، حتما تجربه می‌کنم.

چه آینده‌ای را برای زندگی حرفه‌ایتان در نظر دارید؟

بعد از شهرزاد پیشنهادهای زیادی داشتم اما من دغدغه کار زیاد ندارم و می‌خواهم تا جایی که ممکن باشد سر کارهایی بروم که به سلیقه خودم نزدیک‎‌تر است و بدانم که کار خوبی است. بعد از شهرزاد من محتاط‌تر شدم و باعث شد که گزیده کار کنم. حتی اگر تعداد کارهایم کم باشد یا نقش‌ها کوچک باشند؛ می‌خواهم رزومه شهرزاد را حفظ کنم و خراب نشود. باید بگویم که من بازیگری را یک حرفه می‌بینم که خیلی برایم جدی است و یک مسیر طولانی مدت است که نمی‌شود نقطه گذاری کرد. برایم مهم است که در این مسیرها درست پیش بروم. هم کارگردانی و هم بازیگری برای من دو شغل جداست که می‌خواهم هر دو را به صورت حرفه‌ای ادامه بدهم. اصلا به عنوان تفریح و تجربه به این کارها نگاه نمی‌کنم و از همین الان، هم انتخاب‌هایم با وسواس است و هم کارهایی که می‌کنم.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

سلفی زنان حرم‌سرای ناصرالدین شاه در سریال «جیران»/ عکس

تصویری جدید از سه بازیگر «جیران» که در این سریال، زنانِ حرم‌سرای ناصرالدین شاه هستند، منتشر شد.

۴ نفر

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰

سلفی زنان حرم‌سرای ناصرالدین شاه در سریال «جیران»/ عکس

تصویری جدید از سه بازیگر «جیران» که در این سریال، زنانِ حرم‌سرای ناصرالدین شاه هستند، منتشر شد.

به گزارش خبرگزای خبرآنلاین، عکسی از رعنا آزادی‌ور، سمیرا حسن‌پور و نهال دشتی، سه بازیگرِ «جیران»، در پشت صحنه این سریال منتشر شد.

سریال «جیران»، با کارگردانی حسن فتحی در شبکه نمایش خانگی در حال پخش است.

مریلا زارعی، بهرام رادان، پریناز ایزدیار، مهدی پاکدل، رویا تیموریان، رعنا آزادی‌ور، ستاره پسیانی و...از بازیگران این سریال هستند.

۵۷۲۴۴ کد خبر 1627469

برچسب‌ها

سریال ایرانی حسن فتحی بهرام رادان مریلا زارعی پریناز ایزدیار مطالب مرتبط

رعنا آزادی‌ور در لباس زنانِ دربارِ قاجار/ عکس

زنی که شقایق دهقان در مقابلش ۱۲ ساله می‌شود/ عکس

از سمیرای «زخم کاری» تا تاج‌الدوله «جیران»؛ رعنا آزادی‌ور خود را تکرار کرده است؟

تقابل دیدنی پریناز ایزدیار و رعنا آزادی‌ور در «جیران»

حمله «فرهیختگان» به حسن فتحی: ضعف قصه را با دیالوگ‌های جنسی جبران می‌کنید!

عکسِ جالب و دو نفری بهرام رادان و پری‌‎ناز ایزدیار در پشت صحنه یک سریال

نهال دشتی، ستاره خانم شد/ عکس

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.khabaronline.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب