جدول عیدی و سنوات سال 1401

جدول عیدی و سنوات سال 1401بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

جدول عیدی و سنوات سال 1401 را از این سایت دریافت کنید.

عیدی 1401 کارگران

اندیشه‌های حقوقی - با تصویب حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۱ میزان حداقل و حداکثر عیدی سال ۱۴۰۱ نیز مشخص شد.

Skip to content

شناسنامه قانون

مقررات اداری، استخدامی و مالی

عیدی 1401 کارگران | حداقل و حداکثر عیدی سال ۱۴۰۱

با تصویب حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۱ میزان حداقل و حداکثر عیدی سال ۱۴۰۱ نیز مشخص شد.

شناسنامه قانون- نحوه محاسبه میزان عیدی کارگران فرمول ثابتی دارد که برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که حداقل یک سال سابقه کار داشته باشند. البته که برای افراد دارای کمتر از یک سال سابقه کار نیز فرمولی برای محاسبه عیدی مشخص شده است که در ادامه ذکر خواهد شد.بیشتر ببینید: بخشنامه مزد ۱۴۰۱

حداقل عیدی سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

مطابق مصوبات شورای عالی کار، تمام شرکت‌هایی که زیر نظر قانون وزارت کار فعالیت می‌کنند باید به کارمندان خود به ازای یک سال کار معادل ۶۰ روز آخرین دستمزد (حداقل عیدی) و ۹۰ روز آخرین دستمزد (حداکثر عیدی)، عیدی پرداخت کنند. به این معنا که میزان پرداختی عیدی کارمندان نباید از ۶۰ روز دستمزد کمتر و از ۹۰ روز دستمزد بیشتر باشد.

برای محاسبه حداقل میزان عیدی در سال ۱۴۰۱ باید میزان دستمزد روزانه خود را در ۶۰ ضرب کنید. فرمول این محاسبه به صورت زیر می‌باشد:

حداقل عیدی سال ۱۴۰۱ = ۶۰ x حداقل دستمزد روزانه

اگر عدد ۱.۳۹۳.۲۵۰ ریال که مبلغ دستمزد روزانه در سال ۱۴۰۱ است را در ۶۰ ضرب کنیم، حداقل عیدی سال ۱۴۰۱ به دست خواهد آمد. بنابراین حداقل عیدی سال ۱۴۰۱ طبق فرمول‌هایی که از قبل ارائه شده است، مبلغ ۸۳.۵۹۵.۰۰۰ ریال معادل ۸ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود.

حداکثر عیدی سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

حداکثر میزان عیدی نباید از معادل ۹۰ روز حداقل دستمزد روزانه همان سال بیشتر شود. برای محاسبه حداکثر میزان عیدی در سال ۱۴۰۱ باید میزان حداقل دستمزد روزانه خود را در ۹۰ ضرب کنید. فرمول آن به صورت زیر می‌باشد:

حداکثر عیدی سال ۱۴۰۱ = ۹۰ x حداقل دستمزد روزانه

اگر عدد ۱.۳۹۳.۲۵۰ تومان که مبلغ دستمزد روزانه در سال ۱۴۰۱ است را در معادله بالا قرار دهیم، به مبلغ سقف عیدی سال ۱۴۰۱ خواهیم رسید. بنابراین، حداکثر عیدی سال ۱۴۰۱ طبق همین فرمول، مبلغ ۱۲۵.۳۹۲.۵۰۰ ریال است که معادل ۱۲ میلیون و ۵۳۹ هزار و ۳۵۰ تومان خواهد بود.

روش محاسبه عیدی برای سابقه کار کمتر از یک سال

دو فرمولی که اعلام کردیم برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که میزان کارکرد آنها در شرکت‌ها حداقل یک سال باشد. اما، هستند افرادی که سابقه کار آنها در شرکت‌ها به یک سال نمی‌رسد؛ برای این افراد روش محاسبه فرق می‌کند و فرمول آن به شکل زیر است:

حقوق ماهیانه ضرب در تعداد ماه نتیجه تقسیم بر ۱۲= مبلغ عیدی

جدول عیدی کارگران در سال ۱۴۰۱

حداقل عیدی سال ۱۴۰۱ حداکثر عیدی سال ۱۴۰۱

۸۳.۵۹۵.۰۰۰ ۱۲۵.۳۹۲.۵۰۰

جدول مقایسه‌ای عیدی سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۰

سال ۱۴۰۰ سال ۱۴۰۱ تفاوت ریالی درصد افزایشحداقل عیدی ۵۳.۱۰۹.۹۰۰ ۸۳.۵۹۵.۰۰۰ ۳۰.۴۸۵.۱۰۰ ۵۷٪حداکثر عیدی ۷۹.۶۶۴.۸۵۰ ۱۲۵.۳۹۲.۵۰۰ ۴۵.۷۲۷.۶۵۰ ۵۷٪

4 پاسخ

سلام من در شرکت لیان گاز بوشهر کار میکنم با14سال سابقه کار میزان عیدی من حداقل عیدی یا حداکثر

پاسخ *** اشتباه است

طبق قانون عیدی براساس آخرین دستمزد دریافتی محاسبه میشه یعنی سال جاری ۱۴۰۰، اما شما بر اساس حداقل دستمزد روزانه سال ۱۴۰۱ محاسبه کردید لطفاً اصلاح کنید.

حد اقل: ۶۰روز حداقل دستمزد روزانه مصوب سال ۱۴۰۰

۸۸۵۱۶۰ ضرب در ۶۰ = ۵۳۱۰۹۹۰۰ ریال

حد اکثر: مبلغ عیدی در سطوح بالاتر دستمزدی نباید از ۹۰ روز دستمزد بیشتر شود

۸۸۵۱۶۰ ضرب در ۹۰ = ۷۹۶۶۴۴۰۰ ریال

کسر مالیات: مازاد بر ۴۰میلیون ریال مشمول ۱۰درصد مالیات بر درآمد میشود.

بنابراین میزان عیدی ۱۴۰۱ برای یکسال کارکرد بدون کسری و با احتساب مالیات به قرار زیر است:

حد اقل ۵,۲۹۷,۷۶۴۰ ریال

حداکثر ۷,۹۲۶,۷۹۶۰ ریال

پاسخ دوست عزیز سوال؟

چرا اخرین دستمزد سال 1401 را دستمزد 1400 حساب می کنید و بعد دنبال محاسبه عیدی میرید؟

حداقل حقوق سال 1401 روزانه 1.393.250 ریال هست و سال 1400 مبلغ 885.160 ریال

فراموش نکنید که اگر برای کمتر از یک ماه در فروردین 1401 “هم “بخواهید عیدی محاسبه کنید درسته که اخرین حقوق “دریافت شده ” ایشان اسفند پارسال خواهد بود ولی “اخرین حقوق ” ایشان همون فروردین 1401 است(طبق بخشنامه افزایش حقوق) بنابراین سایت های که رویه شما رو معرفی می کنند به روایت دوستان دارن “اشتباه” میزنن

پاسخ

خواهشمندم شما بااین خبرتون بیشتر تشویش به جان جامعه کارگری می‌اندازین خبرهای که مینویسید همه دقیق و درست نیستن

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : shenasname.ir

عیدی سال 1401

اگر نمیدانید سقف و حداقل عیدی سال 1401 چقدر است و نحوه محاسبه عیدی 1401 چگونه است این مقاله شامل جدول عیدی 1401 است را بخوانید

یکی از مباحثی که در طول سال کاری ذهن افراد را به خود درگیر میکند میزان عیدی میباشد. در این مقاله قصد داریم به طور کامل توضیح دهیم عیدی سال 1401 چقدر است و سقف عیدی سال 1401 و حداقل عیدی سال 1401 به چه صورت محاسبه و پرداخت میشود.

اگر هنوز نمیدانید حداقل حقوق و پایه حقوق در اسل 1401 چقدر است حتما ابتدا مقاله جدول حداقل حقوق کارگران در سال 1401 را مطالعه کنید.

عیدی سال 1401

جدول عیدی و سنوات سال 1401 از جمله مبالغی است که باید توسط کارفرما در پایان سال به کارمندان و کارگران پرداخت شود. مبلغی که به عنوان عیدی و سنوات پرداخت میشود جدا از حقوق و دستمزد کارگر و کارمند میباشد و زودتر از حقوق و دستمزد پرداخت میشود. (همان طور که میدانید مبلغی به عنوان مالیات از حقوق شما کسر میشود. اگر نمیدانید مالیات حقوق چقدر است و به چه میزانی از حقوق تان کسر میشود حتما مقاله مالیات حقوق 1400 را مطالعه کنید.)

همان طور که میدانید عیدی بر اساس حداقل و حداکثر حقوق دریافتی محاسبه میشود و بر اساس دستمزد دریافتی میتوان ان مبلغ را محاسبه کرد.

عیدی سال 1401 به صورت زیر میباشد:

کارگران و کارمندان با پایه حقوق 3/500/000 تومان عیدی با مبلغ کسر مالیات 5/400/000 تومان میباشد.

کارگران و کارمندان با پایه حقوق 4/000/000 تومان عیدی با مبلغ کسر مالیات 7/960/000 تومان میباشد.

همان طور که گفته شد بر اساس پایه حقوق 1401 میزان عیدی تعیین میشود که مطابق با جدول بالا میباشد. شما با استفاده از این جدول عیدی کارگران سال 1401 میتوانید متوجه شوید که کارفرما مبلغ کمتر و یا بیشتری از میزان تعیین شده توسط وزارت کار به شما پرداخت کرده است.

اگر بر اساس جدول عیدی کارگران سال 1401 مبلغی خلاف مبلغ تعیین شده به شما پرداخت شده است میتوانید از طریق قانون این مسئله را پیگیری کیند.

همچنین اگر سوالی در این مورد دارید میتوانید در بخش نظرات سوال تان را مطرح کنید تا کارشناسان ما در کوتاهترین زمان پاسخ سوال شما را بدهند.

حداقل عیدی سال ۱۴۰۱

مدیران شرکت ها برای عیدی دادن به کارمندان و کارگران خود از فرمول خاصی استفاده میکنند که در این فرمول ها میتوان حداقل عیدی 1401 و سقف عیدی 1401 را محاسبه کرد.

مبلغ پرداختی عیدی به کارمندان بر اساس صلاحدید کارفرما میباشد و او میتواند میزان حداقل عیدی 1401 را به کارمندان خود بپردازد و یا بر اساس عملکرد مجموعه مبلغی را به عنوان سقف عیدی 1401 پرداخت کند.

بر اساس قانون تمام شرکت هایی فعالیت شان زیر نظر قانون وزارت کار است به ازای یک سال کاری به کارمندان خود برابر با 2 ماه پایانی سال که دستمزد دریافت کرده اند حداقل عیدی را دریافت میکنند.

حداکثر عیدی 1401 نیز بر اساس 30 ماهه آخرین دستمزد دریافتی کارمندان تعیین میشود. به عبارت دیگر میتوان گفت بازه پرداخت عیدی 1401 برای حداقل عیدی و حداکثر عیدی بر اساس 60 روز و 90 روز دستمزد دریافتی میباشد.

فرمول حداقل عیدی سال 1401 به صورت زیر میباشد:

حداقل عیدی سال ۱۴۰۱ = ۶۰ x حداقل دستمزد روزانه

همان طور که میدانید حداقل دستمزد روزانه در سال 1401 برابر با 88/516 تومان میباشد و به این ترتیب حداقل عیدی 1401 به صورت زیر خواهد بود:

تومان 5/310/960=88/516*60

حداکثر عیدی سال ۱۴۰۱

همان طور که اشاره شد حداکثرعیدی سال 1401 بر اساس دستمزد 90 روزه دریافتی کارمند و یا کارگر تعیین میشود. بر اساس قانون میزان عیدی پرداختی نباید از دستمزد 3 ماهه کارگر بیشتر شود که بر این اساس فرمول محاسبه سقف عیدی 1401 به صورت زیر میباشد:

حداکثر عیدی سال ۱۴۰۱ = ۹۰ x حداقل دستمزد روزانه

همان طور که میدانید حداقل دستمزد روزانه در سال 1401 برابر با 88/516 تومان میباشد و سقف عیدی سال 1401 نیز به این ترتیب به صورت زیر تعیین میشود:

تومان 7/966/440=88/516*90

عیدی کارگران با سابقه کمتر از یک سال

برای آن که بتوانید عیدی 1401 کارگرانی که کمتر از یک سال سابقه کاری دارند را محاسبه کنید میتوانید از فرمول زیر استفاده کنید. برای این کار باید حقوقی که به صورت ماهیانه دریافت میشود را در عدد 12 تقسیم بر تعداد ماه هایی که در شرکت حضور داشته ضرب کرد.

حقوق ماهیانه ضرب در تعداد ماه نتیجه تقسیم بر ۱۲= مبلغ عیدیعیدی کارگر با 7 ماه سابقه کاری با حقوق ماهیانه ۳۵۰۰۰۰۰

۳۵۰۰۰۰۰ * ۷ / ۱۲ = ۲,۰۴۱,۶۶۶

عیدی کارگر با 7 ماه سابقه کاری با حقوق ماهیانه ۴۵۰۰۰۰۰

۴۵۰۰۰۰۰ * ۷ / ۱۲ = ۲,۶۲۵,۰۰۰

بر این اساس شما میتوانید بر اساس حداقل حقوق تان در سال های مختلف این مبلغ را محاسبه کنید.

محاسبه عیدی سال 1401

نحوه محاسبه عیدی سال 1401 و سایر سال ها همیشه بر اساس فرمول های ثابتی انجام میشود و بر اساس حداقل دستمزد دریافتی در ۲ یا ۳ ماه برای حداقل و حداکثر عیدی تعیین میشود.

این فرمول برای کسانی که دراای سابقه کار یک سال در محل کار مورد نظرشان هستند تعیین میشود و برای کسانی که سابقه کار آن ها کمتر از یک سال است این مبلغ کمتر میشود و بر اساس فرمول گفته شده در قسمت بالا محاسبه میشود.

محاسبه عیدی سال 1401 بر اساس فرمول های حداقل و حداکثر عیدی تعیین میشود و کارفرما نباید از حداقل عیدی مبلغ کمتری و از حداکثر عیدی مبلغ بیشتری را پرداخت کند.

حداقل عیدی سال ۱۴۰۱ = ۶۰ x حداقل دستمزد روزانهحداکثر عیدی سال ۱۴۰۱ = ۹۰ x حداقل دستمزد روزانه

بر این اساس طبق فرمول بالا عیدی 1401 محاسبه میشود و مبلغ آن بین 5/400/000 تومان الی 7/960/000 تومان میباشد.

محاسبه آنلاین عیدی سال 1401

در این بخش از مقاله تصمیم گرفتیم برای راحتی کار شما عزیزان محاسبه آنلاین عیدی سال 1401 را قرار دهیم. به این ترتیب شما میتوانید با اعلام حقوق پایه تان در سال 1401 و مدت زمانی که در محل کارتان سابقه کاری دارد به صورت آنلاین از میزان عیدی 1401 مطلع شوید.

تا زمانی که این بخش به سایت اضافه شد شما میتوانید در بخش نظرات این اطلاعات را وارد کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به شما پاسخ دهند که حداقل و حداکثر عیدی متناسب با سابقه کاری و حقوق پایه شما چقدر است.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : arya-acc.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

علت تلخی دهان چیست، درمان های خانگی تلخی دهان
پخش زنده کربلا از ماهواره ۱۴۰۱ | پخش زنده کربلا با کیفیت بالا | زیارت آنلاین کربلا
آیا روی ماه یاحسین نوشته ۱۴۰۱ | عکس ماه امشب | عکس ماه که روش نوشته یا حسین
آلف مانگا | alef manga | الف مانگا پرسپولیس کیست | الف مانگا بازیکن فوتبال
نقش ابراهیم اشتر در مختارنامه | مالک اشتر کیست
دلنوشته شام غریبان ۱۴۰۱ | متن شام غریبان عاشقانه | متن برای شمع شام غریبان
ادارات خوزستان فردا تعطیل است ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | اهواز فردا تعطیل است
امار فوتی های کرونا امروز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | آمار کرونا امروز ایران ۱۴۰۱
متن شام غریبان مرده ۱۴۰۱ | متن شام غریبان پدر | متن شام غریبان مادر فوت شده
بیو شام غریبان ۱۴۰۱ | کپشن شام غریبان | جمله برای شام غریبان
متن شام غریبان برای استوری ۱۴۰۱ | فیلم شمع شام غریبان امام حسین
استوری شام غریبان ۱۴۰۱ | متن کوتاه برای شام غریبان | دعا برای شام غریبان
دلیل مرگ مهران غفوریان ۱۴۰۱ | پیج اصلی مهران غفوریان | مهران غفوریان الان کجاست
ایا فردا سه شنبه 18 مرداد 1401 تعطیل است + بانک ها و ادارات
تعطیلی خوزستان اهواز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ بانکها و ادارات