• سایر
  • تاریخ انتشار ۱۴۰۱-۰۵-۰۵

          بائو در پایتخت کیست

بائو در پایتخت کیستمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

بائو در پایتخت کیست را از این سایت دریافت کنید.

بازیگر نقش بائو در پایتخت کیست؟

محمدرضا علیمردانی بازیگر نقش 'بائو' گفت :من قبلا یکی دو بار با آقای سیروس مقدم دیدار داشتم اما در هیچ‌کدام از آثارشان بازی نکرده بودم. با محسن تنابنده هم از دوران کانون حر دوست هستیم.

بازیگر نقش بائو در پایتخت کیست؟

محمدرضا علیمردانی بازیگر نقش "بائو" گفت :من قبلا با آقای سیروس مقدم دیدار داشتم اما در هیچ‌کدام از آثارشان بازی نکرده بودم. با محسن تنابنده هم از دوران کانون حر دوست هستیم.

20947 تلویزیون 1394/04/09

محمدرضا علیمردانی و ماجرای دوستی با محسن تنابنده

محمدرضا علیمردانی بازیگر سریال «پایتخت» ساخته سیروس مقدم در گفت‌و گویی روایتی از حضور خود در این سریال را ارائه کرد.

پایتخت 4 اولین سریالی نیست که در آن محمدرضا علیمردانی مقابل دوربین رفته است، اما این بار این سریال او را به شهرت خواهد رساند. خیلی بیشتر از وقتی که در سریال مامور بدرقه یا آشتی‌کنان بازی کرد یا بیشتر از وقتی که به جای شخصیت شرک حرف زد یا تیتراژ پایانی سریال انقلاب زیبا را خواند و حتی بیشتر از وقتی که در برنامه ماه عسل ماجرای عجیب زندگی‌اش را تعریف کرد یا حتی بیشتر از زمانی که صداپیشگی نقش شیطان در سریال سقوط یک فرشته را به عهده گرفت و به جای ابلیسی بازی کرد که دیده نمی‌شد.

بازیگر نقش بائو

او در این گفت‌و‌گو درباره همکاری با مقدم گفت: «من قبلا یکی دو بار با آقای سیروس مقدم دیدار داشتم اما در هیچ‌کدام از آثارشان بازی نکرده بودم. با محسن تنابنده از دوران کانون حر دوست هستیم. در دانشگاه هم با هم هم دوره بودیم. هادی کاظمی که از دوستان قدیمی من و محسن تنابنده است؛ هنگام پیش‌تولید پایتخت4 ، مرا به محسن یادآوری کرد و گفت از محمدرضا هم می‌توانید استفاده کنید. محسن که متعجب بود چرا این همه وقت مرا فراموش کرده، از من خواست حتما در پایتخت4 بازی کنم و نقش بائو را به عهده بگیرم. خب چه چیزی بهتر از این‌که با دوستان قدیمی در سریال پایتخت که یکی از آثار خوب تلویزیونی است، بازی کنم.»

او همچنین در ادامه به پرسش‌هایی درباره آشنایی‌اش با لهجه مازندرانی صحبت کرد و گفت:

درباره خصوصیات رفتاری و لهجه مازندرانی‌ها شناخت داشتید؟

بله، مادر من مازندرانی است.

اما خودتان هم لهجه مازندرانی دارید.

بعید می‌دانم، چون پدرم اهل سلفچگان است.

راستش این لهجه در انیمیشن‌های حیات وحش و درین درین بیشتر خودش را نشان می‌دهد.

بله. در این کارها به صورت عمدی از لهجه مازندرانی استفاده می‌کنم. در هر دوی این انیمیشن‌ها، راوی را بر اساس شخصیت پدربزرگم، یعنی پدر مادرم تعریف کرده‌ام که اهل تنکابن بود. از این ته لهجه برای ایجاد نمک بیشتر در انیمیشن‌های حیات وحش و درین درین استفاده کرده‌ایم. محسن تنابنده به خاطر این انیمیشن و بازی در سریال مامور بدرقه خیالش راحت بود که من می‌توانم از پس نقش بائو بر آیم و برای همین به هادی گفته بود محمدرضا دهان گرم مازندرانی دارد. در سریال مامور بدرقه با محسن تنابنده کار کرده بودم و آنجا نقش یک مازندرانی را به عهده داشتم.

بائو فامیلی عجیبی نیست؟

بله! نام یک قوم است. یکی از بازیکنان خوب فوتبال ما میثم بائو است که اگر نامش را شنیده بودید تعجب نمی‌کردید. بائو اسم یکی از اقوام مازندرانی است.

گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ

seemorgh.com/culture

منبع : جام جم برچسب ها: سریال پایتخت

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : seemorgh.com

چرا نقش بائو در سریال «پایتخت» ادامه دار نشد؟

گفتگو با محمدرضا علیمردانی بازیگر نقش بائو به بهانه بازپخش «پایتخت۴» را از نظر می‌گذرانید.

۱۷:۳۱ - ۱۲ دی ۱۳۹۹ ۷۶۱۵۰۶۷

وب‌گردی وبگردی نظر دادن اشتراک گذاری دانلود PDF

چرا نقش بائو در سریال «پایتخت» ادامه دار نشد؟

گفتگو با محمدرضا علیمردانی بازیگر نقش بائو به بهانه بازپخش «پایتخت۴» را از نظر می‌گذرانید.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا علیمردانی که این روزها به عنوان بازیگر در سریال «پایتخت ۴»، صداپیشه در انیمیشن «دیرین دیرین» و چندی پیش هم به عنوان مجری در برنامه «چهل تیکه» دیده شده است، می‌گوید برای تمام این رشته‌ ها آموزش دیده و به نظرش در هیچ حوزه ای بد کار نکرده است.

این هنرمند که در عرصه‌های مختلف صداپیشگی، خوانندگی، اجرا و بازیگری فعالیت دارد، درباره حضور در عرصه های مختلف هنری به ایسنا گفت: به هر حال من سال هاست که در این حوزه‌ ها فعالیت دارم و فکر می ‌کنم در هر حوزه هم موفق بوده ام و بد کار نکرده ام. از آنجا که با علاقه و شناخت به هر یک از این رشته ها پرداخته ام و آموزش‌ های لازم را هم دیده ام، مشکلی ندارم و همیشه هم سعی کرده‌ ام عملکرد خوبی داشته باشم.

بیشتربخوانید

قسمت پنجم سریال پایتخت ۴ + فیلم

علیمردانی که این شب ها «پایتخت۴» با بازی او به روی آنتن آی فیلم می‌رود، عنوان کرد که متاسفانه خودش مخاطب هیچ شبکه ای نمی تواند باشد چرا که اصلاً وقت نمی‌کند تلویزیون ببیند.

او همچنین افزود: آنقدر درگیرم و سرم شلوغ است که وقتی برای تلویزیون تماشا کردن نمی ‌ماند. شنیده اید که می ‌گویند کوزه گر از کوزه شکسته آب می خورد؟ این حکایت من است. اینقدر درگیر تولید هستم که زمان کم می آورم.

این بازیگر درباره بازی در نقش بائو در سریال «پایتخت ۴» گفت: با محسن تنابنده در سریال «مامور بدرقه» همکار بودیم و اتفاقاً در این سریال نقش یک مازندرانی را بازی می‌ کردم. این نقش آفرینی در ذهن تنابنده مانده و بعد از طراحی شخصیت بائو، برای ایفایش به من فکر کرده بود. منتها آن زمان من خیلی گرفتار بودم. بازیگران دیگری هم برای این نقش کاندیدا بودند اما انگار قسمت بود که من بائو بشوم. تنابنده اصرار داشت به حضورم در پایتخت و در نتیجه، به تیم بازیگران این سریال پیوستم.

او درباره محبوبیت و دیده شدن شخصیت بائو در کنار شخصیت‌های طنازی چون نقی و ارسطو توضیح داد: به نظرم برگ برنده اصلی بائو گریم خاص و متفاوتش است، البته شخصیت پردازی خیلی خوبی هم بر روی این کاراکتر انجام شده بود. تنابنده بر روی گریم بائو خیلی حساس بود. گریم به نسبت سنگینی بر روی صورتم انجام شد. حتی بر روی جزئیات لباس هم همفکری های زیادی شد. برای مثال، به این نتیجه رسیدیم که با کت و شلوار صندل به پا کند، آن هم با جوراب سفید. این تضاد، جذابیت به دنبال داشت. بائو اگرچه در ابتدای سریال شخصیتی جدی دارد اما هر چه از قصه می گذرد رگه‌ های طنز در نوع رفتار و گفتار او مشاهده و پررنگ می‌ شود. بائو قسمت به قسمت بیشتر در سریال جا می‌ افتد و جایگاه خودش را پیدا می‌کند.

علیمردانی درباره این نقش افزود: من برای نقش بائو خیلی وقت گذاشته ام و زحمت کشیده ‌ام. بائو در اصل یک نقش جدی بود که باید در میان آدم های طناز پایتخت نقش ‌آفرینی می ‌کرد. اتفاقاً خودم هم این نقش را جدی بازی کردم، منتها این کاراکتر در قصه و در میان سایر شخصیت ها خوب جا افتاد و دیده شد. همه چیز دست به دست هم داد تا بائو آنی شود که می بینید. فکر می کنم بائو همه را راضی کرده است؛ هم سازندگان پایتخت را و هم مخاطبان این سریال را. خودم هم این کاراکتر را دوست داشتم و برایم راضی کننده بود. وقتی همه چیز یک سریال درست باشد جزئیات هم درست از آب درمی ‌آید و هر کاراکتری به اندازه خودش دیده می‌شود.

علیمردانی در پاسخ به این سوال که چرا نقش بائو در سریال «پایتخت» ادامه دار نشد؟ توضیح داد: به هر حال قصه سریال در سری های بعدی به سمت دیگری رفت که شاید جای کاری برای بائو نداشت. البته خودم هم گرفتاری های کاری فراوانی دارم و واقعاً برایم دشوار است که بخواهم چند ماه را برای یک سریال وقت بگذارم.

او درباره صحبت کردن به لهجه مازندرانی در سریال «پایتخت» هم گفت: نه، قبلا هم با لهجه مازندرانی صحبت کرده بودم از جمله در همان سریال مامور بدرقه. در «دیرین دیرین» هم از لهجه مازندرانی استفاده کرده بودم. به نظرم یکی از دلایل اصرار تنابنده به بازی ام در نقش بائو هم به تسلطم به لهجه مازندرانی بازمی ‌گشت.

علیمردانی درباره بازخوردی که از مخاطبان «پایتخت» برای نقش بائو گرفته است اظهار کرد: گریمی که بر روی صورتم بود باعث شد که در چند قسمت ابتدایی سریال خیلی ها متوجه نشوند که من بائو هستم. اما با گذشت زمان، شناخته شدم. مردم بائو را دوست داشتند و نسبت به خودم هم اظهار لطف و محبت می کردند.

او در پایان در توضیح فعالیت های اخیرش گفت: در یک سریال بازی می کنم که به میانه راه رسیده ایم اما اجازه ندارم اطلاعاتی درباره آن بدهم. همچنین تعهد دارم هفته ای ۴۰ دقیقه هم «دیرین دیرین» را کار کنم و به پخش برسانم.

محمدرضا علیمردانی به جز سریال «پایتخت ۴» در آثاری همچون «نوروز ۷۶»، «آشتی‌ کنان»، «روز رفتن»، «تاوان»، «گل یا پوچ»، «مامور بدرقه»، «حراج» و «هفت ماهگی» به ایفای نقش پرداخته است.

منبع: ایسنا انتهای پیام/

باشگاه خبرنگاران جوان وب‌گردی وبگردی

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.yjc.news

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

علت تلخی دهان چیست، درمان های خانگی تلخی دهان
پخش زنده کربلا از ماهواره ۱۴۰۱ | پخش زنده کربلا با کیفیت بالا | زیارت آنلاین کربلا
آیا روی ماه یاحسین نوشته ۱۴۰۱ | عکس ماه امشب | عکس ماه که روش نوشته یا حسین
آلف مانگا | alef manga | الف مانگا پرسپولیس کیست | الف مانگا بازیکن فوتبال
نقش ابراهیم اشتر در مختارنامه | مالک اشتر کیست
دلنوشته شام غریبان ۱۴۰۱ | متن شام غریبان عاشقانه | متن برای شمع شام غریبان
ادارات خوزستان فردا تعطیل است ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | اهواز فردا تعطیل است
امار فوتی های کرونا امروز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | آمار کرونا امروز ایران ۱۴۰۱
متن شام غریبان مرده ۱۴۰۱ | متن شام غریبان پدر | متن شام غریبان مادر فوت شده
بیو شام غریبان ۱۴۰۱ | کپشن شام غریبان | جمله برای شام غریبان
متن شام غریبان برای استوری ۱۴۰۱ | فیلم شمع شام غریبان امام حسین
استوری شام غریبان ۱۴۰۱ | متن کوتاه برای شام غریبان | دعا برای شام غریبان
دلیل مرگ مهران غفوریان ۱۴۰۱ | پیج اصلی مهران غفوریان | مهران غفوریان الان کجاست
ایا فردا سه شنبه 18 مرداد 1401 تعطیل است + بانک ها و ادارات
تعطیلی خوزستان اهواز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ بانکها و ادارات