مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: برای فردا در سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، یزد و هرمزگان هشدار سطح قرمز درباره تشدید بارش ها صادر شده است.

صادق ضیائیان گفت: جنوب کرمان و بخش‌هایی از هرمزگان دیروز درگیر سامانه بارشی شدند، این سامانه بارشی قدرتمند بوده و شدت و تداوم بارش‌ها نیز زیاد است، به همین دلیل بالاترین سطح هشدار از سوی سازمان هواشناسی در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و یزد، هرمزگان، صادر شده است.

 به گفته مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی ، در اثر این بارش‌ها بسیاری از راه‌ها در استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان قطع شده و این وضعیت ادامه دارد. فردا چهارشنبه نیز جنوب یزد دچار بارش‌های شدید و خطرناک خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود این وضعیت در جنوب سیستان و بلوچستان متمرکز شود.

 روز پنجشنبه استان کرمان، نیمه شمالی استان سیستان و بلوچستان، فارس، بوشهر، یزد و بخش‌هایی از استان هرمزگان نیز درگیر بارش‌ها خواهد شد و استان اصفهان هم بارانی می‌شود، همچنین بخش‌هایی از استان چهارمحال و بختیاری نیز با بارش همراه خواهد شد.

 بارش‌ها روز جمعه در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و شمال استان خوزستان ادامه خواهد داشت.