• سایر
  • تاریخ انتشار ۱۴۰۱-۰۵-۰۵

          دریافت گذرنامه اینترنتی

دریافت گذرنامه اینترنتیمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

دریافت گذرنامه اینترنتی را از این سایت دریافت کنید.

ثبت نام و تمدید اینترنتی گذرنامه (پاسپورت)

epl Online

اطلاعات روز تجارت خارجی

epl Online اطلاعات روز تجارت خارجی ثبت نام و تمدید اینترنتی گذرنامه (پاسپورت)

به علت ایپدیمی کرونا نیروی انتظامی ایران اقدام به راه اندازی سامانه ثبت نام  و تمدید اینترنتی گذرنامه کرده است.

ثبت نام در این سامانه از طریق سایت https://pgozar.epolice.ir امکانپذیر می باشد.

برای ثبت نام در پرتال درخواست گذرنامه الکترونیکی شما می بایستی رعایت نکات زیر لازم است

1- کدملی متقاضی

2- شماره موبایل متقاضی (باید متعلق به کدملی باشد)

بعد از ثبت نام وارد پرتال می شوید که شامل مراحل زیر می باشد

مرحله اول درخواست شامل مشخصات فردی

کدملی، نام و نام خانوادگی، نام پدر، جنسیت، شماره شناسنامه، تاریخ تولد، تاریخ صدور شناسنامه، وضعیت تاهل، سریال شناسنامه، سری شناسنامه، دین،مذهب، تلفن همراه، نام به انگلیسی، نام خانوادگی به انگلیسی، لاتین به نام پدر

مرحله دوم درخواست گذرنامه ( سایر مشخصات)

محل مراجعه برای دریافت خدمت که شامل شهر و دفتر پلیس 110 می باشد.

مشخصات محل تولد

مشخصات محل صدور شناسنامه

مشخصات درخواست شخص شامل کشور محل اقامت دائم، کشور مقصد، منظور از مسافرت، مرز خروج

مشخصات تحصیلی شامل میزان تحصیلات و رشته تحصیلی

اطلاعات ورود و خروج

تاریخ آخرین ورود، تاریخ آخرین خروج، نام کشورهایی که قصد عبور یا توقف دارید

معرف شامل نام و نام خانوادگی شغل، شرح شغل، آدرس منزل، تلفن منزل، تلفن همراه

برای ثبت نام حضوری نیاز به مراجعه به دفاتر پلیس + 10 می باشد و نیاز به مدارک زیر می باشد :

3- موارد مشترک میان بانوان و آقایان:

مدارکی که می‌بایست توسط کلیه متقاضیان ارائه گردد:

1-3) اصل شناسنامه و کارت ملی و یا تأئیدیه ثبت احوال برای کلیه متقاضیان.

2-3) ارائه اصل آخرین گذرنامه (در صورت معتبر بودن)

3-3) عکس بیومتریک (جهت آشنایی با عکس بیومتریک به این لینک مراجعه نمایید: http://epolice.ir/page.php?68 )

الف: آقایان بدون کلاه، عینک، کراوات، زیور آلات و آرایش مو و محاسن به طوری که پیشانی و گوش‌ها مشخص باشند. همچنین رنگ لباس و زمینه یکسان نباشد.

ب: خانم‌ها با حجاب کامل بدون آرایش و زیورآلات، با استفاده از روسری و یا مقنعه ساده و تیره به طوری که گردی صورت مشخص باشد. (برای دختران بالای 6 سال با حجاب کامل)

4-3) اجازه محضری برای افراد زیر 18 سال از سوی پدر و یا قیم قانونی.

5-3) افراد بالای 15 سال ضمن حضور در دفتر می‌بایست شناسنامه عکسدار ارائه نمایند.

6-3) افراد زیر 15 سال ضمن حضور در دفتر می‌بایست گواهی اشتغال به تحصیل، دفترچه بیمه و یا گذرنامه عکسدار ارائه نمایند.

توجه: برای افراد زیر 6 سال،کودک می‌بایست در دفتر حاضر شده و ولی کودک یک قطعه عکس از کودک خود را ارایه نماید.

7-3) بازنشستگان نظامی که 5 سال تمام از بازنشستگی آنها نگذشته است ارائه نامه از حفا یگان مربوطه الزامی است.

8-3) بازنشستگان نظامی که 5 سال از بازنشستگی آنها می‌گذرد می‌بایست اصل و کپی کارت کانون بازنشستگان را ارایه دهند (نیازی به ارایه گواهی از سازمان متبوع نمی‌باشد).

9-3) نظامیان شاغل می‌بایست نامه موافقت حفا یگان مربوطه را ابتدا به دبیرخانه اداره گذرنامه ارائه و پس از ثبت به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ارایه نمایند.

4- موارد مربوط به بانوان:

1-4) اجازه محضری برای بانوان متأهل از سوی همسر.

توجه: بانوان مقیم خارج در صورتی که شوهر خارجی اختیار نموده باشد نیازی به اجازه محضری همسر ندارند، همچنین اقامت با گذرنامه ایرانی قابل قبول است.

توجه: بانوانی که همسر آنها فوت نموده، می‌بایست اصل گواهی فوت همسر و یا اصل شناسنامه باطل شده همسر و بانوان مطلقه می‌بایست اصل طلاق‌نامه را ارائه نمایند.

5- موارد مربوط به آقایان:

1-5) ارائه اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت صرفاً هوشمند(کارت‌های قدیمی اعتبار ندارند) و یا موافقت‌نامه سازمان وظیفه عمومی برای مشمولین.

توجه 1: کسانی که اقدام به تعویض کارت پایان خدمت یا معافیت قدیمی به هوشمند نموده‌اند، بعد از گذشت 24 ساعت از درخواست تعویض، می‌توانند با ارایه برگه ثبت درخواست تعویض کارت به افسران گذرنامه مستقر در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، درخواست صدور یا تعویض گذرنامه دهند.

توجه 2: آقایان بالای 50 سال احتیاج به ارایه کارت پایان خدمت ندارند.

2-5) آقایان دانشجو و یا دانش آموز برای خروج از کشور می‌بایست نامه از محل تحصیل خود دریافت و به سازمان وظیفه عمومی تحویل نمایند.

6- چند نکته مهم:

1-6) برای متولدین خارج از کشور ارایه مدرک نحوه ورود الزامی است.

2-6) برای ابطال گذرنامه‌هایی که بالای یک سال اعتبار دارند ارائه نامه از ادارات گذرنامه الزامی است.

——————————————————————————–

نحوه اقدام درخصوص افرادی که گذرنامه معتبر آنها مخدوش بوده و یا آن را مفقود نموده‌اند:

شهروندان تهران جهت اعلام فقدان و تعویض گذرنامه مخدوش – بررسی ممنوعیت فقط می‌بایست به اداره گذرنامه تهران بزرگ واقع در خیابان مطهری، خیابان کوه نور مراجعه نمایند.

توجه: افرادی که اعتبار گذرنامه آنها به اتمام رسیده و مفقود یا مخدوش گردیده است نیازی به اعلام فقدان نداشته و می‌توانند مستقیماً به دفاتر مراجعه نمایند.

معرفی سامانه:

پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا در راستای سیاست مبنی بر گسترش حوزه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری تمهیداتی در دستور کار قرار داده است. با توجه به فراگیری بیماری کرونا به جهت کاهش ترددها و جلوگیری از مراجعه حضوری افراد به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی و همچنین خدمت رسانی شایسته مقدماتی فراهم گردیده است تا امکان ثبت غیرحضوری درخواست صدور گذرنامه برای متقاضیان ارجمند فراهم گردد.

به دلیل ضریب امنیتی بسیار بالای گذرنامه، در سنوات گذشته حضور شخص برای ثبت درخواست در دوایر پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا و یا دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی الزامی بود لیکن با راه اندازی سامانه احراز هویت در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی متقاضیان عزیز می¬توانند بعد از اولین حضور و احراز هویت خویش در دفاتر به مدت سه سال خدمات غیر حضوری دریافت کنند. بر این اساس ثبت درخواست غیرحضوری گذرنامه منحصرا برای متقاضیانی ممکن می باشد که طی سه سال گذشته در دفاتر پلیس+10 احراز هویت شده اند.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : eplonline.ir

ثبت نام گذرنامه اینترنتی

در این مقاله به ارائه مطالبی در رابطه با نحوه دریافت غیرحضوری پاسپورت و ثبت درخواست آنلاین گذرنامه پرداخته شده است .

ثبت نام گذرنامه اینترنتی

متقاضیان دریافت پاسپورت می توانند به صورت الکترونیکی و غیرحضوری با مراجعه به سایت و یا اپلیکیشن مربوطه و با طی کردن مراحل ثبت درخواست و پرداخت هزینه مورد نیاز به صورت آنلاین ، درخواست دریافت اینترنتی گذرنامه را ثبت و پس از چند روز پاسپورت خود را از طریق اداره پست درب منزل تحویل بگیرند .

پاسپورت هر کشور به منزله شناسنامه بین المللی ساکنین آن کشور بوده که برای مسافرت های بین المللی خود به آن نیاز دارند و در واقع بدون به همراه داشتن گذرنامه کشور خود اجازه خروج از مرزها را نخواهند داشت ، به همین منظور قبل از خروج باید اقدام به تهیه گذرنامه معتبر برای خود کنند .

برای تهیه گذرنامه از دو روش می توان استفاده کرد ، در روش اول با مراجعه حضوری به دفاتر پلیس 10+ و ارائه مدارک ، اطلاعات و پرداخت هزینه مورد نظر اقدام به ثبت نام و دریافت پاسپورت می کنند . اما در روش دوم که به تازگی ممکن شده است می توان به صورت غیر حضوری و الکترونیکی اقدام به ثبت درخواست گذرنامه کرد .

از آنجایی که این روش به تازگی ممکن شده است لذا برای بسیاری از افراد نحوه انجام ثبت درخواست صدور گذرنامه به صورت آنلاین جای سوال دارد ، بنابراین در ادامه به ارائه مطالبی در رابطه با نحوه دریافت اینترنتی پاسپورت پرداخته شده است .

نحوه ثبت نام اینترنتی و غیرحضوری گذرنامه

همانطور که گفته شد با توجه به ضریب امنیتی بسیار بالای پاسپورت حضور شخص متقاضی به هنگام ثبت درخواست دریافت گذرنامه در دفاتر پلیس 10+ الزامی می باشد ، اما در 5 آبان ماه سال جاری و با توجه به شیوع بیماری همه گیر کرونا رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا از آماده شدن مقدمات اجرایی شدن طرحی با عنوان دریافت غیر حضوری گذرنامه خبر داد .

بر اساس این طرح به زودی از طریق سایت اداره گذرنامه، امکان اقدام  ثبت الکترونیکی درخواست اولیه دریافت گذرنامه برای شهروندان به منظور جلوگیری از مراجعه حضوری افراد به دفاتر پلیس فراهم خواهد شد . لازم به ذکر است که ثبت درخواست اینترنتی گذرنامه تنها پس از انجام احراز هویت حضوری شخص متقاضی ممکن می باشد و حتی با داشتن وکیل مهاجرت باید شخصا اقدامات لازم انجام شود .

لازم به ذکر است که ثبت درخواست غیرحضوری گذرنامه تنها پس از انجام احراز هویت حضوری شخص متقاضی ممکن می باشد .

در حال حاضر، امکان دریافت پاسپورت الکترونیکی از طریق سامانه ثبت نام اینترنتی درخواست گذرنامه الکترونیکی egozar.epolice.ir برای ایرانیان داخل کشور فراهم شده است.

به محض اطلاع از زمان دقیق اجرای طرح و اپلیکیشن مورد نظر متن مقاله بروز رسانی خواهد شد  .

بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای دریافت پاسپورت

روش جایگزین ثبت درخواست غیرحضوری گذرنامه

با توجه به این که در حال حاضر امکان دریافت اینترنتی پاسپورت وجود ندارد ، لذا متقاضیان دریافت پاسپورت باید از طریق مراجعه حضوری اقدام به ثبت درخواست خود کنند اما پرداخت عوارض خروج از کشور، از طریق سامانه پرداخت عوارض خروج از کشور میسر است. برای دریافت حضوری پاسپورت متقاضی باید به یکی از دفاتر پلیس 10+ مراجعه کرده و با ارائه مدارک مورد نیاز ( شناسنامه ؛ کارت ملی , یک قطعه عکس بیومتریک و ... ) ، دریافت و تکمیل فرم های مخصوص درخواست ثبت گذرنامه و پرداخت هزینه مربوطه اقدام به ثبت درخواست خود کند .

از جمله شرایطی که برای ارائه مدارک به صورت حضوری وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد :

داشتن عکس مخصوص پاسپورت

داشتن حجاب کامل ، نداشتن آرایش بیش از حد ، واضح بودن عکس ، نداشتن روتوش بیش از حد ، عدم استفاده از عینک ، کلاه ، وسایل زینتی صورت و وسایلی از این دست در عکس پاسپورت بانوان .

مشخص بودن تمامی اجزا صورت به ویژه گوش ها ، نداشتن آرایش صورت ، عدم آرایش غیر متعارف ریش و صورت ، استفاده نکردن از وسایل زینتی صورت ، کلاه ، عینک ، زنجیر و سایر وسایل از این دست در عکس مخصوص پاسپورت آقایان .

ارائه اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی

رضایت نامه محضری پدر یا سرپرست قانونی برای متقاضیان زیر سن قانونی

ارائه اجازه نامه محضری همسر یا ارائه اصل گواهی فوت همسر و یا ارائه اصل طلاق نامه برای بانوان متاهل .

برای بانوانی که مقیم خارج از کشور هستند و یا همسر آن ها دارای تابعیت غیر ایرانی می باشد اجازه محضری همسر لازم نمی باشد .

ارائه اصل کارت پایان خدمت یا معافیت و یا موافقت نامه سازمان وظیفه عمومی برای متقاضیان آقا .

تنها کارت های پایان خدمت و یا معافیت هوشمند پذیرفته می شوند و کارت های قدیمی مورد قبول نمی باشند .

ارائه گواهی اشتغال به تحصل برای متقاضین آقایی که دانشجو و یا دانش آموز هستند .

هزینه صدور پاسپورت و تمدید پاسپورت در حال حاضر و در سال 99 در حدود 113500 تومان می باشد که باید در روز ثبت نام از طریق دستگاه های کارتخوان موجود در دفاتر پلیس 10+ پرداخت گردد . پس از ثبت موفقیت آمیز دریافت گذر نامه به فاصله یک هفته تا 10 روز پاسپورت شخص به وسیله اداره پست به آدرسی که در هنگام ثبت نام یادداشت کرده است ارسال میگردد . لازم به ذکر است که در حال حاضر تنها دریافت پاسپورت به صورت حضوری ممکن می باشد .
برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.heyvalaw.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب