نتایج آزمون کنکور 1401

نتایج آزمون کنکور 1401بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

نتایج آزمون کنکور 1401 را از این سایت دریافت کنید.

اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱

در این مطلب روش اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱ را به صورت گام به گام و تصویری بررسی کرده ایم همچنین زمان اعلام نتایج اولیه و نهایی کنکور 1401 نیز با توجه به سال های قبل ذکر شده است.

اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱

اگر در خصوص دریافت نتایج کنکور  ۱۴۰۱ سوالی دارید

اگر در خصوص دریافت نتایج کنکور  ۱۴۰۱ سوالی دارید

عناوین اصلی این مقاله:

مقدمه

سایت اعلام نتایج کنکور سراسری۱۴۰۱

زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۱

نحوه مشاهده اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱

اعلام نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۱

نکات اعلام نتایج کنکور۱۴۰۱

نتیجه گیری سوالات متداول مقدمه

 نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱ درست مانند سال‌های گذشته در طی دو مرحله نتایج اولیه کنکور و نتایج نهایی کنکور منتشر خواهند شد. داوطلبان می‌توانند بعد از اعلام نتایج کنکور 1401 به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و طبق روش‌هایی که در ادامه توضیح خواهیم داد جواب کنکور خود را مشاهده نمایند. زمان اعلام نتایج اولیه کنکور۱۴۰۱ نیمه اول مردادماه و زمان اعلام نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۱ نیمه دوم شهریور ماه اعلام شده است و زمان دقیق آن بعد از برگزاری آزمون سراسری توسط سازمان سنجش اطلاع رسانی خواهد شد.

معمولاً نتایج اولیه کنکور متقاضیان به فاصله یک ماه از برگزاری کنکور اعلام می‌شود. در این مرحله داوطلبان می‌توانند نتایج اولیه آزمون خود که شامل رتبه، تراز و درصد پاسخگویی به سؤالات توسط داوطلب است را دریافت کنند. متقاضیان می‌توانند با توجه به نتایج اولیه خود اقدام به انتخاب رشته نمایند. سپس نتایج نهایی کنکور 1401 و نتایج انتخاب رشته داوطلبان در شهریور ماه اعلام می‌شود.

در این صورت تمامی شرکت‌کنندگان در کنکور، برای مشاهده نتایج آزمون خود می‌توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. در ادامه با راهنمای تصویری مشاهده نتایج کنکور ۱۴۰۱  همراه باشید تا بتوانید به راحتی نتایج آزمون سراسری خود را ببینید.

سایت اعلام نتایج کنکور سراسری۱۴۰۱

تنها منبع معتبر و سایت اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱ ، سایت سازمان سنجش است. بسیاری از شرکت‌کنندگان در کنکور سراسری بعد از برگزاری آزمون به دنبال زمان اعلام نتایج می‌گردند و هر خبری که مربوط با این موضوع باشد را دنبال می‌کنند. بهتر است بدانید که لازم نیست سایت‌ها و خبرگزاری‌های مختلف را برای پیدا کردن خبری در مورد زمان اعلام نتایج آزمون سراسری چک کنید. تنها کافی است به سایت سازمان سنجش سر بزنید. در زیر می‌توانید تصویر صفحه اول این سایت را مشاهده کنید.

همانطور که مشاهده می‌کنید در همان صفحه اول این سایت بخشی با عنوان «سراسری» وجود دارد. در این بخش آخرین اخبار مربوط به کنکور سراسری به محض منتشر شدن بارگذاری می‌شود. همانطور که اشاره کردیم به احتمال زیاد نتایج اولیه کنکور در مرداد ماه اعلام خواهند شد. بنابراین در این زمان اگر سایت سازمان سنجش را چک کنید در بخش سراسری لینکی با عنوان « اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری سال 1401 » مشاهده خواهید کرد. همیشه در کنار جدیدترین مطالب سایت یک عبارت «جدید» که با رنگ قرمز مشخص می‌شود وجود دارد درنتیجه داوطلبان می‌توانند به راحتی وارد بخش اعلام نتایج شوند.

بنابراین بعد از برگزاری کنکور داوطلبان می‌توانند در اوایل مرداد ماه برای دریافت نتایج کنکور ۱۴۰۱ به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنند. در ادامه روش دریافت و بررسی نتایج اولیه و نهایی کنکور را توضیح خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: کنکور۱۴۰۱

به کانال تلگرام ما بپیوندید

به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید

زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۱

طبق زمان بندی که در دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۱ اعلام شده است، زمان اعلام نتایج اولیه کنکور۱۴۰۱ در نیمه اول مرداد ماه و زمان اعلام نتایج نهایی کنکور۱۴۰۱ در نیمه دوم شهریور ماه خواهد بود. البته این زمان بندی قطعی نبوده و با توجه به اینکه بیماری کرونا هنوز در کشور بحرانی است در صورتی که تاریخ آزمون تغییر کند احتمال تغییر زمان اعلام نتایج کنکور 1401 نیز وجود دارد.

به این ترتیب داوطلبان می توانند از اوایل مرداد ماه انتظار انتشار کارنامه اولیه خود را داشته باشند. افرادی که با توجه به نتایج کارنامه اولیه خود انتخاب رشته می کنند هم به احتمال زیاد می توانند در اواخر شهریور ماه نتایج نهایی آزمون خود را دریافت نمایند.

بیشتر بخوانید: انتخاب رشته کنکور

نحوه مشاهده اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱

در این بخش روش کامل دریافت نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱ را با هم بررسی می کنیم. بعد از اعلام نتایج اولیه داوطلبان باید به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنند. در صفحه اول این سایت و در بخش مربوط به کنکور سراسری لینکی با عنوان « اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری سال 1401 » خواهد داشت که مانند تصویر زیر به نظر می رسد.

این تصویر مربوط به اعلام نتایج کنکور سال قبل است، با این وجود لینک نتایج کنکور ۱۴۰۱ هم به همین شکل خواهد بود. بعد از کلیک کردن بر روی لینک ذکر شده داوطلبان به صفحه ای که می توانید تصویر آن را در زیر مشاهده کنید هدایت خواهند شد.

در این صفحه سه روش برای مشاهده نتایج اولیه کنکور وجود دارد که برای استفاده از هر روش باید اطلاعات مشخص شده را وارد کنید. در روش اول نیار به شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولد دارید. روش دوم شامل : شماره پرونده، کد رهگیری و شماره شناسنامه است و برای استفاده از روش سوم باید شماره پرونده، شماره سریال شناسنامه و شماره شناسنامه خود را وارد نمایید. این اطلاعات بر روی برگه ثبت نام و کارت ورود به جلسه کنکور وجود دارند. در صورتی که این اطلاعات را در اختیار ندارید لازم نیست نگران باشید، زیرا به راحتی می توانید شماره داوطلبی و شماره پرونده خود را با استفاده از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش دریافت کنید. روش این کار را در بخش های بعدی توضیح خواهیم داد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.hamrahmoshaver.com

نتایج کنکور ۱۴۰۱

در این مقاله هیوا راهنمای جامع جهت اطلاع از زمان و نحوه مشاهده نتایج اولیه و نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۱ رشته های ریاضی تجربی انسانی هنر و زبان ارائه شده است.

اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱

نتایج کنکور سراسری رشته های تجربی، انسانی، ریاضی، هنر و زبان ۱۴۰۱در دو مرحله نتایج اولیه و نتایج نهایی منتشر می شود. داوطلبان می توانند در بازه زمانی مشخص، با استفاده از اطلاعلات ثبت نامی شماره پرونده و شماره داوطلبی نتایج این دو مرحله را از طریق سایت sanjesh.org مشاهده نمایند.

برای مشاوره اعلام نتایج کنکور سراسری 1401

برای مشاوره اعلام نتایج کنکور سراسری 1401

پس از برگزاری کنکور سراسری 1401 متقاضیان می توانند نتایج کنکور سراسری را در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مشاهده نمایند. هر ساله نتایج طی دو مرحله منتشر شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. نتایج اولیه کنکور سراسری سال گذشته در دهه اول مرداد ماه برای تمامی داوطلبان کنکور سراسری و دانشگاه آزاد به صورت یکپارچه اعلام شده و وضعیت علمی داوطلبان را مشخص کرد.

نتایج اولیه کنکور سراسری 1401 در اواسط مرداد ماه اعلام می شود.

متقاضیان بر اساس کارنامه اولیه کنکور سراسری خود می توانند نسبت به انتخاب رشته این آزمون اقدام نمایند. پس از آن سازمان سنجش به بررسی فرم انتخاب رشته داوطلبان پرداخته و نتایج نهایی کنکور سراسری تجربی، ریاضی و انسانی 1401 را در هفته اول مهر برای تمامی دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان اعلام و محل قبولی آن ها را مشخص می کند. در ادامه نحوه مشاهده نتیجه اولیه و نهایی کنکور ۱۴۰۱ را در اختیار داوطلبان قرار دادیم.

نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۱

سازمان سنجش بعد از برگزاری کنکور سراسری 1401، اقدام به تصحیح پاسخبرگ تمامی داوطلبان شرکت کننده در این آزمون کرده و کارنامه اولیه کنکور سراسری را برای تمامی داوطلبان متقاضی دانشگاه سراسری و آزاد در سایت خود به نشانی sanjesh.org منتشر می کند.

تمامی داوطلبانی که در کنکور سراسری رشته های ریاضی، انسانی، تجربی، هنر و زبان ۱۴۰۱ ثبت نام کردند همزمان با انتشار نتیجه اولیه این آزمون می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده، کارنامه اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۱ را مشاهده کنند. نتایج اولیه کنکور سراسری 1401 شامل اطلاعاتی مانند رتبه، نمره آزمون، درصدهای هر درس و ... می باشد.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۱نتایج اولیه کنکور سراسری سال گذشته مرداد ماه بر روی سایت سنجش قرار گرفت. از آن جایی که پس از اعلام نتایج داوطلبان مراحل دیگری نظیر انتخاب را پیش رو دارند، پیشنهاد می کنیم عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام کنکور سراسری هیوا باشید تا از تمامی اخبار مربوط به کنکور ۱۴۰۱ مطلع گردید.نتایج اولیه کنکور 1401 در اواسط مرداد ماه اعلام می شود.نحوه مشاهده نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱

داوطلبان به منظور مشاهده جواب اولیه آزمون سراسری و اطلاع از نتیجه خود می بایست در زمان مشخص شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و بصورت اینترنتی اقدام به دریافت کارنامه اولیه کنکور سراسری کنند. برای اطلاع از نحوه مشاهده نتایج اولیه کنکور سراسری 1401 به این قسمت توجه نمایید :

۱

ورود به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org از منوی سمت راست

۲

کلیک روی لینک کارنامه اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری 1401

۳

انتخاب یکی از سه روش زیر، و وارد کردن اطلاعات خواسته شده در روش انتخابی

شماره شناسنامه و سال تولد و شماره داوطلبی

شماره پرونده و کد رهگیری 16 رقمی موجود در رسید ثبت نام و شماره شناسنامه

شماره پرونده و شماره شناسنامه و شماره سریال شناسنامه

کارنامه اولیه کنکور سراسری داوطلبان را در نحوه اولویت بندی رشته محل های انتخابی یاری نموده و به داشتن انتخاب رشته ای دقیق و بی نقص کمک می کند. از این رو به متقاضیان توصیه می کنیم حتما به رتبه و تراز مندرج در کارنامه خود توجه نموده و برای جلوگیری از اشتباهات رایج در انتخاب رشته کنکور سراسری تمامی فاکتورهای علاقه، مسافت، هیئت علمی دانشگاه، شهریه دانشگاه ها و دوره های شهریه پرداز (شهریه پردیس خودگردان، شهریه دانشگاه آزاد، شهریه کارشناسی شبانه) را در نظر بگیرند.

بیشتر بخوانید: رتبه های برتر کنکور 1401

مشاوره اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۱

بعد از انتشار کارنامه اولیه کنکور 1401، مرحله مهم و سرنوشت ساز انتخاب رشته شروع می شود. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های سراسری که مجاز به انتخاب رشته در یکی از دوره های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان شدند، پس از مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری، می توانند اولویت های خود را مشخص کرده و در فرم اینترنتی انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱ وارد نمایند.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.heyvagroup.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب