آلمان خواستار مصرف کمتر است زیرا گازپروم شیر گاز را بیشتر می‌بنددآلمان خواستار مصرف کمتر است زیرا گازپروم شیر گاز را بیشتر می‌بندد

جریان گاز از طریق نورد استریم 1 در روز چهارشنبه به یک پنجم ظرفیت خط لوله کاهش یافت، که رگولاتور شبکه آلمان را بر آن داشت تا درخواست دیگری از خانوارها و صنعت برای صرفه جویی در مصرف گاز و اجتناب از جیره بندی صادر کند.

این کاهش جریان دو روز پس از آن صورت می گیرد که گازپروم مالک اکثریت خط لوله، کاهش بیشتر تحویل را اعلام کرد، که آخرین ضربه دردناک به اقتصاد برتر اروپا است که هنوز تا حد زیادی به سوخت وابسته است.

کلاوس مولر، رئیس تنظیم‌کننده آلمان، گفت که آلمان همچنان می‌تواند از کمبود گاز جلوگیری کند که باعث می‌شود فاز بعدی یک طرح اضطراری که منجر به جیره‌بندی می‌شود را آغاز کند.

ا ما او گفت که برای کاهش مصرف گاز نیازمند تلاش‌های صنعت و مصرف‌کنندگان است. مولر گفت: نکته مهم صرفه جویی در مصرف گاز است.

یونیپر بزرگترین واردکننده گاز روسیه در آلمان، همچنین گفت که تنها یک پنجم حجم مورد توافق را از گازپروم دریافت کرده است. این شرکت گفته است که احتمالاً اقدامات قانونی را علیه تامین کننده روسی خود آغاز خواهد کرد.

آلمان در حال حاضر در فاز 2 یک طرح سه مرحله‌ای گاز اضطراری قرار دارد، با آخرین مرحله "اضطراری" که برای جلوگیری از جیره‌بندی راه‌اندازی می‌شود.

مولر گفت: اگر از من بپرسید که آیا (کمبود گاز) قریب الوقوع است، می گویم که اگر جریان 20 درصد باقی بماند و اگر بتوانیم در روزها و هفته های آینده همچنان به ذخیره سازی اضافه کنیم، هنوز کمبود فیزیکی گاز نداریم. که پیش نیاز فاز 3 خواهد بود.

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب