• سایر
  • تاریخ انتشار ۱۴۰۱-۰۵-۰۵

          بازیگر هارلی کویین

بازیگر هارلی کویینمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

بازیگر هارلی کویین را از این سایت دریافت کنید.

۲۰ بازیگر که می‌توانند نقش هارلی کویین را بازی کنند

مارگو رابی گفته که حتی خودش هم نمی‌داند که دوباره نقش هارلی کویین را بازی می‌کند یا نه. اگر او نباشد، چه کسی می‌تواند این نقش را ایفا کند؟

۲۰ بازیگر که می‌توانند نقش هارلی کویین را بازی کنند

جایگزین‌های احتمالی مارگو رابی

محمدرضا صفری ۷ مرداد ۱۴۰۰ ۴.۱ ذخیره

چندی پیش، مارگو رابی اعلام کرد که قرار است برای مدتی از ایفای نقش هارلی کویین (Harley Quinn) فاصله بگیرد. همچنین اضافه کرد که نمی‌داند چه وقتی برای بازی مجدد این نقش بازمی‌گردد و حتی آیا این کار را خواهد کرد یا خیر! با توجه به پروژه‌های آتی مارگو رابی در صنعت سینما، مثل یک فیلم از فرانچایز دزدان دریایی کارائیب و نقش باربی در فیلمی به همین نام، به نظر بازگشت مجدد او به این نقش به این زودی‌ها نخواهد بود.

با تمام این اوصاف اما به زودی فیلم The Suicide Squad با بازی مارگو رابی در نقش شخصیت هارلی کویین اکران می‌شود. طبق واکنش‌های اولیه‌ای که از این فیلم منتشر شده است، با اثری موفق طرف هستیم. از طرف دیگر، برادران وارنر به شدت به دنبال چنین دسته آثار موفق از کمیک‌های دی‌سی است تا بتواند دنیای سینمایی خود را پس از دردسرهای فراوان احیا کند.

در صورتی که The Suicide Squad نظر مخاطبان را جلب کند، ساختن آثار بیش‌تر بر اساس این فیلم و شخصیت‌های آن، که هارلی کویین گل سرسبدشان است، مطمئناً در دستور ساخت قرار می‌گیرد. اما اگر مارگو رابی نتواند برای حضور دوباره در نقش هارلی کویین قانع شود، یا برنامه کاری او با برنامه‌ریزی‌های برادران وارنر هماهنگ نباشد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

به احتمال زیادی برادران وارنر بیخیال هارلی کویین، یکی از پول‌سازترین و محبوب‌ترین شخصیت‌های خود نخواهد شد. از طرفی، به دلیل وجود یک مولتی‌ورس سینمایی، جایگزین کردن بازیگران برای این کمپانی چندان هم سخت نیست. همین الآن با سه بتمن (بن افلک، مایکل کیتون و رابرت پتینسون) و دو جوکر (جرد لتو وواکین فینیکس) فقط در مدیوم فیلم‌ها طرف هستیم. اگر چند بتمن و جوکر داریم، چرا چند هارلی کویین نداشته باشیم؟

با این فرض، لیستی تهیه کرده‌ایم که در آن ۲۰ بازیگر زن که احتمالاً بتوانند نقش هارلی کویین (یا یک نسخه از او در یکی از جهان‌های موازی) را ایفا کنند. با ویجیاتو همراه باشید تا نگاهی به این لیست کنیم.

۲۰. کارا دلوین

کارا دلوین کسی بود که در فیلم اول Suicide Squad هم حضور داشت ولی نه به عنوان هارلی کویین بلکه در نقش انچنترس (Enchantress). هنگامی که مشخص شد قرار است کارا در این فیلم ایفای نقش کند، تصورات اولیه از ایفای نقش معشوقه جوکر بود اما در نهایت او را در نقش انچنترس دیدیم.

با توجه به این که کارا دلوین بیش‌تر به عنوان یک مدل فعالیت دارد تا بازیگر، تقویم کاری او نیز نسبت به اکثر بازیگرانی که می‌توانند نقشی همچون هارلی کویین را بازی کنند، خلوت‌تر خواهد بود. آشنایی کارا با حال و هوا و جو اثری مثل Suicide Squad نیز می‌تواند یک نکته مثبت برای او باشد تا نقش یک هارلی کویین از دنیایی موازی را بازی کند.

۱۹. ان هتوی

هنگامی که ان هتوی برای ایفای یک نقش در فیلم The Dark Knight Rises تست بازیگری می‌داد، به خودش این اطمینان را داده بود که کریستوفر نولان نمی‌خواهد به سراغ شخصیتی برود که میشل فایفر به خوبی آن را به تصویر کشیده بود. در واقع ان فکر می‌کرد قرار است نقش هارلی کویین را در The Dark Knight Rises بازی کند و در اوایل طول تست، تمرکزش روی به تصویر کشیدن هارلی کویین بود تا این که نولان به او خبر داد که برای نقش کتوومن در نظر گرفته شده است.

مدتی است که بین ان هتوی و آثار بزرگ و مهم هالیوودی فاصله افتاده است. این بازیگر می‌تواند با قبول ایفای نقش ان هتوی دوباره خودش را در مرکز توجه مخاطبان و همچنین فیلم‌سازان هالیوودی قرار دهد. به این ترتیب، ان کسی خواهد بود که توانسته نقش دو نفر از مهم‌ترین شخصیت‌های مونث دنیای کمیک‌ها را به تصویر بکشد.

۱۸. مری الیزابت وینستد

مری الیزابت وینستد بازیگری است که نقش‌های متفاوت زیادی را بازی کرده و توانسته به خوبی از عهده اکثر آن‌ها بربیاید و خود را با آن‌ها منطبق کند. سابقه بازیگری او نشان می‌دهد که وینستد می‌توان از پس یک سکانس رقص به خوبی یک سکانس اکشن بربیاید. ایفای نقش هارلی کویین نیز برای چنین بازیگری با این محدوده بازی سخت نخواهد بود.

از طرفی مری الیزابت وینستد در فیلم Birds of Prey سال ۲۰۲۰ در کنار مارگو رابی به ایفای نقش پرداخته و شخصیت هانترس (Huntress) را به تصویر کشیده است. فیلمی که اصلاً نتوانست موفق باشد و شاید برادران وارنر با انتخاب وینستد در نقشی به جز هانترس بتواند به نوعی این فیلم را به دست فراموش بسپارد و به زیر فرش جارویش کند.

۱۷. ایوان ریچل وود

ایوان ریچل وود نیز از آن دسته بازیگران است که توانسته با نقش‌های متفاوتی خودش را تطابق دهد؛ از شخصیت‌های ساکت و درون‌گرا تا شخصیت‌هایی احساسی و ناپایدار، مثل هارلی کویین. در واقع ایوان ریچل وود برای ایفای نقش هارلی کویین در فیلم Suicide Squad در نظر گرفته شده بود اما در نهایت آن نقش به مارگو رابی رسید.

ریچل وود می‌تواند هارلی کویین را به طرز متفاوتی از مارگو رابی به نمایش بگذارد. ویژگی‌ای که باعث می‌شود او تبدیل به گزینه مناسب برای ایفای نقش یک هارلی کویین از دنیاهای موازی دی‌سی محسوب شود.

خرید فانکو پاپ هارلی کویین

۱۶. اما رابرتس

قبل از این که نقش هارلی کویین در فیلم Suicide Squad به مارگو رابی برسد، این نقش به اما رابرتس پیشنهاد شده بود. اما در نهایت رابرتس این پیشنهاد را رد کرد تا بتواند در Scream Queens ایفای نقش کند.

با این که رابرتس نقشی شبیه به هارلی کویین را تا به حال بازی نکرده است، اما اگر او قبول می‌کرد در Suicide Squad بازی کند، احتمالاً هیچ گاه مارگو رابی را به عنوان هارلی کویین نمی‌شناختیم. پس شاید اگر روزی مارگو نتواند این نقش را بازی کند، رابرتس گزینه مناسبی برای جایگزین شدنِ جایگزین خود باشد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : vigiato.net

هارلی کوئین

هارلی کوئین

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

هارلی کویین

هارلی کویین بر روی شمارهٔ ۲۰ از جلد پنجم مجموعه (اوت ۲۰۱۷)

اطلاعات انتشاراتی ناشر دی‌سی کامیکس

نخستین حضور (۱۱ سپتامبر ۱۹۹۲)

پدیدآور پال دینی (نویسنده)

بروس تیم (طراح) اطلاعات داستانی

نام کامل هارلین فرانسیس کویینزل

وابستگی به تیم جوخه انتحار

پرندگان شکاری

انجمن سری شروران بزرگ

سیکرت سیکس

سیرن‌های گاتهام سیتی

هم‌دستان جوکر پویزن آیوی ددشات کت ومن لوبو

نام‌(های) مستعار دکتر هالی چنس، جی‌جی هارلین، هولی کویین، دکتر جسیکا سیبورن,دکتر کویینزل

توانایی‌ها روانشناس آموزش دیده ژیمناست بسیار ماهر

مهارت بالا در مبارزات تن‌به‌تن

مصونیت در برابر سموم و بیماری‌ها

ضریب هوشی بالا

بهره‌گیری از سلاح‌ها و ابزار مختلف

هارلی کویین (به انگلیسی: Harley Quinn) با نام کامل هارلین فرانسیس کویینزل (به انگلیسی: Harleen Frances Quinzel) یک شخصیت خیالی ضدقهرمان در کتاب‌های کامیک آمریکایی منتشر شده توسط دی‌سی کامیکس است که اغلب با شخصیت ابرقهرمان بتمن مرتبط است. شخصیت توسط پال دیزنی و بروس تیم خلق شده‌است که برای اولین بار در (سپتامبر ۱۹۹۲) حضور پیدا کرد.

سابقاً به کار روان‌شناسی در تیمارستان آرکهام واقع در گاتهام سیتی می‌پرداخت. یکی از بیماران او فردی به نام جوکر بود که تمام اسرار خود را برای او بازگو کرد و در نهایت هارلین شیفته این شاه زاده جنایت‌کار دلقک شد. نامش را به تغییر داد، دستیار جوکر شد و به او در فرار کردن از تیمارستان آرکهام کمک کرد. او چندین بار با دیگر دوستان ابرشرور خود شامل زن گربه‌ای و پویزن آی‌وی همکاری کرده است، که بعدها این سه نفر تشکیل تیمی با عنوان سیرن‌های گاتهام سیتی دادند.[۱]

شخصیت برای اولین بار توسط آرلین سورکین در پویانمایی‌های مختلف دنیای دی‌سی صداگذاری شد. از آن زمان به بعد او همچنین توسط هایدن والش و تارا استرانگ در انیمیشن‌ها و بازی‌های ویدئویی صداگذاری شده‌است. در مجموعه تلویزیونی پرندگان شکاری، مایا سارا نقش او را ایفا کرده بود. مارگو رابی نیز نقش شخصیت را در فیلم‌های سینمایی (۲۰۱۶)، (۲۰۲۰) و (۲۰۲۱) ایفا کرده‌است.

تاریخچهٔ خلق[ویرایش]

پال دینی و بروس تیم، در ۱۱ سپتامبر ۱۹۹۲، هارلی کویین را وارد داستان‌های بتمن کردند تا مکمل مؤنث جوکر باشد.[۲][۳]

دینی، شخصیت هارلی را از یکی از اجراهای آرلین سورکین، ستارهٔ اپرا، الهام گرفته بود که در آن، آرلین لباس یک دلقک پوشیده بود. همچنین بعضی از جنبه‌های شخصیت هارلی کویین را از شخصیت آرلین اقتباس کرد. هارلی کویین اولین بار در بتمن: مجموعه انیمیشنی، قسمت «لطف جوکر» (به انگلیسی: Joker's favor) حضور یافت و پس از آن، در بتمن شمارهٔ ۱۲ (سپتامبر ۱۹۹۳) در داستان‌های مصور نقش ایفا کرد.[۲]سلام

زندگی‌نامه ساختگی شخصیت[ویرایش]

هارلین کویینزل یکی از انترن‌های تیمارستان آرکهام بود. پس از بستری شدن جوکر در تیمارستان، او مجذوب جوکر شد و داوطلب شد تا او را روانکاوی کند. در طول جلسات روان درمانی، دلباختهٔ جوکر شد و به او کمک کرد تا از تیمارستان بگریزد.

جوکر پس از مبارزه با بتمن، به آرکهام بازگردانده شد. وقتی هارلین دید که جوکر مجروح شده، عقلش را از دست داد. شغلش را رها کرد، لباس دلقک پوشید، نامش را به هارلی کویین (تغییر یافتهٔ «هارلکن» به معنی دلقک، شخصیتی که از کمدیا دلآرته نشأت گرفته) تغییر داد و همدست جوکر شد.

او بعدها با پویزن آی‌وی دوست شد و آیوی با آزمایش‌های شیمیایی بر رویش، او را نسبت به سموم مقاوم کرد و قدرت و چابکی او را افزایش داد. همچنین در قسمت‌های پایانی کمیک در روزی که جوکر کشته می‌شود، هارلی کویین هنگام مبارزه از ساختمان خرابه به پایین افتاد و جان خود را از دست داد.که در سال های بعد بر می گردد و جزو ابر قهرمان ها می شود[۲]

توانایی‌ها و قدرت‌ها[ویرایش]

هارلی در ابتدا دارای هیچگونه قدرت واقعی نبود و تنها توسط هوش بالای خود در رشتهٔ روان‌کاوی آموزش دیده بود. با این حال پس از تلاش ناموفق جوکر برای منفجر کردن او در یک راکت، از دوستش پویزن آی‌وی معجونی دریافت کرد. این معجون باعث افزایش قدرت، سرعت، چابکی و مصونیت او در برابر زهرابه (حتی لمس‌های سمی آیوی) و بیماری‌ها و همچنین توانایی زوددرمانی جزئی شد. هارلی رزمی‌کاری حرفه‌ای محسوب می‌شود که اغلب هنرهای رزمی خود را با حرکات آکروباتیک ترکیب می‌کند.

او همچنین ژیمناست بسیار ماهر و تماشایی به‌شمار می‌رود و مهارت او در این زمینه با شخصیت‌هایی همچون زن گربه‌ای و نایت‌وینگ (که هر دو ژیمناست و آکروباتی حرفه‌ای هستند) برابری می‌کند. هارلی از سلاح‌ها و ابزارک‌های منحصر به فرد و عجیب و غریب نیز استفاده می‌کند که از آن‌ها می‌توان به پتک سنتی یا یک اسلحه دستی با چوب پنبه‌ای در آن اشاره کرد. قدرت او به مراتب بیشتر از انسان‌های فانی است، اما دارای قدرت بدنی بیش از هر ورزشکاری در سطح المپیک است. به‌طور مثال او قادر به ضربه فنی انسان‌های معمولی تنها با دو ضربه مشت یا یک لگد است. علاوه بر این هارلی استاد تغییر چهره به‌شمار می‌رود و توانایی تغییر قیافه نقش مهمی در به انجام رساندن جنایات او ایفا می‌کند. او در مناسبت‌های مختلف خود را شبیه به یکی از دارودسته روکر، منشی، تهیه‌کننده فیلم، افسر پلیس، خواننده اپرا، مهماندار هواپیما و زندانبان در می‌آورد.

شخصیت[ویرایش]

هارلی کوئین، همچون جوکر، در مجموعهٔ انیمیشنی، شوخ‌طبع و در داستان‌های مصور، جنایتکاری خطرناک است. هارلی کویین دختری باحال و بامزه و همچنین قوی است.

بازی‌های ویدئویی[ویرایش]

بازی ماجراهای بتمن و رابین (به انگلیسی:Batman & Robin adventure)

بازی با صداپیشگی تارا استرانگ و لباسی جدید شبیه به پرستارها.

بازی (به انگلیسی:Batman:Arkham city) و بازی فرعی انتقام هارلی کوئین (به انگلیسی:The Harley Quinn revenge) با صدای تارا استرانگ.

بازی بازی

او به عنوان شخصیت قابل انتخاب در بازی ویدئویی و با صداپیشگی تارا استرانگ حضور دارد.

جستارهای وابسته[ویرایش]

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : fa.wikipedia.org

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب