رنگ درب حیاط قدیمی

رنگ درب حیاط قدیمیمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

رنگ درب حیاط قدیمی را از این سایت دریافت کنید.

رنگ آمیزی درب آهنی حیاط قدیمی

در نقاشی و رنگ آمیزی درب آهنی حیاط قدیمی مراحل و نکاتی وجود دارد که با اطلاع از آن ها می توانید، به رنگ آمیزی درب حیاط قدیمی خود بپردازید.

وبلاگ

رنگ آمیزی درب آهنی حیاط قدیمی

ارسال شده در تاریخ 30/12/2021 توسط شیدا عمادی

شرایط رنگ آمیزی روی تمامی سطوح از چوب و گچ گرفته تا درب و پنجره های آهنی از یک اصول بسیار مهم و اساسی که از مهم ترین اصول در رنگ آمیزی است، باید تبعیت کند.

در غیر اینصورت همانطور که می دانید، شاهد عمر کم و بی کیفیت رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان بر روی در، دیوارها و پنجره ها خواهیم بود. حتما بصورت تصادفی درها و پنجره هایی را دیده اید که رنگ آنها جداشده، زنگ زده و یا رنگ آمیزی آنها بصورت به اصطلاح، به شکل مرده ای درآمده است.

رنگ آمیزی درب آهنی، به خصوص اگر درب ورودی شما باشد، می تواند به فضای بیرونی خانه شما کمک کند. با این حال، استفاده از رنگ درب فلزی نیاز به مراقبت ویژه دارد زیرا رنگ مانند چوب جذب مواد نمی شود. اگر فرآیند را به درستی انجام ندهید، می توانید در پایان رنگ خود بافتی خشن داشته باشید.

به همین منظور تصمیم گرفته ایم تا راهنمایی های لازم را جهت رنگ آمیزی درب آهنی حیاط قدیمی به شما ارائه دهیم.

چگونه یک در آهنی قدیمی را رنگ آمیزی می کنید؟

شما باید تصمیم بگیرید که آیا در را از لولاهای آن جدا کنید یا آن را در جای خود بگذارید. هر دو مزایا و معایبی دارد. مهم نیست که در نهایت به کدام سمت بروید، نکاتی که در اینجا توسط نقاشان و طراحان داخلی حرفه ای به اشتراک گذاشته شده است، به شما کمک می کند تا از تمام جنبه های پروژه، از رنگ، محصول و انتخاب ابزار، از طریق تکنیک های آماده سازی و نقاشی مهم، استفاده کنید.

این راهنما یک فرآیند گام به گام را ارائه می دهد تا به شما نشان دهد دقیقاً چگونه یک درب آهنی قدیمی را رنگ  آمیزی کنید. تا بتوانید به سرعت و به راحتی به نتایج دلخواه خود برسید.

یک در یا پنجره را در نظر می‌گیریم که از آهنگری خارج شده و بر محل مورد نظر نصب شده است، با ما همراه باشید تا یکی از اصولی ترین رنگ آمیزی روی درب و پنجره را با هم انجام دهیم.

مرحله اول (سنباده کاری و تمیز کردن): در این مرحله تمامی سطوح را سنباده کاری می کنیم(بنا به سطوح زبرتر از سنباده زبرتری استفاده می کنیم) برای اینکار از سنباده پار چه ای یا از سنباده معمولی استفاده می کنیم.مرحله دوم (ضدزنگ): همانطور که گفته شد زنگ زدگی در و پنجره ها که‌ در بیشتر مکان‌ها توجه ما را به خود جلب می کند یکی از علت های شایع آن استفاده نکردن از ضد زنگ زیر رنگ اصلی می باشد که باعث خوردگی و زنگ زدگی سطوح آهنی ما می شود. پس بنابراین از استاد کار نقاش ساختمان خود بخواهیم که از ضد زنگ حتما  در رنگ آمیزی درب آهنی حیاط قدیمی شما استفاده کند.مرحله سوم(بتونه کاری): این مرحله که به عنوان مهم ترین و اصلی ترین و حساس ترین مرحله از نظر یک متخصص رنگ کار به حساب می آید، باید با مواد و مصالح با کیفیت و استاندارد انجام شود که همانگونه که در مقدمه گفته شده شاهد جدا شدن رنگ یا زنگ زدگی نباشیم.

در این مرحله که از بتونه روغنی مرغوب که توسط نقاشکار ماهر درست می‌شود، سطوحی که دارای درز یا موج و نقص هایی که نقاشکار تشخیص میدهد، انجام می‌شود.

مرحله چهارم(سنباده کاری): بعد از یک یا دو روز که بتونه روغنی که روی سطوح کشیده شده و خشک شده است، شروع به سنباده کاری می کنیم، توجه داشته باشید که برای گوشه و زوایای در و پنجره از سنباده زبرتر و سطوح صاف و یک تیکه از سنباده نرم تری استفاده می کنیم.مرحله پنجم(اجرای رنگ آستری ): در این مرحله تمامی سطوح را با فرچه تمیز کرده و گرد و خاک را تمیز می کنیم، سپس رنگ آستری که بعنوان رنگ اصلی درست شده را با غلطک و قلم روی سطوح اجرا می کنیم.مرحله ششم(رنگ رویه): آخرین مرحله اجرای رنگ اصلی روی کار بعد از یک یا دو روز می باشد. بدین صورت اصول نقاشی ساختمان که زیر کاری و رنگ آمیزی است را بصورت صحیح انجام می‌دهیم.

نکات رنگ آمیزی درب آهنی حیاط قدیمی

همانطور که می دانید، درهای فلزی مزایای زیادی در امنیت و مقاومت در برابر آب و هوا دارند، اما برای اینکه سطوح آن‌ها خوش‌آوا و عاری از زنگ‌زدگی باشد، باید با رنگ‌ها همگام باشید.

1- نوع رنگ قبلی را تعیین کنید.

قبل از نقاشی جدید بر روی درب آهنی، با تعیین نوع رنگی که در حال حاضر روی درب وجود دارد، دریابید که آیا ابتدا نیاز به پرکاری دارید یا خیر!

پارچه ای را با الکل مرطوب کنید و به در بمالید. اگر رنگ به پارچه منتقل شود، با محصولی بر پایه لاتکس رنگ شده است و نیازی به بتونه کاری نیست. اگر چیزی از پارچه جدا نشد، با رنگ روغنی سروکار دارید و اگر می خواهید از فرمول جدیدتر و لاتکس استفاده کنید، ابتدا باید پرایمر استفاده کنید.

2- ابزار و مواد با کیفیت را خریداری کنید.

برای به دست آوردن نتایج حرفه ای به ابزارهای درجه یک نیاز دارید.

3- رنگ های شگفت انگیز را در نظر بگیرید.

4- بهترین پایان را انتخاب کنید.

رنگ براق تر باعث می شود که درها و تزئینات به زیبایی در برابر سطوح صاف تر دیوار برجسته تر شوند.

5- سایه مناسب را برای اصلاح انتخاب کنید.

اگر درب شما به رنگ سفید یا خنثی دیگر است، تزئینات اطراف را به همان رنگ انجام دهید. اگر سایه تیره‌تری انتخاب می‌کنید، آن را با رنگ سفید کم‌رنگ یا خنثی ترکیب کنید. اگر درب را به رنگ تیره تر رنگ آمیزی می کنید، ابتدا تراش را رنگ کنید، اجازه دهید حداقل 24 ساعت کاملا خشک شود، با نوار چسب از آن محافظت کنید، سپس قسمت اصلی در را رنگ کنید.

6- سوراخ ها و ترک ها را پر کنید.

7- بدون وقفه نقاشی کنید.

8- سرعت خشک شدن را افزایش دهید.

برای به حداقل رساندن زمان خشک شدن، رنگ را در لایه‌های روشن و حتی یکنواخت بمالید. لایه‌های ضخیم زمان بیشتری برای خشک شدن نیاز دارند و ممکن است در نهایت ناهموار به نظر برسند. اگر از قلم مو استفاده می کنید، موها را تا نیمه در رنگ فرو کنید، سپس روی لبه ظرف کمی ضربه بزنید یا خراش دهید تا اضافی آن پاک شود. اگر از غلتک استفاده می کنید، آن را در تابه قرار دهید و با حرکت رفت و برگشت، آن را به تدریج به طور یکنواخت و کاملاً بدون خیس کردن پوشش دهید.

9- در را باز بگذارید.

مقالات مرتبط

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : naghashkar.com

راهنمای انتخاب رنگ مناسب درب حیاط + عکس مدل رنگ در حیاط

انتخاب ترکیب رنگ درب حیاط تأثیر چشمگیری روی ورودی خانه دارد. برای آموزش رنگ آمیزی درب حیاط آهنی ساده، انواع رنگ در حیاط منزل و پارکینگ و نمونه رنگ درب آهنی قدیمی (کرم، سفید، طلایی، مسی، طوسی و ...) کلیک کنید.

رنگ درب حیاط منزل ساده و شیک

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین

رنگ آمیزی درب حیاط، با رعایت اصول انتخاب رنگ و اجرا، می‌­تواند حال و هوای کاملاً متفاوتی به شما و مهمانان‌­تان بدهد. چرا که رنگ در حیاط، اولین المان طراحی و رنگ آمیزی هنگام روبرو شدن و ورود به خانه و ساختمان است.

اولین مرحله در رنگ آمیزی درب حیاط خانه، انتخاب بهترین رنگ درب فلزی از بین انواع آن است. پس از انتخاب رنگ مناسب درب حیاط، مثلاً رنگ خوب برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده، توجه به نحوه اجرای رنگ آمیزی درب حیاط قدیمی مهم‌ترین قسمت کار است.

اگر شما نیز قصد رنگ آمیزی درب حیاط و انتخاب مناسب ترین و زیباترین رنگ ساختمان را دارید، با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین رنگ درب حیاط را انتخاب، و از آن برای رنگ آمیزی درب حیاط و پارکینگ خود استفاده کنید.

از برترین متخصصین شهرتان رایگان قیمت بگیرید، با آن ها چت کنید و بهترین را انتخاب کنید.

رنگ آمیزی درب حیاط: انتخاب رنگ

اولین مرحله برای رنگ درب فلزی حیاط، انتخاب بهترین نمونه رنگ درب حیاط است. در ادامه می‌­بینیم که برای انتخاب بهترین رنگ درب آهنی منزل باید به چه مواردی توجه کنیم، و هر رنگ برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده به چه معناست.

1. روانشناسی رنگ‌ها و رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده

شاید تا به حال به این نکته فکر نکرده باشید که رنگ دروازه حیاط و رنگ در ورودی منزل شما می‌تواند احساس خاصی در شما یا مهمانتان بوجود بیاورد. متناسب با نقاشی ساختمان مدرن و قدیمی در ادامه چند نکته کوتاه درباره ترکیب انوع رنگ درب حیاط آورده‌ایم.

رنگ درب حیاط مشکی: رنگ مشکی به افراد حس امنیت داده، و نشانه وقار و پختگیست. مشکی گزینه­‌ای عالی برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده است. رنگ آمیزی درب حیاط خانه می‌تواند هم با رنگ مشکی مات و هم مشکی براق انجام شود. مشکی مات به عنوان رنگ درب فلزی حیاط مناسب­‌تر است، زیرا نور را جذب کرده و یکدست‌­تر به نظر می‌رسد.رنگ سرمه‌­ای درب حیاط: رنگ درب ورودی سرمه‌­ای هرچند ماهیتی سرد دارد، اما برای رنگ آمیزی درب حیاط بی‌­نظیر است. این رنگ در افراد احساس صمیمیت و اعتماد را به وجود می‌­آورد. ترکیب رنگ درب سرمه­‌ای با طلایی نیز ترکیبی باشکوه برای رنگ درب فلزی حیاط، و حتی رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده است.رنگ درب حیاط قهوه‌­ای: استفاده از این رنگ برای رنگ آمیزی درب حیاط قدیمی نشان­‌دهنده تواضع بوده و حس دوستی را به افراد منتقل می­‌کند. البته رنگ آمیزی درب حیاط قدیمی گاهی حس غم را نیز تداعی می­‌کند، که با استفاده از گل و گیاه یا ترکیب رنگ قهوه‌ای طلایی یا ترکیب قهوه ای با رنگ کرم استخوانی می‌­توان آن را از بین برد.رنگ در حیاط طوسی: رنگ طوسی نشانه ثابت قدمی و مسئولیت‌پذیریست. مانند رنگ درب سرمه‌ای، طوسی یک رنگ شیک و امروزی برای رنگ آمیزی درب حیاط منزل بوده، و مدل­های مات و براق آن برای نمونه رنگ آمیزی درب حیاط مدرسه یا خانه تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند.رنگ سبز در حیاط: رنگ سبز برای رنگ آمیزی درب حیاط آهنی منزل و نمونه رنگ آمیزی درب حیاط مدرسه محبوب است. این رنگ نماینده طبیعت بوده، و حس سلامتی را نیز به افراد می‌دهد. با نقاشی درب حیاط به رنگ سبز می‌توانید حسی بهاری به ساختمان بدهید، و پیام خوشامدگویی را به مهمانان منتقل کنید.رنگ درب حیاط مسی: زمانی که رنگ درب مسی را با قهوه‌ای سوخته یا قهوه‌ای طلایی ترکیب می‌کنید، در کنار جذابیت، جلوه‌ای قدیمی و ویژه به دروازه منزل و حیاط خانه می‌بخشید. همینطور رنگ مسی در کنار رنگ در حیاط مشکی طلایی با القای حس اقتدار بسیار پرطرفدار است.رنگ در حیاط قرمز: شاید بنظر بیاید قرمز رنگ مناسبی برای در ورودی حیاط و خانه نیست، اما این را بدانید که از نظر روانشناسی رنگها، قرمز نشانه شور و شوق، انرژی و عشقست. کافیست به ترکیب رنگ قرمز با مشکی در تصویر زیر کمی دقت کنید تا خودتان به این نتیجه برسید که چقدر رنگ کاری و نقاشی در حیاط به رنگ قرمز می تواند مدرن و به یاد ماندنی باشد.

2. نوع ساختمان و بهترین رنگ درب حیاط ساده و شیک

زمانی که می خواهید از بین انواع رنگ درب حیاط خانه و ورودی آپارتمان، یکی را انتخاب کنید، باید به نوع معماری ساختمان هم توجه کنید.

رنگ درب حیاط منزل قدیمی: برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده و رنگ درب فلزی حیاط در ساختمان­‌های قدیمی، مشکی از رنگ­‌های پرطرفدار رنگ آمیزی درب حیاط و پارکینگ است. با این حال، می‌توان کمی هم خلاقیت به خرج داد و روی رنگ درب فلزی حیاط، طرح‌های برجسته‌ای با رنگ‌های دیگر اجرا کرد.رنگ در ورودی ساختمان‌ مدرن: علاوه بر رنگ مشکی و محبوبیت انکارنشدنی آن، گزینه­‌های جالب دیگری برای رنگ آمیزی درب حیاط و پارکینگ در ساختمان­‌های مدرن وجود دارد؛ برای مثال، رنگ‌های متالیک مانند نقره‌ای، مسی یا طلایی. اما اگر نمی­‌خواهید رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده شما به چشم بیاید و با سایر المان‌­های ساختمان هماهنگ باشد، بهترین رنگ درب و پنجره برای شما سبز، قهوه‌ای یا بژ است.

رنگ آمیزی درب حیاط آهنی: تهیه ابزار

پس از اینکه بهترین رنگ در حیاط را برای رنگ آمیزی درب حیاط قدیمی یا رنگ کاری درب باغ خود انتخاب کردید، به رنگ­‌فروشی مراجعه و نوع مناسب برای درب­‌های فلزی حیاط را خریداری کنید. اما علاوه بر رنگ برای رنگ آمیزی درب آهنی حیاط ساده، به یک سری ابزار نیز احتیاج دارید:

ماسک دستکش کاعذ سمباده

لیسه، کاردک برای بتونه کاری

تینر مخصوص رنگ و ضد زنگ

غلتک رنگ‌ ­آمیزی و قلمو (برای زوایا و لبه‌­ها)

در "خدمت از ما" به بهترین متخصصین نقاشی ساختمان در شهر خود دسترسی دارید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : khedmatazma.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

علت تلخی دهان چیست، درمان های خانگی تلخی دهان
پخش زنده کربلا از ماهواره ۱۴۰۱ | پخش زنده کربلا با کیفیت بالا | زیارت آنلاین کربلا
آیا روی ماه یاحسین نوشته ۱۴۰۱ | عکس ماه امشب | عکس ماه که روش نوشته یا حسین
آلف مانگا | alef manga | الف مانگا پرسپولیس کیست | الف مانگا بازیکن فوتبال
نقش ابراهیم اشتر در مختارنامه | مالک اشتر کیست
دلنوشته شام غریبان ۱۴۰۱ | متن شام غریبان عاشقانه | متن برای شمع شام غریبان
ادارات خوزستان فردا تعطیل است ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | اهواز فردا تعطیل است
امار فوتی های کرونا امروز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | آمار کرونا امروز ایران ۱۴۰۱
متن شام غریبان مرده ۱۴۰۱ | متن شام غریبان پدر | متن شام غریبان مادر فوت شده
بیو شام غریبان ۱۴۰۱ | کپشن شام غریبان | جمله برای شام غریبان
متن شام غریبان برای استوری ۱۴۰۱ | فیلم شمع شام غریبان امام حسین
استوری شام غریبان ۱۴۰۱ | متن کوتاه برای شام غریبان | دعا برای شام غریبان
دلیل مرگ مهران غفوریان ۱۴۰۱ | پیج اصلی مهران غفوریان | مهران غفوریان الان کجاست
ایا فردا سه شنبه 18 مرداد 1401 تعطیل است + بانک ها و ادارات
تعطیلی خوزستان اهواز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ بانکها و ادارات