تست کرونا داروخانه

تست کرونا داروخانهمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

تست کرونا داروخانه را از این سایت دریافت کنید.

‌تست‌های آنتی‌ژنی سریع برای تشخیص کووید

زبان:

فارسی English Deutsch Español Français Hrvatski 日本語 한국어 Bahasa Malaysia Polski Русский ภาษาไทย 简体中文 繁體中文 ▼

Cochrane

تحقیقات قابل اعتماد.

تصمیم‌گیری آگاهانه. سلامت بهتر.

‌تست‌های آنتی‌ژنی سریع برای تشخیص کووید-19 چقدر دقیق هستند؟

نتایج کلیدی

• ‌تست‌های آنتی‌ژنی سریع زمانی بیشترین دقت را دارند که در افرادی با علائم یا نشانه‌های کووید-19، به‌ویژه در هفته نخست بیماری، استفاده می‌شوند. افرادی با تست منفی ممکن است همچنان آلوده باشند.

• دقت ‌تست‌های آنتی‌ژنی سریع در افرادی که هیچ علامت یا نشانه‌ای را از عفونت بروز نمی‌دهند، به میزان قابل‌توجهی کمتر است، اما در افرادی که با بیمار مبتلا به کووید-19 تائید شده در تماس بوده‌اند، عملکرد بهتری دارند.

• دقت تست‌های آنتی‌ژن سریع بین تست‌هایی که توسط سازنده‌های مختلف تولید می‌شوند، متفاوت است و برای بسیاری از تست‌های تجاری موجود، شواهد کافی وجود ندارد.

‌تست‌های آنتی‌ژنی سریع قابل انجام در بالین بیمار برای تشخیص کووید-19 چه هستند؟

هدف تست‌های سریع قابل انجام در بالین بیمار (rapid point-of-care tests)، تائید یا رد وجود عفونت کووید-19 در افراد با یا بدون نشانه‌های کووید-19 است. آنها:

• قابل حمل هستند، بنابراین می‌توانند در هر جایی که بیمار حضور دارد (در محل مراقبت) یا در محیط‌هایی غیر از محل ارائه مراقبت سلامت مانند منزل استفاده شوند.

• استفاده از آنها، با حداقل میزان تجهیزات اضافی یا مراحل پیچیده آماده‌سازی، آسان است؛

• هزینه کمتری نسبت به تست‌های استاندارد آزمایشگاهی دارند؛

• به یک اپراتور متخصص یا شرایط انجام ویژه نیاز ندارند؛ و

• نتایج را «در حالی که منتظر هستید (while you wait)» ارائه می‌دهند.

برای این مرور، ‌تست‌های آنتی‌ژنی سریع مد نظر ما بودند، که گاهی به آن «تست‌های جریان جانبی (lateral flow tests)» می‌گویند. این تست‌ها پروتئین‌های ویروس را در نمونه‌های گرفته‌شده از بینی یا گلوی بیمار شناسایی می‌کنند. آنها در کاست‌های پلاستیکی یک‌بار مصرف، مشابه تست‌های بارداری بدون نیاز به نسخه، عرضه می‌شوند.

چرا این سوال مهم است؟

افراد مشکوک به ابتلا به کووید-19، باید به سرعت بدانند که به عفونت آلوده شده‌اند یا خیر، تا بتوانند خود را ایزوله کنند، تحت درمان قرار گیرند، و به افرادی که در تماس نزدیک با آنها قرار داشته‌اند، اطلاع دهند. در حال حاضر، عفونت کووید-19 توسط یک تست آزمایشگاهی به نام RT-PCR تائید می‌شود، که به تجهیزات تخصصی نیاز دارد و برای آماده شدن نتیجه آن حداقل 24 ساعت زمان نیاز است.

در بسیاری از شرایط، ‌تست‌های آنتی‌ژنی سریع، دسترسی افراد بیشتری را، با و بدون نشانه‌های بیماری، به انجام تست و در مکان‌هایی غیر از مراکز ارائه مراقبت سلامت باز کرده است. تشخیص سریع‌تر عفونت کووید-19 می‌تواند به افراد اجازه دهد تا اقدامات مناسب را سریع‌تر انجام دهند، و پتانسیل کاهش شیوع کووید-19 را دارند، اما مهم است که میزان دقیق بودن آنها و بهترین راه را برای استفاده از آنها بدانیم.

ما به دنبال چه یافته‌ای بودیم؟

ما می‌خواستیم بدانیم ‌تست‌های آنتی‌ژنی سریع و قابل انجام در بالین بیمار که به صورت تجاری در دسترس قرار دارند، به اندازه کافی دقیق هستند كه بتوانند به‌طور قابل اعتمادی عفونت کووید-19 را تشخیص دهند یا خیر، و دقت آنها در افراد با و بدون نشانه متفاوت است یا خیر.

ما چه کاری را انجام دادیم؟

به دنبال یافتن مطالعاتی بودیم که دقت هر نوع تست آنتی‌ژنی سریع تجاری قابل انجام را در بالین بیمار در افرادی اندازه‌گیری کردند که از نظر ابتلا به کووید-19 با استفاده از RT-PCR نیز تست شدند. افراد می‌توانستند در بیمارستان، در سطح جامعه یا در منازل‌شان تحت آزمایش قرار گیرند. مطالعات می‌توانستند افراد را با یا بدون حضور نشانه‌ها تست کرده باشند.

ما به چه نتایجی رسیدیم؟

تعداد 155 مطالعه را در این مرور وارد کردیم. نتایج اصلی بر اساس 152 مطالعه هستند که در مجموع 100,462 نمونه بینی یا گلو را بررسی کردند؛ وجود کووید-19 در 16,822 مورد از این نمونه‌ها تائید شد. مطالعات 49 تست آنتی‌ژنی مختلف را بررسی کردند. حدود 60% از مطالعات در اروپا انجام شدند.

نتایج اصلی

در افراد مبتلا به کووید-19 تائید شده، تست‌های آنتی‌ژنی توانستند عفونت کووید-19 را در 73% افراد دارای نشانه، در مقایسه با 55% از افراد بدون نشانه، به درستی تشخیص دهند. تست‌ها در هفته نخست پس از بروز نشانه‌ها بیشترین دقت را نشان دادند (به‌طور متوسط 82% از موارد تائید شده تست آنتی‌ژنی مثبت داشتند). دلیل این امر شاید این باشد که افراد در روزهای نخست پس از ابتلا، بیشترین میزان ویروس را در بدن خود حمل می‌کنند. برای افراد بدون نشانه بیماری، تست‌ها در افرادی که احتمالا با یک مورد عفونت کووید-19 در تماس بودند، بیشترین دقت را داشت (به‌طور متوسط 64% موارد تائید شده دارای تست آنتی‌ژن مثبت بودند).

در افرادی که مبتلا به کووید-19 نبودند، تست‌های آنتی‌ژنی عفونت را در 99.6% افراد دارای نشانه و در 99.7% افراد بدون نشانه به درستی رد کردند.

برندهای مختلف تست‌ها از نظر دقت متفاوت بودند. نتایج خلاصه (ترکیب شده از بیش از یک مطالعه به ازای هر برند تست) برای هفت تست، واجد استانداردهای سازمان جهانی بهداشت (WHO) به عنوان «قابل قبول» برای تائید و رد کووید-19 در افراد دارای علائم و نشانه‌های کووید-19 بود. دو تست دیگر در هر مطالعه، استاندارد قابل قبول WHO را برآورده کردند. هیچ تستی در زمانی که در افراد بدون نشانه ارزیابی شد، این استاندارد را نداشت.

با استفاده از نتایج خلاصه برای افراد علامت‌دار که در طول هفته نخست پس از شروع نشانه‌های بیماری تست شدند، در صورتی که 1000 نفر دارای نشانه، آزمایش آنتی‌ژن را انجام دادند و 50 (5%) نفر از آنها واقعا کووید-19 داشتند:

• تست 45 نفر برای کووید-19 مثبت خواهد بود. از این تعداد، 5 (11%) نفر مبتلا به کووید-19 نیستند (نتیجه مثبت کاذب).

• تست 955 نفر برای کووید-19 منفی می‌شود. از این تعداد، 10 (1.0%) نفر قطعا مبتلا به کووید-19 هستند (نتیجه منفی کاذب).

در افراد بدون نشانه کووید-19 انتظار می‌رود تعداد موارد تائید شده بسیار کمتر از افراد دارای نشانه بیماری باشد. با استفاده از نتایج خلاصه برای افرادی بدون مواجهه شناخته‌شده با کووید-19 در یک جمعیت بزرگتر از 10,000 فرد بدون نشانه بیماری، که 50 (0.5%) نفر از آنها واقعا کووید-19 داشتند:

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.cochrane.org

کیت تشخیص کرونا 2021

کیت تشخیص کرونا،تست سریع آنتی ژن اختصاصی کووید-19 یک روش سریع لترال فلو ایمنواسی برپایه غشا برای تشخیص کیفی آنتی ژن های SARS-CoV-2 در نمونه های سواب

کیت تست, مقالات آموزشی

کیت تشخیص کرونا

خرداد 22, 1400 ارسال شده توسط حمیدرضا کمیلیان

۰۲ اردیبهشت

این مطالب را در این صفحه می خوانید

کیت تشخیص کرونا،تست سریع آنتی ژن اختصاصی کووید-۱۹ یک روش سریع لترال فلو ایمنواسی برپایه غشا برای تشخیص کیفی آنتی ژن های SARS-CoV-2 در نمونه های سواب نازوفارنکس انسان است.

در حین آزمایش آنتی ژن های SARS-CoV-2 که احتمالاً در نمونه وجود دارد، با نانوذرات پوشانده شده با آنتی بادی موجود در آزمایش واکنش نشان می دهند. کمپلکس حاصل در اثر کروماتوگرافی به علت خاصیت مویینگی در غشای نوار به سمت جلو حرکت می کند.

جهت تهیه و مشاوره کیت تشخیص کرونا از ما مشاوره بگیرید.

چگونه از کیت تشخیص کرونا استفاده کنیم ؟

کیت تشخیص کرونا، اگر نمونه حاوی آنتی ژن های SARS-CoV-2 باشد ، این آنتی ژن ها به آنتی بادی های SARS-CoV-2 پوشانده شده در منطقه خط تست (T) متصل می شوند و یک خط رنگی روی نوار آزمایش ایجاد می کنند ، که نشان دهنده نتیجه مثبت است.

کیت تشخیص کرونا، اگر آنتی ژن ها در نمونه وجود نداشته باشند ، هیچ خط رنگی در منطقه خط آزمایش (T) ظاهر نمی شود که نشان دهنده نتیجه منفی است. به عنوان یک کنترل فرایند، همیشه یک خط رنگی در منطقه خط کنترل (C) ظاهر می شود ، که نشان می دهد روش تست به درستی انجام شده است و اجزای آزمون همانطور که در نظر گرفته شده عمل کرده اند.

استانداردهای حساسیت و اختصاصیت بسیار بالایی دارد

نتایج ایمن و دقیق فقط در ۱۵ دقیقه.

آسان برای استفاده و خواندن.

چرا از کیت تشخیص کرونا آنتی ژن COVID-19 استفاده می شود؟

استفاده از کیت تشخیص کرونا آنتی ژن COVID-19 به کاربر این امکان را می دهد که وجود آنتی ژن های ویروس SARS-CoV-2 را در بدن شخص مبتلا تشخیص داده و اقدامات پیشگیرانه ای برای جلوگیری از گسترش ویروس انجام دهد.

در این باره بیشتر بدانیم

کپسول راکوتان 20

در نتیجه افزایش یا تثبیت موارد COVID-19 در اکثر نقاط جهان ، نیاز فزاینده ای به دستگاه های تشخیصی دقیق ، حساس ، با کاربری آسان و پاسخگویی سریع با امکان انجام آزمایش های مکرر وجود دارد.کیت تشخیص کرونا سریع تشخیص آنتی ژن با چنین خصوصیاتی و مشابه روش PCR ، جهت تسهیل تشخیص و ردیابی افراد تازه آلوده شده ، انجام میشود.

از آنجا که به نظر می رسد انتقال ویروس SARS-CoV-2 چند روز پس از ابتلا به این ویروس و هنگامی که بار ویروسی به اوج خود می رسد اتفاق می افتد، انجام آزمایشات متناوب و مکرر به منظور کاهش سرعت گسترش همه گیری بیماری ، به طور فزاینده ای اهمیت پیدا می کند.

کیت تشخیص کرونا سریع آنتی ژن کووید-۱۹ می تواند به عنوان یک روش نظارتی ، به منظور کاهش شیوع SARS-CoV-2 تعریف شود ، چرا که به علت پاسخگویی سریع قابلیت محدود کردن گسترش ویروس در افراد بدون علامت را دارد.

این روش نظارتی را نمی توان با استفاده از روش استاندارد PCR انجام داد، زیرا پس از جمع آوری نمونه های PCR معمولاً نیاز به انتقال نمونه ها به آزمایشگاه های تخصصی وجود دارد، که توسط کارشناسان اداره می شوند ، این روش همچنین نیاز به یک یا چند روز برای دریافت نتایج دارد که محدودیت ایجاد می کند و گران است.

به همین دلیل است که نیاز به تست های بسیار حساس و اختصاصی مانند تست های آنتی ژن ، که امکان نظارت موثر در کل جمعیت را ایجاد می کند، وجود دارد.

کیت تشخیص کرونا سریع آنتی ژن چگونه کار می کند:

۱) جمع آوری نمونه: سواب استریل را از طریق سوراخ بینی به موازات کام وارد کنید ، تا زمانی که با نازوفارنکس تماس بگیرید. سواب را به آرامی مالش داده ، بغلتانید و آن را از حفره بینی خارج کنید.

در این باره بیشتر بدانیم

قرص دوفاستون

۲) سواب را در بافر استخراج قرار داده و حدود ۱۰ ثانیه بچرخانید. سواب را از بافر خارج کنید و انتهای آن را به خوبی بفشارید تا تمامی مایع درون آن خارج گردد .

۳) ۲ قطره از نمونه استخراج شده را به خوبی به پنجره نمونه اضافه کنید. ۱۵ دقیقه صبر کنید و نتایج را بخوانید.

تفسیر نتایج کیت تشخیص کرونا

نتیجه مثبت: دو خط رنگی ظاهر می شود. یک خط رنگی باید همیشه در منطقه کنترل (C) ظاهر شود و یک خط دیگر باید در منطقه آزمون (T) باشد. نتیجه مثبت نشان دهنده شناسایی آنتی ژن های SARS-CoV-2 در نمونه است.

نتیجه منفی: یک خط رنگی در منطقه کنترل (C) ظاهر می شود. هیچ خطی در منطقه آزمون (T) ظاهر نمی شود.

نتیجه نامعتبر: خط کنترل ظاهر نمی شود. حجم ناکافی محلول و یا تکنیک های نادرست در فرایندها از مهمترین دلایل عدم وجود خط کنترل است. روش کار را مرور کرده و آزمایش را با دستگاه جدید تکرار کنید. در صورت ادامه مشکل ، بلافاصله استفاده از کیت تست سریع را قطع کرده و با توزیع کننده محلی خود تماس بگیرید.

تست سریع آنتی ژن COVID-19 فقط وجود آنتی ژن های SARS-CoV-2 در نمونه را نشان می دهد و نباید به عنوان تنها معیار تشخیص عفونت های SARS-CoV-2 مورد استفاده قرار گیرد. نتایج بدست آمده از کیت تشخیص کرونا باید با سایر یافته های بالینی حاصل از سایر آزمایش ها و ارزیابی ها مطابقت داده شود.

انواع کیت تشخیص کرونا (COVID-۱۹)

تشخیص RNA ویروس با روش RT-PCR (آزمایش مولکولی):

رایج ترین و قابل اعتمادترین آزمایش برای تشخیص بیماری کرونا آزمایش PCR است، که با استفاده از نمونه سواب های بینی و حلق صورت می گیرد. در اکثر افراد مبتلا به عفونت علامت دار کووید ۱۹، RNA ویروس در سواب حلق و بینی از روز اول ظهور علائم قابل تشخیص می باشد و در هفته اول شروع علائم به نقطه اوج می رسد.البته تست فوق منفی کاذب نیز دارد،و در صورت بروز علائم تیپیک بیماری، تکرار تست توصیه می شود.

در این باره بیشتر بدانیم

بوتاکس زئومین

روشهای سرولوژی (با بررسی آنتی بادی IgM و IgG)

کیت تشخیص کرونا، از این روش می توان به طور غیر مستقیم، با سنجش آنتی بادی ها، افراد مبتلا شده را شناسایی کرد.تولید آنتی بادی در بدن در واکنش به یک عفونت به طور معمول طی یک یا دو هفته انجام می شود.آنتی بادی IgM در اوایل عفونت ایجاد می شود و آنتی بادی IgG در انتهای بیماری و بعد از بهبودی ایجاد می شوند.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : khanehdaroo.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب