علائم افسردگی در نوجوانان دخترمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

علائم افسردگی در نوجوانان دختر را از این سایت دریافت کنید.

Account Suspended

Account Suspended

This Account has been suspended.

Contact your hosting provider for more information.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : novinmoshavere.com

علائم افسردگی در نوجوانان دختر را خیلی جدی بگیرید !

علائم افسردگی در نوجوانان دختر را می شناسید؟ مطالعات نشان می دهد نزدیک به یک چهارم دختران نوجوان علائم افسردگی را بروز می دهند

علائم افسردگی در نوجوانان دختر را خیلی جدی بگیرید !

نویسنده : دکتر فرزاد طباطبایی

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با علائم افسردگی در نوجوانان دختر پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

علائم افسردگی در نوجوانان دختر را می شناسید؟ مطالعات نشان می دهد نزدیک به یک چهارم دختران نوجوان علائم افسردگی را بروز می دهند و بیش از دو سوم نوجوانانی که داروهای ضد افسردگی مصرف می کنند دختر هستند. اینکه چرا دختران با خطر بیشتری برای افسردگی مواجهند، موضوعی چند وجهی بوده و به دلایل مختلف از شرایط محیطی و تربیتی گرفته تا مسایل فردی متغیر است. علائم افسردگی نوجوانان مانند افسردگی بزرگسالان است با این تفاوت که به دلیل تمایل کمتر آن ها به حرف زدن درباره مسائل، دیرتر و علائم کمتری شناسایی می شوند.

افسردگی و نوجوانی

افسردگی در نوجوانان چیزی بیش از غم و اندوه، بدخلقی یا یک روند طبیعی متعلق به دوران نوجوانی ناشی از هورمون است. افسردگی یک بیماری جدی است که می تواند بر سلامت جسمی، روابط فردی، توانایی های منجر به کسب موفقیت در مدرسه و احساس ارزشمندی نوجوان تأثیر بگذارد. خودکشی دومین عامل اصلی مرگ و میر نوجوانان در سال ۲۰۱۷ بود و افسردگی یک عامل خطر اصلی برای خودکشی است. ضروری است که بزرگسالان، افسردگی نوجوانان را فارغ از جنسیت جدی بگیرند. اگرچه دختران بنا به دلایل فرهنگی و بیولوژیکی در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به افسردگی هستند.

سالانه حدود ۱۳ درصد از نوجوانان، افسردگی را تجربه می کنند. طبق یک مطالعه در سال ۲۰۱۸، افسردگی برای پسران ۴۷ درصد و برای دختران ۶۵ درصد نسبت به سال ۲۰۱۳ افزایش یافته است که نشان دهنده جهش قابل توجهی است. افسردگی می تواند در نوجوان احساس ناتوانی ایجاد کند و باعث ناامیدی شدید او شود. اما خوشبختانه افسردگی نوجوانان نیز قابل درمان است. حمایت اجتماعی و سبک درمانی مناسب می تواند به نوجوانان در مدیریت علائم افسردگی کمک کند. برای دریافت مشاوره افسردگی کلیک کنید.

اینفوگرافیک علائم افسردگی در نوجوانان دختر

افسردگی در دختران نوجوان

با استناد به یافته های پژوهشی، دختران نوجوان در مقایسه با پسران در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به افسردگی هستند. تعدادی از عوامل باعث می شود که دختران 11 ساله بیشتر از پسران هم سن و سال، دچار افسردگی شوند. یک مطالعه هشداردهنده که در ۲۰۱۷ در مجله Translational Psychiatry منتشر شد نشان داد که بیش از یک سوم دختران نوجوان در ایالات متحده اولین دوره افسردگی را تجربه می کنند که این تقریباً سه برابر بیشتر از پسران است.

در نتایج بررسی ملی مواد مخدر و سلامت بین سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۴، ۳۶.۱ درصد از دختران در مقایسه با ۱۳.۶ درصد از پسرانی که اولین شروع افسردگی خود را در نوجوانی داشتند، افسردگی را گزارش کردند.

تفاوت های جنسیتی در ابتلا به افسردگی در میان بزرگسالان اثبات شده است، اما این تجزیه و تحلیل نشان داد که این تفاوت ها خیلی زودتر از آنچه قبلا تصور می شد ظاهر می شوند. در واقع، این گزارش می‌گوید در میان پاسخ‌دهندگان، بسیاری از ۱۲ ساله ها، ابتلا به افسردگی را گزارش می‌کردند که در سن ۱۱ سالگی رخ داده بود.

علائم افسردگی در نوجوانان دختر

علائم افسردگی در بین نوجوانان متفاوت است و در طول زمان تغییر می کند. نوجوانان ممکن است فقط برخی از این علائم را نشان دهند. بیشتر علائم بین دختران و پسران مشابه است. اما گاهی برخی از علائم در هر یک از جنسیت ها ممکن است بیشتر و با واکنش های شدیدتری همراه باشد.

حالت غمگینی، اضطراب یا احساس پوچی مداوم

احساس ناامیدی، بدبینی، احساس گناه، بی ارزشی، درماندگی

از دست دادن علاقه یا لذت به سرگرمی ها و فعالیت ها، از جمله رابطه جنسی

کاهش انرژی، خستگی، احساس کندی در حرکات و بی حالی

مشکل در تمرکز، به خاطر سپردن، تصمیم گیری، بی قراری، تحریک پذیری

بی خوابی، صبح زود بیدار شدن یا پرخوابی

کم اشتهایی و کاهش وزن یا پرخوری و افزایش وزن

افکار مرتبط با مرگ یا خودکشی، اقدام به خودکشی

علائم فیزیکی مداوم که به درمان پاسخ نمی دهند.

2-اختلالات اشتها

در حالی که اختلالات خوردن هر دو جنس را تحت تأثیر قرار می دهد، دختران بیش از نود درصد از بستری های بیمارستانی را تشکیل می دهند. ضروری است که والدین نوجوان یا خود نوجوان با علائم و نشانه های اختلالات غذایی مختلف، مانند بی اشتهایی عصبی، پرخوری عصبی، و پرخوری را آشنا باشد و اگاه باشد که چه نوع گزینه های درمانی برای بازگرداندن یک رژیم غذایی سالم در دسترس است. گزینه های درمانی معمولاً شامل روان درمانی، مراقبت های پزشکی، داروها یا ترکیبی از این سه می باشد.

3-علائم افسردگی در نوجوانان دختر | خودآزاری

به خود آسیب رساندن اغلب نشان می دهد که فرد فاقد مهارت های مقابله ای برای مواجهه با مشکلات موجود است. خودآزاری می‌تواند شامل مسموم کردن خود و هر گونه صدمه زدن عمدی به خود باشد. خودآزاری قوی ترین عامل خطر برای خودکشی است که دومین عامل شایع مرگ قبل از ۲۵ سالگی در سراسر جهان به شمار می رود. در حالی که خودآزاری به خودی خود یک بیماری روانی نیست، معمولاً با موارد زیر همراه می شود:

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع : honarehzendegi.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب