آب و هوای چابهار در طول سال

آب و هوای چابهار در طول سالبچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

آب و هوای چابهار در طول سال را از این سایت دریافت کنید.

بهترین زمان سفر به چابهار

چابهار یکی از ناشناخته‌ترین بنادر جنوبی ایران است که دیدنی‌های بی‌شمارآن هر مسافر کنجکاوی رابه سمت خود می‌کشاند.بهترین زمان سفر به چابهار را در این مطلب بخوانید

تاریخ انتشار : 06 آذر 1398 14:13

نوشته شده توسط : تیم خبری علاءالدین تراول

چابهار یکی از ناشناخته‌ترین بنادر جنوبی ایران است که دیدنی‌های بی‌شمارآن هر مسافر کنجکاوی رابه سمت خود می‌کشاند.بهترین زمان سفر به چابهار را در این مطلب بخوانید

چابهار که آن را به نام سرزمین همیشه بهار می‌شناسند، بندری تماشایی در کرانه‌های سیستان و بلوچستان است. این بندر را بهشتی از ناشناخته‌ها می‌دانند، چرا که جاذبه‌های غنی آن، بکر و دست‌نخورده مانده و کمتر کسی آن را می‌شناسد. دیدن گل فشان های منحصر به فرد، سواحل صخره‌ای، تالاب صورتی لیپار، درخت انجیر معابد، جنگل حرا، کوه های مریخی مشهور به کوه های مینیاتوری، غارهای بان مسیتی، قلعه پرتغالی ها، منطقه حفاظت شده گاندو (زیستگاه تمساح پوزه کوتاه گاندو) و بسیاری جاذبه‌های هیجان‌انگیز دیگر که از جمله دیدنی های چابهار به شمار می‌آیند و با دیدنشان عاشق این بندر بهاری خواهید شد. اما چرا به این سرزمین، سرزمین همیشه بهار گفته می‌شود؟ می‌گویند نام این بندر در ابتدا چهاربهار بوده، چرا که تابستان، زمستان و پاییز در این شهر معنای خود را از دست می‌دهند و تنها بهار بر این شهر حکمفرمایی می‌کند.

معمولا آب و هوای چابهار، بهاری است و در تمام طول سال، آب و هوای مطبوعی دارد. داده‌های چند ساله نشان می‌دهد سردترین روز سال در چابهار به 10 درجه سانتی‌گراد و گرمترین روز آن به 36 درجه سانتی‌گراد می‌رسد، دمایی بسیار مناسب برای سفر و گردشگری. بادهای موسمی مونسون هرسال زمانی می‌وزد که مردم در دیگر نقاط کشور از گرمای سخت و طاقت‌فرسا به تنگ آمده‌اند. بادهای مونسون از اقیانوس هند به این بندر می‌وزند و طراوت و خنکی را در فصل تابستان برای مردمان این خطه به ارمغان می‌آورند، نزدیک بودن به مدار رأس السرطان نیز بر دمای دلپذیر این شهر تأثیر می‌گذارد. از این رو شرایط آب و هوایی چابهار را به میامی تشبیه می‌کنند، جایی که گرمترین نقطه جنوبی کشور در زمستان و خنکترین بندر جنوبی ایران در تابستان به شمار می‌رود.

برای آنها که تحمل سرما و گرمای شدید را ندارند، چابهار یکی از بهترین انتخاب‎ها برای سفر خواهد بود. با توجه به میانگین دمای این بندر شما در هر فصلی از سال می‌توانید از آب و هوای مطبوع چابهار لذت ببرید. زمستان و بهار اما بهترین زمان سفر به چابهار خواهد بود. فراموش نکنید به هرحال چابهار یکی از بنادر جنوبی ایران است و تنها وزش بادهای خنک، هوای آن را معتدل و بهاری می‌کند.

حال که با بهترین وقت مسافرت به چابهار آشنا شدید، اگر قصد سفر به این سرزمین رویایی را دارید، با مراجعه به بخش  رزرو آنلاین تورهای وب‌سایت علاءالدین می‌توانید به سادگی اقدام به رزرو تور چابهار علاءالدین تراول کنید. رزرو هتل در چابهار با تخفیف از دیگر خدمات علاءالدین تراول در حزه سفر و گردشگری است. هتل 5 ستاره لیپار چابهار و هتل های گدروشیا، شاهان، فردوس و لاله از جمله بهترین هتل های چابهار هستند که به شما پیشنهاد می‌کنیم. جهت انجام تمام خدمات گردشگری با کارشناسان حرفه‌ای علاءالدین تراول تماس بگیرید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.alaedin.travel

پورتال شهرداری بندر چابهار

پورتال سازمانی

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : chabahar.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب