درمان فتق ناف بدون جراحی

درمان فتق ناف بدون جراحیمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

درمان فتق ناف بدون جراحی را از این سایت دریافت کنید.

فتق چیست

فتق چیست؟ درمان فتق بدون جراحی ؛ درمان های خانگی فتق با داروهای گیاهی و درمان فتق با طب سنتی ؛ درمان فتق با داروی گیاهی ؛ ساده ترین و موثرترین درمان فتق

فتق به یک ارگان برآمده یا بافت چربی که بخاطر نازکی یا ضعف در یک نقطه از غشاء بدن ایجاد شده است گفته می شود. انواع مختلفی از فتق وجود دارد و برخی از آنها متداول تر از بقیه اند. فتق می تواند یک بیماری به شدت دردناک و حتی مرگبار باشد. در حالیکه مراقبت پزشکی در این مورد شدیداً توصیه می شود، در این مقاله از وب سایت سلام دنیا، چند درمان خانگی توسط مواد طبیعی نیز برای کمک به کاهش عوارض فتق ارائه می دهیم. این درمان های خانگی شامل استفاده از کیسه یخ، ریشه زنجبیل، ماساژ، شیرین بیان، آلوئه ورا، پودر فلفل سیاه و روغن کرچک است، همچنین تغییر سبک زندگی مانند کاهش وزن، تغییر رژیم غذایی و ورزش نیز به درمان کمک می کند.

فتق چیست

طبق گفته MedlinePlus، فتق شکافی است که بخاطر یک نقطه ضعیف در عضله یا دیواره اطراف بافت، ایجاد می شود. ظاهر فتق به شکل یه توده یا تورم زیر پوست است که اغلب در شکم دیده می شود، اما همچنین می تواند در بالای ران، اطراف ناف یا کشاله ران نیز اتفاق بیفتد. در حالیکه مراقبت پزشکی برای وقتی که مشکوک به فتق بودید به شدت توصیه می شود، در اینجا برخی از درمان های خانگی که محبوبیت بیشتری در بهبود فتق دارند، به علاوه تغییرات خاص در شیوه زندگی برای شما ارائه شده است که می تواند خطر ابتلا به فتق را کاهش دهد.

درمان فتق بدون جراحی و با درمان خانگی و داروهای گیاهی

1. روغن کرچک برای درمان فتق

در طول تاریخ، از روغن کرچک برای درمان انواع مختلف مشکلات معده استفاده شده است، زیرا می تواند جدار نازک معده را پوشش بدهد، بنابراین از التهاب جلوگیری می کند و موجب گوارش بهتر می شود. می توانید یک بسته با روغن کرچک تهیه کنید و آن را روی شکم بگذارید تا علائم درد حاصل از فتق را کاهش دهد.

حتما بخوانید: خواص روغن کرچک برای سلامتی

2. درمان فتق با آب آلوئه ورا

به عنوان یک ترکیب طبیعی ضد التهابی و تسکین دهنده، آلوئه ورا اغلب به افرادی که درگیر درد ناشی از فتق هستند توصیه می شود. آلوئه ورا می تواند به شکل آبمیوه هر روز صبح مصرف شود. برای نتیجه بهتر، می توان قبل از هر وعده غذایی آن را بنوشید تا احتمال ابتلا به فتق را کاهش دهید.

3. درمان خانگی فتق با بسته یخ

زمانی که از فتق رنج می برید، اغلب التهاب، قرمزی و درد نیز در شکم یا کشاله ران دیده می شود. در حالی که این احتمالا راحت ترین روش درمان خانگی نیست، اما به کار بردن مستقیم بسته یخ بر روی ناحیه دردناک می تواند موجب کاهش التهاب بدن شود و اغلب درد و نفخ مرتبط با آن را کاهش می دهد.

4. درمان فتق با ریشه زنجبیل 

وقتی صحبت از کاهش درد شکمی و تسکین التهاب می شود، چیزهای کمی به اندازه ریشه زنجبیل موثر خواهد بود. شما می تواند این داروی خانگی را به شکل محلول در آب مصرف کنید یا می توانید زنجبیل خام بخورید تا سلامت معده شما را ارتقاء دهد و دردها را کاهش دهد. زنجبیل قادر است از معده و مری در مقابل افزایش اسید معده که می تواند در صورت ابتلا به فتق اتفاق بیفتد، حفاظت کند. همچنین می توانید از دمنوش ریشه زنجبیل را برای تسکین درد و التهاب مصرف کنید.

5. درمان خانگی فتق با شیرین بیان

فتق می تواند باعث آسیب به پوشش معده و مری شود، و ریشه شیرین بیان به عنوان محرک درمان کننده برای این قسمت های بدن شناخته می شود. مصرف دمنوش شیرین بیان می تواند به سرعت بافت های آسیب دیده را ترمیم کند و درد و التهاب را تسکین دهد و این بخاطر داشتن خاصیت مسکن است.

حتما بخوانید: خواص شیرین بیان برای معده

6. کاهش وزن برای کاهش درد فتق

چاقی می تواند یکی از عوامل خطر اصلی برای بیماران مبتلا به فتق است و ممکن است روند بهبود بیمار را به تاخیر بیندازد. اگر وزن خود را کم کنید، بدن شما زیر فشار فیزیکی کمتری خواهد بود و وضعیت شما بهبود می باید و نشانه های بیماری به شکل طبیعی ناپدید می شوند. باید وعده های غذایی خود را کوچکتر کنید، زیرا باعث ایجاد فشار کمتر روی معده و اسفنکتر خواهد شد.

7. جلوگیری و درمان فتق با تغییر رژیم غذایی

اگر می خواهید از ایجاد فتق جلوگیری کنید یا آن را درمان کنید، باید از مصرف غذاهای خاصی اجتناب کنید. اگر مستعد ابتلا به فتق هستید باید از غذاهای تند و اسیدی و خوراکی هایی که هضم آنها دشوار است پرهیز کنید. این غذاها می تواند باعث افزایش التهاب پوشش معده شود و فرآیند درمان را مشکل کند.

8. درمان فتق با فلفل سیاه

پودر فلفل سیاه مفیدتر از این است که فقط به عنوان چاشنی غذا استفاده شود. فلفل سیاه باعث تسکین مشکلات معده و کاهش التهاب روده می شود. همچنین می تواند رفلکس اسید را سرکوب کند و آن قسمت هایی از بدن را که ممکن است وقتی ارگان شروع به فشار به دیواره حفره می کند در معرض خطر باشند را التیام بخشد.

9. تسکین استرس

یکی از علل بوجود آمدن فتق، استرس و اضطراب است. افزایش هورمون های استرس در بدن می تواند ارگان های بدن را ضعیف کند و به طور کلی فشار بیشتری در سوخت و ساز بدن وارد می کند. مشکلات معده و رفلاکس اسید می تواند تحت تاثیر استرس نیز قرار بگیرد و در نتیجه خطر ابتلا به فتق را افزایش دهد. بهترین فعالیت های کاهنده استرس شامل مدیتیشن، یوگا، طب سوزنی، ماساژ و همچنین استفاده از روغن های ضروری و رایحه درمانی است.

حتما بخوانید: فواید یوگا برای سلامت بدن و ذهن 

10. درمان خانگی فتق با کم کردن تمرینات ورزشی

یکی از دلایل اصلی فتق فشار حاصل از ورزش شدید و یا بلند کردن وزنه های سنگین است. اگر در گذشته تجربه فتق را داشته اید یا به طور معمول وزنه های سنگین بلند می کنید، بهتر است در طول درمان تمرینات خود را آسانتر کنید. فشار ایجاد شده در تمرینات شبیه به فشارهایی است که طی حرکات روده ایجاد می شود، و این می تواند باعث بروز فتق شود، بنابراین اطمینان حاصل کنید که به اندازه لازم مایعات مصرف می کنید و فیبر کافی می خورید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : salamdonya.com

درمان فتق کشاله ران بدون جراحی

فتق کشاله ران‎ — فتق رانی به دلیل ایجاد در زیر کشاله ران در زنان رایج تر است. نوع دیگری از این نوع فتق، فتق اینگوئینال بوده که در بالای کشاله ران ...

درمان فتق کشاله ران با روش لاپاراسکوپی و بدون جراحی

آنچه می خوانید...

تفاوت عمل فتق کشاله ران به روش لاپاراسکوپی و روش باز

از جراحی فتق کشاله ران به روش لاپاراسکوپی چه انتظاری می توان داشت؟

دلایل انجام جراحی فتق کشاله ران به روش لاپاراسکوپی

جراحی ترمیم به روش لاپاراسکوپی در چه مواردی توصیه نمی شود؟

درصد موفقیت عمل فتق کشاله ران به روش لاپاراسکوپی

آیا احتمال بروز عوارض در عمل فتق کشاله ران به روش لاپاراسکوپی وجود دارد؟

عمل فتق به روش لاپاراسکوپی مشابه دیگر روش های لاپاراسکوپی است. بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد و برش کوچکی زیر ناف زده می شود. شکم با هوا پر می شود تا امکان مشاهده ارگان های شکمی فراهم گردد.

لوله ای ظریف به نام لاپاراسکوپ از طریق برش ایجاد شده وارد می شود. ابزارهای دیگری به منظور ترمیم فتق از راه برش های دیگری در قسمت انتهایی شکم وارد خواهند شد.

دلایل انجام جراحی فتق کشاله ران به روش لاپاراسکوپی

تفاوت عمل فتق کشاله ران به روش لاپاراسکوپی و روش باز

انجام عمل فتق کشاله ران به روش لاپاراسکوپی تفاوت هایی را با روش باز دارد، از جمله:

ترمیم لاپاراسکوپی با برش های کوچک تری انجام می شود، در حالی که در روش باز، تنها یک برش بزرگ زده خواهد شد.

در صورتی که فتق در هر دو سمت وجود داشته باشد، امکان ترمیم هر دو فتق بدون ایجاد برش ثانویه ای وجود دارد. جراحی لاپاراسکوپی امکان مشاهده هر دو کشاله ران و تمامی نواحی درگیر فتق را برای پزشک فراهم می کند.

هم چنین امکان قرارگیری مش بر روی تمام نواحی ضعیف شده و پیشگیری از بازگشت مجدد فتق نیز وجود دارد.

جراحی لاپاراسکوپی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. ترمیم فتق به روش باز با بیهوشی عمومی، اسپاینال و یا بی حسی موضعی انجام خواهد شد.

از جراحی فتق کشاله ران به روش لاپاراسکوپی چه انتظاری می توان داشت؟

بسیاری از بیمارانی که تحت جراحی فتق کشاله ران به روش لاپاراسکوپی قرار می گیرند، همان روز به منزل بر می گرند. طول دوره نقاهت این روش در حدود یک تا دو هفته می باشد.

بسیاری از افراد، یک تا دو هفته بعد قادر به انجام کارهای سبک خواهند بود. چهار هفته بعد از جراحی، بیمار می تواند ورزش های سنگین را از سر بگیرد.

مطالعات نشان می دهند، افرادی که تحت جراحی لاپاراسکوپی قرار می گیرند، با درد کمتری در دوره نقاهت روبرو خواهند بود.

دلایل انجام جراحی فتق کشاله ران به روش لاپاراسکوپی

ترمیم جراحی در مواردی که فتق کشاله ران منجر به بروز درد و یا دیگر علائم شده باشد، از سوی پزشک تجویز می شود. جراحی نیز معمولا برای فتق کشاله ران در کودکان توصیه می شود. برای شناخت بهترین جراح لاغری در تهران این مطلب را مشاهده نمایید.

فتق کشاله ران

جراحی ترمیم به روش لاپاراسکوپی در چه مواردی توصیه نمی شود؟

جراحی ترمیم به روش لاپاراسکوپی در موارد زیر توصیه نمی شود:

افرادی که نمی توانند تحت بیهوشی قرار بگیرند.

افرادی که مبتلا به اختلالات خونریزی مانند هموفیلی و یا کاهش تعداد پلاکت ها هستند.

افرادی که داروهای رقیق کننده خون به منظور پیشگیری از لخته شدن خون مصرف می کنند.

افرادی که چندین جراحی شکمی انجام داده اند. بافت اسکار می تواند باعث سخت تر شدن جراحی از طریق لاپاراسکوپی شود.

افراد مبتلا به بیماری های ریوی مزمن. کربن دی اکسیدی که در این روش به منظور باد شدن شکم مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند با تنفس تداخل پیدا کند.

بارداری چاقی مفرط

با کمک لاپاراسکوپی می توان جراحی کیسه صفرا را نیز انجام داد. در این بخش می توانید اطلاعات کامل تری درباره جراحی اسلیو معده بخوانید.

ترمیم فتق در کودکان معمولا با لاپاراسکوپی انجام نمی شود. اما می توان از لاپاراسکوپ در جراحی باز برای یافتن فتق در کشاله ران سمت مخالف استفاده کرد. این کار با قرارگیری لاپاراسکوپ در سمتی که تحت جراحی قرار گرفته انجام می شود. در صورت وجود فتق، امکان ترمیم آن در هر دو سمت کشاله ران، تنها با یک جراحی وجود دارد.

درصد موفقیت عمل فتق کشاله ران به روش لاپاراسکوپی

احتمال بازگشت مجدد فتق بعد از جراحی لاپاراسکوپی، در هر صد جراحی یک تا ده می باشد.درباره جراحی پیکرتراشی بخوانید.

جراحی لاپاراسکوپی می تواند مزایای زیر را به همراه داشته باشد:

برخی افراد جراحی لاپاراسکوپی را به جراحی باز ترجیح می دهند، چرا که درد کمتری را به همراه دارد و بعد از جراحی سریع تر به زندگی عادی خود بر می گردند.

ترمیم فتق عود کننده به روش لاپاراسکوپی به مراتب آسان تر از روش باز می باشد.

امکان بررسی و یا ترمیم فتق ثانویه در سمت مخالف و در یک روش جراحی وجود دارد.

از آن جایی که در لاپاراسکوپی برش های کوچک تری زده می شود، نتایج زیبایی بیشتری را نیز به همراه خواهد داشت.

درصد موفقیت عمل فتق کشاله ران به روش لاپاراسکوپی

آیا احتمال بروز عوارض در عمل فتق کشاله ران به روش لاپاراسکوپی وجود دارد؟

برخی افراد قبل از جراحی، ملزم به رعایت نکاتی هستند تا احتمال بروز عوارض جراحی در آن ها به حداقل برسد. از جمله، افرادی که:

سابقه انعقاد خون در رگ های بزرگ و عمقی دارند

دخانیات استعمال می کنند

دوز بالای آسپیرین مصرف می کنند

داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند

مشکلات ادراری شدید دارند

از جمله عوارض این روش جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خطرات بیهوشی درد در بیضه ها آسیب نخاعی

تجمع مایع و یا خون در کیسه بیضه

ناتوانی در ادرار و یا آسیب های مثانه

عفونت مش و یا بخیه ها

تشکیل بافت اسکار

احتمال بازگشت مجدد فتق

برای آشنایی بیشتر با عمل لاپاراسکوپی و موارد استفاده آن می توانید این مقاله را بخوانید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : drshahinjamili.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب

علت تلخی دهان چیست، درمان های خانگی تلخی دهان
پخش زنده کربلا از ماهواره ۱۴۰۱ | پخش زنده کربلا با کیفیت بالا | زیارت آنلاین کربلا
آیا روی ماه یاحسین نوشته ۱۴۰۱ | عکس ماه امشب | عکس ماه که روش نوشته یا حسین
آلف مانگا | alef manga | الف مانگا پرسپولیس کیست | الف مانگا بازیکن فوتبال
نقش ابراهیم اشتر در مختارنامه | مالک اشتر کیست
دلنوشته شام غریبان ۱۴۰۱ | متن شام غریبان عاشقانه | متن برای شمع شام غریبان
ادارات خوزستان فردا تعطیل است ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | اهواز فردا تعطیل است
امار فوتی های کرونا امروز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ | آمار کرونا امروز ایران ۱۴۰۱
متن شام غریبان مرده ۱۴۰۱ | متن شام غریبان پدر | متن شام غریبان مادر فوت شده
بیو شام غریبان ۱۴۰۱ | کپشن شام غریبان | جمله برای شام غریبان
متن شام غریبان برای استوری ۱۴۰۱ | فیلم شمع شام غریبان امام حسین
استوری شام غریبان ۱۴۰۱ | متن کوتاه برای شام غریبان | دعا برای شام غریبان
دلیل مرگ مهران غفوریان ۱۴۰۱ | پیج اصلی مهران غفوریان | مهران غفوریان الان کجاست
ایا فردا سه شنبه 18 مرداد 1401 تعطیل است + بانک ها و ادارات
تعطیلی خوزستان اهواز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ بانکها و ادارات