زهرا رکوعی متولد ۲ فروردین ۱۳۶۲ در تهران، خبرنگار است .فارغ التحصیل لیسانس رشته علوم اجتماعی و لیسانس حقوق قضایی و فوق لیسانس حقوق تجارت می باشد و با یک مجری دیگر نیز ازدواج کرده است.

در سال ۱۳۷۸ وقتی که ۱۷ ساله بودم از طریق اطلاعیه کلاس های باشگاه خبرنگاران جوان در روزنامه ثبت نام کردم و دوره های مختلف خبری را گذراندم.

بیوگرافی زهرا رکوعی همسر زهرا رکوعی گوینده شبکه خبر بهترین گوینده خبر تلویزیون خبرنگاران جوان بهترین مجری معروف بیوگرافی مجری تلویزیون اینستاگرام زهرا رکوعی

در سال ۱۳۸۰ به عنوان خبرنگار سیاسی، اجتماعی فعالیتم در باشگاه خبرنگاران جوان شروع شد و همان سال بعنوان خبرنگار برتر سال ۷۹ – ۸۹ انتخاب شدم. در سال ۸۱ و ۸۲ هم نفر اول جشنواره دفاع مقدس و دومین جشنواره خبر و برنامه های سیاسی و رادیو شناخته شدم.

ورود به رادیو

بعد از کسب چندین جایزه برتر خبری به رادیو معرفی شد و بصورت ۴ ماه آزمایشی شروع بکار کرد، سپس انتخاب شد و بصورت آزمایشی تا سال ۸۴ در رادیو گزارشگری می کرد.

ورود به تلویزیون

در سال ۱۳۸۴ بخش خبری سینما پیشنهاد تست گویندگی به وی داد، او با قبولی در تست وارد گویندگان بخش خبری شبکه سه شد.

زهرا رکوعی با یکی از همکاران خود بنام علیرضا نادری که خود تهیه کننده و مجری است ازدواج کرده، این زوج در تیرماه ۹۶ صاحب یک فرزند پسر شدند.

بیوگرافی زهرا رکوعی همسر زهرا رکوعی گوینده شبکه خبر بهترین گوینده خبر تلویزیون خبرنگاران جوان بهترین مجری معروف بیوگرافی مجری تلویزیون اینستاگرام زهرا رکوعی

همسر و فرزند زهرا رکوغی

سازمان خواندن هر خبر برای گوینده را ۶ ثانیه در نظر گرفته است. به همین علت ما مجبوریم سریع اخبار رو بخوانیم ولی در عین حال باید مدیریت کنیم تا مخاطب متوجه شود که چه می گوییم.

ضبط تمامی اجراها

از سال ۸۴ تا الان که ۱۳ سال می شود هر شبی اجرا دارم در خانه فیلم ها را برایم ظبط می کنند، حتی اگر شبی شرایط فراهم نشود از فیلم شاهد سازمان استفاده می کنم. اجراهایم را میبینم تا ایراداتم را پیدا کنم.

سقوط همکاران

از سال ۸۷ تا کنون چه در حیطه گویندگی و چه در حیطه خبرنگاری سقوط هواپیمای c -130 که اکثر همکارانم در آن هواپیما بودند تلخ ترین خاطره ام است.

منبع:فوتوکده