• سایر
  • تاریخ انتشار ۱۴۰۱-۰۵-۰۶

          سامانه وام سهام عدالت

سامانه وام سهام عدالتمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

سامانه وام سهام عدالت را از این سایت دریافت کنید.

وام سهام عدالت

در این مقاله، در رابطه با نحوه دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت 1401، شرایط و مدارک جهت دریافت این وام، میزان مبلغ و اقساط وام سهام عدالت، مطالبی آورده شده است.

نحوه دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت

نحوه دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت 1401، به دو روش حضوری، با مراجعه به شعب بانک های عامل و غیر حضوری، از طریق اپلیکیشن های ایوا، بله و شصت، امکان پذیر است. از شرایط دریافت این وام، می توان به داشتن کارت ملی هوشمند اشاره نمود. شناسنامه و کارت ملی نیز از جمله مدارک لازم، برای دریافت این وام می باشد.

از زمانی که طرح آزاد سازی سهام عدالت، در کشور ایران، مطرح شد، قوانین بسیاری، در رابطه با آزاد سازی تصویب شد که بعضی از آن ها، عملی شد و برخی دیگر، بدون اجرا باقی مانده اند. دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت، از جمله قول و قرار هایی بود که پس از آزاد سازی سهام عدالت، توسط دولت، به مردم داده شد.

مشمولان سهام عدالت، می توانند با دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت و مبلغ وامی که به آنان، اختصاص داده می شود، کالا های مختلف را از فروشگاه های طرف قرار داد، با بانک های نماینده ارائه تسهیلات سهام عدالت، خریداری کنند. اما، بسیاری از افراد، در مورد نحوه دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت​ 1401 و شرایط دریافت آن اطلاعات لازم را ندارند. به همین دلیل، ضروری است تا این اشخاص، با نحوه دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت آشنا شوند.

با توجه به اهمیت دریافت وام سهام عدالت، برای متقاضیان این تسهیلات، در ادامه، در رابطه با شرایط دریافت کارت اعتباری سهام عدالت ۱۴۰۱، مدارک لازم جهت دریافت این کارت اعتباری، میزان مبلغ این کارت، نحوه دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت 1401 و همچنین، میزان اقساط آن، مطالبی آورده شده است.

شرایط دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت ۱۴۰۱

وام سهام عدالت، یک از تسهیلاتی است که به عنوان کمک هزینه خرید کالا های مختلف، به افرادی که دارای سهام عدالت می باشند، داده می شود. افرادی که این وام را دریافت می کنند، می توانند از طریق کارت اعتباری وام سهام عدالت، اقدام به خرید کالا های مختلف، از فروشگاه های طرف قرار داد، با بانک های عامل، جهت ارائه وام سهام عدالت نمایند. این تسهیلات، از جمله تسهیلاتی بود که برای افرادی که دارای سهام عدالت 1 میلیون تومانی و 500 هزار تومانی می باشند، در نظر گرفته شد.

برای دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت، شرایط خاصی در نظر گرفته شده است که در ادامه، آن ها را توضیح می دهیم. افرادی که دارای شرایط دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت 1401 می باشند، می توانند این کارت اعتباری را دریافت کنند. در نظر داشته باشید که این وام، تنها به افرادی که واجد شرایط زیر باشند، تعلق خواهد گرفت.

اولین شرطی که برای دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت، در نظر گرفته شده است، این است که افراد، دارای سهام عدالت، با ارزش 1 میلیون تومان و یا دارای سهام عدالت، با ارزش 500 هزار تومان باشند. بدیهی است که به افرادی که دارای سهام عدالت نیستند، این وام، تعلق نخواهد گرفت.

افرادی که قصد دریافت وام سهام عدالت سال ۱۴۰۱ را دارند، می بایست حتما، کارت ملی هوشمند داشته باشند. در غیر این صورت، امکان دریافت تسهیلات سهام عدالت، برای آن ها، وجود نخواهد داشت.

متقاضیان دریافت وام سهام عدالت، می بایست در سامانه سجام بازار بورس، ثبت نام کرده باشند؛ در غیر این صورت، نمی توانند وام سهام عدالت را دریافت کنند.

در صورتی که از یکی از مراجع قضایی، حکمی صادر شده باشد که سهام عدالت فرد متقاضی وام، توقیف شده است نیز امکان دریافت وام سهام عدالت، برای متقاضی، وجود نخواهد داشت.

متقاضیانی که اقدام به آزاد سازی سهام عدالت کرده اند و متقاضی دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت 1401 می باشند، باید در نظر داشته باشند که حتی اگر یک سهم از سهام خود را فروخته باشند، نمی توانند این وام را دریافت کنند.

افرادی که قصد دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت را دارند، می بایست حتما در بانکی که قرار است که وام را از آن جا دریافت کنند، حساب داشته باشند. در غیر این صورت، می بایست ابتدا، مراحل افتتاح حساب را در آن بانک، انجام دهند.

مشمولان سهام عدالت، می توانند از طریق مراجعه به سامانه سهام عدالت، به صورت اینترنتی، جهت دریافت استعلام سهام خود، اقدام نمایند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با نحوه گرفتن استعلام سهام عدالت در سامانه samanese.ir، به لینک زیر مراجعه نمایید.

حتما بخوانید: سامانه سهام عدالت

مدارک لازم جهت دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت 1401

افرادی که قصد دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت را دارند، می بایست به شعب، یکی از بانک های عامل که این وام را پرداخت می کنند، مراجعه نموده و سپس، مراحل مربوط به دریافت کارت اعتباری وام سهام عدالت سال ۱۴۰۱ را انجام دهند. بدیهی است که  این وام، تنها، به افرادی تعلق خواهد گرفت که شرایط لازم را برای دریافت وام داشته باشند.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.heyvalaw.com

چگونه وام سهام عدالت بگیریم+ ثبت نام

این روزها واژه سهام عدالت بر سر زبان‌ها است و نحوه بهره‌مندی از مزایای این طرح، ساده ولی نیازمند آگاهی و صبر است.

چگونه وام سهام عدالت بگیریم+ ثبت نام

این روزها واژه سهام عدالت بر سر زبان‌ها است و نحوه بهره‌مندی از مزایای این طرح، ساده ولی نیازمند آگاهی و صبر است.

١۴ مهر, ١۴٠٠ چهارشنبه ٠٨:۴٨

کد خبر: ٢٧١٣٢٢

به گزارش بنکر (Banker)، کسانی که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم برگه سهام خود را در دست دارند می‌توانند وام سهام عدالت را نیز دریافت کنند. این وام در وجه‌های ۱۴ ملیونی برای دارندگان برگه سهام یک میلیونی و مبلغ هفت میلیون نیز برای دارندگان برگه سهام ۵۰۰ هزار تومانی می‌باشد که این وام در قالب کارت اعتباری برای سهام داران اعطاء می‌شود تا از فروشگاه‌هایی که منتخب و تعیین شده‌اند اشخاص دارای کارت اعتباری از آن‌جا اقدام به خرید کنند.

وام سهام عدالت به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

سهام عدالت به کسانی تعلق می‌گیرد که قبلاً در سامانه مربوط به سهام عدالت ثبت نام کرده‌ و آن را خریده‌اند و به آنها برگه‌های سهام با مبلغ یک میلیونی و ۵۳۳ هزارتومنی اعطاء شده است. آن دسته از کسانی که سهام خود را به صورت روش مستقیم و یا غیر مستقیم انتخاب کرده‌اند می‌توانند وام دریافت کنند اما اگر یک سهم از پرتفوی سهام خود را فروخته باشند متاسفانه در این صورت برای این افراد وامی تعلق نمی‌گیرد. طبق دستور رئیس‌جمهور، بر این اساس یک خانوار سه نفره می‌تواند تا ۲۱ میلیون تومان اعتبار در قالب کارت اعتباری سهام عدالت دریافت کند.

شرط لازم برای دریافت وام سهام عدالت چیست؟

نخستین شرط لازم برای دریافت وام سهام عدالت دارا بودن برگه سهام عدالت و مدارک مربوط به آن و ثبت نام در این طرح است.

داشتن کارت ملی جدید برای سهام‌داران مهم است. و اطلاعات هویتی و ثبت سیم کارت به نام خود سهام داران الزامی است.

دومین قدم برای برخورداری از مزایای سهام خود مراجعه به یکی از بانک‌هایی که در آن حساب دارید برای دریافت شماره شبا می‌باشد که هم اکنون به صورت الکترونیکی و یا دریافت از خودپردازها امکان‌پذیر می‌باشد. ناگفته نماند پرداخت سود سهام شما نیز با شماره شبا امکان‌پذیر است.

مورد بعدی ثبت نام در سامانه سجام و هویت سنجی افراد است. شما بعد از ثبت نام در سامانه در یکی از دو بانک تجارت و ملی باید حساب باز کنید زیرا پاسخگوی وام و کارت اعتباری سهام عدالت این دو بانک خواهند بود.

از دیگر شرایط لازم برای وام، توقیف نشدن سهام است که باید قبل از مراجعه به بانک‌های مذکور باید بررسی و کارگزاری ناظر را برای پرتفوی سهام فعال کنند. اشخاصی که عجله دارند تا فرآیند دریافت وام سهام عدالت آنها تسریع شود می‌توانند از ساعت ۸ تا چهار بعد از ظهر اقدام به ثبت نام نمایند.

آیا برای وام سهام عدالت ضامن نیاز است؟

برای دریافت این وام نیازی به وثیقه یا ضامن نیست. تنها ضامن لازم خود سهام عدالت می‌باشد که بانک بر اساس آن قرار است مبلغ وام را پرداخت کند. بنابراین در صورت دریافت وام و ناتوانی در پرداخت اقساط وام، بانک می‌تواند سهام شما را به فروش برساند تا مبلغ وام پرداختی را تسویه کند.

بازپرداخت این وام سه ساله بوده و با سود ۱۸ درصد محاسبه می‌شود. اما برای تشویقی به افرادی که در سی روز نخست دریافت وام، مبلغ پرداختی بانک را تسویه کند هیچ سودی از او دریافت نمی‌شود. اخذ تسهیلات وام سهام عدالت از بانک، با توجه به در درسترس بودن فقط ۶۰ درصد سهم شرکت‌های استانی قابل دریافت می‌باشد و دریافت تسهیلات با ۱۰۰ درصد سهام خود فعلا در دسترس نیست. پیش قدم اعطای این تسهیلات بانک تجارت و ملی بین مبالغ ۷ تا ۱۳ میلیون تومان است که به صورت کارت اعتباری آن را ارائه می‌دهند.

کارت اعتباری دریافت وام سهام عدالت چیست؟

کارت‎های اعتباری وام سهام عدالت به صورت فیزیکی نیست و به صورت کیو آر کد در دسترس قرار می‌گیرد. بعد از طی مراحل ثبت نام الکترونیکی به مدت ۳ الی ۴ روز کارت اعتباری برای شما صادر خواهد شد و در زمان یک هفته قابل استفاده خواهد بود. کارت اعتباری بعد از در دسترس قرار گرفتن در فروشگاه‌های افق کوروش، رفاه و وین مارکت قابل مصرف می‌باشد.

اعتبار تخصیص یافته در کارت‌های اعتباری بنابر پرداخت وام از طریق بانک از طریق فروشگاه‌های یاد شده و پذیرندگان دستگاه پوز سداد که داری کیو آر کد می‌باشند قابل استفاده است. برای اینکه از مکان دقیق فروشگاه‌های دارای دستگاه پوز سداد با کیو آر کد مطلع شوید، با نصب اپلیکیشن ایوا در قسمت صفحه اختصاصی نشان پرداخت می‌توانید مشاهده کنید.

یکی از دلایل فیزیکی نبودن کارت‌ اعتباری سهام عدالت رعایت پروتکل بهداشتی در شرایط سخت کرونایی است که میزان کاربرد از سطوح مختلف را کاهش می‌دهد یا به صفر درصد می‌رساند.

نحوه ثبت نام برای وام سهام عدالت

اگر دارای حساب بانکی در یکی از بانک‌های ملی و تجارت نیستید باید در یکی از دو بانک مذکور افتتاح حساب کنید.

با داشتن شرایط لازم برای برخورداری از وام سهام عدالت، لازم نیست به صورت حضوری به بانک‌ها مراجعه کرده و در آنجا ثبت نام کنید. ساده‌ترین راه برای ثبت نام، نصب اپلیکیشن‌ بانک مربوطه و مراجعه به سایت‌های اعلام شده از طریق کافی‌نت‌ها و در بهترین وضعیت استفاده از گوشی و کامپیوتر برای انجام کارهای ثبت نامی می‌باشد. برای ثبت نام کارت اعتباری نیز سامانه ایوا برای بانک ملی و سامانه زمرد برای بانک تجارت در دسترس می‌باشد که می‌توانید از آنجا اقدام کنید.

باید این را در نظر داشت که نحوه دریافت کارت اعتباری از بانک‌های ملی و تجارت متفاوت بوده و با نصب و مراجعه به اپلیکیشن‌ این بانک‌ها فرآیند ثبت نام صورت می‌گیرد.

بعد از انجام بارگذاری صفحات شناسنامه و کارت ملی و دیگر مدارک مورد نیاز در سامانه یاد شده بانک‌ها، امضای الکترونیکی که فعلا در بانک ملی در حال اجراست، یک پیامک به سیم کارت شخص سهام دار ارسال می‌گردد. بخاطر زمان‌بر بودن فرآیند پرداخت وام برای چندین میلیون نفر ممکن است خیلی از افراد برای ثبت نام و دریافت کارت اعتباری منصرف شوند ولی طبق گفته‌های مسئولان مربوطه در ماه‌های آتی مشکلاتی که در ارائه خدمات سهام عدالت وجود دارد به مرور برطرف خواهد شد.

برچسب ها: برگه سهام وام سهام عدالت وام کارت اعتباری

سامانه مربوط به سهام عدالت

ثبت نام

شرط دریافت وام سهام عدالت

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : banker.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب