• سایر
  • تاریخ انتشار ۱۴۰۱-۰۵-۰۶

          تجاوز معلم فردوس

تجاوز معلم فردوسمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

تجاوز معلم فردوس را از این سایت دریافت کنید.

آخرین جزئیات آزار ۷ دانش‌آموز دختر توسط یک معلم در فردوس

انتشار اخباری مبنی بر آزار و اذیت دانش‌آموزان توسط یک معلم ریاضی در شهرستان فردوس، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و افکار عمومی داشته است.

۲۹ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۳

آخرین جزئیات آزار ۷ دانش‌آموز دختر توسط یک معلم در فردوس

انتشار اخباری مبنی بر آزار و اذیت دانش‌آموزان توسط یک معلم ریاضی در شهرستان فردوس، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و افکار عمومی داشته است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، یک معلم مرد ۵۵ ساله در شهرستان فردوس، تعدادی دختربچه محصل در مقاطع تحصیلی پایین را مورد آزار و اذیت قرار داده است. وی با سوءاستفاده از کلاس‌های خصوصی، تصاویر و فیلم‌های مستهجن برای کودکان پخش و آن‌ها را مورد آزار قرار می‌داد.

خانواده‌های کودکان با اعتماد به ظاهر و رفتار فریبنده م. د، فرزندان خود را به کلاس‌های وی می‌فرستادند. خمودگی، گوشه‌نشینی و گریه‌های شبانه برخی از این دانش‌آموزان و ترس و واهمه آن‌ها از هم‌کلامی با دیگران، شک خانواده‌ها را برانگیخت و پیگیری‌های برخی والدین پرده از این راز مخوف برداشت اما ترس از آبرو و نگرانی از تهدیدهای م. د، خانواده‌ها را وادار به سکوت کرد.

شکایت تعدادی از خانواده‌ها، پای م. د را که گویا در گذشته نیز سوابقی از آزار جنسی در داشته را به دادگاه باز کرد و حدود یک ماه و نیم قبل، پرونده‌ای جهت رسیدگی به شکایت خانواده‌ها باز شد.

حبس، تبعید از شهر و انفکاک از خدمت حکم معلم فردوسی

سیدعلیرضا موسوی‌نژاد مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار کرد: حکم انفکاک از خدمت معلم خاطی در فردوس که مرتکب آزار و اذیت دانش‌آموزان شده بود، توسط آموزش و پرورش خراسان جنوبی صادر شده و منتظر حکم قطعی دادگاه هستیم.

وی افزود: در مورد خبر آزارجنسی دانش‌آموزان دبستانی توسط معلم مرد ۵۵ ساله فردوسی، با نهایت تأسف زمانی که خبر را شنیدیم از طریق هیئت تخلفات آموزش و پرورش و دادگستری شهرستان پیگیری کردیم و همان زمان فرد خاطی بازداشت شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه این امر اردیبهشت‌ماه اتفاق افتاد، ادامه داد: برخورد با چنین تخلفاتی برای ما بسیار مهم است و بحث انفکاک خدمت وی از سوی آموزش و پرورش انجام شد تا حکم قطعی اعلام شود.

وی با بیان اینکه این اتفاق توسط معلمی با نام (م. د) دارای ۲۸ سال سابقه کار در محل پارکینگ منزل مسکونی خود حادث شده است، تصریح کرد: همیشه تاکید داریم این‌گونه کلاس‌های خصوصی هیچ‌گاه مورد تأیید آموزش و پرورش نبوده اما متأسفانه این کلاس خصوصی بدون رضایت و با رضایت و هماهنگی اولیای هفت نفر از دانش‌آموزان برگزار شده است.

موسوی‌نژاد خاطرنشان کرد: در مورد کلاس‌های خصوصی که در فضاهای غیرآموزشی برگزار می‌شود، امکان و ابزار نظارتی نداریم و همواره از اولیا می‌خواهیم هوشیاری خود را حفظ کنند تا شاهد این گونه موارد نباشیم.

رسیدگی به پرونده آزار و اذیت کودکان در فردوس ادامه دارد

حجت‌الاسلام علی موحدی‌راد رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی، اظهار کرد: خرداد گذشته و درپی اعلام شکایت خانواده‌های هفت نفر از دانش‌آموزان دختر، مبنی بر اینکه فرزندشان توسط معلمی هدف آزار و اذیت و بهره‌کشی قرار گرفته است، بلافاصله پرونده‌ای در این‌باره تشکیل شد و با طی روال قانونی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی افزود: پس از انجام تحقیقات مقدماتی در مراجع انتظامی و دادسرا، مشخص شد که متهم ۵۵ ساله که هیچ سابقه محکومیت کیفری هم ندارد، با نشان دادن فیلم‌های مبتذل از طریق گوشی تلفن همراه به دختران خردسال و برخی رفتارهای غیراخلاقی، اقدام به آزار و اذیت و بهره‌کشی جنسی از طریق در اختیار گرفتن کودکان خردسال می‌کرد.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی تصریح کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، پرونده مذکور از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت دادگاه کیفری دو براساس استنادات قانونی و با وجود انکارهای متهم در برخی از اتهامات وارد شده، وی را به دلیل در دسترس قرار دادن محتویات مستهجن برای اطفال و نوجوانان به تحمل سه ماه حبس تعزیری، به اتهام آزار و اذیت به تحمل دو سال زندان و درباره بهره‌کشی جنسی از طریق در اختیار قرار گرفتن اطفال به تحمل پنج سال زندان محکوم کرده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر دادگاه متهم را از باب مجازات تکمیلی به دو سال ممنوعیت اقامت در فردوس محکوم کرده است. در عین حال و با اعتراض برخی شاکیان به حکم صادر شده از سوی دادگاه، این پرونده به دادگاه تجدیدنظر استان ارسال شده است و بررسی‌ها و تحقیقات قانونی همچنان ادامه دارد تا همه زوایا و ابعاد این ماجرای تأسف بار مورد بررسی‌های قضائی قرار گیرد.

حجت‌الاسلام موحدی‌راد گفت: این متهم حدود ۲۹ سال سابقه فعالیت در آموزش و پرورش را داشته است اما برگزاری کلاس‌های تقویتی آن هم در پارکینگ منزل مسکونی هیچ ارتباطی به آموزش و پرورش ندارد، با وجود این دستگاه قضائی با این گونه جرایم به‌شدت برخورد می‌کند.

وی اضافه کرد: والدین حتماً برای برگزاری کلاس‌های خصوصی و تقویتی به مکان‌های مورد اعتماد و تأیید شده مراجعه کنند و قبل از هر چیز درباره مکان برگزاری یا فرد مربی تحقیق کنند تا چنین حوادثی برای دیگران تکرار نشود.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه فقط هفت نفر از خانواده‌ها شکایت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: دستگاه قضائی با جدیت این پرونده را پیگیری خواهد کرد و اجازه نمی‌دهد حقی تضییع شود.

دادگستری استان خراسان جنوبی پیش از این در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که اصل اتهام وارده به معلم مرد در فردوس، کودک‌آزاری بوده و پرونده قضائی هفت نفر از شاکیان ثبت شده است. در این اطلاعیه آمده است: موضوع تجاوز معلمی در فردوس به ۱۸ کودک که در رسانه‌های معاند منتشر شده، صحت ندارد و تکذیب می‌شود.

واکنش روابط عمومی آموزش و پرورش به خبر آزار و اذیت دانش‌آموزان

مصطفی بابایی، مسئول مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش در صفحه توئیتر خود نوشت:

«در پی انتشار اخباری مبنی بر آزار شش دانش‌آموز در شهر فردوس، ضمن پیگیری لازم از پنج ماه گذشته، فرد خاطی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفته است.»

کد خبر 589598

برچسب‌ها

آزار و اذیت آزار و اذیت زنان آزار و اذیت شیطانی

اتهام ربودن و آزار و اذیت دختران

ماجرای آزار و اذیت یک معلم

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.imna.ir

جزئیات جدید از پرونده آزار جنسی دانش‌آموزان در فردوس

در پی انتشار خبر آزار جنسی دانش‌آموزان توسط معلم مرد ۵۵ ساله در فردوس، اخبار و شایعات فراوانی در این باره مطرح شد. یک مسئول محلی، توضیحاتی را درباره جزئیات این پرونده ارائه داده‌است.

جامعه حوادث

جزئیات جدید از پرونده آزار جنسی دانش‌آموزان در فردوس | معلم آزارگر به بیماری روانی مبتلا بوده‌است؟

اشتراک گذاری: کد خبر: ۱۱۸۰۶۹ ۳۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۴

در پی انتشار خبر آزار جنسی دانش‌آموزان توسط معلم مرد ۵۵ ساله در فردوس، اخبار و شایعات فراوانی در این باره مطرح شد. یک مسئول محلی، توضیحاتی را درباره جزئیات این پرونده ارائه داده‌است.

به گزارش شهرآرانیوز، با توجه به پرسش‌های فراوان در افکار عمومی در خصوص پرونده آزار جنسی در بخش اسلامیه شهرستان فردوس و اطلاعات بعضا متفاوت درباره تعداد دانش‌آموزان مورد آزار قرار گرفته، سوابق معلم آزارگر و وضعیت کنونی وی،از یکی از مسئولان شهری فردوس ماوقع این پرونده را جویا شدیم.

این مسئول محلی که نخواست نامش انتشار یابد در پاسخ به این پرسش که واکنش‌های عمومی در شهر به این مساله چگونه است؟ اظهار می‌دارد: متاسفانه شبکه‌های مجازی خواه ناخواه مواردی را بزرگ می‌کنند؛ آن‌قدری که در شبکه‌های اجتماعی به این مساله پرو بال داده شده، در فضای واقعی اینگونه نبوده‌است.

به گفته وی، مساله تجاوز جنسی نبوده بلکه آزار جنسی بوده است. حتی پزشک قانونی هم این موضوع را تایید کرده‌است. از نظر پزشک معاینه‌کننده معلم آزارگر، وی دارای بیماری روانی خاصی بوده که از هر هزار نفر تنها ۲ نفر دچار آن می‌شوند.

بر اثر این اتفاق، خانواده‌ها و دانش‌آموزان آسیب بسیار زیادی دیدند، به طوری که پدر یکی از دانش‌آموزان که قبلا اعتیاد داشت و ترک کرده بود به دلیل این مساله دوباره به اعتیاد روی آورده است. از آنجایی که این شهرستان کوچک است، پخش خبر به اشکال مختلف و دامن‌زدن به آن بر روحیه ساکنان تاثیر گذاشته است.

خاطی پیشینه سالمی نداشته است

این مسئول محلی در پاسخ به این پرسش که آیا فرد خاطی قبلا در این زمینه سوء‌سابقه داشته، می‌گوید: بله تقریبا داشته است، حتی برایش حبس هم در نظر گرفته بودند اما چون در سال‌های پایانی بازنشستگی‌اش بوده، می‌خواستند که به حقوق او لطمه‌ای وارد نشود زیرا واقعا دو دختر پاک و با ایمان دارد. به خاطر خانواده و فرزندان و آبروی خانواده‌اش اجازه تدریس به او داده شد.

وی می‌افزاید: به من گفته شده که این فرد پرونده‌ای داشته و مقرر شده در جاهای خاص از او استفاده نشود اما متاسفانه  در همان سال در روستایی به نام فریدونی مشغول به کار می‌شود. این روستا جمعیت اندکی دارد و آن زمان فرد خاطی تنها با سه دانش‌آموز ۲ دختر و یک پسر به عنوان آموزگار آن مدرسه مشغول به کار شد.

ماجرای آزارهای جنسی به کلاس‌های خصوصی او که در پارکینگ منزلش برگزار می‌شد، بازمی‌گردد. دانش آموزانی که به دلیل کرونا از درس و تحصیل عقب مانده بودند به کلاس‌های خصوصی او می‌آمدند. کلاس‌ها به صورت تک‌نفری و با وقت مشخص برگزار می‌شد. این کلاس‌ها با شهریه اندک برگزار می‌شد و از آنجایی که خصوصی بود، اصلا آموزش و پرورش دخیل نبوده است.

واکنش‌های محلی و انعکاس رسانه‌ای

مسئول شهری شهرستان فردوس درباره تبعات عمومی ماجرا توضیح می‌دهد: ماجرا حدود یک ماه و نیم یا دو ماه قبل اتفاق افتاده است. به دلیل حفظ آبروی دانش‌آموزان سعی شد مساله زیاد در شهر پخش نشود زیرا برخی از خانواده‌ها در صدد به قتل رساندن این فرد خاطی بودند. ما سعی کردیم فضا و خانواده‌ها را آرام کنیم اما متاسفانه این مساله در همه جا و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

وی در پاسخ به این پرسش که این فرد اکنون چه وضعیتی دارد اضافه می‌کند: فرد خاطی آزاد نشده و حکم او زندان بوده، اما از آنجایی که جانش در خطر بوده و حتی زندانیان به او قصد تعرض داشتند، جایش را تغییر دادند. اگرچه برایش وثیقه تهیه شد و وکلایش به دنبال تبرئه بودند اما باز زندانی شد. حکمش هم پنج سال زندان تعزیری و ۲ سال تبعید از شهر بوده است تا در این منطقه سکونت نداشته باشد. خانواده و فرزندانش و همین طور خانواده‌ها و فرزندانشان از این ماجرا بسیار آسیب دیدند. حتی این خطر وجود داشت دختران خودش هم در معرض خطر و انتقام گیری قرار بگیرند.

جزئیاتی دیگر از واقعه

بر خلاف آنکه گفته می‌شود فرد آزارگر با یکی از مسئولان دادگستری ارتباط داشته است این مسئول محلی می‌گوید: این ادعا درست نیست. دادستان اهل گناباد است و اصلا روابط فامیلی با ایشان ندارد. در مورد تعداد و وضعیت آزاردیدگان هم باید گفت از میان این تعداد تنها یک نفر خراشیدگی کوچکی داشت آن هم با اجسام خارجی. البته مشکل اساسی صدماتی روانی است که این دانش‌آموزان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

تا الان سه روانشناس با آن ها جلساتی برگزار می‌کنند اما متاسفانه شدت آسیب به خود خانواده‌ها بیشتر است. این دانش‌آموزان اکثرا محصل چهارم دبستان بودند. به دلیل مجازی بودن آموزش، چون از درس عقب افتاده بودند و اولیا نمی‌توانستند به صورت مجازی با آنها کار کنند، به کلاس‌های درس خصوصی این فرد می‌رفتند. اکثرا خانواده‌ها هم مستضعف و محروم هستند. این فرد حتی اگر آسیب جسمی به آن‌ها وارد نکرده باشد، آسیب روحی و روانی به آنها وارد کرده است.

درباره فضای شهر هم باید گفت تقریبا یک ماه و نیمی که از ماجرا گذاشته فضا آرام است. فقط الان به دلیل گستردگی شبکه‌های اجتماعی بسیاری مطلع شده‌اند و ماجرا را می‌پرسند.

منبع: ایرنا

عضو شوید: آخرین اخبار کشور را در این صفحه اینستاگرام دنبال کنید

لینک کوتاه: https://shrr.ir/000UiL

0 گزارش خطا

برچسب ها: کودک آزاری آزار جنسی معلم دانش آموزان

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی خبرنامه اخبار مرتبط

دستگیری عامل تجاوز به عنف نوجوان ۱۳ ساله

سیل در افغانستان ۲۳ کشته برجا گذاشت

کودک آزاری یا آزار جنسی؟ اصل اتهام معلم فردوسی چیست؟

حبس و تبعید برای آزارجنسی معلم اهل فردوس

آزار جنسی دانش‌آموزان توسط معلم شیطان صفت

ارسال نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.

نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : shahraranews.ir

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب