پل معلق مشگین شهر شیشه ای

پل معلق مشگین شهر شیشه ایبچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

پل معلق مشگین شهر شیشه ای را از این سایت دریافت کنید.

پل معلق مشگین شهر

وقتی حرف از سفر و گشت و گذار می شود، هر کس بنا به سلیقه و تفکراتش، خواسته های متفاوتی را مطرح می سازد؛ یک نفر به دنبال آرامش است، دیگری جاذبه های طبیعی همچون ک.

معرفی /

پل معلق مشگین شهر | طولانی ترین پل معلق خاورمیانه

وقتی حرف از سفر و گشت و گذار می شود، هر کس بنا به سلیقه و تفکراتش، خواسته های متفاوتی را مطرح می سازد؛ یک نفر به دنبال آرامش است، دیگری جاذبه های طبیعی همچون کوه های سر به فلک کشیده را جستجو می کند، کودکان شهربازی ها را ترجیح می دهند و تعدادی هم به دنبال رستوران ها و کافه های خاص هستند. در این میان، افرادی هستند که مقاصد هیجان انگیز را ترجیح می دهند و می خواهند گشت و گذارشان چاشنی متفاوتی داشته باشد. اگر از این دسته هستید در ادامه حتما همراه ما باشید تا یکی از مقاصد پر هیجان ایران عزیزمان را بشناسید.

می خواهیم سفری متفاوت را آغاز کنیم و به سوی شمال غربی سرزمین مان برویم؛ جایی که طولانی ترین پل معلق خاورمیانه را در خود دارد و قرار است لحظات هیجان انگیزی را برای مان خلق کند. به عبور از روی دره ای سرسبز فکر کنید که با جلوه اش شگفت زده تان می کند و به پلی شیشه ای که به شما اجازه می دهد تمام آنچه را در زیر پای تان می گذرد ببینید. اینها تنها گوشه ای از آن چیزی است که انتظارتان را می کشد.

معطل نکنید و کوله بارتان را ببندید تا به پل معلق مشگین شهر در اردبیل برویم...

کارناوال را در این سفر همراهی کنید...

اجاره ویلا شمال بلیط اتوبوس بلیط هواپیما Photo by : Unknown

چرا بازدید از پل معلق مشگین شهر؟

پل معلق مشگین شهر یکی از بلندترین پل های معلق خاورمیانه است.

قسمتی از این پل به صورت شیشه ای است که هیجان عبور از روی آن را دو چندان می کند.

در اطراف پل امکان انجام فعالیت های هیجان انگیز دیگری همچون زیپ لاین نیز وجود دارد.

وجود امکانات رفاهی مناسب و قرارگیری این پل در یک پارک جنگلی از دیگر دلایل محبوب شدن این جاذبه گردشگری است.

Seyed Sakhavat Mirzapoor

Amirali Razaghi

آشنایی با پل معلق مشگین شهر | اولین پل معلق ایران

آن چه که در گوشه ای از طبیعت زیبای مشگین شهر اردبیل انتظارمان را می کشد پلی معلق است که بر روی رودخانه خیاوچایی و بر روی پارک جنگلی مشگین شهر قرار گرفته است. عبور از روی این پل می تواند به فراموش نشدنی ترین هیجان زندگی تان تبدیل شود. این پل ۲ متر عرض و با توجه به تعداد روزهای سال، ۳۶۵ متر طول دارد و به عنوان طولانی ترین پل معلق خاورمیانه شناخته می شود. احداث آن در ارتفاع 80 متری باعث شده تا به گذرگاهی سرشار از هیجان بدل شود و طرفداران بسیاری از سنین مختلف پیدا کند.

پل معلق مشگین شهر نخستین پل معلق تفریحی ایران به شمار می رود و ایده ساخت آن توسط مهندس گنجعلی بیگ مطرح شده است. او با توجه به زیبایی چشم نواز دره سرسبز این منطقه و با الهام از پل کاپیلانوی ونکوور کانادا اقدام به طراحی این پل کرد و چنین شاهکاری را به وجود آورد.

مطلب مرتبط

پل معلق کاپیلانو ، کانادا | هیجان عبور از رودخانه

این پل در تاریخ بیست و ششم اردیبهشت سال 1394 با حضور آقای مسعود سلطانی فر -رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران- رونمایی شده و توانسته به یکی از جاذبه های پرطرفدار اردبیل تبدیل شود.

ورود به صفحه اختصاصی پل های معلق ایران

Photo by : Mahdi Sadeghi Rad

Mehdi Sadeghi Rad

دیدنی ها و تفریحات

لحظاتی متفاوت و سرشار از هیجان در این پل و حوالی آن چیزی است که در سفر به پل معلق مشگین شهر نصیب شما خواهد شد چرا که دیدنی ها و تفریحاتی متنوع در اینجا وجود دارد:

1- عبور از روی پل | اوج هیجان در عبور از روی شیشه

شنیدن ارتفاع 80 متری این پل کافیست تا بسیاری از قدم گذاشتن بر روی آن منصرف شوند؛ اما اگر دل به دریا بزنید و به این سازه اعتماد کنید می توانید در میان دره ای سرسبز قرار گیرید که رودخانه ای در میان آن جریان دارد. در اینجا می توانید از تماشای مناظر اطراف در کنار قامت شکوهمند سبلان لذت ببرید و تصاویری به یاد ماندنی را در گوشه ذهن تان ثبت کنید.

از همان قدم اول از میان درزهای باریکی که زیر پای تان قرار دارد می توانید سرسبزی دره را ببینید؛ اما اوج هیجان عبور از روی این پل زمانی است که به قسمت شیشه ای آن می رسید. حالا می توانید قدم بزنید و از منظره حیرت انگیزی که در زیر پاهای تان می بینید شگفت زده شوید. اینجا نقطه اوج هیجان این پل است پس تا می توانید از آن لذت ببرید.

Mehdi Sadeghi Rad Mehdi Sadeghi Rad

Mostafa Taghavi Namin

2- تماشای رودخانه خیاوچای از فراز پل

خیاوچای نام رودخانه ای در شهرستان مشگین شهر و از سرشاخه های مهم رودخانه قره سو است. پل معلق مشگین شهر بر فراز این رودخانه قرار گرفته و از روی دره ای می گذرد که این رودخانه در میان آن جریان دارد. رودخانه خیاوچای یا خیوچای از ارتفاعات هزار میخ، آیی قاری، دلی آلی، جنوار داغی سرچشمه می گیرد و و پس از طی کردن دره موئیل به قره سو می پیوندد. این رودخانه مهم ترین زیستگاه ماهی قزل آلای خال قرمز در استان اردبیل است و اهمیت به سزایی دارد.

Amirali Razaghi

3- زیپ لاین پل معلق مشگین شهر | یک تیر و دو نشان

همه هیجان پل مشگین شهر در عبور از آن و گذر از قسمت شیشه ای پل خلاصه نمی شود. کمی آن طرف تر از پل، امکان تفریحی هیجان انگیز به نام زیپ لاین فراهم شده تا بازدیدکنندگان لذت بیشتری را در این سفر تجربه کنند.

زیپ لاین یک سرگرمی سرشار از هیجان است که امروزه طرفداران بسیاری به ویژه در میان جوانان دارد. از این تفریح به عنوان یک ورزش جدید یاد می شود که منشا آن به وسیله حمل و نقل در بعضی کوه های آمریکای مرکزی و جنوبی باز می گردد. در این نواحی، افراد برای رفتن از یک کوه یا تپه بزرگ به قسمتی دیگر، از یک کابل و آویزان شدن به آن استفاده می کردند.

حالا شما نیز می توانید در کنار پل معلق مشگین شهر این هیجان را نیز تجربه کنید و از روی دره ای عمیق بگذرید. پس از آنکه به پایان راه رسیدید می توانید با عبور از روی پل دوباره به نقطه شروع بازگردید و با یک تیر دو نشان را بزنید.

4- مجموعه گردشگری خیاو تا گیردولی | فرصتی برای خوشگذرانی بیشتر

پل معلق مشگین شهر در بخشی از یک مجموعه گردشگری به نام منطقه نمونه گردشگری خیاو تاگیردولی که با نام نور سبلان نیز شناخته می شود، قرار دارد که به عنوان بزرگترین پروژه گردشگری استان اردبیل از آن یاد می کنند. این مجموعه امکانات مختلفی را در بر دارد که هر یک می توانند رنگی متفاوت به سفر شما ببخشند و گشت و گذارتان را کامل کنند. این امکانات عبارتند از: تالارهای پذیرایی، سوییت‌های اقامتی، ورزش‌های هوایی، اسب و دوچرخه سواری، رستوران گردان و بازارچه‌های صنایع‌دستی، شهربازی و دیگر امکانات مختلف تفریحی.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.karnaval.ir

پل معلق مشگین شهر

پل معلق مشگین شهر از دیدنی های مشگين شهر در استان اردبیل به شمار می رود و بزرگ ترین پل معلق خاورمیانه است.

پل معلق مشگین شهر

4

اطلاعات جاذبه گردشگری

ایران، استان اردبیل، مشگین شهر، پارک جنگلی خیاوچای مشکین شهر

مدت زمان بازدید از این جاذبه: بین ۱ تا ۲ ساعت

مسیر یابی

پل معلق مشگین شهر یکی از جاهای دیدنی مشگین شهر به شمار می‌آید که در دامنه کوه سبلان و بالای پارک جنگلی این شهر ساخته شده است. این پل طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه محسوب می‌شود و ارتفاع آن از کف دره ۸۰ متر است. عرض پل معلق مشگین شهر دو متر و طول آن ۳۶۵ متر است.

پل معلق مشگین شهر بخشی از مجموعه گردشگری «خیاو تا گیردولی» یا «نور سبلان» محسوب می‌شود. این مجموعه دارای امکانات تفریحی و رفاهی متنوع همچون زیپ لاین، بانجی جامپینگ، پاراگلایدر، رستوران و سوئیت اقامتی است.

هرآنچه باید درباره پل معلق مشگین شهر بدانید:

پل معلق مشگین شهر کجاست؟

امکانات تفریحی پل معلق مشگین شهر

قیمت بلیط پل معلق مشگین شهر

بهترین زمان بازدید پل معلق مشگین شهر

دیدنی‌های اطراف پل معلق مشگین شهر

پل معلق مشگین شهر کجاست؟

منبع عکس: خبرگزاری ایسنا (عکاس: علی انور)

پل معلق مشگین شهر، طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه است

پل معلق مشگین شهر یکی از جاهای دیدنی مشگین شهر و طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه به شمار می‌رود که در دامنه کوه سرفراز سبلان جای گرفته است. این پل با ارتفاع ۸۰ متر بر بالای رودخانه خیاوچایی ساخته شده است و دو متر عرض و ۳۶۵ متر طول دارد.

پل معلق مشگین شهر اردبیل توسط مهندسان ایرانی و با دانش بومی طراحی و در زمینی به مساحت ۱۳۰ هکتار توسط شرکت مکان شهر ابرا اجرا و در بهار سال ۱۳۹۴ افتتاح شد. طراح این پل مهندس گنجعلی بیگ است که با الهام از پل «کاپیلانوی ونکوور» کانادا آن را طراحی کرد. ساخت پل معلق مشگین شهر در دو سایت A و B در طول ۹ ماه به طول انجامید و در حدود ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه در برداشت.

پل معلق مشگین شهر که جزو ۱۰ سازه برتر معماری ایران در حوزه گردشگری قرار دارد، از نوع پل‌هايی است كه عرشه آن‌ها انحنا دارد و از نوع تخت نيست. در ساخت این پل از کامپوزیت طرح چوب استفاده شده است که مقاومت بالایی در برابر ضربه، رطوبت، حریق و فشار صاعقه دارد. علاوه بر این مواد پلیمری، سنسورهای کنترل حرکتی، بادسنج و دمپرهای خنثی کننده رزونانس در این پل به کار برده شده است. این پل ظرفیت عبور سه هزار بازدیدکننده را دارد.

یکی از جالب‌ترین بخش‌های پل معلق مشگین شهر، بخش شیشه‌ای آن است که در وسط پل قرار دارد. در هنگام عبور از روی این قسمت می‌توانید زیر پای خود و دره را ببینید. در زمان عبور از روی پل از دویدن و پرش خودداری کنید. این کار موجب ایجاد نوسان پل می‌شود و ممکن است برای کودکان و افراد سال‌خورده مشکل ایجاد کند و باعث زمین خوردن آن‌ها شود.

مسیر دسترسی پل معلق مشگین شهر

منبع عکس: خبرگزاری میراث آریا

پل معلق مشگین شهر در شهرستان مشگین شهر استان اردبیل واقع است. این پل بر بلندای پارک جنگلی مشگین شهر  در دامان کوه سبلان جای دارد.

آدرس: مشگین شهر، خیابان سعدی، بالاتر از میدان دادگستری، پشت بیمارستان ولیعصر (مشاهده روی نقشه)

امکانات تفریحی پل معلق مشگین شهر

منبع عکس: خبرگزاری میراث آریا

پل معلق مشگین شهر بخشی از مجموعه گردشگری خیاو تا گیردولی که با نام‌های «پل لند» (Pol Land) و «نور سبلان» نیز شناخته می‌شود است. این مجموعه بزرگ‌ترین پروژه گردشگری استان اردبیل محسوب می‌شود که با داشتن امکانات رفاهی و تفریحی متنوع یک روز شاد و مهیج را برای گردشگران و بازدیدکنندگان فراهم می‌کند.

در کنار پل زیبا و معلق مجموعه خیاو تا گیردولی، پل معلق چوبی نیز وجود دارد. این پل ۱۰۰ متر طول و ۲۵ متر ارتفاع دارد. علاوه بر پل‌گردی روی پل معلق و چوبی مشگین شهر می‌توانید ورزش‌ها و بازی‌های هیجان‌انگیز هوایی مانند زیپ‌ لاین، بگ جامپ با ارتفاع ۱۶ متر، پاراگلایدر و بالن سواری را تجربه کنید. زیپ لاین پل معلق مشگین شهر با طول ۳۵۰ متر، سه لاین دارد و در ارتفاع ۹۰ متری از دره زیبای خیاو چای قرار گرفته است. برای کودکان نیز زیپ لاین و شهربازی در نظر گرفته شده است.

قالیچه معلق یکی دیگر از بازی‌های مهیج در مجموعه پل لند است که در کنار پل معلق چوبی و در سایت B قرار دارد. این بازی دارای ۶ صندلی و کمربند ایمنی برای سرنشینان است. کفی متحرک این وسیله ابتدا به‌صورت تمام فرش ساخته شده بود و سپس برای هیجان بیشتر از کفی شیشه‌ای استفاده کردند.

شترسواری، اسب‌سواری، موتورسواری، موتور چهار چرخ، کارتینگ، پینت بال، تیراندازی و سواری با خودروهای طرح قدیمی از دیگر تفریحات شاد و خاطره‌انگیز در مجموعه پل معلق مشگین شهر است. سوئیت‌های اقامتی، رستوران گردان، سینما، فودکورت، تالارهای پذیرایی، پارکینگ، بازارچه‌های صنایع‌دستی و آلاچیق عشایری نیز از جمله امکانات رفاهی پل معلق مشگین شهر است.

ساعت بازدید و قیمت بلیط پل معلق مشگین شهر

منبع عکس: خبرگزاری صدا و سیما (عکاس: موسی تقوی نمین)

ساعت بازدید: همه روزه از ساعت هشت صبح تا ۱۰ شبقیمت بلیط: پل معلق مشگین شهر به‌همراه پل چوبی مشکین شهر ۲۵ هزار تومانزیپ لاین: ۵۰ هزار تومان

بهترین زمان بازدید پل معلق مشگین شهر

منبع عکس: میراث آریا

بهترین زمان بازدید از پل معلق مشگین شهر فصل بهار و تابستان است. در این زمان مشگین شهر آب‌وهوای خنک و مطبوعی دارد که برای گذران روزهای گرم سال مقصدی عالی به شمار می‌رود.

البته فصل‌های پاییز و زمستان نیز پل معلق مشگین شهر زیبا است؛ به‌ویژه زمانی که این منطقه سفیدپوش می‌شود، می‌توانید منظره‌ای تماشایی را از روی پل تماشا کنید.

دیدنی‌های اطراف پل معلق مشگین شهر

منبع عکس: خبرگزاری ایسنا (عکاس: علی انور)

بعد از گردش و تفریح در مجموعه گردشگری نور سبلان و بازدید از پل معلق مشگین شهر، پارک جنگلی این شهر نزدیک‌ترین مکانی است که می‌توانید سر بزنید و از گردش در آن لذت ببرید. این پارک جنگلی امکانات متنوعی چون آبشار مصنوعی، شهربازی، زمین اسکیت، رستوران و کافی‌شاپ دارد.

پرسش‌های متداول

پل معلق مشگین شهر کجاست؟

پل معلق مشگین شهر در شهرستان مشگین شهر استان اردبیل، در دامنه کوه سبلان قرار دارد.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.kojaro.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب