• سایر
  • تاریخ انتشار ۱۴۰۱-۰۵-۰۷

          عکس لک لانه گزینی

عکس لک لانه گزینیمهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

عکس لک لانه گزینی را از این سایت دریافت کنید.

خونریزی لانه گزینی : دلایل و علائم خونریزی اوایل بارداری یا همان لانه گزینی

خونریزی لانه گزینی ، مقدار کمی خونریزی یا لکه بینی سبک است که ۶ تا ۱۲ روز پس از رابطه جنسی رخ میدهد. نشانه های اصلی خونریزی لانه گزینی

بارداری

خونریزی لانه گزینی : دلایل و علائم خونریزی اوایل بارداری یا همان لانه گزینی

تیم محتوای دکتر فائزه شهبازیمارس 26, 20228 نظر2159.5k

خونریزی لانه گزینی تنها یکی از علائمیست که برای تشخیص بارداری می توان از آن در کنار بررسی سایر علائم کمک گرفت. این نکته نیز قابل ذکراست که بسیاری از بانوان باردار هستند اما ممکن است خونریزی لانه گزینی را تجربه نکنند و عکس این قضیه نیز صادق است، یعنی است خونریزی شبیه به لانه گزینی وجود داشته باشد، اما بارداری اتفاق نیفتاده وتنها رنگ و حجم خونریزی پریودی، متفاوت از سیکل های پیشین باشد.

قبل از هرچیز باید بگوییم که چنانچه شک دارید خونریزی شما مربوط به لانه گزینه است یا پریود، می توانید اپلیکیشن مینت را نصب کنید به سوالات تست بارداری آنلاین آن پاسخ دهید. با پاسخ دادن به سوالات این تست، شرایط رابطه جنسی شما شبیه سازی شده و با توجه به علائمی که دارید، احتمال تقریبی بارداریتان را دریافت خواهید کرد.

دانلود اپلیکیشن مینت

لازم است علاوه بر خونریزی لانه گزینی سایر علائم را نیز در نظر بگیرید تا بتوان در رابطه احتمال بارداری صحبت کرد. به این نکته نیز توجه کنید که صرف داشتن دو سه نشانه از بارداری نیز حتما به این معنی نیست که بارداری هستید و حتما لازم است تمامی علائم، شرایط و عوامل را مانند زمان رابطه با توجه به سیکل قاعدگی، تعداد رابطه و… در کنار هم قرار دهید تا بتوانید به درستی نتیجه گیری کنید.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم به کمک دکتر فائزه شهبازی، قسمت تست بارداری آنلاین را به اپلیکیشن مینت اضافه کنیم، تا در آن همه این شرایط بررسی شود و بطور دقیق از احتمال بارداری خود، مطلع شوید.

قسمت تست بارداری اپلیکیشن مینت

برای مراجعه به این قسمت لازم است، اپلیکیشن مینت را از طریق لینک زیر نصب کنید و سپس گزینه میخواهم باردار شوم را انتخاب کنید و به سوالات آن پاسخ دهید. دانلود اپلیکیشن

خونریزی لانه گزینی، مقدار کمی خونریزی یا لکه بینی سبک است که ۶ تا ۱۲ روز پس از رابطه جنسی رخ میدهد و یک بخش اساسی از بارداری است. خونریزی سبک در روزهای ابتدایی بارداری به دلیل چسبیدن تخمک بارور شده به دیواره رحم است. این خونریزی معمولاً زمانی رخ می دهد که انتظار دارید پریود شوید اما مقدار آن در مقایسه با خونریزی قاعدگی سبکتر است. این خونریزی به عنوان یکی از علائم بارداری شناخته می شود. خونریزی لانه گزینی معمولا سبک است و به طور ناگهانی متوقف می شود. همچنین به هیچ درمانی نیاز ندارد. اگر در رابطه با سایر ترشحات بارداری نگران هستید حتماً به پزشک مراجعه کنید.

چطوری در کمترین زمان ممکن باردار بشم؟????

به کمک جاده اقدام به بارداری اپلیکیشن مینت در بازه ۲ الی ۶ ماهه باردار میشید????

تازه میتونید خودتون انتخاب کنید جنسیت فرزند آینده‌تون پسر باشه یا دختر????????

همین الان اپلیکیشن مینت رو نصب کنید، تا شرایط شما و همسرتون، رایگان، توسط پزشک تحلیل بشه و از جزئیاتش باخبر بشید.

دانلود اپلیکیشن مینت

چگونه خونریزی لانه گزینی را تشخیص بدهم؟

خونریزی لانه گزینی معمولا هم مانند لکه بینی سبک است و همانند خونی است که از روی پوست پاک شده است. بعضی اوقات نیز ممکن است جریان سبکی داشته باشد و مجبور شوید از پد استفاده کنید. رنگ خون ممکن است نارنجی یا صورتی مایل به قهوه ای باشد. در مراحل اولیه بارداری هیچگونه لخته خونی در خونریزی لانه گزینی پیدا نمی شود. زنانی که برای بار اول باردار شده اند ممکن است خونریزی لانه گزینی بیشتری نسبت به زنانی که برای بار دوم یا چندم است که بارداری را تجربه می کنند، داشته باشند.

در این قسمت به برخی از علائم خونریزی لانه گزینی اشاره می کنیم:

دل درد سبک ( به مراتب این دل درد سبکتر از دل درد پریودی است)

سردرد تغییر خلق و خو حالت تهوع کمر درد سفتی سینه ها نفخ

مطمئن شوید که از قوام، رنگ و  تعداد خونریزی بارداری و علائم لانه گزینی نت برداشتید؛ چرا که بعدا همه این علائم را باید با پزشکتان در میان بگذارید.

چطوری سریع باردار بشم؟

اگر در دوران اقدام به بارداری هستید، احتمالا این سوال حسابی ذهنتان را مشغول کرده است. برای بارداری سریع فکر نکنید که اگر تعداد زیادی رابطه داشته باشید، حتما خیلی سریع باردار می شوید. خیر! باید تمامی نکات را در کنار هم رعایت کنید. اولا اینکه در این دوران باید یک رژیم غذایی مخصوص داشته باشید تا قدرت باروریتان را بیشترین حد ممکن برسانید. سپس باید به درستی روش ضد بارداریتان را متوقف کنید و پس از همه این مراحل تازه دقیق ترین روز تخمک گذاریتان را پیدا کنید و سپس در این روز رابطه داشته باشید. آن هم نه هر رابطه ای! یک رابطه هدفمند که در آن تمامی شرایط اقدام به بارداری سریع رعایت شده است. مثلا نوع پوزیشن، مقدار دخول، تعداد رابطه، لزوم به ارگاسم رسیدن شما و…

اگر تمامی این نکات را رعایت کنید، احتمالا در یک بازه 2 الی 6 ماهه باردار خواهید شد. برای دسترسی به جزئیات تمامی این نکات، کافیست اپلیکیشن مینت را از طریق لینک زیر نصب کنید و گزینه میخواهم باردار شوم را انتخاب کنید و به سوالات آن پاسخ دهید.

دانلود اپلیکیشن

خونریزی لانه گزینی چقدر میتواند سنگین باشد؟

همانطور که در بالا گفتیم خونریزی لانه گزینی در مراحل ابتدایی بارداری در حد لکه بینی سبک است.  هرچند ممکن است که جریان سبکی داشته باشد اما کاملاً با خونریزی پریودی متفاوت است. خونریزی نرمال لانه گزینی در مراحل اولیه بارداری صورتی، قهوه ای است اما ممکن است جریان ثابتی داشته باشد و مجبور شوید است از پد های روزانه استفاده کنید.

خونریزی لانه گزینی چه زمانی رخ می دهد؟

این خونریزی معمولاً ۶ تا ۱۲ روز پس از اقدام به بارداری رخ می دهد یکی از نشانه های اولیه بارداری است و معمولا هنگامی رخ می دهد که انتظار دارید پریود شوید، بنابراین ممکن است این نوع خونریزی را با خونریزی قاعدگی اشتباه بگیرید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.mintapp.ir

علائم لانه گزینی و خونریزی لانه گزینی از هفته چندم است؟

به گزارش گهواره، خونریزی لانه گزینی جنین یکی از نشانه‌های زود هنگام اعلام حاملگی است؛ اما نبودعلائم لانه گزینی دلیلی برای رد بارداری نیست.خونریزی لانه گزینی چه جوریه؟

علائم لانه گزینی و خونریزی لانه گزینی از چند هفتگی اتفاق می افتد؟

خرداد ۱۴۰۱ | زمان مطالعه : ۹ دقیقه

به اشتراک بگذارید

خونریزی لانه گزینی یکی از نشانه‌های زود هنگام اعلام حاملگی است؛ بسیاری از خانم‌ها پیش از ناپدید شدن پریود، به دنبال این نشانه هستند تا به بارداری خود پی ببرند؛ اما اینکه خونریزی لانه گزینی واقعا نشانه خوبی برای پی بردن به حاملگی است؟ و آیا تمام خانم‌ها به طور قطع باید تجربه این خونریزی را قبل از ناپدید شدن پریود و در اوایل بارداری داشته باشند؟ سوالاتی است که به آنها پاسخ خواهیم داد.

به طور کلی تمام خانم ها باید بدانند که چه مقدار خونریزی در بارداری طبیعی است؟ ، علائم لانه گزینی تخمک بارور شده چیست؟،خونریزی لانه گزینی چه جوریه؟ ، مقدار خون از هر دوره ای از بارداری می تواند نشان دهنده موضوع خاصی باشد.

در این مقاله می‌خوانید:

خونریزی لانه‌گزینی چیست، چرا و چطور اتفاق می‌افتد؟

کیفیت خونریزی لانه گزینی چگونه است؟

خونریزی لانه گزینی کی و در هفته چندم اتفاق می‌افتد؟

خونریزی لانه‌گزینی چه مقدار است؟

آیا همزمانی خونریزی لانه گزینی با پریود درست است؟

خونریزی لانه‌گزینی چیست، چرا و چطور اتفاق می‌افتد؟

اگر لقاح موفق اتفاق بیفتد، احتمال اینکه خونریزی لانه‌گزینی نیز اتفاق بیفتد، وجود دارد. به عبارت دقیق‌تر باید گفت که نطفه پس از باروری تخمک توسط اسپرم تشکیل شده و به سمت رحم حرکت می‌کند و خودش را به دیواره داخلی رحم می‌چسباند. گاهی همزمان با اتصال جنین به بافت پرخون رحم، کمی خونریزی اتفاق می‌افتد. این خونریزی مشکلی ایجاد نمی‌کند و در فرایند بارداری طبیعی است. خونریزی ناشی از لانه‌گزینی معمولا از علائم اولیه بارداری به حساب می‌آید. این خونریزی نباید شدید و ادامه‌دار باشد.

کیفیت خونریزی لانه گزینی چگونه است؟

اینکه خونریزی لانه گزینی چه قدر طول می‌کشد یا خونریزی لانه گزینی چه قدر طبیعی است و یا خونریزی لانه گزینی چند روز است و حتی این موضوع که خونریزی لانه گزینی چه مقدار است و اینکه خونریزی لانه گزینی کی اتفاق می‌افتد، برای بسیاری از خانم‌ها که در انتظار جواب مثبت بی بی چک هستند، سوالات مهم و پراهمیتی است. پاسخ همه این سوال‌ها به طور حتم می‌تواند بسیاری از خانم‌ها را از بلاتکلیفی و اضطراب و استرس حامله شدن یا نشدن بیرون بیاورد.

خونریزی لانه گزینی کی و در هفته چندم اتفاق می‌افتد؟

باید بدانید که لازمه خونریزی لانه گزینی، لقاح موفق و شروع بارداری است؛ اما آیا واقعا وقوع خونریزی لانه‌گزینی قطعی و حتمی و برای همه است؟ پاسخ این سوال منفی است؛ در واقع غالبا خونریزی ناشی از لانه‌گزینی اتفاق نمی‌افتد یا خیلی خفیف رخ می‌دهد.

در مواردی که لانه‌گزینی موجب بروز خونریزی شود، معمولا شما منتظر شروع عادت ماهانه هستید. بنابراین اغلب این خونریزی با شروع عادت ماهانه اشتباه گرفته می‌شود. به عبارت دقیق‌تر تقریبا یک هفته مانده به شروع عادت ماهانه بعدی، احتمال دارد که در صورت وقوع لقاح موفق، لکه بینی خونریزی لانه‌گزینی اتفاق بیفتد.

خونریزی لانه‌گزینی چه مقدار است؟ 

میزان خونریزی لانه‌گزینی اغلب شدید نیست و به شکل لکه‌بینی خواهد بود. این خونریزی معمولا رنگ روشن‌تری دارد و خون آن تازه‌تر است و جریان آن نیز نسبت به عادت ماهانه کندتر است. همچنین ممکن است این خونریزی با دل‌درد خفیفی نیز همراه باشد. خونریزی ناشی از لانه‌گزینی زودتر از حالت تهوع بارداری اتفاق می‌افتد و خودبه‌خود نیز متوقف می‌شود.

اگر خونریزی شدیدتر شود و ادامه‌دار باشد و با لخته خون همراه باشد، به احتمال بسیار قوی نشانه شروع عادت ماهانه است؛ زیرا حجم خون‌ریزی لانه‌گزینی زیاد نیست؛ در هر صورت باید به هر نوع خونریزی خارج از سیکل عادت ماهانه توجه شود، زیرا اگر فرض بارداری و خونریزی لانه‌گزینی ناشی از آن منتفی باشد، احتمال بارداری خارج از رحمی وجود دارد که دیر متوجه شدن این موضوع می‌تواند پیامد‌های بسیار بدی به دنبال داشته باشد.

به طور کلی دیدن لخته خون یا لک خون در زمانی که در انتظار بارداری هستید و هنوز موعد پریود شما فرا نرسیده است، باید جدی گرفته شود. اگر در زمان تخمک گذاری، نزدیکی داشته‌اید و احتمال بارداری می‌دهید، چنین علائمی خیلی نمی‌تواند بی دلیل و عادی باشند؛

توصیه می‌کنیم که هر خونی را به لک لانه ارتباط ندهید و حتما پزشک خود را در جریان قرار بدهید. شما باید تفاوت خونریزی لانه گزینی با خونریزی پریود را بدانید و این دو را از هم تمیز دهید. درست است که تخمک بارور و لقاح موفق می‌توانند منجر به خونریزی لانه‌گزینی شوند، اما این خونریزی در اکثر خانم‌ها با جواب بارداری مثبت اتفاق نمی‌افتد. اگر منتظر یک نی نی شیرین هستید و می‌خواهید بدانید که زندگی جنینیِ نی نی شما آغاز شده است یا خیر، فقط بدون هیچ استرسی از بی بی چک استفاده کنید یا آزمایش خون بدهید.

چنانچه منتظر بارداری بعد از سقط هستید، هرگز ذهن خود را مشغول نشانه های اولیه بارداری نکنید؛ آرام باشید و منتظر بمانید تا نشانه های اصلی و قطعی ظاهر شوند.

آیا همزمانی خونریزی لانه گزینی با پریود درست است؟

باید بگوییم که همزمانی خونریزی لانه گزینی با پریود صحیح نیست؛ خونریزی لانه‌گزینی اندکی زودتر (حدود یک هفته) از شروع عادت ماهانه بعدی اتفاق می‌افتد و شکل و مقدار خونریزی هم بسیار کم و محدود است؛ لذا انتظار لخته خون در خونریزی لانه گزینی کاملا اشتباه است؛ به عبارت دیگر اینکه همزمان با خونریزی لانه‌گزینی، پریود هم اتفاق بیفتد، ممکن نیست؛ در واقع همان پریود است که به دلایل بسیاری می‌تواند زودتر از موعد مقرر شروع شده باشد و حتی شدت بیشتری از دفعات قبلی هم داشته باشد.

اگر عکس خونریزی لانه گزینی را در اینترنت جست و جو کنید یا از کسانی که خونریزی لانه‌گزینی داشته اند، بپرسید، حتما متوجه این موضوع خواهید شد که خونریزی لانه گزینی بسیار کم و محدود و موقت است و خیلی زود قطع می‌شود و ادامه‌دار نیست.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : gahvare.net

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب