سایت تاریخ تولد

سایت تاریخ تولدبچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

سایت تاریخ تولد را از این سایت دریافت کنید.

محاسبه سن دقیق

محاسبه سن دقیق برمبنای سال و ماه و روز تولد و تعیین اختلاف سن ، محاسبه تاریخ تولد مطابق تقویم میلادی شمسی قمری

محاسبه سن دقیق و تاریخ تولد

در تعریف کلی، فاصله زمانی اززمان آغاز یک فرآیند تا امروز بعنوان سن فرآیند درنظر گرفته میشود. حال چنانچه آغاز فرآیند، تولد موجود زنده مثلا انسان باشد به این فاصله زمانی ، سن انسان گفته میشود. معمولاً سن افراد بصورت تقویمی و برحسب سال و ماه و روز سپری شده از زمان تولد آنها بیان میگردد. برای محاسبه سن و پاسخ به این پرسش که من چند سالمه یا چند سال از عمر من گذشته ، لازم است فاصله زمانی تاریخ تولد تا تاریخ امروز را براساس یک تقویم مشخص ( شمسی ، میلادی ، قمری و ...) تعیین نماییم.

در بخش محاسبه سن سایت باحساب ، برای هرفرد مدت زمان سپری شده ازتاریخ تولد تااکنون بصورت دقیق و آنلاین محاسبه و اعلام میگردد.

تعیین سن تقویمی و محاسبه اختلاف سن

برای محاسبه سن تقویمی ، ابتدا باید تاریخ تولد شمسی را وارد نموده و سپس باکلیک روی عبارت محاسبه ، سن دقیق تعیین میگردد. درکنار محاسبه سن ، تاریخ تولد مطابق تقویم های میلادی شمسی قمری قابل مشاهده خواهد بود. همزمان اطلاعاتی پیرامون تعداد روزهای باقیمانده تا سالگرد تولد ( روزشمار تولد ) ، برج فلکی نظیر ماه تولد و نام حیوان متناظر سال تولد (برمبنای تقویم دوازده گانه حیوانی) ، نمایش داده میشود.

همچنین علاوه بر موارد فوق امکان محاسبه اختلاف سن دو نفر نیز وجود دارد. بنابراین با انتخاب گزینه مربوط به اختلاف سن و وارد نمودن تاریخ تولد نفر اول و نفر دوم ، اختلاف سنی دو نفر برمبنای تقویم شمسی محاسبه میگردد.

در این صفحه ، سن افراد برحسب واحدهای زمانی زیر قابل محاسبه است:

سال ، ماه و روز : متداولترین نوع نمایش سن درکاربردهای روزمره میباشد و دراین مورد طول یک سال خورشیدی ملاک عمل بوده و سالهای کبیسه و ماههای 30 و 31 روزه دقیقاً منطبق بر تقویم هجری شمسی لحاظ گردیده است.

تعداد هفته : هر هفته 7 روز میباشد و معمولا نمایش سن براساس تعداد هفته درمواردی مانند محاسبه سن نوزاد و کودک و یا در موارد خاص کاربرد دارد.

تعداد ماه : نمایانگر تعداد ماههای شمسی سپری شده از تاریخ تولد تا امروز است.

تعداد روز : بیانگر تعداد شبانه روزهای عمر و هرشبانه روز 24 ساعت.

سن قمری : ازآنجاکه هر سال شمسی دارای 365 یا 366 شبانه روز و هرسال قمری دارای 354 یا 355 شبانه روز است، لذا طول هرسال شمسی حدود 11 روز ازسال قمری بیشتر بوده و این اختلاف باعث میشود در حالت کلی سن قمری از سن شمسی بیشتر باشد. ازجمله موارد کاربرد سن قمری ، تعیین سن تکلیف دینی و بلوغ شرعی میباشد. در این صفحه محاسبه سن قمری بادقت کافی انجام میشود، اما دراندک مواردی امکان وجود حداکثر 1 یا 2 روز خطا وجود دارد(بدلیل ماهیت متغیر تقویم قمری).

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : www.bahesab.ir

تاریخ تولد به میلادی شمسی قمری

تبدیل تاریخ تولد شمسی شما به میلادی و قمری به همراه محاسبه سن دقیق و کلی اطلاعات جالب از تولد تاریخ تولد شما

آنالیز تاریخ تولد

میخوای بدونی دقیقا سن و سالت چقدره؟

میخوای بدونی با کدوم چهرهای معروف روز تولدت یکیه؟

میخوای بدونی وقتی وقایع مهم دنیا رخ داده چند ساله بودی؟ آماده سوپرایز شدن باش!

تاریخ تولدت رو مشخص کن و روی شروع کلیک کن!

مرسی از استقبال فوق العاده تون، بیش از 16 میلیون بازدید فقط در یک ماه!

محاسبه سن و آنالیز تاریخ تولد چگونه کار می کند؟

حتما برای شما جذاب است اگر بدانید تابحال در طول زندگی قلب شما چند بار تپیده ، چند بار تنفس کرده اید ، چند ساعت در سرویس بهداشتی بوده اید ، چند وعده غذا خورده اید ، وقایع مهم طول زندگی شما چه بوده است و در آن زمان چند ساله بوده اید ، چند نفر از افردای که همزمان با شما متولد شده اند در قید حیات هستند، نوستالژی دوران کودکی خود را ببینید. وب بلد این امکان را برای شما فراهم نموده است که از تمامی این اطلاعات را بدست آورید.

محاسبه دقیق سن

سن دقیق شما شامل سال ها، ماه ها و روز هایی است که شما زندگی کرده اید. ما برای شما همه این موارد را محاسبه می کنیم، همه چیز رایگان است و تنها تاریخ تولدتان را وارد نمایید و دکمه شروع را بزنید!

به شما میگوییم که در چه روزی از هفته بدنیا آمده اید و ماه تولد شما در کدام فصل بوده است.

به شما میگوییم چند روز دیگر تولد شماست البته شما هم متوانید این اطلاعات را ذخیره نمایید یا برای دوستانان هم بفرستید تا هم آنالیز تاریخ تولد شما را ببینند و شاید هم برای تولدتان سوپرایزی در نظر بگیرند!

به شما خواهیم گفت قلب شما در مجموع چقدر تپیده است و شما تا بحال چند بار نفس کشید اید. جمعیت جهان در روزی که شما بدنیا آمده اید چقدر بوده است و حالا چند نفر ساکن زمین اند؟

مورد جذاب دیگری که به شما خواهیم گفت این است که چه اشخاص معروفی روز تولدشان با شما همسان است!

در ادامه خاطرات را برای شما زنده می کنیم از روز تولد شما تا الان چه اتفاقاتی در جهان افتاده است؟ و شما در زمان روی دادن آنها چند ساله بوده اید؟ این هم نیز مورد بسیار خاطره انگیر و جذابی است که با آنالیز تاریخ تولد شما به شما خواهیم گفت.

اما باز سوپرایزهای دیگری هم برای شما داریم!!! به شما خواهیم گفت چه تعداد از افرادی که در روز تولد شما به دنیا آمده اند الان در قید حیات اند و چه تعدادی زندگی را بدرود گفته اند.

شخصیت شناسی ماه تولد شما و مروری بر نوستالژی های دهه تولد شما، پایان بخش سفر ما و شما در آنالیز تاریخ تولد خواهد بود.

تاریخ تولد به میلادی

برای مشاهده تاریخ دقیق تولد به میلادی تاریخ تولد خود را به شمسی در فیلد های بالا (ابتدای صفحه) وارد نمایید تا ضمن مشاهده تاریخ تولد به میلادی، تاریخ تولد به قمری را هم مشاهده نمایید همچنین سن دقیق به روز و ماه و سال را هم ببینید.

برای دیدن کل مطلب کلیک کنید

منبع مطلب : birth.carbalad.com

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب